Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jak funguje přesně development provincií v EU4? Základy jsem si přečetl na wiki, ale zajímalo by mě, jestli do toho má smysl nějak hrabat, nebo jestli to poroste nějak konsistentně samo. Připadá mi to jako enormní žrout administrativních bodů - budu muset nainvestovat třeba kolem 600 bodů, abych rozvinul skoro jakoukoliv provincii natolik, aby tam mohl stát nový barák, který mi dá malý lokální bonus, což mi přijde neúměrné tomu, že je mohu raději dát do ideje, která mi zajistí srovnatelný bonus, ale globální, takže nevidím důvod, proč bych to vůbec dělal.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Invictus »

Budeš to dělat, protože brzy budeš mít admin bodů tolik, že nebudeš vědět co s nima a tech na maximu. Nevím už přesně jak toho docílili, ale těch bodů máš prostě víc než předtím. Vím, že máš +1 ke všemu když máš tři rivaly, myslím, že stabilita je levnější a neubývá tolik, a můžeš se specializovat na admin což dává +2 a -1 k dipl a mil, ale jinak nevím. Když jsem hrál za Polsko, tak jsem byl pořád na max techu a furt jsem měl dost bodů na development, později jak jsem měl +3 advisory, tak už jsem to solil všude.

add: A do ideíí to cpát určitě můžeš, ale reálně vždycky jen do jednoho typu, takže v dalších dvou monarch pointech máš téměř vždycky přebytky.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Resurrection »

HoI 4, patch 1.1 - Jak ubránit Československo!

Nedalo mi to a zkusil jsem taktiku, kterou měla vymyšlenou ČSA - pevnosti. Začínáte s pár pevnostma na úrovni 6 a hranice jsou kurevsky dlouhé (hlavně po Anschlussu), takže pokud se soustředíte jen na to (nedovážíte suroviny a research techu i dopředu na stavbu), zvládnete cca 3 level pevnosti podél celých hranic. Jenomže to bohužel nestačí... Tím, že jste na boj sami, tak vás Němci převálcují tak jako tak. Tak jsem zkusil taktiku jít nejdřív tím politickým stromem, kde je po neturalitě "Detterence", který dává land fort +20 % construction speed. Mno, pevností nakonec máte asi stejně jako když se jde nejdřív přes průmysl. ALE v této hře se Francie vzepřela obsazení Porýní, takže válka začla někdy v březnu 1936. A zde začíná nejepičtější příběh obrany Československa ever. :-)

Němci nebyli schopní postavit dostatečnou armádu, aby mohli podle plánu dát Anschluss a požadovat Sudety. Spozdili se s tím asi o rok. To mi dalo dost času vybudovat opevnění, které bylo dost silné aby odolalo té části německých sil, které si Němci dovolili uvolnit z Francie. Tu bohužel udolali nedlouho poté. A zároveň mě napadli Maďaři, obsadili Slovensko a donutili mě se stáhnout na hranice Moravy. Tam jsem vybudoval nová opevnění a od té chvíle jsem byl v dokonalé pasti. Hranice se Slovenskem byla naprosto brutální řež. Asi rok po vstupu ČSR do války totiž SSSR vyhlásil válku Polsku a tím Spojenci bojovali (včetně mě) se dvěma mega-nepříteli naráz. Polsko padlo rychle a 60 divizí na mojí bývalé hranici s Polskem o délce 2 provincie vypadalo dost nezvratně. Naštěstí...

PEVNOSTI

Ano, se silou rovnající se zlomku nepřítele, i když je to celá Osa a celá Kominterna, se dá Československo ubránit, pokud máte pevnosti na dost vysokém levelu. Byl to teda masakr všech masakrů (pro nepřítele). Pevnost úrovně 10 totiž ubrátní pohodlně i jedna divize proti témě jakémukoliv nepříteli. Nicméně to přesto vypadalo beznadějně. Francie padla, Němeci, Maďaři, Italové, Španělé a Rumuni se hemžili všude podél hranic a k tomu ti dorážející Sověti na bývalé hranici s Polskem.

Naštěstí spojenecké vylodění, které rychle osvobozovalo Francii stáhlo většinu nepřátelských sil z mých hranic. Čehož jsem využil a obsadil většinu Německa. Velmi opatrně nechávajíc Slezsko mezi mnou a SSSR. Už už byli Němci zatlačeni do úzkého pásu mezi Francii/Benelux a mým německým záborem (chabě bráněným), když se stupidní AI probojovala k Poznani. Katastrofa. Sověti se vyvalili jak povodeň, takže jsem opustil německý zábor, vrátil se do hranic s pevnostmi a nechal si de facto jen asi půlku Rakouska, kde byli Němeci natlačení mezi mě a Jugoslávii, která právě vstoupila do války. Pat.

Pod asi roce té patové situace - už jsme 1942 - se mi podařilo nejdřív vyřadit Maďarsko obsazením Budapešti a následně i vrazit klín mezi síly Osy a spojit se s Jugoslávci. Jenomže oni tou dobou byli už taky rozseknutí vejpůl. Přesto se mi však podařilo proniknout do Itálie a rozseknout Německo definitivně vejpůl prodloužením fronty ke Švýcarsku. Mezitím Spojenci ztratili už podruhé skoro celou Francii, ale to vstoupily do hry USA a začali Němce tlačit zpět. Nebráněnou Itálii jsem tak rychle obsadil a ta následně kapitulovala, síly Osy v Jižní Francii byly anihilovány a protiútok ve středním Německo na Dunaji byl odražen a následně byli Němci zatlačeni až k Maginotu (z obou stran). Riskantním manévrem do Porýní se mi podařilo donutit Němce konečně kapitulovat. Mezitím se nám podařilo osvobodit celou Jugoslávii a vstoupit do Rumunska. Jenomže tím se otevřela druhá fronta se Sověty (ta na mých hranicích byla stabilní a neproniknutelná) a kapitulací Německa se otevřela třetí fronta v severním Německo/Polsku.

Teď je rok 1945, SSSR má 600+ divizí, Bulhaři vstoupili do války na straně Osy a Sověti nás vytlačili z Rumunska na hranici Maďarska/Slovenska/Jugoslávie. Drží si Berlín a Polsko, my zas držíme ČSR a na severu skoro celé baltské pobřeží. Stavím atomovku. :-) Jenom se to teď už seká jak prase a začíná to být dost opruz. Jsem si skoro jist, že nakonec vyhrajeme, jenomže AI je totálně neschopná a všechno musí oddřít ČSA, což po 6 letech války už se mi moc nechce. Možná to někdy dojedu, ale asi to bude trvat ještě pár let.

Každopádně EPIC. Obrana ČSR skrz pevnosti. Žádná špinavá náckovská, fašounská ani komoušská bota nevstoupila na půdu dnešní ČR (bohužel Slovensko se udržet nepodařilo). $D
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Nechceš udělat let's play? :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

Res - dobře Ty!:)

Hodně mne láká to zkusit:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Resurrection »

Naoki píše:Nechceš udělat let's play? :D
Já na lets playe spíš radši koukám. :-) Navíc po tomhle už mě to asi přestane bavit. Ještě jsem dal jednu hru s cheatama, abych viděl všechny možnosti a docela zajímavý. Nicméně v pozdější fázi hry se to začne děsně sekat (miliarda divizí), v leteckym módu se ani nedá bejt, to je prostě zatuhlý a obecně ten výkon jde do kopru. Na lets play totálně nevhodný. Většina lidí to tak má i když pár borců tvrdí, že jim to běží v pohodě celou dobu.

Větší problém je ale AI. To, že něpřítel není bůhvíjakej génius bych ještě bral (je to hra), ale když doslova celej svět (v té cheatové hře jsem všechny konvertoval na demokracii, takže Spojenci byli všichni, akorát USA se nepřidali za celou hru...) není schopnej dobít Čínu (drženou Japoncema) s tisícovkou divizí proti asi 150, dokud nepřijede 50 divizí ČSA... wtf. Což je obecně ale problém - pokud to neuděláš sám, tak se to nestane. AI trvá všechno věky, na blitzkrieg zapomeň. Takže když člověk hraje za minora (což ČSR je), tak je to opravdu velmi absurdní, když musí armáda o 50 divizích zachraňovat celosvětovou spojeneckou armádu 20x větší... I v té regulérní hře, kdy proti Němcům taky stála celá Evropa včetně USA, Italové už byli poraženi, se Sověty se ještě pořádně neojovalo a... AI není schopná Německo dobít. Takže musím já se svýma mizerně vybavenýma chudákama (manpower nula nula nic, takže ztráty si nemůžu dovolit) jít dobíjet Německo. Haluz. Proto se mi do těch Sovětů už nechtělo - stejná story.

Takže lets play moc nevim. Já si potrpim na příběh a tak a tohle všechno by to dost kazilo. Navíc je to svým způsobem exploit. Když mám dvě provincie a AI do zblbnutí útočí na jednu z nich (tak tam stavim pevnosti jak divej), přičemž hned vedlejší má stova 1 level pevnosti a minimální posádku. Jako potěší to člověka, že přežije, ale na druhou stranu je do očí bijící, že to opravdu není moc zasloužené. :-)
Hodně mne láká to zkusit:)
Fakt doporučuju. HoI 3 jsem nebyl schopen vůbec hrát. Tohle dost rychle a teď už si i připadám, že tomu docela rozumim. :-) Teda potřeboval bych, aby ještě někdo napsal analyticky o námořních bitvách, tam pořád tápu, jakou kompozici loďstva, ale to už je detail (navíc se to dá docela dobře kompenzovat naval bomberama, který anihilujou skoro jakýkoliv loďstvo co se přiblíží na dosah, tzn. do pobřežních vod).


Prostě se jim to povedlo. Až to vyladí po patchích a DLC, bude to určitě luxus.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Wow... zdědit Francii je divočina.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Představ si, když se ti to povede za OPM
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

OPM?

Mne teď v CK II štve omezení počtu vazalů:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

OPM = One Province Minor
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6298
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Fritzs »

Eleshar_Vermillion píše:Wow... zdědit Francii je divočina.
Mě se jednou podařilo zdědit Byzantskou říši jako messalianský (hereze již tak obskurdních nestoriánů) avarský kmenový náčelník a to prosím bez toho, že bych pro to hnul prstem.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Soudruhu Staline, máme zprávy že 24 divizí mariňáků fašistického Amerického impéria se vylodilo na Kamčatce!
Pche! Nechť si tam pochcípají na vyhladovění.

Soudruhu Staline, slyšeli jsme že Američané postavili přístav, přes který začínají vést zásobovou linii.
To jim nepomůže. Sibiř je pustá nehostinná krajina. Zásoby nikdy nedostanou na frontu a my teď máme plné ruce práce s Japonci.

Soudruhu Staline, teď tam začínají stavět cesty, a jinou infrastrukturu!
No, to už začíná být nebezpečné. Pošlete tam Žukova s pár divizí ať je zadrží.

Soudruhu Staline, přístav a infrastruktura je teď na nejmodernější úrovni a Američané poslali i 24 tankových divizí!!
Okamžitě přesuňte hlavní sílu proti nim!

...

O pár měsíců později:
Obrázek
StalinGrad je dobytý a schyluje se k bitvě o Mosvku :-)

Aneb jak vyhrát proti několikanásobné přesile pomoci logistiky ^^
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Mám Kanadu s francouzskou pevninou a anglickým Quebekem :lol:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Právě jsem za Čechy založil protestantskou ligu.

Druhý člen: katolická Francie :think:
Třetí člen: muslimské Turecko :eyecrazy:

No nic, je na čase těm papeženským ksindlům z Rakouska pořádně natrhnout kakáč! Let's make Austria kebab again! :-)=
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

to už to ta hra s náboženskou tolerancí nějak přehání...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů