RPG na PC

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od kostrivec »

Sosacek píše: 7. 6. 2019, 09:56 Slibuji baldurs gate 3. https://arstechnica.com/gaming/2019/06/ ... nd-stadia/

Kvuli tomu nemusite na kostku. Spam co jenom linkuje konkurencni servery s cilem ublizit komunite bych mazal.

Cenzurováno Markusem, 7. 6. 2019, 12:48
Kostka má jiný styl, takže osobně ji za konkurenta RPG fóra nepovažuju. Naopak jsem rád, že jsou tyhle dva světy odlišné, protože lidi, kterým nesedí RPG fórum, píšou tam a obráceně. Takže jejich názor nakonec někde zaznamenaný je a já se k němu můžu dostat, což má mnohdy cenu zlata.

Ovšem z BG 3 moc nadšený nejsem, otrávilo mě to úvodní epic video. Ovšem přiznávám, že jsem purista a zatímco BG1 zbožňuju, tak Enhanced edition mi zvedala mandle O-) Takže není divu, že walking-dead-vznášedlo-chapadloid nesplňuje mé požadavky na umělecký skvost plý ručně malovaných scenérií a klidné hudby.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG na PC

Příspěvek od York »

kostrivec píše: 7. 6. 2019, 14:27walking-dead-vznášedlo-chapadloid nesplňuje mé požadavky na umělecký skvost plý ručně malovaných scenérií a klidné hudby.
Stará Baldurka měla taky videa, takže o tom, jak bude vypadat hra, to nemusí až tak moc vypovídat. Ovšem teda čekal bych, že to 3d bude.

Ad illithidi: Ti sice možná ve staré Baldurce nebyli, ale do settingu Forgotten Realms rozhodně patřej. Popravě mě tím celkem překvapili, čekal jsem, že z něj bude nějakej nemrtvák :)
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od kostrivec »

York píše: 7. 6. 2019, 14:41
kostrivec píše: 7. 6. 2019, 14:27walking-dead-vznášedlo-chapadloid nesplňuje mé požadavky na umělecký skvost plý ručně malovaných scenérií a klidné hudby.
Stará Baldurka měla taky videa, takže o tom, jak bude vypadat hra, to nemusí až tak moc vypovídat. Ovšem teda čekal bych, že to 3d bude.
To jo, ale přišel chlap a uškrtil jiného. Ne že vymře město a ten poslední začne bublat a lítat.
Já to chápu. Dělají velkou věc, takže v tom jsou velké prachy a zároveň jsou zkušení, takže je blbost jít proti proudu a současný mainstream je přesně tohle, takže marketingově dobrá práce :clap: . Jen to prostě není můj šálek teplého mléka s lipovým medem, toť vše :P
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od OnGe »

Jak jsem to pochopil, tak tyhle chobotničky budou město rozkládat zevnitř (zřejmě vyobrazeným způsobem), ne že to bude zombie apokalypsa. Já si myslím, že by se s tím mohla užít spousta legrace.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od Sadako »

Ty jo, tak mě naopak od prvotního naah, třetí Baldur, zas nějaká nostalgická izopíčovina a Larian mě nijak extra nebere videjko odpálilo do Shut up and take my money!
Doufám, že to bude ve 3D, volnost pohybu a explorace ala open world, přepínání mezi 1st/3rd person, bude to rubačka v real time a bude to dark & kýbl se spoustou chapadel.
Also, že si věci jako Spellplague vetknou v řiť, nebo je konečně využijí nějak skutečně kreativně.
A taky dost doufám v D&D rules ojebané zmrzlým tučňákem do ucha, což by dle rozhvorů s vývojáři být mohlo, nic lepšího si D&D rules (zejména na PC) nezaslouží.
Rozhovor se Svenem Vincke z Larian na gamespotu
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG na PC

Příspěvek od York »

Sadako píše: 7. 6. 2019, 19:20se spoustou chapadel
V přítomnosti illithidů je spousta chapadel vcelku zaručena ;-)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: RPG na PC

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hmmm... za mě fajn:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: RPG na PC

Příspěvek od Alef0 »

Povedali už, či to bude izometrické, alebo 3D alebo FPS?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od ShadoWWW »

Alef0 píše:Povedali už, či to bude izometrické, alebo 3D alebo FPS?
Izometrické s 3D cut-scénami, podobně jako v původním BG, ale na mnohem vyšší grafické úrovni. A podobně jako u původního BG to bude chtít pro hraní pořádné "dělo". Autoři už dopředu varují, že hra bude chtít nadupanou grafickou kartu i CPU, žádné průměrné nebo obstarožní železo.
Sadako píše:Also, že si věci jako Spellplague vetknou v řiť
BG3 bude přímo navazovat na nové DnD 5e dobrodružství Baldur's Gate: Descent into Avernus, takže Spellplague bude součástí historie.
Sadako píše:A taky dost doufám v D&D rules ojebané zmrzlým tučňákem do ucha, což by dle rozhvorů s vývojáři být mohlo
Leda ve tvých sprostých vlhkých snech. Dobrodružství bude plné FR lore. Dle nejnovějších slov autorů z toho chtějí udělat ultimátní DnD hru a s autory 5E spolupracují velmi úzce. Hráči DnD 5e ve hře poznají známé archetypy i DnD lore. Budou tam všechny rasy, povolání, obory, odbornosti a většina kouzel z PHB 5e. Engine na pozadí bude trochu odlišný od stolní verze, ale z hlediska herního zážitku ten rozdíl bude zanedbatelný. Jde spíš o výpočetní model na pozadí. Asi jako když si v BG:EE zvolíš jinou úroveň obtížnosti než "Podle pravidel".

Off-Topic
OnGe píše:Mě hrozně baví ta představa, že má smysl sem chodit tahat trafik
Ani ne. Šlo jen o to, že se na Kostce se rozjela diskuze o BG3 už o několik dní dřív a přišlo mi, že pro návštěvníky RPG F, kteří běžně nechodí na Kostku, by ta diskuze mohla být zajímavá. Napsat sem jen "Podívejte se na diskuzi na Kostce o BG3" mi přišlo dost suché To samozřejmě nebránilo tomu, aby se tu rozjela vlastní diskuze, jak se později taky stalo. Ostatně tu to vlákno o BG3 mohl rozjet kdokoli jiný po svém... ale nikdo to neudělal.

Nápodobně, když je nějaká diskuze rozjetá na RPG F, tak ji taky na Kostce jen obdobně linkuji pro lidi, co běžně chodí na Kostku a ne sem.

Tím tento off-topic považuji za uzavřený a nebudu se k němu dále vyjadřovat.

Konec Off-Topicu
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od Sadako »

LOL
Samozřejmě, že tam bude D&D lore (kdyby tam nebylo, nechápu, na co by vůbec začínali s vývojem známé značky), ale co se týče čistě mechanik, budou zajisté upravené. V nějakém rozhovoru kdosi z Larian mluvil např. o změnách pravidel na zásah, protože v počítačové hře tě missed bude srát výrazně víc než u stolu. A takových věcí, které u stolu fungují a ve hře by nemusely je tam určitě víc, hra s bandou kamarádů má jinou dynamiku než když sedíš u PC.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od OnGe »

LOL
(k uzavřenému a naprosto uvěřitelnému off-topicu)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů