Let's play Spellcross: Poslední bitva

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Maniak85
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 9. 2016, 16:17

Let's play Spellcross: Poslední bitva

Příspěvek od Maniak85 »

Zdravím lidi,

tak jsem po velmi dlouhé době začal přemýšlet nad tím co bych si ve volném čase zahrála a vzpomněl jsem si na tuhle moji starou nemesis. Do téhle hry jsem se zamiloval hned po té co jsem ji sehnal jako přílohu jednoho čísla, dnes již dlouho zaniklého herního časopisu jménem Excalibur. Myslím, že od doby co jsem ji poprvé hrál to bude už tak 15 i více let, rozehrál jsem ji několikrát, ale nedohrál ani jednou. Tentokrát jsem rozhodnutý ji pokořit a abych si to udělal zajímavější, řekl jsem si proč z toho nezkusit udělat let's play.

Moje představa je taková, že by se jednalo o screenshoty s nějakými přidanými komentáři. Video zatím zkoušet nebudu, protože hra sama o sobě je velice zdlouhavá, editovat video by zabralo hodně času a nemám s tím moc zkušeností a navíc můj vlastní hlas na jakékoliv nahrávce mi zní divně :-).

Pro ty co nevědí o co jde ve zkratce, Spellcross je slovenská tahová strategie (studio Cauldron) ve které bojujete na straně moderních armád (tanky, helikoptéry...) proti hordám fantasy stvoření (orkové, čarodějové...). Vyšla v roce 1997 v české a v roce 1998 v anglické verzi, byla poměrně dobře hodnocená a většina hráčů, kteří ji hráli na ní nedá dopustit, bohužel se ale moc dobře neprodávala a tak nezískala velký věhlas.

Víc info o hře:
http://bonusweb.idnes.cz/spellcross-821 ... lcrossk_bw
http://www.spelcros.estranky.cz/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Spellcross
http://wreis.zing.cz/clanek/2148/spellc ... inavy-orku

Co se týče samotného let's playe, budu hrát českou verzi na nejtěžší obtížnost. Budu se pokoušet hrát způsobem podobným ironman modu, tzn. že save/load se budu pokoušet používat v co nejmenší míře, zpravidla jen pokud to bude nezbytně nutné pro vyhnutí se absolutní porážce. Taky se budu snažit o trochu roleplaye, tzn. že i když vím, že některé jednotky jsou lepší než jiné, budu se snažit mít vyvážené složení v armádě, taky výběr jednotlivých misí nebudu řídit podle toho co si o nich pamatuju, ale podle toho co mi bude říkat hra.

V téhle hře jdou jednotky přejmenovat a jelikož si ke každé vytvořit nějaký vztah a cítit za ni zodpovědnost a zároveň si chci ověřit jaký bude zájem o tenhle let's play :-), vyhlašuji nábor na pozice velitelů rot.

Hledáme dobrovolníky do řad armád Aliance Země, muže a ženy dost silné a odvážné na to, aby se postavily hordám chaosu a pomohli nám odvrátit zkázu, kterou tyto hordy přináší a aby provedly ostatní peklem k vítězství. Přihláška by měla obsahovat:

Jméno: Jména všech odvážných duší, které se postaví do čela jednotek armád Aliance.
Jméno jednotky: Jak se bude jmenovat jednotka pod vaším velením.
Druh vojska: Napište u jakého druhu vojska chcete sloužit. Můžete napsat konkrétní typy jednotek (Rangeři, Lehká pěchota...), případně obecně (Pěchota, tanky, letectvo...), popřípadě že vám na zařazení nezáleží.
Volný popis, hlášky atd.: Sem můžete připsat co chcete.

Pamatujte, že vaše konkrétní a konečné přidělení k jednotkám záleží jen a pouze na vašem veliteli. Pokud budete později chtít změnit zařazení k jiné jednotce, můžete o to velitele požádat a opět záleží na něm. V závislosti na počtu rekrutů bude výběr záležet buď na pořadí v jakém se přihlásí, nebo na náhodě. Všechny typy jednotek nemusí být v počátečních fázích bojů dostupné (tzn. pokud chce někdo striktně k tankovému vojsku, může se stát, že si počká).

Typy jednotek:
Pěchota: Sem se řadí všechny typy konvenčních a speciálních pěších jednotek (Lehká pěchota, Minometné oddíly, Rangeři, Komandos atd.)
Transportéry: Sem se řadí lehká obrněná vozidla a bojová vozidla pěchoty (M113, Marder atd.)
Tanky: Všechny typy lehkých, středních a těžkých tanků (STRV, M1 Abrams, Leopard atd.)
Dělostřelectvo: Všechny typy houfnic a samohybných minometů (AMX30, M109 atd.)
Protivzdušná: Obrněná vozidla zaměřená na obranu proti létajícím cílům (AMX13, Gepard atd.)
Radary: Specializované nebojové jednotky pro vyhledávání nepřátel na zemi a ve vzduchu na velké vzdálenosti (Universal R1 atd.)
Ostatní: Jednotky nezařazené do ostatních bojových celků jako lehká průzkumná vozidla a letecká podpora (Hummer, Mi24 atd.)

Pár posledních poznámek, je to první věc tohohle typu o kterou se pokouším, takže nemám tušení jak to dopadne. Množství času, které můžu věnovat hraní a následnému přidávání příspěvků je velice pohyblivé, takže netuším, jak rychle budu přispívat.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Let's play Spellcross: Poslední bitva

Příspěvek od Faskal »

Spellcross Let's play, hustý! Nedávno jsem to zkusil vyhrát a byl jsem z toho naprosto nadšený! Ty doprovodné texty jsou úplně famózní, strašně rád bych si to zahrál jako RPG; bohužel nebudu mít čas se aktivně účastnit tvého Let's play, ale budu to napjatě sledovat!
Mimochodem, tak hra má úplně nejlepší intro na světě.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Maniak85
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 9. 2016, 16:17

Re: Let's play Spellcross: Poslední bitva

Příspěvek od Maniak85 »

Ono zas tolik aktivity není potřeba, stačí jenom vyplnit tohle:

Jméno: Jména všech odvážných duší, které se postaví do čela jednotek armád Aliance.
Jméno jednotky: Jak se bude jmenovat jednotka pod vaším velením.
Druh vojska: Napište u jakého druhu vojska chcete sloužit. Můžete napsat konkrétní typy jednotek (Rangeři, Lehká pěchota...), případně obecně (Pěchota, tanky, letectvo...), popřípadě že vám na zařazení nezáleží.
Volný popis, hlášky atd.: Sem můžete připsat co chcete.

A potom sledovat jak to dopadne :-). Co se týče intra souhlasím a taky to má skvělou hudbu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Let's play Spellcross: Poslední bitva

Příspěvek od Pieta »

Ty jo, to intro už mi úplně vypadlo, to je boží.
Pamatuju si, že jsem tuhle hru hrál, když byla ještě celkem nová, a strašlivě jsem dostával natlučeno. Matně si vybavuju, že jsem první bitvu přežil, snad ve druhé jsem potkal nějakou pojízdnou mechanickou jednotku, balistu či něco takového, a ta mě totálně rozstřílela, zatímco já jsem jí nebyl schopný příliš ublížit. Ale vzhledem k tomu, kolik mi bylo, jsem určitě moc nechápal, co dělám. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Let's play Spellcross: Poslední bitva

Příspěvek od Ecthelion »

Tak jo, jdeme na to. :>;o)
Jméno: kapitán E. Lion, britská armáda
Jméno jednotky: "Lionforce" (podle britské vojenské tradice je jako jednotka slepená z více oddílů pojmenovaná podle svého velitele)
Druh vojska: Komando
Volný popis, hlášky atd.: Po zničení původních jednotek nasazených v bojích o Hohenfels, sestavil kapitán E. Lion z přeživších rotu, která je zařazena do řetězce velení jako "Lionforce". Většina vojáků patřila k 2 PARA britské armády, část je z řad 42 Cdo RM (Four-Two Commando), její řady jsou ale doplněny i o vojáky jiných jednotek a národností (včetně několika amerických Zelených baretů a českých výsadkářů), které se jim podařilo zachránit při ústupu před přesilou jednotek Other side. Při něm si udrželi soudržnost a jsou připraveni k dalšímu boji.
Johne Alexandře, oddíl "Lionforce" je vám plně k dispozici. Utrinque Paratus.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Maniak85
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 9. 2016, 16:17

Re: Let's play Spellcross: Poslední bitva

Příspěvek od Maniak85 »

Tak máme tady prvního kandidáta a mezitím se chystá první mise.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů