[Let's Play] Factorio

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od MarkyParky »

Nedala by výroba na noc automaticky vypnout pomocí téhle srandy v okamžiku kdy není uran?
Bez totální rekonstrukce zadrátování celé základny ne.

Na počátku hry při jedné z prvních krizí takhle bylo oddělené nezávislé napájení jižní uhelné enklávy od zbytku základny - a tahle nezávislá větev by se dala obnovit relativně snadno.

Ale jakékoliv další vydělování výroby je v tuhle chvíli těžce mimo realitu. A navíc ...

Pak by snad bylo dost elekřiny pro věže.
... ani to ne. Od poslední expanze je spotřeba ve dne:
= obranný systém -33MW v klidu (neprobíhá-li zrovna útok)
= výroba -28MW
= soláry +52MW
= uhlí +7MW

Jak je vidět, bez jádra má Trosečník přes den kladnou nulu.

V noci je i s vypnutou výrobou bilance -26MW, což se z těch baterií vytáhne těch pár MJ nasyslených přes den ani ne první útok.


Ale že jsi to ty, tak pokud tenhle noční útok přežijeme, v nějaké další volbě nějakou míru diferenciace nabízím. Podle mě ale už je teď zřejmé, že příběh skončí tragicky a spíše se už hlasuje o to, jakým způsobem.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od Faskal »

A1
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od MarkyParky »

A: Trosecnik:1D2 → 2(2)#1-Odrazit utok; 2-Dostavet uran

Kašlem na útok, jde o energii především.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od MarkyParky »

Sázka na život (a na smrt)

Den 285.
Nedbal jsem na noční útok a celou noc stavěl nádraží. Jediný recept na přežití vidím v obnovení dodávky uranu a tedy elektřiny co nejdříve.

Přes den jsem propojil nádraží s dolem a přeprogramoval vlaky. První sirný vlak dorazil chvíli před setměním a tak jsem s dobrou náladou sledoval, jak se těžební soupravy poprvé pohnuly. Aby se obratem opět zastavily hned, jak slunko zapadlo. Vše se ale ukázalo být připraveno a tak jsem se mohl rozjet zpět do základny, konečně odrazit útok.

Při průjezdu ochranným koridorem jsem s napětím sledoval, jak se houf modrých kousáčů prohryzává do srdce jednoho z prefabrikovaných obranných hnízd, když tu náhle na jejich modré krunýře dopadly první paprsky slunce. A o vteřinu později se první věž líně otočila a vystřelila. Než mi hnízdo zmizelo za obzorem, dílčí útok byl odražen.


Den 286.
Notnou chvíli po svítání jsem dorazil do základny. Devastace byla menší, než jsem čekal, ale i tak se z mnoha míst linul kouř a k nebi se tyčily stovky zpřetrhaných drátů, zohýbaných traverz a vypouklých plechů. Zahájil jsem lov na hmyzáky.

Osamocené kusy jsem odlovil u jaderné elektrárny a rafinerie. U linky na výrobu dopravníků mne však přepadla větší skupina a protože s tankem se mezi troskami a továrnami obtížně manévruje, těžce mi poškodila tank.

286-00.jpg

Laser v batohu naštěstí zabral, ale musel jsem se stáhnout a opravit. Jak jsem s opravárenskou soupravou dokončoval svar na poškozeném pancíři, najednou jsem viděl, jak se ke mě vzduchem řítí trojice opravárenských robotů. Nejprve mne to potěšilo, ale když minuli nejbližší budovu, najednou se za nimi vyřítila trojice modrých kousačů a jeden hnědý. Jak pronásledovali roboti a tupé stroje registrovali poškozený stroj, vyžadující opravu, lákaly tu zkázu rovnou na mě. Vyšplhal jsem se na tank a skočil dovnitř jen tak tak, když jsem zavíral poklop, cítil jsem závan vzduchu na dlani, jak mou ruku těsně minulo obří kusadlo.

Další asi pětici útočníků jsem zaregistroval u výrobny podavačů. Při bláznivé honičce bází s nimi jsem bohužel sám srazil několik sloupů a poškodil jednu výrobnu, než je můj osobní laser zlikidoval.

Po zbytek dne jsem už naháněl jen osamělé útočníky. Pak přišla chvíle analyzovat škody a také soumrak, ve kterém se základna opět ponořila do tmy.

Okolí severního produkční dopravníku utrpělo těžké škody. Většina linek stojí, ale pásy, podavače a další vybavení, které zajišťuje jejich plynulý chod, nebylo na místě. Nádraží a jižní vědecký dopravník jsou naštěstí nepoškozené. Chemička a jaderná elektrárna jeví známky mírného poškození, stejně jako obranné struktury na jihu. Obrana severní části základny v podstatě neexistuje, avšak solární farma útok přežila, byť to není možné zcela bezpečně uvěřit, protože radar, který ji snímal, takové štěstí neměl. Záhlaví vlakového nádraží se na první pohled zdálo nepoškozené, avšak provoz vyčkával před ním. Nejspíše tedy došlo jen poškození nějaké části signální soustavy. Tu jsem se rozhodl opravit první, vlaky mohou jezdit i v noci.


286. den
Noc byla celkem klidná, jen nad ránem přišel krátký útok na výrobnu zelených karet ve vědecké části základny.

Přes den jsem opravil záhlaví nádraží a vybudoval zkratku pro uranové vlaky. Jen co jsem ji dokončil, přivolal jsem si natěžený uran a sledoval, jak se centrifugy rozjíždí.

Se soumrakem přišlel další útok, tentokráte na naleziště mědi. Opět odražen. O půlnoci přišli od severu.


A. Věda jede, centrifugy jedou, zbytek základny skomírá. Co dělat dál?
1) Nic nestavět, bránit ručně základnu, dokud se jaderka nerozjede.
2) Obnovovat primárně výrobu v základně, útoky odrážet, dokud se jaderka nerozjede.
3) Obnovovat primárně obranu základny, dokud nebude opět kompletní
4) Vrátit se na východ a vybudovat manuálně pořádnou ochranu cenného uranového dolu, který teď stráží jen šestice věží

B. Uranový důl na severuJe v něm nějaká zbytková síra, bytkový uran a laserové věže, solary, baterie a zdi.
1) Vše nechat tam.
2) Dojet pro suroviny, budovy nechat tam.
3) Demontovat vše a zužitkovat manuálně
4) Demontovat vše a předat robotům.
5) Odložit rozhodnutí na dobu, kdy bude dost proudu.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od PardGalen »

A1
B4
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od Faskal »

A4
B4
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od Fritzs »

A4

B5
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od MarkyParky »

Na stráži

287. den
Celý den jsem strávil drobnými opravami, zejména zprovozněním linky na plasty. V noci přišly dva útoky, bylo snadné je odrazit.


288. den
Rychle jsem se vypravil na sever, demontoval tam lasery a několik solárních panelů, vyložil poslední zapomenuté hrudky surového uranu z beden a vrátil se do základny. Stihl jsem to těsně před setmění, takže lasery bezpečně zničily velký chvost hmyzáků, který se na mě navěsil. Vyzvednuté vybavení jsem předal robotické síti.

Hned poté jsem se ale musel pustit do obrany základny, neboť přišly hned tři útoky zároveň. Poměrně tuhý boj mne zaměstnal v severní části solární elektrárny. Když jsem konečně zvítězil a vrátil se do základny, našel jsem linku na výrobu trubek a ozubených kol v troskách, na kterých si pochutnával párek plivačů. Zničil jsem je pokračoval na jih, kde jsem odrazil pokus o útok na ocelárnu.


289. den
Ani jsem nestihl po svítání vydechnout a hmyzáci napadli jižní uhelnou enklávu. Než jsem ale vyjel z brány, další útok přišel ze severozápadu. Tentokrát šlo o pětici plivačů. Odrazil jsem je a s potěšením zjistil, že jižní enkláva se ubránila. V noci přišla horší zpráva. V době nefunkční obrany došlo k napadení ve vzdáleném dole na jihozápadě. Nebylo v mých silách tam dojet včas a útok odrazit, takže do svítání došlo k jeho poměrně silnému poškození.


290. den
V podedne se rozkousanými a rozleptanými zdmi proplížil do základny kousač a než jsem ho našel a zabil, zničil linku na výrobu zrychlovacích karet. Všiml jsem si ale, že pokud je nějaká část základny nepoškozena a dodává do robotické sítě, roboti pracují průběžně na opravách. Zdá se, že pokud nedojde k vyřazení více klíčových článků infrastruktury naráz a bude alespoň část dne elektrický proud, základna má potenciál se vzpamatovat.


295. den
Po pěti dnech obrany se najednou základnou začaly míhat stíny pracujících robotů. Těch několik málo drobečků, co přežilo, zjevně opravilo důležité kusy zajišťující provoz linky na výrobu robotů. A pak začala intenzita opravovacích prací velmi rychle růst. Jen hned po setmění ruch ale opět utichl.



A. Základna se dává dohromady Útoky tak nějak Trosečník zvládá odrážet a občas mezi nimi má volno. A zároveň s tím některé části základny roboti nemohou sami opravit, protože se skládají z dílů, které se dosud nevyrábí sériově. Co dělat ve volném čase? Seřaďte podle priority

1) Je dost uranu - postavit víc centrifug, ať se zrychlí jeho zpracování
2) Začít budovat obohacovací linku a logický systém, který bude obohacený uran distribuovat podle potřeby buďto do reaktoru, nebo na další obohacení centrifugám.
3) Doplňovat ručně chybějící objekty v základně
4) Postavit výrobní linky na chybějící objekty v základně a nechat opravu na robotech

B. Výročí Blíží se třetí výročí.
1) Nějakou novou formu oslavy (jakou? v případě víc návrhů budeme losovat)
2) Provést něco z minula, co zatím nebylo (budeme losovat)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od Faskal »

A1,4,2
B 1 nech laboratoře nasyntetizovat spoustu lihu, připrav chutný koktejl s použitím ufoního slizu, vezmi raketomet a pokus se dostřelit až ke hvězdám. Ta legrace, až budou laboratoře vyhodnocovat trajektorie raket! Když se omylem strefíš do nějaké hnízda, žádná škoda.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od Fritzs »

-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od PardGalen »

A 1, 4, 2

B vybrat les, který nedosahuje k základně, ani jiným budovám a objektům, a zapálit ho.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od MarkyParky »

A: Trosecnik:1D3 → 1(1)#1-2 142; 3 214 tedy v pořádí:
* Centrifugy
* Výrobní linky
* Obohacovací linka

B: Trosecnik:1D3 → 2(2)#1- Výstřel z raketometu; 2 - Zničit nebližší kolonie; 3 - Lesní požár
* Budeme vraždit
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16251
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od MarkyParky »

Třetí stovka

296. den
Po nočních bojích byl dopoledne klid a tak jsem vybudoval 4 nové centrifugy. A jen co jsem je zapojil do provozu, získal jsem zase hroudu obohaceného uranu a za moment už reaktory začaly žhavit. Vím, źe není jisté, že to bude na delší dobu, ale rozhodně toho hodlám využít.

Kolem poledního jsem již měl hotové linky na výrobu všech chybějících či poškozených částí základny. Nemohl jsem se ale věnovat sledování, jak je roboti staví, neboť nový uranový důl byl přepaden. Než jsem však stihl naložit prefabrikáty zdí a laserů, útok byl odražen.

Pokud by se situace opakovala, jsem připraven vyrazit, pro teď se ale pod ochranou laserů dobře vyspím a zítra ráno začnu pracovat na lince na obohacování uranu.


297. den
Celý den jsem pracoval na vhodném logickém obvodu, který by dokázal šetřit uran pro linku na obohacování a přitom nenechal jaderné reaktory vyschnout. Je potřeba vyvinout paměť, což bude nějaký čas trvat. Díky tomu, jak jsem byl zaujatý,
jsem si málem nevšiml, že mi někudy do základny prolezlo celé hejno kousačů a poničili továrnu na výrobu robotů. Musel jsem zakročit a opevnit jí.

Musím být opatrný, i když už mám energii, základna stále není chráněná tak dobře, jako dřív. Dál budu držet hlídky.


298. den
Mám tři ušetřené hroudy obohaceného uranu. Potřebuji jich přes 40, abych zdárně rozjel proces. Paměť stále nefuguje,
ale udělal jsem si alespoň vizuální signalizaci, stejně se kvůli vývoji paměti pohybuji kolem elektrárny. Přikázal jsem ale robotům, aby začali pomalu rozšiřovat obranu na východě směrem k uranovému dolu.


299. den
Všiml jsem si, že roboti, létající na východ s prefabrikáty zdí, jsou napadání hmyzáky z nejbližších dvou kolonií. Už vím, jak oslavím zítřejší výročí. Velkou kanonádou. Jinak jsem ušetřil již 5 kousků uranu, ale jeden z nich jsem musel kolem půlnoci dát ke zpracování, protože paliva ubylo.


300. den
Hned od rána začalo oslavné tankové cvičení. Jednu kolonii jsem zničil raz dva.



300-00.jpg
Od ničení druhé jsem byl celkem třikrát vyrušen útokem na nějakou část základny. Že se nestydí, hmyzáci nevychovaní, takhle mi kazit oslavu.

Nakonec jsem ale šel spát spokojený. Nejen, že jsem měl vyšetřený další kousek uranu, ale hlavně radary našly další naleziště, jen malý kousek od současného východního a ještě bohatší. Zdá se, že konečně budu mít s energií vystaráno.
301. den
Ráno mne uvítal šestý ušetřený kousek uranové rudy. Zárověn jsem ale zjistil, že s tím, jak máme dost energie, značně stoupla výkonnost celé základy a tedy i spotřeba železa. První záložní naleziště u jihozápadní trati již bylo vytěženo. Druhé,
nedaleko ropné plošiny, stále dodávalo, ale jen protože těžba byla nějaký čas přerušena útoky.
[/i]

A. Železná ruda Které další naleziště připojit k impériu?
301-00.jpg
Navrhněte jedno, nebo případně skupinu blízko u sebe.

B. Železná ruda Kudy ho připojit?
Navrhněte a popište, kudy k danému nalezišti vést koleje a jak využít stávající trať

C. Železná ruda Jak chránit trať
Stupně ochrany už znáte. Jaký bude chránit trať na nové naleziště?

D. Šetření uranu Momentálně musím centrifugy kontrolovat manuálně, aby výrobna kontejnerů nesežrala všechen obohacený uran. Pomáhám si při tom světelnou signalizací.
1. To je v pohodě, na ušetřetní první 40tky to stačí.
2. Lepší by byla zvuková signalizace
3. Lepší by byl primitivní obvod bez paměti, který sice bude trochu zpomalený, ale principiálně zvládne časem dost U235 ušetřit i bez mé asistence
4. Je potřeba navrhnout sofistikovaný obvod s pamětí - Trosečník ho ale vynalézne sám
5. Je potřeba vyštrachat z paměti lodního počítače schéma takového obvodu (opíšeme nějaký blueprint z internetu, kde už je to vyřešené)
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [Let's Play] Factorio

Příspěvek od Fritzs »

A 249´K a 440K jižně od copper sw
B - napojit mezi copper sw a iron mini s
C - věže sporadicky podél trati + vyhladit velké kolonie mezi 249K a oil sw
D5
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 4 hosti