[Let's Play] OpenTTD

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od MarkyParky »

V Mrýdku-Fístku, 25.3.1850,

Po několika měsících musím uznat, že poměry, které náš nový monarcha zavedl, jsou vynikající. Dal lidu dostatek svobod, aby podnikání se začalo rozvíjet, ale zároveň drží moc dostatečně pevně v rukou, aby anarchie nepropukla a zůstali jsme lidmi, nikoliv zvířaty. Pravda, na tajnou policii Bachovu je potřeba opět dávati si pozor, ale to samozřejmě platí jen pro ty, co beztak černé svědomí mají. A kdyby nepatřily mezi takové remcaly a revolucionáře i synové naši, vůbec by mi ještě větší utažení moci policejní nevadilo. Pořádek musí býti.

Abych nezmiňoval ale jen politiku, v Pivónii ropa začala se těžiti a naše špeditérství u toho chyběti nesmělo. Převýšení mezi fabrikou na díly strojní a ropným polem však pro vlak příliš vysoké bylo a tak dali jsme zbudovati na onom místě koňku přibrzďovanou kolesy ozubenými, kterýmžto vynálezem mnohem prudčí svahy zvládnouti se dají. Ropu samotnou pak do rafinérie nedaleké již železnice vozí.

Příloha 1850-03-25.PNG je dlouhodobě nedostupná.
V Petrově Vodince, 11-5-1850,

dnes vzali mě synové na ryby. Ne za zábavou, obchodně. Vymysleli, že protože z lovišť se ryby do přístavu dopravit musí, jedná se vlastně o přepravu zboží a protože rybníky jsou na venkově, cechovní pravidla se na ně nevztahují a volně s nimi možné je nakládati. Musím uznat, že i tentokráte se mi způsob, kterým naše mládež zákony ohýbá ku prospěchu našemu, aniž by je porušila, zamlouvá. A když už jsme místní rybí trh začali takto zásobovati, hned přidali jsme k tomu taktéž obaly z nedaleké papírny.

Koňka u ropného pole
Koňka u ropného pole
V Jezerním Lhotkově,

Vápenka lhotkovská připravena jest dodávati chemikálie pro kovodílu, toliko kovu je potřeba nyní sehnat. A protože nedaleko od kovodílny jest taktéž železárna a důl, je zřejmé, kam ve zbytku roku naše snaha bude se upínati.
Železná ruda
Železná ruda
V Petrově vodince, 2.7.1850,

Na rybách zalíbilo se mi a proto jsem se dnes opět na velké jezero vydal. Co zahlédl jsem tam mne však překvapilo. Velký parník bez plachet tam jakási loděnice na vodu spouštěla, má prý kapacitu až 300 cestujících v přiměřeném luxusu míti. Navíc technologické novinky - lodního šroubu - k pohonu užívá a nemá tak křehká kolesa, která by nedovolila mu vysoké rychlosti dosáhnout. Pohlížel jsem na tu krásu stejně dychtivě, jako před dvaceti lety můj otec na klipr se dívat chodíval. Budiž mu země lehká.
Parník
Cena: 1,6M zlatých
Max. rychlost: 17,3 uzlů
Kapacita: 300 cestujících
Cena provozu: 135k zlatých ročně
Obrázek

A. Testovací rok Chceme testovati parník dříve, než je zvykem?
1) Ano
2) Ne

B. Jak nasadit?
1) Je to příliš velká loď, nehodí se nám.
2) Je to velká loď, jen na jezera (např. u kralanburgu) jí cpěme
3) Je to velká loď, když dostatečně široké kanály jí vykopeme, kdekoliv ji nasaditi můžeme
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od captain66 »

A1
B2
Bolt actions speak louder than words.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Vallun »

A1
B3
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Hike »

A1
B3
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Vaarsuvis »

A1
B3 - "Ať Bourboňan Mark Twain je na nás pyšný. "
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Faskal »

A1
B3
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

A2, B3
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od MarkyParky »

A: KasparBrauerUndSohne:1D6 → 2(2)#1-5 Hned, 6 Za rok Lodě vezmeme v testovacím režimu hned ...

B: KasparBrauerUndSohne:1D6 → 4(4)#1 Jezera, 2-6 Všude ... a všude, když bude potřeba, rozšíříme jim řeky.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od MarkyParky »

V Kralanburgu, 13.8.1850,

byl jsem z lodi natolik nadšený, že jsem ani s bratry, ani se syny nekonzultoval. Hned jsem chtěl jednu objednati. Chyběla mi jen záminka, se kterou bych loď pořídil. Pohlédl jsem tedy do knih účetních a po chvilce hledání zjistil, že šest našich klipperů již více jak 20 let slouží a obnovu by si tak zasloužily. Rázem důvod k nákupu parníků objevil se a neprodleně jsem tedy objednávku dokončil.

1850-08-13.gif
V Jezerním Lhotkově, 30.10.1850,

Rybaření jsem si oblíbil a tak neustále hledám záminky, proč se do Jezerního Lhotkova vrátit. A tak jsem v několika měsících zařídil odvoz cukrové řepy do lhotkovského cukrovaru, zajistil dopravu obalů z papírny do druhého rybího trhu, který v údolí vyrostl a taktéž nové, bohaté naleziště ryb objevil - a přirozeně škuner k němu loviti posílám. Synové i bratři dívají se na mě podezřívavě a dokonce jsem zaslechl i narážky na to, že "už si svůj klid s rybářským prutem na stará kolena zasloužím, špeditérství mi bohatou rentu dá, tak není třeba, abych rozpočet firemní fiktivními zakázkami zatěžoval", ale i když přiznávám, že motivací pro zavádění jejich opravdu zisk není, když do účetních knih pohlédnu, černá čísla samá tam vidím.

Jak ovšem přístavy v údolí se rozrůstají, je čím dál více s podivem, že sedláci tamní mezi vším tím betonem a železem stále farmaří.

1850-10-30.gif
V Jezerním Lhotkově, 1.1.1851,

Slova o odchodu do důchodu mě přeci jen trochu popudila a tak svolal jsem své bratry a shodli jsme se, že než do důchodu odtáhneme, přece jen synům ukážeme, co nás je. Vytáhli jsme mapu Jezerního Lhotkova a dohodli se, že společně maximum z tohoto jednoho údolí vytěžíme, aby viděli, kterak podnikat se má, až firmu po nás za pár let převezmou. Nedaleko údolí stojí jatka. K nim dobytek od farmářů loděmi a pak vlakem svážíme. Hned vedle jatek stará kovodílna stojí. Postarší železárna sice nemůže konkurovat ocelárnám, jež se po celé pivónii rojí, ale je v příhodné poloze, hned vedle dolu rudného. To umožnilo nám kovodílnu zásobovat a s majitelem ihned jsme se domluvili, že konzervy v ní zejména vyráběti bude. Když posteskl si, že chemikálie na to potřebuje, jen jsme pohlédly na pozemek sousední, kde vápenku již nějaký čas uhlím zásobujeme a čtvero párů koní za cisterny zapřáhli. Konzervy pak vlečka na jatkách vozí, aby paštiky a guláše bylo do čeho baliti. Aby toho málo nebylo, železniční trať zřízená kvůli dobytku může být použita k tomu, aby řezivo z pily do truhlárny vozila. Její stavbu ale na příští rok si necháme.

Kód: Vybrat vše

Výstavba:                 -12M     zlatých
Nové dopravní prostředky: -57M     zlatých
Provoz vlaků:             -40M     zlatých
Provoz silniční dopravy:   -6,8M   zlatých
Provoz lodní dopravy:      -6,3M   zlatých
Údržba:                   -10M     zlatých
Příjmy vlaků:            +177M     zlatých
Příjmy silniční dopravy:  +25M     zlatých
Příjmy lodní dopravy:     +18M     zlatých
Další výdaje:                 -12k zlatých

Kód: Vybrat vše

Stav na účtu:            +440M     zlatých
Hodnota společnosti:     +946M     zlatých
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od MarkyParky »

Příprava na penzi
V Jezerním Lhotkově, 22.2.1851,

Píši sice "V Jezerním Lhotkově", ale do toho města, jehož nevděčníky jsme museli kdysi s bratry obejít, vlastně ani nechodíme. Veškerý čas trávíme společně na venkově, každý z nás si našel nějakou tu radovánku, která mu zpestřuje život. A při tom budujeme a stavíme a naši synové jen tu a tam přijedou, podívat se na "staříky", jak se jim daří. Jinak ale objíždí světové veletrhy technické, vypráví nám o tom, co kde kdy ve světě činili, ale že by se o obyčejné účetnictví postarati dokázali, to ne.

To my s bratry jinak o rozvoj podniku se staráme. I v hlubokých závějích trať ku kamenolomu zbudovati se nám podařilo a železárna lhotkovská nyní s pomocí písku produkci kovů zrychlí, zatímco vápenka o kousek dál díky dodávkám kamení více chemikálií vyrobiti dokáže. Zároveň to ale byla naše stavba poslední, neb více průmyslu vhodného se v tomto kraji nenachází.

Starší železárna v objetí moderních nádraží
Starší železárna v objetí moderních nádraží
V Hradatci, 24.5.1851,

Naši synové rozhodli se, že zahanbit se námi nenechají. Bohužel, stejně jako jindy v minulosti, vrhli se do nápadu svého bezhlavě a bez rozmyslu. Protože nové uspořádání politické dovoluje lidem dle libosti osady zakládati a není již jen výsadou panovníkovou uznati osídlení městem, rozhodli se naši synové, že aby nemuseli více čekat na licenci policejní, vlastního města že si založí.

U některých našich nádraží a stanic přestupních příhodná místa ležela a proto objeli synáčkové celou Pivónii a nakonec rozhodnutí jejich znělo: "Tu nejvzdálenější osadu najděme a s pomocí peněz našich na město ji povyšme."

A tak, od dnešního dne vytížený terminál na severu pivónie nenazývá se už tachavský, nýbrž Hradatecký.

Společnost však naši tato investice málem zruinovala. Jsme z bratry zvědavy na návratnost její, značné pochybnosti při tom máme a tak uvažovat začínáme, zda a jakým způsobem zajistit zdárné řízení špeditérství i po našem odchodu do důchodu. Aby nebylo to vše jen na synech našich. Protože ti pro věci účetní zcela jistě smysl nemají.

Hradatec
Hradatec
Už jsme měli tolik peněz, že jsem nevěděl co s nimi. Tak jsem založil město, což nás stálo všechny úspory ;o). Ať máme o co hrát.

A. Zapojení do sítě cestujících Jak nové město zapojíme?
1) Je to zapadákov. Dostavníků pár dozajista stačí.
2) Už sem vede železnice. Možná chtělo by to nový druh linky vymysleti, která nebude tak drahá jako velké vlaky co jezdí mezi městy. Jen spojení lokální - starší lokomotivu a pár dřevěných vagónů, to by mohlo stačit. Budeme tomu říkat lokálka.
3) Je to sice malé, ale je to město. Plnohodnotnou linku sem postavme

B. Odkud město zapojíme (můžete i více voleb)
1) Z Tachav
2) Ze Zadního Netova
3) Od Nového Pole

C. Kterak rozrůstání města podpoříme?
1) Nijak, vyroste samo
2) Je to naše město, takže si v něm sami sobě "udělíme policejní licenci" a postaráme se, aby všech služeb a zboží mělo dost a tedy rychleji rostlo
3) Budeme ho sponzorovat (ročně vrazíme 6,5M zlatých do volby "Dotovat nové budovy")
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Hike »

A3
B1+B3
C3
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

A3, B123, C23
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Vallun »

A3
B123
C2 vyjma mestke dopravy a C3 a C4 jen co to pujde hotel postaviti a ruch touristický vytvořit

Navrhuji blizko centra velkou parcelu zakoupit,alespon 8 krat 8 honu, jako rezervu na investice budouci!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Sosacek »

pietrovonholzkladde píše: 23. 3. 2018, 07:49 A3, B123, C23
Yup.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Let's Play] OpenTTD

Příspěvek od Vaarsuvis »

pietrovonholzkladde píše: 23. 3. 2018, 07:49 A3, B123, C23
Plně souhlasím s návrhem pána z Trosek.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti