[Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

Ještě důležitá poznámka ohledně aliance:
Pokud budeme bojovat sami, můžeme si v případě vítězství diktovat podmínky. Pokud v rámci aliance, tak to bude v rámci mírové konference, kde každý účastník bude mít na výsledek vliv. Čili v druhém případě se nám nepovede Německo (a Itálii) anektovat, neboť Británie je bude chtít nechat nezávislé s demokratickým režimem.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Jerson »

Anektování Německa by bylo už hodně neuvěřitelné - stačí že jsme za půl roku vybudovali opevnění, dobyli Německo. A celkově jsem z té hry nadšený o dost méně a už nemám ani chuť si ji vyzkoušet, moc mi to připomíná Žáby v mlíku.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

No tak to se skoro začínám stydět, že jsem tu zemi ubránil :D

Ale každopádně ať to dopadne jakkoli rád si to v budoucnu zopakuji. Je nová verze modu a i pro to hlasování mám nový nápad.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Cor »

Anektovat všechna okupovaná území, pokud budeme sami za sebe, bude taková prda pro World Tension, že nám nejspíš spojenci vyhlásí válku a to Německo a Itálii půjdou osvobodit.
Ale ono to ani s Peace Conference není lepší, ať udělá člověk cokoliv, všichni ho nenávidí, prostě proto, že měl vysoký skóre a ukončil válku, i kdyby si nevzal ani ťuk.
V alternativní realitě jsem jako Malá dohoda porazil Německo, Itálii a nakonec musel vybudovat nějaké lodě a po pěti letech zdouhavé války a námořních invazí po ostrovech jsem položil i Japonsko (bez použití atomovky) a vyhrál tak válku sobě i Spojencům...a že bych se dočkal poplácání po ramenou? Houbeles, vygeneroval jsem 150 world tension a Spojenci mi honem začali vypovídat pakty o neútočení a čekám, odkud to přiletí první. Uvidím, jestl ito tension zmírním, když budu garantovat nezávislost doleva i doprava, ale moc tomu nedávám.

Celkově si z toho odnáším, že je nejlepší dobýt celý svět, pak už nikdo nekafrá :D
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Shako »

Jerson píše:Anektování Německa by bylo už hodně neuvěřitelné - stačí že jsme za půl roku vybudovali opevnění, dobyli Německo. A celkově jsem z té hry nadšený o dost méně a už nemám ani chuť si ji vyzkoušet, moc mi to připomíná Žáby v mlíku.
Zdá se mi, že někde přehlížíš ten fakt, že Naoki hraje modifikovanou verzi, kde je ČSR nehorázně posílená. Ve vanilla verzi hry imho můžeš udělat za ČSR cokoliv a tu válku stejně prohraješ (tedy pokud tam nedáš nějakou tupou AI, která ti umožní to vyhrát takticky - což se částečně ději i tady, Naoki někde na začátku psal, že to hraje na lehčí obtížnost).
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Jerson »

Shako píše:Zdá se mi, že někde přehlížíš ten fakt, že Naoki hraje modifikovanou verzi, kde je ČSR nehorázně posílená.
Tyhle detaily mi zcela unikají, protože tu hru neznám.
Prostě jsem čekal, že to bude plus mínus odpovídat historické realitě, a jen vyzkoušíme, jak by to dopadlo, kdybychom se v roce 1938 bránili, jestli se to dá nějak uhrát.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Cor »

Lidi i v základní hře dovedli za Československo zválcovat všechno v cestě a dělat world conquest.
Mód je celkem vyvážený, přidává kchůl možnosti, ale je to nastavené s tím, že hodiny odtikávají a Mnichov se nemilosrdně blíží, takže nejde stihnout všechno. No, když se podaří ten Mnichov odložit a nebo se ubránit, pak už stihnout všechno jde (co se s něčím nevylučuje) a možná už to tak vybalancované není. Ten mód hlavně dělá hru za Československo personalizovanou a zajímavou.

Jinak, Jersone, je to zkrátka hra. A v každé hře se dají najít exploity a "nejlepší strategie", dá se loadovat a tak vůbec. Je možné, že i v reálu by ubránit se Německu šlo, ale bylo by to za tak specifických podmínek, že je to zkrátka nepravděpodobné. Celkově mám ale pocit, že začít válku dřív, dát Hitlerovi políček a jít do tvrdé (a klidně i útočné) války je něco, co by Německu dost hodilo vidle do soukolí a i kdybychom prohráli, možná bychom donutili zbytek světa do války zasáhnout dřív. Ve hře je to hotl ještě trochu jinak.
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Shako »

Cor píše:Mód je celkem vyvážený
Fakt? A kde se pak sakra berou takové výhody, jaké mi tu dostáváme - možnosti dostat slevy na výzkum, bonusy na produkci, ropu na Moravě, instantní stavba opevnění v Sudetech...

S tím zbytek se dá souhlasit. Zejména pak s tím, že je to hodně osobní za ČSR.

Ad World Conquest: Jo, viděl jsem v nějaké starší verzi vítězství za Tibet, takže věřím, že to jde i za ČSR, ale není to nějak masová záležitost a nejspíš to ani nejde bez různých save/load. Už takhle je ta válka o dost jednodušší, kdy víš, jaké jsou historické události. Ještě s tím, že můžeš loadnout zpět nějaký špatný krok.

Myslel jsem to historické nastavení, na které si tu "stěžuje" Jerson, že ho to zklamalo. To v původní verzi určitě je. Tady se to imho hodně stírá to kombinací Naoki zná hru (obkličování jednotek), máme mod (výhody pro CSR), máme nějakou lehčí obtížnost hry.

Většinově je hra za ty malé státy spíš o sledování toho, co se děje okolo než že by tě hra zasypávala hromadou události, ze kterých můžeš vybrat a ještě těžit bonusy.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Jerson »

Cor píše:A v každé hře se dají najít exploity a "nejlepší strategie", dá se loadovat a tak vůbec.
V dobře udělané hře nikoliv, ale tím bych tu nechtěl plevelit. Mě osobně ten útok na Německo nevadí, spíše to že věci, které reálně trvaly roky a které jsme nestihly v době míru (stavba pevností) se tady stíhá za války a za čtvrtinu doby.

Tím nechci tenhle počin kritizovat, jde o hru a zábavu a nic proti tomu, jen jsem si povzdychl, že jsem měl jiná očekávání. A že rady hráčů, kteří vidí do mechanik byly určitě mnohem užitečnější.

Možná by pro mé účely byla ta původní hra zajímavější.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Cor »

Shako: bonusy na výzkum, free budovy nebo objevování surovin mají i jiné země ve svých focusech, tedy major powers, abych byl přesný, protože jen takové mají personalizované focusy, malé země mají generický nudný strom. Já osobně jsem nezkoušel jiné módy, ale i na steamu lidi píšou, že tenhle mód nedělá z Československa OP zemi a že se drží dost při zemi.

Jerson: To máš asi pravdu, že kdyby se do toho nepromítala znalost mechanik, mohlo to dopadnout jinak. Každopádně, mám pocit, že ta nová verze módu je krapítek víc při zemi a "věrohodnější", namátkou jsem tam zahlédl, že už není možnost intervenovat do Raukouska vojensky, ale diplomaticky (jakoby zkusit zkazit anšlus) a taky už nejde na Maďarsko vytáhnout skoro hned, ale musí se obnovit Malá dohoda...no, jsem na to sám zvědavý.
Uživatelský avatar
Shako
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 3. 2009, 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Shako »

Cor píše: nová verze módu je krapítek víc při zemi a "věrohodnější", namátkou jsem tam zahlédl, že už není možnost intervenovat do Raukouska vojensky, ale diplomaticky (jakoby zkusit zkazit anšlus) a taky už nejde na Maďarsko vytáhnout skoro hned, ale musí se obnovit Malá dohoda...no, jsem na to sám zvědavý.
Tak na todle jsem zvědavý, protože pokud mi na té hře něco vadilo, tak ten pocit, že jsme na začátku byli mega agresivní (že to šlo to chápu - umožnil to ten focus) a nikdo nám to nedal vyžrat... naopak ještě nakonec skončíme ve spojencích.

Jinak major powers: Jasný. Jednak to dává větší smysl z autorského pohledu (proč se babrat s focusy pro malé země, které bude hrát málokdo) a pak taky je to uvěřitelnější a nepůsobí to tak divně jako u toho ČSR.
gamecon.cz - GameCon, největší festival nepočítačových her

diplomacie.net - legendární desková hra hraná po mailech
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Cor píše:V alternativní realitě jsem jako Malá dohoda porazil Německo, Itálii a nakonec musel vybudovat nějaké lodě a po pěti letech zdouhavé války a námořních invazí po ostrovech jsem položil i Japonsko (bez použití atomovky) a vyhrál tak válku sobě i Spojencům...a že bych se dočkal poplácání po ramenou? Houbeles, vygeneroval jsem 150 world tension a Spojenci mi honem začali vypovídat pakty o neútočení a čekám, odkud to přiletí první.
No zase na druhou stranu se kvůli tobě všechny ty věci jako koncentrační tábory a vyhlazování celých národů nestaly, takže svět asi hodnotí tvé tažení po světě jako nepřiměřenou reakci? As jako když ti o hlavu větší spolužák sebere svačinu a vyrazí zub, za což ho ty praštíš cihlou po hlavě, rozkopeš mu koule, oběsíš psa a totéž uděláš pár jeho podobně agresivním kamarádům. Že to bylo potřeba, aby kvůli nim neumřelo 50 milionů lidí, se nikdo nedozví, protože těch 50 milionů lidí neumřelo... :wink:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

No nic, uzávěrka pojďme doufat že se to rychle vyřeší :-)

Reorganizace Ministerstva národní obrany (2x)
- podpořit letectvo (Invictus, Shako)
Reforma československé vlády (5x)
- reforma demokracie* (Cor, Vallun, Hike, Jerson, Ecthelion)

Rádce kapitoly: Cor (Reforma československé vlády - reforma demokracie)

Viz: https://rolz.org/dr?room=Osud%20%C4%8CSR
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Naoki »

Kapitola 12 - Podivná válka

Z domova:
Velká Británie nás nechala o samotě, když si Německo brousilo zuby na Sudety a rozhodla o nás bez nás. Naštěstí když se do konfliktu vložila i Itálie tak prozřela a konečně nám přispěchala na pomoc. Nabídku o alianci jsme ochotně přijali doufajíc, že nám pomůžou válku ustát.
Obrázek
Jenže bohužel ač všichni Spojenci okamžitě vyhlásili válku Itálii, dlouho se zdálo že nás nechají na holičkách. Francie poslala armádu na jižní hranice a přes jednoznačnou převahu nezahájila útok a místo toho čekala a plánovala. Mezitím jsme my vedli krvavý útok přes Rakousko, kde kvůli horskému terénu Alp jsme nemohli využít převahu našich lehkých tanků. Naštěstí se pak do toho vložila Británie, která spustila úspěšnou námořní invazi na Janov a tím naši frontu lehce uvolnila.
Obrázek
A zde je současná situace:
Obrázek

Ze světa:
Italské ambice pokračují a teď je to albánský král, který ze strachu před italskou agresi raději rovnou kapituloval.
Obrázek
Francie investovala do výzkumu revoluční zbraně, která jedno pro vždy rozhodne o všech válkách.
Obrázek
A na východě se zdá, že spojená čínská fronta se úspěšně ubránila Japonsku. (ale ke konci války nedojde...)
Obrázek

Praktické zprávy:
Obrázek

Datum: 10/01/1940

Národní vlivy:
Nezbedné menšiny: -15% recruitable population factor, +0,30 daily political power cost.
Československá unie dobrovolníků: -10% divisions required for sending volunteer force.
Rozšířené poddůstojnické oddíly: +0,50% recruitable population.
Reorganizace Ministerstva národní obrany: -10% division training time
Vědecký Ústav Vojenský: -5% research time
Svaz obrany státu: +0,20% recruitable population, +5% national unity
Zbrojní export: -5% research time, +20% trade deal opinion factor
ČKD: -10% production cost for light tank
Projekt opevnění pohraničí: +15% land fort construction speed
Češi první: -0,05 daily democracy support
Konstituční reformy: +0,10 daily democracy support

Národní fokusy: (uzávěrka 23.08 večer)
Následky Velké deprese
- podpořit civilní výrobu
- těžba uranu
- výzkum nových výbušnin
Reorganizace Ministerstva národní obrany
- podpořit letectvo
- zlepšit vztah se SSSR
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Příspěvek od Vallun »

Následky Velké deprese
- výzkum nových výbušnin
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti