[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2117
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

H1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

H1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

H1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

H1
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Prohledali jsme Hunterovu tvrz. Pokoje, salónky, schodiště pro služerbnictvo, nikde žádné známky života. Náhle jsem odkudsi z dálky zaslechla zpěv. Ženský hlas. Následovala jsem zpěv až k točitému schodišti jedné z věžiček. Vystoupala jsem nahoru a vzala za kliku. Zamčeno, zpěv ustal. Podle hlasu to určitě byla Phoebe. Volala jsem na ní a ptala se, co se stalo.

"Ze začátku jsme chtěly jen jejich příběhy," vysvětlila Phoebe věcně zpoza zamčených dveří. "Tady na ostrově je o příběhy velká nouze. Hladověly jsme po příbězích. Ale pak Lucy... " Víc už neřekla, bylo slyšet, že pláče. Jeden z námořníků, co tam byli se mnou, se zeptal, zda má vyrazit dveře. Váhala jsem. Mezi tím se z pod dveří začal drát kouř.

"Zasloužím si takhle skončit," křičela Phoebe zpoza dveří. Klika začala být horká na dotek. Uvnitř hoří!

Obrázek

P - Požár
1) zachránit se útěkem, než celý dům zachvátí plameny
2) zachránit Phoebe - zkouška Veils 100 %
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

p2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

P2
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2117
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

P2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Námořníci utvořili řetěz a nosili ve vědrech vodu z moře. Záhy však bylo jasné, že oheň sotva zpomalí. Ve světle hořícího domu jsem spatřila služku, jak po čtyřech uhání po trávníku kamsi do tmy.

Omotala jsem si hlavu mokrým hadrem, vylila na sebe kbelík vody a vrhla se do hořícího pokoje. Bylo to jako v peci a pro samý kouř nebylo vidět na krok. Nakonec jsem našla Phoebe zhroucenou u stěny a vyvlekla ji ven. Záhy začali praskat hořící trámy a dům se začal hroutit. Stihli jsme to ven jen tak tak. Jeden z námořníků takové štěstí neměl a byl zavalen hořící sutí. Požár stravoval Hunterovu tvrz celé hodiny, ale když oheň dohořel, zbyly jen obvodové zdi a hromady popela.

Obrázek

Když Phoebe přišla k sobě, jen vzlykala a dlouhou dobu neřekla nic jiného, než že jsme ji tam měli nechat. Byla zle poplálená a vycházela jen s tváří zahalenou obvazy. Připomínala napůl mrtvé hrobové kolonisty. Kdo ví - možná skutečně napůl mrtvá je. Snad se časem z té hrůzy vzpamatuje a bude schopná nám říct, co se vlastně v Hunterově tvrzi stalo. A snad si jednou přestane myslet, že jsme ji tam měli nechat.

Naše cesta k Frostfoundu byla nikým a ničím nerušená. Bohužel. Všichni bychom potřebovali přijít na jiné myšlenky, ale okolnosti tomu nebyli nakloněny. Navštívili jsme ostrov Demeaux, ale továrník zrovna nebyl přítomen a tak jediné, co by se tam dalo dělat, bylo sbírat houby ve spórami zamořené džungli. Což není ten druh jiných myšlenek, který by nám mohl prospět.

Obrázek

Zakotvili jsme v Anthe. Přístupné části nenabízejí nic nového. Nemáme nic co by mohlo Rosině pomoci (nebo ublížit). Nemáme romantickou literaturu, kterou bychom tu mohli rozebírat. Neznám poslední utopeneckou milostnou píseň, kterou by místní utopenci ocenili. Možná bych se mohla pokusit o ještě další zaostření. Nebo by se možná dalo něco pořídit s horníky.

Z - Zaostření
1) pokusit se získat možnost dalšího zaostření - zkouška Hearts 36 %
2) raději ne, námořníci už teď reptají, že jsem moc ostrá

H - Horníci - je to 50/50, buď nám něco dají, nebo odloudí jednoho námořníka
1) zkusit štěstí
2) raději se od nich držet dál

T - Trasa - máme 38 hrůzy, což znamená, že se do citadely Frostfoundu nedostaneme. Neznamená to, že tam nemůžeme plout, ale můžeme se také vydat někam jinam.
1) pokračovat na Frostfound
2) plout k Chánovu stínu, kde můžeme vyměnit loveckou trofej za sošky, ze kterých se pak na Polythremu stanou probuzené modly. Jednu takovou potřebuje Korál do své šachové soupravy. A pokud si dobře vzpomínám, je to poslední figurka, co potřebuje. Po těch ostatních určitě skočí Učenec. Sošky - živé. Bude nadšením bez sebe.
3) stočit to na Mt. Palmerston (poléffka, palivo, čertice a kdoví co ještě) a na západ ke Kodexu (strategické informace)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

Z 2
H 1
T 2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2117
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

Z1
H1
T2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

Z1
H1
T2
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

Z1
H2
T2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Zaostření 3
1) Z2
2) Z1
3) Z1 - zaostříme, uvidíme
4) Z1

Horníci 4
1) H1
2) H1
3) H1
4) H2 - huš

Trasa - plout k Chánovu stínu, kde můžeme vyměnit loveckou trofej za sošky, ze kterých se pak na Polythremu stanou probuzené modly.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

(zkouška se nezdařila)

Nebudu zde podrobně rozepisovat, co se stalo při mém pokusu o další zaostření. Řeknu jen tolik, že jsem nebyla připravena. Opustili jsme Anthe a zamířili k Chánovu stínu. Cestou jsme na dně nachytali nějaké ryby, vylovili barely s blíže neurčenou hořlavinou (kterou využijeme jako palivo) a objevlili podmořské rostliny, které rozleptávají trup. Naštěstí jsme v nich příliš dlouho nemotali a tak je loď stále v dobrém stavu.

Obrázek

Dle plánu jsem vyměnila loveckou trofej za 4 sošky.

Možná Dcera se vyptávala, jestli tu nikdo neviděl její matku. Prý byla špiónkou a možná ještě je. Podle některých indicií tu minulý měsíc zavraždila bílého-a-zlatého, ale možná to byl jen někdo jiný ve fialových šatech. Je to tu zřejmě docela běžná barva. Asi bude lépe, když budeme pátrat někde jinde.

Obrázek

Cestou na Polythreme jsme se střetli s nedokončenými piráty, které jsme bez větších potíží poslali ke dnu a z toho, co zůstalo plavat na hladině, jsme doplnili zásoby (k čemu je vůbec hliněným lidem jídlo?)

Když jsme dorazili, požádala jsem o audienci u Krále se stovkou srdcí. Je to prý jediný způsob, jak sošky "probudit". Audienci jsem nakonec dostala. Tedy, přesněji řečeno, audienci dostaly ty čtyři sošky, já musele čekat venku. Když nám je vrátili, byly o poznání živější.

Na Polythremu není nic skutečně mrtvé. Možná by se má zaostřené části těla mohly vrátit do původní podoby, pokud bych tu nějaký čas zůstala. Ne že by to takhle nebylo lepší... ale mohla bych si pak snadno nechat zaostřit něco jiného...

O - Odostření
1) zruší stávající zaostření, ale ne kapacitu k zaostřování. Doposud zpřístupněné části Anthe budou nepřístupné, dokud nezískáme to které zaostření, ale můžeme si místo toho vzít jiná zaostření a podívat se tam, kde jsme ještě nebyli.
2) plujeme dál

H - Hlinění námořníci - za 300 echos můžeme koupit hliněné námořníky. Zabírají místo v podpalubí (takže bychom museli dát pryč Anatomický kabitent +7 Iron), ale jsou silní (+5 Iron), nepotřebují jíst (snižují limit posádky o 3, takže loď může plout s méně námořníky) a zřejmě ve volných chvílích veslují (+250 výkon motoru). Dají se pak za 150 echos prodat.
1) koupit hliněné námořníky
2) zůstat výhradně u živých námořníků
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů