[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

N1N1
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

N1
R1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

N1
R1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Vallun »

N 1

R 1
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

n1
r1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Tabáčníkův učeň prolistoval jeden z nepřečtených deníků. Netrvalo dlouho a deník zase zaklapl. S úsměvem na vráři konstatoval, že tohle je přesně to, co hledali - tragédie a beznaděj. Pak radostně odklusal deník zpracovat.

Tabáčník mezitím pomocí břitvy vyřezával nejvýživnější pasáže z romantických knih a přitom pokuřoval doutník. Mezi prací a odklepáváním popela se svěřil, že si z toho čtení připadá starý. Ne snad že by se mu to nelíbilo, jen že předtím, než padl Londýn, by ho nenapadlo zkoumat možnosti zachycené na stránkách těchto knih.

Později však Tabáčník došel k závěru, že se autoři drželi příliš při zdi a příliš mnoho zůstalo nevyřčeno, nebo překryto eufemismy. Požádal mne, zda bych z vystříhaných pasáží nesložila několik básní oproštěných od tohoto pokrytectví. Jak bych mohla odmítnout? Zatímco jsem tvořila, Tabáčník vypouštěl obláčky dýmu. Když si báseň přečetl, pochválil ji a říkal, že je to skoro až příliš dobré. Přesně to, co je potřeba pro rozproudění krve.

Nyní budou na budou na básních pracovat houby. Je to vskutku neobvyklý přístup k houbové poezii, ale na konec, proč ne?

Po semletí nepřečteného deníku se ukázalo, že by to pro správnou hořkost chtělo ještě nějaké lebky. Jelikož se nějaká ta lebka vždycky najde a máme s sebou právě tři, které jsou potřeba, rozhodla jsem se je Tabáčníkovi přenechat. Byla to opravdu beznadějná sbírka - jedné chyběla čelist, další měla na temeni díru velkou jako pěst. Třetí lebce nescházelo nic, naopak, ještě v ní bylo nezetlelé oko s dost beznadějným výrazem. Tabáčníkův učeň si sbírku ostatků převzal a konstatoval, že tohle bude to, co potřebují.

I Učeň mne požádal o nějakou literární tvorbu. Tentokrát jsem měla napsat něco tak krutého, že čtenář nebude mít slov. Naštěstí mi v tomto směru léta na moři poskytla bohatou inspiraci. Doufám, že z toho nebude mít Učeň šrámy na duši. Zbývalo už jen dodat poslední špetku hořkosti.

Obrázek

Tuto poslední kapku měla dodat kdysi upovídaná krysa, nyní vězněná v kleci obložené třemi lebkami a vystlané papíry popsanými samými krutostmi. Poznala jsem, odkud ty věci pocházejí. Učeň říkal, že teď musíme v kryse vyvolat nepřekonatelnou zahořklost, kterou pak vydestilujeme. Nebyla jsem si jistá, co si s tím počít.

H - Hořkost
1) chladný úšklebek, posměšky - najednou ta krysa není tak upovídaná, co?
2) předstírat lítost - chudinka krysička, opuštěná, zavřená, ubohoučká... a pak se jí vysmát
3) odmítnout - tohle je kruté, ohavné a nebudu se toho účastnit
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

H1
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

H2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

H2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

H2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Nemyslel jsem si, že by madam Annabel Lee mohla být taková svině...

Hořkost 1
1) H1
2) H2
3) H2
4) H2
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Přistoupila jsem ke kleci a chladným hlasem pronesla, že je dobře že ta krysa je konečně ztiha. Alespoň není tak otravná, i když je pořád stejně ohavná. Krysa na má slova nijak nereagovala, jen zavřela oči a dál ležela na svém papírovém loži. Tabáčníkův učeň si liboval, že to je přesně ono, že víc hořkosti už se do krysy nevejde. Když začal chystat nástroje, aby jí mohl vyjmout žlučník, vrátila jsem se raději za Tabáčníkem.

Obrázek

Nebylo to o mnoho lepší. Houba byla do mých básní hluboce zažraná, ale ne tak, jak by se mi líbilo, ani tak, jak by se od houby dalo očekávat. S kloboukem skloněným nad poezií, napůl prázdným kalamářem s červeným inkoustem a perem v chapadélkách divoce škrtala a opravovala chyby pravopisné, stylistické, domnělé i jiné. Tabáčník měl připravenou břitvu, aby mohl houbu nakrájet. Když jsem viděla, jak je houbička zcela zabraná do kritiky mé poezie, příliš jsem neváhala mu s tím pomoct.

Vzpomněla jsem si na všechny ty Londýnské kritiky, co byli dost kreativní na to, aby ztrhali mé básně ale ne dost na to, aby sami dali dohromady alespoň rýmovačku a jediným seknutím rozpůlila houbičku vedví. Vedle červeného inkoustu teď pokrývali básně ještě fialové cákance.

K výrobě dokonalého doutníku zbývá už jen robustní základ. Rozemlýt pár podvných eolitů by mohlo stačit a Mt. Palmerston je místo, kde se tyhle kamínky dají sehnat za pár echos. Hádám však, že tihle dva tabákoví fanatici vymyslí ještě nějakou šílenější proceduru, jak docílit správného aroma. Na druhou stranu, když teď práce pokročila, jsou tak nějak sdílnější

R - Růžová brána
1) ztrávit tu ještě hodinu odpočinkem ve společnosti Tabáčníkova učně
2) pauza na cigárko ve společnosti Tabáčníka
3) mám jich už plné zuby, pryč odtud
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

R2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

R2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

Nemyslel jsem si, že by madam Annabel Lee mohla být taková svině...
Tak kostky i tak vybrali tu měkčí variantu.

R2
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů