RPG na PC

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Snifter

RPG na PC

Příspěvek od Snifter »

Zdravím, rád bych si zahrál středověké RPG s aspoň trochu propracovanými boji, ne že budu jen klikat levým a kdyby se tam spíš bojovalo s lidmi než s příšerami. Nenapadá někoho nějaká dobrá hra? Diky
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: RPG na PC

Příspěvek od Faskal »

Středověké RPG? Doporučil bych Zaklínače.
První díl je sice přesně to, co nechceš (při boji se většinou jen kliká jenom levou myší, jenom to vyžaduje správně načasovat útoky a správě je skombinovat s magií na druhém myšítku, a také přepínat mezi dvěma zbraněmi a třemi styly; no, až tak hrozné to vlastně není, ale propracované boje si představuju jinak), ale stojí to za to a budeš mít lepší představu o tom co se děje v hře
Zaklínač II, který má docela zajímavý a drsný soubojový systém a je radost jej hrát kvůli příběhu.

Ono se tam s monstry bojuje pořád, ale většinou jsou to lidi. 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Snifter

Re: RPG na PC

Příspěvek od Snifter »

Faskal píše:Středověké RPG? Doporučil bych Zaklínače.
První díl je sice přesně to, co nechceš (při boji se většinou jen kliká jenom levou myší, jenom to vyžaduje správně načasovat útoky a správě je skombinovat s magií na druhém myšítku, a také přepínat mezi dvěma zbraněmi a třemi styly; no, až tak hrozné to vlastně není, ale propracované boje si představuju jinak), ale stojí to za to a budeš mít lepší představu o tom co se děje v hře
Zaklínač II, který má docela zajímavý a drsný soubojový systém a je radost jej hrát kvůli příběhu.
Děkuji za tip, ale oba díly už mám dohrané. Ale děkuji ;)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: RPG na PC

Příspěvek od Faskal »

Assassin's Creedy, moje srdcovka.
Jednička je dvanácté století, a dvojka s datadisky patnácté, ty další jsou pak z modernější historie.
Pak jsem se ale zamyslel, a asi bych tomu neříkal RPG. Ona je to "akční adventura".

Tak klasiky - co třeba série Baldur's Gate a takové? Tam mě ty boje opravdu bavily, i když spíš asi ve dvojce.

A když už jsi tady, "stolní RPG" nehraješ?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Snifter

Re: RPG na PC

Příspěvek od Snifter »

Faskal píše:Assassin's Creedy, moje srdcovka.
Jednička je dvanácté století, a dvojka s datadisky patnácté, ty další jsou pak z modernější historie.
Pak jsem se ale zamyslel, a asi bych tomu neříkal RPG. Ona je to "akční adventura".

Tak klasiky - co třeba série Baldur's Gate a takové? Tam mě ty boje opravdu bavily, i když spíš asi ve dvojce.

A když už jsi tady, "stolní RPG" nehraješ?
Assassins Creed jsem taky dohral všechny díly :D Jen datadisky ne. Ale Baldurs Gate neznám. Bohužel jdu na noční tak to vyzkouším až zítra. Děkuji moc
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: RPG na PC

Příspěvek od Faskal »

Tak do datadisků se pusť. Brotherhood je možná z původní série (I až II) v některých ohledech nejslabší, ale bavil jsem se u něj dost, ta linka mimo Animus je super a celkově je to pořád lepší než III a IV. A druhý datadisk, Revelation, je můj neoblíbenější AC.
Ony to ale vlastně nejsou datadisky - ty hry jsou na sobě po technické stránce nezávislé a příběhově je to propojené poměrně volně.

Baldur's Gate jsou dva. K jedničce si sežeň "Enhanced Edition", který trochu doladili o rozšířili o materiály, které byly zpracované, ale do původní hry už se nedostaly. Hrál jsem to nedávno v rámci dohánění vzdělání a přiznám se, že dvojka mě bavila mnohem, mnohem víc, ale stejně jsem kvůli tomu nespal.

Dvojka je mé druhé nejoblíbenější počítačové RPG (vyhrává to Planescape:Torment); má ještě datadisk, taky super, ale ten byl v porovnání s otevřeným světem BGII mnohem přímočařejší. Čekal jsem, až vyjde předělaná verze, abych si to zahrál znovu a všiml jsem si, že už vyšla!
Teď mě omluvte, mám nějakou práci.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: RPG na PC

Příspěvek od vzteklina »

Snifter píše:Zdravím, rád bych si zahrál středověké RPG s aspoň trochu propracovanými boji, ne že budu jen klikat levým a kdyby se tam spíš bojovalo s lidmi než s příšerami. Nenapadá někoho nějaká dobrá hra? Diky
Není to uplně RPG, ale Mount and Blade je plná sekání do lidí.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od Vallun »

Zaklínač I mi přijde o třídu lepší,. než 2ka...ta je příliš politicky korektní a navíc jsem se zasekl na tom monstru v přístavu...

Bladury II jsou klasika nejklasičtější:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG na PC

Příspěvek od Sparkle »

Co Dragon Age?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od ShadoWWW »

You must gather your party before venturing forth.

My party was waiting for over 18 years.

Více informací na Kostce.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: RPG na PC

Příspěvek od Sosacek »

Slibuji baldurs gate 3. https://arstechnica.com/gaming/2019/06/ ... nd-stadia/

Kvuli tomu nemusite na kostku. Spam co jenom linkuje konkurencni servery s cilem ublizit komunite bych mazal.

Cenzurováno Markusem, 7. 6. 2019, 12:48
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od OnGe »

Mě hrozně baví ta představa, že má smysl sem chodit tahat trafik :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG na PC

Příspěvek od York »

Sosáček: Příspěvky v tomto stylu podle mě na RPG fórum nepatří. Doufám, že budou mít moderátoři stejný názor.

edit: Doplňuju to v editu, ať zbytečně nespamuju dalším offtopic postem:

Tvůj názor respektuju (byť s ním nesouhlasím). Problém mám s formou, jakou jsi to původně napsal. Vyjadřovat se sprostě o jiných RPGčkových diskusních serverech by mělo být pod naši úroveň.
Naposledy upravil(a) York dne 7. 6. 2019, 13:06, celkem upraveno 1 x.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: RPG na PC

Příspěvek od Sosacek »

Diky za nazor. Obhajovani spamu je zasluzna cinnost. Pokud ti rpgf nevyhovuje, nikdo te tu nedrzi.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG na PC

Příspěvek od Markus »

Sosáčku, prosím, buď od té lásky a nevyháněj nám lidi z Fóra. Taky by bylo fajn nebýt sprostý. Uděleno varování.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů