Série Fallout

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Série Fallout

Příspěvek od Cor »

Fallout 4. :-(

Odděleno z depresária
Faskal
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Fritzs »

Cor: Původní Fallout ani Fallout New Vegas to není, ale pořád lepší než Fallout 3 a troufám si tvrdit, že i neuvěřitelně nadhodnocený (zkuste si to zahrát po odehrání původního Falloutu, je to o několik tříd níž) Fallout 2.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Depresárium

Příspěvek od eerieBaatezu »

Cor píše:Fallout 4. :-(
Moddeři to nakopnou. :wink:

Vlastní zkušenost s tou hrou nemám, ale kamarád, co jí hraje na PS4, je z ní nadšenej a on je fanoušek Falloutu už od jedničky, takže to zas tak špatné není? Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Depresárium

Příspěvek od Resurrection »

eerieBaatezu píše:Vlastní zkušenost s tou hrou nemám, ale kamarád, co jí hraje na PS4, je z ní nadšenej a on je fanoušek Falloutu už od jedničky, takže to zas tak špatné není? Obrázek
You think?

Maloktera AAA hra s takovym hypem ma mesic po vydani na metacriticu 5. Pokud ano, jde zpravidla o zasadni fail. PS4 verze je jen o malo lepe hodnocena.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Depresárium

Příspěvek od Cor »

Fritzs: Ano, asi to i je lepší, než F3 od Bethsedy.
F2 a F1 jsou klenoty. NV je hodně dobrý počin a věc, co má asi nejblíž ke skutečnému pokračování Falloutu. Tactics je pořád lepší Fallout, než cokoliv od Bethsedy. F4 je asi lepší než F3, no. Asi. Ale Bethseda prostě neumí tvořit a vyprávět dobré příběhy. Jde jim technický worldbuilding, ale to je tak vše. Pláču zejména nad promarněným potenciálem, který tam byl.

eerieBaatezu: Jo, no, přesně tohle jsem si říkal. "Až to bud hrát za rok, tak už budou tak dobrý módy, že to bude výrazně lepší." Holt Bethseda vydá zmršený nedodělek a hráči si ho sami vybrousí časem díky velké modovoatelnosti. Jenom doufám, že někdo najde koule a zdroje na to zmodovat i příběh.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Cor píše:Jde jim technický worldbuilding
Co to znamená?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Fritzs »

Cor píše:F2 a F1 jsou klenoty.
F1 je klenot. F2 opravdu ne. Všechny nešvary série se objevují právě ve dvojce. Hloupý příběh (Fašistický prezident USA je úhlavním nepřítelem a chce vymýtit geneticky nečisté, vaulty byly součástí bizarního vládního experimentu? Co to kurva má jako bejt? Replikanti z F4 dávají oproti tomu dávají smysl!), opravdu trapné popkulturní odkazy na každém rohu a potřeba cpát do každého fallout ghúly a supermutanty, kteří měli být desetiletí po událostech jedničky všichni mrtví. Navíc F2 nijak neřeší nedostatky původní hry, tedy poměrně nudné souboje, zbytečnost celé řady skillů, nevyváženost atributů (kdo je takový masochista aby to nehrál s maxlou hbitostí a inteligencí, small frame a gifted traity to jistí, že) a příliš snadnou dostupnost "spotřebního zboží" (munice a stimpacky) ač by jako pokračování měl.

F4 má velmi slušnou variabilitu nepřátel (v porovnání s ostatnímu Fallouty). Komáři, assaultroni, sebevražední supermutanti, krabi útočící ze zálohy a rypoši prohrabávající se zemí občas vyžadují i změnu taktiky v jiném stylu než "na kudlanky beru superkladivo, protože po padesátém takovém náhodném setkání by mi už fakt došly mikrofůzní články".
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Faskal »

Já ti nevím, Fallouty jsem hrál nedávno v maratonu, a to 1+2+tactics+NV za sebou a vůči dvojce bych rozhodně tak kritický nebyl. Podle mě srovnání s jedničkou zasluhuje a z toho srovnání špatně nevychází.

Jestli se něco nepovedlo, tak to byly tactics, ty jsem zkoušel vyhrát třikrát a vždycky jsem odpadl pro rostoucí nezájem.

3+4 mám na seznamu, ale v kategorii: "až nebudu mít hrát co jiného", takže nejspíš v příští pětiletce, a to jen pokud se nad ně neposune nic jiného. Teď mají prioritu jiné věci, LIS je třeba vysoko na seznamu, ne, nezapomněl jsem na to, Sosi.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Fritzs »

Faskal: Já sem prvně hrál dvojku a až potom sem se dostal k jedničce. Pak ten je ten rozdíl v kvalitě asi znatelnější, než když k tomu přijdeš nažhavenej z jedničky a chceš víc Falloutu, což ti dvojka víceméně dodá, protože odhlédneme li od příběhových prvků, je to ta samá hra.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já hrála nejdřív dvojku a až potom jedničku. Jednička je dobrá, ale dvojku miluju láskou nehynoucí, mám na kontě mnoho dohrání a je to jedna z mála her, která si ode mne odnesla 100% hodnocení.

A vůbec, když si dáváte tyhlety průchody universem, hrajte i Resurrection. -> http://resurrection.cz/
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Série Fallout

Příspěvek od Faskal »

Mám to podobně jako Sadako. Začal jsem na dvojce, byl jsem nadšen, pak jsem zklamán zkoušel dvakrát F:Tactics a pak mnohem, mnohem později, rozjel ten maraton. Trojku jsem si někde ukradl a nešla mi spustit, pod vlivem recenzí jsem se o to ani moc nesnažil a lituji toho čím dál tím míň.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tactics je jedna z mála taktických týmových her, která mě celkem bavila, ani ten příběh (zejména v porovnání s trojkou) není z nejhorších. A strašně se mi líbilo, jak vypadá, kdyby se touto cestou ubíraly další Fallouty, vůbec se nezlobím.
Trojku jsem naopak na první hraní zahodila po deseti hodinách a na druhý pokus po dvaceti levelech, třetí už nebude.

FNV se mi už zas líbilo, ale Bethesda + Obsidian = bugy, DLC mě bavilo až třetí, první (Dead Money) mi nešlo kvůli chybě dohrát, druhé (Honest Hearts) mě štvalo některými mechanismy a prázdnotou až Old World Blues vypadá, že mi víc trefilo do vkusu. Zatím ale nedohráno, třeba ještě ukrývá v rukávu nějaké ošklivé překvapení.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Série Fallout

Příspěvek od Faskal »

Old World Blues pro mě byla jedna z nejlepších částí hry. Následující DLC, Lonesome Road, bylo taky moc. Jakože moc moc. Vřele doporučuji.

Celé FNV pro bylo především příjemné překvapení. Bugů tam bylo požehnaně, ale zážitek ze hry mi nerozbily.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já to hodlám dohrát, wtz. Ti roboti jsou úžasně praštění. A na Lonesome Road jsem taky zvědavá. Akorát mi do toho skočila spousta nových her.
Ty klaté bugy bych zas tolik neřešila, kdyby se mi v Dead Money nepřihodily dva opravdu nepříjemné a jeden fatální.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Depresárium

Příspěvek od Cor »

OnGe píše:
Cor píše:Jde jim technický worldbuilding
Co to znamená?
No budovat krásné otevřené světy s hafo lokacema k prozkoumání a tak. Umí si s tím vyhrát. Hezky se v tom lozí, prozkoumává, cestuje a tak.
Pravda, obvykle si nahrávám módy, které tak nějak zredukují cenné věci, které Bethseda obvykle jen tak rozhází kolem, jako kdyby to za těch 200 let nikdo neměl šanci najít a vylootovat a čekalo to jen na hráče...

Ad F2 - mám to přesně jako Sadako.
Ad Tactics - dohrál jsem ho jednou, víckrát už jsem se nepřekonal, ale atmoškou a tak to byly pořád Fallouty. (jo a zamiloval jsem si jejich vzhled powerarmoru, tak jsem si někde stáhl mód co ten vzhled přenáší i do F1 a F2, nějak jsem ho snad i upravoval, aby pokrýval i advanced verzi)

NV se mi líbilo hrozně moc, je to zatím nejzdařilejší pokus o pokračování Falloutů. Má to přesně ten feeling, co mě bavil na F2. Holt engine gamebryo a převod z iso do fps/3ps a hafo bethsedích bugů, ale na druhou stranu, je to modovatelné a leccos se dá vyspravit konzolí. DLCčka byly mňamka, u některých jsem ani neměl pocit, že jsou DLC, spíš prostě rozšiřovaly hru jako takovou.

Jinak...kdyby udělali tu samou machinaci co s F3 a F:NV a půjčili Obsidianu engine F4, aby udělali "NV2", tak bych s koupí určitě neváhal a jsem dost přesvědčenej, že bych nelitoval. Teď jen doufat, žejo.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů