[Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Cor »

Se čtvrtinou toho, co máme jsme schopní nejen Italy zadržet, ale dobýt Benátky a zakopat se tam. Taliáni jsou nuly. Problém ale bude, jestli vyhlásí válku Jugoslávii dřív, než Německo vyhlásí nám - v takovém případě Jugošku obsadí jako nic a budeme absolutně nekrytý z jihu (jo, k tomu je Malá dohoda dobrá, v alternativní realitě se to osvděčilo, jen holt nejsme ve Spojencích). Itálie nejdřív ale nejdřív dá ultimátum Albánii a ta se jim nejspíš vzdá bez boje.

Celkově se mi osvědčilo držet lajnu proti Němcům, ale jít proti Italům agresivně. A když vstoupí do války Spojenci, tak jít agresivně i na Němce - oni jsou dobří v útoku, ale když mají roztříštěné síly, nekladou moc dobrý odpor.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Jerson »

Reorganizace Ministerstva národní obrany
- podpořit letectvo

Letadel máme málo. A já bych si rád vyzkoušel Blitzkrieg z druhé strany :-)
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Shako »

A do spojenců se máme šanci dostat potom, co jsme provedli? Bavíme se tedy o tom, že to protlačíme politicky a nebo že nastane nějaký event nebo sled událostí?

Jinak tuším ve HOI 2 fungovalo, že se dalo dostat do spojenců/osy, i pokud byla země v alianci, ale muselo to být eventem a nebo nějakým kombem (něco jako vyhlásím válku Německu, pokud už válčí se spojenci, což mě hodí rovnou do spojenců). Takže pokud to stále funguje podobně, tak by mohlo stát za to i obnovit malou dohodu. Pak v rámci nějaké série vyhlašování válek (Polsko, Jugoslávie...) by se mohlo jít dostat do spojenců - což je imho jediná další alternativa, jak si pro nás nedojde SSSR.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Cor »

No, mě zatím jako Československu nabídli členství ve Spojencích až v době, kdy si to Hitler štrádoval přes Polsko (a já se horko těžk održel jako osamělý ostrůvek obklopený nepřáteli).
V mé současné hře jsem si zformoval Malou dohodu a se Spojenci máme navzájem patky o neútočení a vojenský přístup a máme společné nepřátele (Osu). Spojenci pak ještě válčí se SSSR (Stalin dostal chuť na Polsko).

Jinak, s letadly je to složité a mě s nima moc nebaví čachrovat. A ani mi nepřipadají tak dobrá. Navíc v Čechách máme namaxované AAA, takže nějaké brutální bombardování jsem nikdy nezažil.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

V modu není žádný focus ani event který by nám dal přístup do spojenců, takže jakmile si vytvoříme vlastní alianci tak můžem na to zapomenout.

Na druhou stranu připojit se ke spojencům vyžaduje 80% world tension a zatím máme pouze 37%. Čili to bude možné cca jak říká Cor, až budou Němci válčit s Polskem.

Italů se moc nebojím. Nejsou s Němci v alianci a pokud se Němci pustí do války tak se k ním nepřidají dokud Italové nevyhlásí válku vlastní. Proto momentálně tu jižní hranici vesele ignoruji, mnohem více vrásek mi dělá ta velká severní.

Invictus: vanilla verze ČSR vůbec neumožňuje obsadit Rakousko a Maďarsko jako demokracie. Mod tohle změnil přes přidání fokusu ale holt nebral v potaz všechny tyto souvislosti. Každopádně mod je pořád v betě, projde spoustou úprav (nedávno proběhla jedna velká) takže kdo ví jak to nakonec bude :-) (a zase nám to dá možnost znovu rozehrát ^^)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Ecthelion »

Tak jo, Cor mě nakonec přesvědčil... sice by vyřazení Sovětů bylo fajn, ale nedošlo mi, že to taky zvyšuje nebezpečí komunistického převratu u nás. Kruci, ti bolševici jsou jako bacil - co se dotkne, je nakaženo. Takže měním svoji volbu a dávám:
Cor píše:Dědictví Československých legií
- rozvoj obranných strategií
Vzhledem k tomu, že claim na Rakousko už mají, ten šrumec asi nastane docela brzy.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Shako »

Hmmm, to jsou zase volby.

A co tak pokračovat v tom zbojení?

Reorganizace Ministerstva národní obrany
- podpořit zbrojení (vojenské náklaďáky)
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Invictus »

A Naoki díky, žes to začal, je to minimálně zábava sledovat.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Hike »

:arrow? Následky Velké deprese
- podpořit strategickou výrobu
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

Invictus píše:A Naoki díky, žes to začal, je to minimálně zábava sledovat.
Já se taky bavím a sám jsem hodně zvědavý, jestli společně dosáhneme lepšího výsledku než když jsem to zkusil sám :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

Zatím to vypadá takto:

Následky Velké deprese (2x)
- podpořit strategickou výrobu (Fritzs, Hike)
Reorganizace Ministerstva národní obrany (2x)
- podpořit zbrojení (vojenské náklaďáky) (Shako)
- podpořit letectvo (Jerson)
Dědictví Československých legií (2x)
- rozvoj obranných strategií (Cor, Ecthelion)
Reforma československé vlády (1x)
- reforma demokracie (Invictus)

Už dlouho to nebylo takto vyrovnané. Kdo chce ještě hlasovat může snadno výsledek rozvrátit :-)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Vallun »

Stále chci nové suroviny! My to adamantium najdeme:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Jerson »

Pokud letadla nejsou nezbytně potřeba, tak jsem pro náklaďáky - co ta volba vlastně znamená?
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Cor »

A víš ty, co?

Československé vlády
- reforma demokracie

Protože jsem přesvědčený, že Hitler ještě něudělal Anschluss a protože ho ani reálně neudělá a nebude mít tak Rakouské továrny a divize, Německo nesplňuje podmínky pro "Demand Sudetenland". Takže máme čas a tu reformu stihneme. Nu a pokud ne, tak uděláme jen první tři focusy, potom něco jiného a potom si holt ty reformy dokončíme později. :)

Pro příznivce surovin: Jako, ty suroviny jsou docela OK, ale z toho, co Naoki postoval, tak zbraní a ostatních věcí máme vyrobeno do zásoby hromadu, imho to není tak kritické a úplně v pohodě bude si to vykoumat i uprostřed války (trochu nám to odlehčí ekonomickou zátěž).

Jerson: Ty náklaďáky jsou zajímavá věc a kdybychom spoléhli na motorizovanou nebo mechanizovanou pěchotu, nebylo by to špatné. Ale auťáky je drahý vyrábět a potřebujeme k tomu ropu a gumu. Malé množství se dá získat tou těžbou surovin a rozvíjením infrastruktury, ale je to docela na dlouho a přijde mi lepší to ještě chvíli vydržet, suroviny nechat dovážet (dočasně to blokne nějaké civilní továrny, pohoda) a zatím zkoumat něco jinačího.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

Jako obvykle: bonusy na výzkum, možné bonusy na výrobu.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti