[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

A1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

A1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Řekla jsem pravdu, ale Akolytu to nijak neutěšilo, spíš na opak. Beze slov a beze zpěvu pokračovala v pitvě a rozebírala tělo na prvočinitele.

Obrázek

Když bylo po všem, trvala jsem na tom, že Akolyta potřebuje přijít na jiné myšlenky a pozvala jsem ji k sobě na loď. Vlastně jsem jí nedala moc příležitostí tuto nabídku odmítnout. Povídaly jsme si dlouhé hodiny. Její vyprávění se týkalo mnoha současných i minulých událostí, i slavných osobností, o které se starala během své lékařské praxe. Dostalo se i na fascinující detaily týkající se anatomie gumáků.

Mluvila bez sebemenších obav a ostychu. Snad proto, že věděla, že brzy vyplouváme a že až se tu zastavíme příště, tak ona už tu nebude. Snad proto jí náš rozhovor poskytl tolik potřebnou útěchu.

(získáváme 1 tajemství a +2 Hearts)

Obrázek

Pluli jsme dál na východ a poblíž Solných lvů si ulovili jednoho pěkně velkého kraba. Když jsme u Solných lvů zakotvili, tábor kameníků byl zcela vylidněný. Práce na rozebírání Lvů, zdá se, ustaly. V táboře nebylo nic cenného ani zajímavého. Ze severu vanul ledový vzduch a sytil se slanou vůní. Falešné hvězdy nad námi a Solní lvi čekající než nastane jejich čas.

Od Solných lvů jsme pokračovali dál na východ, kde jsme si ulovili jednu pěkně velkou pirátskou fregatu. Naše zásoby se tím pěkně doplnily.

U Port Cecil nás uvítala obří bílá muréna, jejíž dvojitá pilovitá čelist poslouží jako pěkná lovecká trofej.

Obrázek

Port Cecil už nebyl to co býval. Šachisté se tu sice i nadále scházeli aby změřili své duševní síly, avšak nelze to srovnávat s dobami, kdy korál ještě měl vědomí.

P - Port Cecil
1) vydat se na procházku podél pobřeží - jeden nikdy neví, na co narazí
2) sbírat scintillack - máme 9 beden, ale třeba by se ještě nějaká bedýnka vešla...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

P1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

P1
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

P1

Taky máte ten dojem z několika posledních zastávek, že jsme zdevastovali, co šlo?
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

P1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Největší zajímvaostí, kterou procházka po korálovém pobřeží přinesla, bylo setkání s trhanem, co tvrdil, že je zkušený námořník, má hlad a bude dřít jako ďas, pokud ho vezmu do své posádky. Bohužel, naše loď je zcela plná a pro dalšího námořníka na ní není místo. Ujistila jsem jej, že až se tu zastavíme příště, určitě ho vezmeme, budeme-li mít zrovna volné místo, nebude tomu bránit nic jiného, bude-li se mu stále chtít, nebo jestli do té doby nenajde místo na nějaké jiné lodi. S trochou štěstí.

Obrázek

Z Port Cecil jsme vypluli severovýchodně. Chtěla jsem prozkoumat nedalekou propast, zda to nebude jedna z propastí hrobů. To je totiž místo, kde provést další rituál vedoucí k setkání s Černou paní. A skutečně, byla to propast hrobů. Ve stěnách byly vytesány výklenky. Některé velké, že se do nich vešla celá loď porostlá dávno mrtvými korály, do jiných se vešly dvě rakve a některé byly velké tak akorát na urny.

P - Propast
1) provést rituál
2) raději ne
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

P1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

P1
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

P1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

p1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Tento rituál vyžadoval poněkud intenzivnější spolupráci ze strany posádky. Vytáhli jsme z výklenku jednu z kameninových rakví a na palubě do ní vyvrtali otvor pro hadici s přívodem vzduchu. Následně jsem se navlékla do skafandru a uložila do rakve. Námořníci ji pak i se mnou upevnili na naviják a spustili do propasti. Kamenina dobře nesla zvuk a tak jsem slyšela, jak při tom mumlají něco o temných hlubinách a pohanství. Proč jsou jen námořníci tak hrozně pověrčiví?

Škvírou pod víkem do rakve pronikalo světlo z lodní lampy, které postupně bledlo. Po sedmi minutách byla naprostá tma. Po čtrnácti minutách utichl veškerý zvuk. I můj dech, i mé srdce.

Po jednadvacetiminutách se ozvalo zabušení na víko rakve. Voda byla jakoby živá. Odklopila jsem víko do naprosté tmy. Jako by ve tmě něco bylo. Ne něco, ale někdo.

Obrázek

Nahmatala jsem záhyby černé látky. Když jsem pohlédla víš, spatřila jsem tvář, jejiž rysy byly nejasné, jakoby byla z rozpíjejícího se inkoustu.

"Ani si nevzpomínám, kdy jsem měla naposledy společnost," řekla skřehotavým hlasem a její ruce mne objaly. Trvalo to dlouho. Příliš dlouho.

V tom jsem si řekla: historek o námořnících, kteří slončili svůj život v náručí Černé paní uslyšíte v každé přístavní knajpě pět za večer. Kdo ale může říct, že se jejímu objetí vymanil? Odstrčila jsem ji, vrátila se zpět do rakve a zatahala jsem za lano. Rakev začala stoupat. Černá paní stoupala také a nezdálo se, že by měla potíže udržet s navijákem tempo. Skrz průzor potapěčské helmy si mne zaujatě a bedlivě prohlížela, jakoby se snažila vrýt si do paměti každý detail mé tváře. Po sedmi minutách si povzdechla. Po čtrnácti minutách si v zoufalství vytrhla kadeř černých vlasů. Po jednadvaceti minutách, když už byla ponorka na dohled, mne chytila za ruku a naléhavě ji stiskla. Pak vyklouzla a zmizela.

(veškerá hrůza je pryč, získáváme +3 Iron, +4 Hearts, +4 Veils, +4 Pages, +5 Mirrors a Černá paní si nás bude pamatovat)

Na hladině jsme po dlouhé době narazili na loď Pirátské Básnířky. Setkání proběhlo tak, jak už je zvykem - vyměnili jsme si několik salv z děl, vytáhli Básnířku z vody, inkasovali výkupné a ještě vylovili nějaké zbytky nákladu. Tentokrát v troskách plavaly i 3 bandasky poléfky. Fakt že se udržely na hladině podněcuje další otázky ohledně tohoto podivného pokrmu.

Obrázek

Netrvalo dlouho a znovu jsme se vrátili do hlubiny. Další zastávkou byl Dahut. Jelikož jsme s sebou ale neměli čerstvé novinky z Londýna, utopenci nás tu nechtěli dlouho nechat a tak jsme jen využili příležitosti k doplnění zásob a sepsání hlášení. Nedaleko Dahutu jsme využili další příležitosti k doplnění zásob v podobě Miláčka - obrovské a velice chytné ryby.

Obrázek

Nakonec jsme zakotvili u Polythremu. Od zdejšího kontaktu jsem převzala Strategické informace pro Admiralitu, ale to ještě nebylo vše, co ostrov, kde nic není mrtvé, nabízel...

H - Hlinení lidé
1) vzít s sebou hliněné lidi do Londýna. Zaberou 6 míst v nákladovém prostoru (máme 9 volných míst) a kdyby bylo nejhůř, dají se hodit přes palubu. Lépe řečeno, stačí jim říct, aby skočili přes palubu a oni to udělají
2) nechat je tu, stejně je jim tu určitě lépe

Z - Zaostření - z Anthe máme některé části těla vykrystalizované do zaostřené a tedy nepochybně lepší formy. Jelikož na Polythremu není nic mrtvé, tak se tato zaostření mohou při delším pobytu vrátit do původního organického stavu. Kapacitu pro získání zaostření to ovšem nijak neovlivní a při další návštěvě Anthe se můžeme zaostřit nějak jinak.
1) zůstat tu nějakou dobu a důkladně se odostřit
2) ne, jedeme pryč. Zaostřený jazyk, plíce, intelekt a genitálie - co víc si může člověk přát?

P - Prodej - výkup materiálu za výhodné ceny. Uveďte, kolik kusů čeho prodat, pokud vůbec něco
a) kosti mořských nestvůr (máme 2) za 30 echos
b) krabice safírů (máme 6) za 95
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

H1
Z2
P
a1
b5
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

h1
z2
p vše
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů