[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
Naoki

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki » 25. 9. 2018, 09:30

S1

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 25. 9. 2018, 19:28

Sfingový kámen 4
1) S2
2) S2
3) S1
4) S1
Dead band play no song

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:s_easy: Končina - určitě jste o ní slyšeli
:?: Horní progressbar - to se budete divit...

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 25. 9. 2018, 20:08

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Nesmíme to s těmi komoditními spekulacemi přehnat - dvacet beden kamene bude muset stačit.

Do Londýna jsme pluli přímo, protože zásoby se rychle tenčili. Zastavili jsme se jen na majákové lodi, která byla vylsoveně po cestě, na přátelský potlach s námořníky. Do Londýna jsme dorazili s posledním barelem paliva, vyjedenou spíží a námořníky nervózně vyzvídajícími, kdy už bude konečně oběd.

Obrázek

Učenec se po mě sháněl, nechal mi v přístavu vzkaz, ať ho navštívím na univerzite. Jako vždy, nejprve obchod, pak teprve společenské záležitosti.

Obrázek

Sfingový kámen si vyzvedli pracovníci Ministerstva slušnosti a zaplatili za ně příjemných 500 echos.

Podnikavý kupec dostal svých 7 balíků paraboleanského lnu, za které zaplatil 700 echos. Byl s kvalitou lnu natolik spokojen, že si hned objednal dalších 7 balíků. Jaké štěstí, že je zrovna máme - takže dalších 700 echos je v kapse! Jeho další objednávka je na 7 poléffek, za které je ochoten dát 1000 echos. Až poplujeme přes Mt. Palmerston, určitě mu nějaké vezmeme.

Na admiralitě jsem si udělala obvyklé kolečko s hlášeními a žebráním o palivo. Hlášení jsou odevzdána, palivo je naložené.

Obrázek

Navštívila jsem Učence na univerzitě. Měl pro mě láhev podivné tmavé tekutiny. Prý je to něco vyrobené z mořských úhořů a má to úžasné výživové hodnoty. Nechám si to na horší časy. Námořníci to jistě ocení, když budou mít hlad. (+2 zásoby)

(společenské záležitosti a plánování trasy vyřídíme zítra)

T - Tržiště - máme příležitost prodat následující věci - jen jeden kus, zato za výhnodnou cenu
1) cizozemský artefakt za 150 echos
2) višně za 75 echos

I - Informace - máme 2 strategické informace, jak s nimi naložit
1) udělat z nich obsáhlou studii a odevzdat admirálovi, diplomatovi, nebo si ji nechat (uveďte, jak s tím naložit)
2) nechat strategické informace jak jsou

L - Loď - Middle sister dostala cestou trochu zabrat, trup je 257/300
1) opravit v admiralitním doku za 25 echos a 3 služby admiralitě (máme 5) - služby dostáváme za první (pouze první) hlášení z nového přístavu, předávání informací na Admiralitě
2) opravit u Cotterella & Hathersage za 100 echos
3) loď je ještě v dobrém stavu, neopravovat

V - Vitrýna - poslední z předmětů potřebných k vykonání velkého díla - Šeptající vitrýna s trofejemi
1) vyrobit vitrýnu ze 7 podivných úlovků a 7 tajemství (zvýší Veils o +7) a uložit do nákladového prostoru
2) vyrobit a umístit v podpalubí místo Anaotmického kabinetu (vymění bonus +7 Iron za +7 Veils)
3) až jindy

S - Scintillack - máme 24 beden... možná je to trochu moc. Místo na ně ale máme
x) uveďte, kolik beden scintillacku prodat - za jednu dostaneme 70 echos
Naposledy upravil(a) OnGe dne 25. 9. 2018, 20:46, celkem upraveno 1 x.
Dead band play no song

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 25. 9. 2018, 20:43

T2
I1 a prodat diplomatovi
L3
V1
S14
Always bring a gun to a puppet fight

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 25. 9. 2018, 22:32

T2
I1 diplomat
L3
V1
S12

Naoki

Příspěvek od Naoki » 26. 9. 2018, 03:04

t2
i1 diplomat
l2
V1
S11

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 26. 9. 2018, 05:40

T0
I1 - admirál
L3
V1
S10
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 26. 9. 2018, 19:11

Tržiště 1
1) T2
2) T2
3) T2
4) T0

Informace 4
1) diplomat
2) diplomat
3) diplomat
4) admirál

Loď 3
1) L3
2) L3
3) L2
4) L3

Vitrína - uskladnit

Scintillack 1
1) S14
2) S12
3) S11
4) S10
Dead band play no song

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 26. 9. 2018, 20:06

Obrázek

Na pár dní jsem se stáhla do ústraní. Z podivných úlovků nakoupených v Iremu jsem udělala moc pěknou vitrýnu s trofejemi. V noci slyším, jak ke mě promlouvají. Velmi, velmi potichu. Krom toho jsem dala dohromady strategické informace a vypracovala zprávu, která bude mít ve správných rukou sílu dynamitu. Věřím, že ty správné ruce patří Admirálovi.

(vliv Londýna posiluje)

Nechala jsem opravit loď a začala plánovat další trasu. Máme tu tolik nedořešených záležitostí, že lodní deník začíná být pomalu tlustší, než Monstrózní almanach. Možná by bylo dobré se zaměřit na vyřízení těchto záležitostí...

Obrázek
mapa v plné velikosti: https://drive.google.com/uc?id=1CEDQ9B_ ... hDc3affJME

V - Večeře - vyberte libovolný počet důstojníků
1) Možná Dcera - 1 zásoby, 1 podivný úlovek (máme 1)
2) Cladery Heir
3) Carneliánská Exulantka

O - Odkaz - máme 1 úchvatný poklad, který můžeme uložit v rodinném sídle pro další generace kapitánů
1) upravit závěť - 10 echos
2) nechat si úchvatný poklad pro jiné účely

D - Doktor - nadešel ten pravý čas promluvit si s ním o jeho zradě
1) dlouze si s ním promluvit a vysvětlit mu, že bojuje odhodlaně, ale za špatnou věc - zase. Dáme mu vznešenější cíl - větší slávu Londýna! (Doktora to nejspíš změní)
2) propustit ho ze služby (přijdeme o Odhodlaného Doktora)

T - Trasa - v plánu nejsou vypsané všechny zastávky - ostrovy budeme navštěvovat tak, jak jsou po cestě
1) přes Hunterovu tvrz a Hrobové kolonie ke Kodexu, kde vyzvedneme strategické informace. Dále k Zanícenému obzoru, kde se nám s jejich pomocí snad podaří rozluštit záhadu Poznamenaného Navigátora
2) pořádně si odpočinout (a zbavit se hrůzy) a vydat se k Frostfoundu, kde vstoupíme do citadely a pokusíme se získat tajemství Neúnavného mechanika, s jehož pomocí bude moci zkonstruovat svůj supermotor... jen co seženeme materiál a vytáhneme asistenta z basy
3) poplujeme do Koutku a doručíme dopis. Pak budeme pokračovat k Varchasu, kde pronikneme hlouběji do místních zvyků
4) poplujeme na východ, k Říši rukou. Podíváme se, jak pokračují vykopávky a stavba vzducholodi.
5) navrhněte vlastní trasu - už to znáte, víte jak to chodí a co kde čekat...
Dead band play no song

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 26. 9. 2018, 21:10

V1, 2, 3
O1
D1
T1
Always bring a gun to a puppet fight

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 26. 9. 2018, 21:39

V1,2,3
O1
D1
T5 - jako 2, ale bez odpočinku :)

Naoki

Příspěvek od Naoki » 27. 9. 2018, 05:34

V123
O1
D1
T1

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 27. 9. 2018, 08:29

V 1,2,3
O 2
D 1
T 2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 28. 9. 2018, 18:41

Večeře - ve velkém stylu

Doktor - prostě ho ukecáme

Odkaz 1
1) O1
2) O1
3) O1
4) O2

Trasa 2
1) T1
2) T2 ale bez rekreace v Londýně
3) T1
4) T2
Dead band play no song

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 28. 9. 2018, 19:56

Obrázek

Vyřídila jsem všechny záležitosti a jak se stalo dobrým zvykem, večer před vyplutím uspořádala večeři pro důstojníky.

Obrázek

První věc, kterou u večeře Možná Dcera řekla bylo, že slyšela, že mám ve zvyku zvát důstojníky na večeři a tahat z nich jejich tajemství. Pak dodala, že u ní to nebude žádná práce, protože už mi o tom stejně chtěla dávno říct. To tajemství je, že nikdy nepoznala svoji matku. Zná jen svého otce. To je důvod, proč se vydala na moře - najít matku. Udělala si seznam přístavů, kde by se její matka mohla nacházet - Whither, Irem, Ostrov koček, Chelonát, Chánův stín, Port Carnelian, nebo Neapol... ano, na povrchu jsme ještě nebyli. Jinak by ale celkem neměl být problém se na těchto místech zastavit a trochu se porozhlédnout.

Obrázek
Rozhovor s Carneliánskou exulantkou nebyl zdaleka tak přímočarý, ani srozumitelný. Mluvili jsme o vězení Jména. Pokud se k němu budu chtít dostat, musím navštívit dům každé moci, ovládnout mapu a přinést spalující pravdu, která zažehne spalující Jméno... kdybych jen věděla, co to všechno znamená...

Obrázek
Cladery Heir byla poněkud hovornější, než obvykle... ale ne příliš. Mluvili jsme o její matce a operaci, kterou provedla na Bazaaru. Amputovala jakýsi lalok, se kterým pak, s pomocí Pana Železa, prováděla různé experimenty. Nakenec ho umístili na loď, nebo možná udělali loď z něj, ale ta od nich odplula a už se nevrátila. Loď se jmenuje Srdce.

Ptala jsem se, kam Srdce odplulo. Řekla, že naposledy bylo spatřeno na Adamově cestě, nebo možná někde hlouběji na Starém kontinentu. Pak také říkala, že možná ještě bude schopné plavby a že to svého času byla jedinečná loď. Když jsem se zeptala, jestli nechce Srdce zpátky, řekla, že se snaží nic příliš nechtít. Ale kdybychom pluli tím směrem a vážně se mi chtělo po něm pátrat, nebude mít nic proti tomu.

Pak ještě dodala, že se snaží vyhýbat se obsesi jak to jen jde. Ale i tak si myslí, že jednoho dne bude muset operovat sama sebe a odstranit touhy, co začaly být příliš dotěrné.

Obrázek

Mluvila jsem také s Doktorem, třeba že nešlo o zdvořilostní konverzaci. Začala jsem řečnickou otázkou, zda je svět dokonalý - a rovnou si odpověděla, že není. Ani na povrchu, ani tady nikdy dokonalý nebude. Je v Londýně včechno v pořádku? Ani náhodou! Ale Doktor by nepochybně dokázal své jedinečné dovednosti využít k tomu, aby se Londýňanům žilo lépe. A pokud jde o jeho výčitky svědomí - udělat něco strašného pro svoji zemi přeci není žándá hanba.

Podíval jsem na mě a v jeho oku náhle cosi chybělo. Možná to zmizelo navždy. Doktor jen řekl: "Máte pravdu, samozřejmě. Možná bude nejlépe, když se v každém přístavu optám, jestli nemůže nějak pomoct. Teď se ale musím vrátit ke svým povinnostem. Tam alespoň vím, že mohu složit se ctí."

(Z Odhodlaného Doktora se stal Zklamaný Doktor - dává bonus +6 Hearts a +6 Pages)

Vypluli jsme směrem k Frostfoundu. Zkusíme se dostat do citadely a vynést tajemství Neúnavného mechanika. Snad se nám to podaří. Nejprve si ale uděláme krátkou zastávku na Hunterově tvrzi.

Obrázek

Něco nebylo v pořádku. V oknech tvrzi nesvítila světla, všude vládlo zlověstné ticho. Vstoupili jsme dovnitř. Všude tma a ticho. Jsou zde ale jisté znepokojivé náznaky - rozbitý šálek na podlaze, převržená stolička u piána, škrábance na zdech. Na papíře, co ležel na stole, byla rozepsaná báseň - rukopis nejpíš patří Phoebe. Báseň pojednávala o chybejícím měsíci, hladu v srdci, sdudně a moři. A bylo tu víc škrtanců, než nepřeškrtaného textu.

Jediné, co by značilo nějaké známky života, jsou zvuky ozývající se ze sklepa - zřejmě z kuchyně.

H - Hunterova tvrz
1) jít se podívat, co to v kuchyni lomozí
2) prohledat dům
3) vykrást dům
4) tvářit se, jako bychom tu nikdy nebyli a odplout
Dead band play no song

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“