Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Ve středu bude první DLC pro CK3 - Northern Lords.

Obrázek
Best known as fierce raiders from a land of snow and legend, the Norse were a complex society where loyalty was based on more than a noble bloodline. Leaders had to prove themselves as warriors, yes, but also as judges and governors.

Northern Lords offer new events and cultural themes related to Norse society:

Norse Adventurer Realms: Norse characters may abandon their own homes and lead hosts into foreign lands to establish their own kingdoms.
Jomsvikings and Shieldmaidens: Norse holy warriors and stalwart shieldmaidens take up arms on your behalf, while poet characters can compose stinging rebukes or romantic overtures.
New Cultural Content: Special Norse dynastic legacies, Norse blot sacrifices, trials by combat and cultural innovations, as well as numerous new events for additional color.
New Art and Music: Original art and musical score to enhance your playing experience.
And more: Berserkers, missionaries, runestones, Varangian adventurers, new decisions and other highlights from the exciting history of the Norse people.
Spolu s tím bude i zdrama update, ve kterém bude třeba zima (která zhoršuje zásobování), promakanější souboje mezi postavami a lepší poezie (se kterou bude možné mučit zajatce).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Pro ty, kteří by chtěli Crusader Kings 3 jen vyzkoušet, aby videli jestli je zaujme, je mezi 13.-21. březnem (čti: "teď do neděle") na Steamu zdarma. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Zkoušeli jste někdo hrát Northern Lords? Co na ně říkáte? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Cor »

Jo, celkem cool, jestli budou časem takhle oflavourované všechny kultury, bude to fakt boží. Chce to trochu vybalancovat a leckde budou časem předělávky, jak to vidím, ale celkově je to přesně to, co to slibuje
Decision "Elevate Isle of Mann" je teda ale brutal prasárna :D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Cor píše: 30. 4. 2021, 21:37Jo, celkem cool, jestli budou časem takhle oflavourované všechny kultury, bude to fakt boží. Chce to trochu vybalancovat a leckde budou časem předělávky, jak to vidím, ale celkově je to přesně to, co to slibuje
Souhlas. Pokud bude časem flavour packů víc pro různé kultury (Byzanci, dívám se tvým směrem) a ještě pár větších DLCček, bude to super.
Cor píše: 30. 4. 2021, 21:37Decision "Elevate Isle of Mann" je teda ale brutal prasárna :D
Nehádám se. Ty special retinues a všechny bonusy co dostaneš jsou absolutně nuts. $D
Je to jejich první výrazné odklonění od historických událostí/států, ale přijde mi, že by jich klidně mohlo být víc. Pokud to teda nebude Sunset invasion (u té jsem se pořád ještě nerozhodnul jestli je boží nebo příšerná). :>;o)

Já jsem děsně rád za North Sea Empire. Spousta lidí si ho zformovala už před Northern Lords a že je tam jako vytvořitelný útvar (s nadherným erbem (třemi různými podle toho z jakého království ho vytvoříš) a barvou na mapě) je moc pěkné.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Cor »

Mně se zdá, že teď postupují podle toho, jak byla populární podobná (tématem) dlc pro CK2.

The Old Gods bylo jedno z nejoblíbenějších a nejkupovanějších DLC. A náhodou jako první flavourpack pro CK2 vyjde The Northern Lords?
Druhé nejoblíbenější dlc k CK2 bylo The Way of Life...a podle posledního developer diary, příští velké DLC bude zaměřené na eventy, vztahy apod. To nebude náhoda. :-)

No a potom byla pro CK2 oblíbená Monks and Mystics, Legacy of Rome, Holy Fury, Charlemagne, Conclave, Sons of Abraham...

Takže čuchám čuchám příští flavour pack orientovaný buď na HRE nebo na ERE (s tím, že to další je hned potom) a přespříští velké DLC zaměřené na nové featury a flavour pro abrahámovská náboženství...
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

mno, nový laptop koupený, to možná dám CK3 druhou šanci až bude další free weekend :)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Cor píše: 1. 5. 2021, 12:12Mně se zdá, že teď postupují podle toho, jak byla populární podobná (tématem) dlc pro CK2.
Co jsem četl dev diaries, tak si vyjeli statistiky a nejvíc lidí hrálo za vikingy, tak pro ně udělali flavour pack (plus Paradox jsou švédské studio, tak k tomu mají přirozeně trochu vztah).
Naoki píše: 1. 5. 2021, 12:16mno, nový laptop koupený, to možná dám CK3 druhou šanci až bude další free weekend :)
Palec nahoru! Dej vědět, jak to půjde.

Já se teď za kopty (Habeš) snažím rozebrat muslimy v Egyptě a obsadit Jeruzalém. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Cor »

Já už si střihl vikingy v docela vtipný anabázi...napřed jsem si udělal custom ruler valkýru s božskými staty, odmigroval na Malorku a terorizoval středozemí, založil dynastii s božskými geny, posílal syny do Varangianský gardy, obětoval biskupy a tak...
Pak mě napadlo reformovat Ásatrú (nordické pohanství, tak jsem dobyl tři provincie se svatými místy a reformoval na náboženství s rovností pohlaví, světskou hlavou víry, akceptovaným čarodějnictvím a tak. Nu, pak se dynastie rozrostla, příbuzní začali vyrážet na dobrodružství a obsadili kus severní Afriky a Španělska a udělalo mi to bordel v dědicích (královský titul měl Scandinavian Elective) a můj Player Heir skončil s jedním ostrovem, zatímco království a titul Culture Head unesl jiný. Navíc začalo přituhovat, z jedné strany superByzanc (dobyla vše co je třeba k obnově Římské říše až na Papal states :D) a z druhé strany ressurgentní Andalusie.
Tak jsem to zanechal svému osudu a vyrazil na varangian adventure, dobyl Isle of Mann, udělal Elevate Kingdom of Mann and the Isles a začal řádit tam.
Pak jsem se začal nudit, tak jsem z frcu dobyl Neustrii a založil Normanskou kulturu, čímž jsem se stal Culture Head a dostal superboost k inovacím. Znovu jsem dobyl svatá místa a založil novou víru - "Jesútrú", založenou na synkretismu s křesťanstvím. To mi otevřelo dveře dokořán k diplomacii a politice na Britských ostrovech.
Pár vhodných manželství, aliancí, pomoc ve válkách, hybridních válek (aneb ne, já s tebou neválčím a nepomáhám tvému nepříteli, já jen raiduju) a z jednoho vhodného adepta ze starého irského rodu a mého svěřence se stal král Irska a dědic Anglie, pomohl jsem mu ve válce o nárok na korunu Alby a zařídil mu sňatek s claimantkou Walesu.
Jak to potikalo a podědil Anglii hned, co vyhrál Albu, stal se Císařem Británie, hned na to posadil po krátké válce svou ženu na trůn Walesu jako svého vazala a já mu přísahal věrnost (jako prominentní vazal s náboženskou ochranou). Pak jsem si přes generace vyintrikoval extra privilegia, nulový daně a tak...a pak mě to přestalo bavit. :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Cor:
Eleshar_Vermillion
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Hehehe. To zní hodně dobře! Solidní horská dráha. Jednou jsi dole, jednou nahoře. :clap:

V mojí habešské současné hře drží Egypt a Palestinu egyptský sultán, který je išmaili (Ši'ïta). Sunitský chalífa vyhlásil džihád proti království Egypta, což bohužel zatáhlo mě jako obránce (protože tam vlastním jednu county). Nepovolal jsem armádu, nějak mi to nestálo za to. Buď o ni přijdu nebo nepřijdu, nějak mě to nepeče. O chvili později vyhlásil papež křížovou výpravu o Jeruzalém. Sunnitský doomstack vyhladil opozici na své straně hřiště, křižácký doomstack na svém... načež se oba doomstacky pustily do sebe a já dole v Habeši sleduju s popcornem jak se vyhlazujou mezi sebou. :dance:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vitus »

Tak jsem zjistil, že Paradox pracuje už nějakou dobu na Victoria 3, dal jsem si odběr novinek a do wishlistu na steamu - jsem zvědav, jak se to vyvine :).
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Cor »

Jojo, Viktoria 3 vypadá podle prvních zpráv fantasticky a těším se jaxviň.

Also, poslední hra, než mě CK3 (na čas) omrzela byla za Sardinii, sjednotil jsem jí, přísahal věrnost PAPEŽI a začal pro něj dobývat a sjednocovat Itálii. Vždycky jsem dobyl de iure vévodství (a zrušil nebo nevytvářel titul), dal všechna hrabství katolíkovi s dobrými traity a převedl vazala pod přímou správu Papežství. Netrvalo dlouho a papež vyhlásil "Imperial Church of Italia", já dostal následně okamžitě "Anointed Kingdom of Sardinia and Corsica" a začala éra dost hustých svatých válek a křížových výprav, o sto let později, Papež drží Itálii, Sicílii, severní Afriku, Francii, Hispánii, Bavorsko, Dalmáncii...
Ale Byzanc se držela a papež proti ní neválčil, tak nedošlo k vyřešení Velkého Schizmatu, ale co už. :D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Před Vánoci jsem na chvíli pustil CK3 abych si to osvěžil před vydání Royal Court DLC a zkusil sjednotit Velkou Británii za Wales. Postupně jsem sjednotil koruny Walesu, Irska a Skotska a chystal se vytlouct zuby Angličanům, když přišla křížová výprava pro Jeruzalém, kterou jsme vyhráli a moje královna usedla na trůn. Rozhodl jsem se, že zkusím chvíli Jeruzalém a během dvou generací vůbec poprvé (v CK2 se mi to nepodařilo) vytvořil Outremer. :dance:

Wales se v mé nepřítomnosti kompletně rozpadl, ale co se dá dělat, Blízký Východ vypadá cool. $D

Obrázek

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion tito uživatelé (celkem 2):
Naoki, Eleshar_Vermillion
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Příští týden vyjde CK3: Fate of Iberia. Kdo se těší? $D

Obrázek

Já se přiznám, že mě Španělsko vždycky spíš štvalo (Andaluzani se pořád bouří, bez ohledu na důvod) a expandovat tam je víc na otravu než co jiného... ale nová mechanika Struggle a všechny další nové věci okolo vypadají vážně dobře, takže určitě zkusím potomky El Cida. :>;o)
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion tito uživatelé (celkem 2):
Naoki, Hike
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Ecthelion píše: 29. 5. 2022, 12:15 Příští týden vyjde CK3: Fate of Iberia. Kdo se těší? $D
Jááááááá! Když jsem zahlídl že má vyjít tento DLC tak jsem předchozí špatnou zkoušenost s CK3 hodil stranou a okamžitě koupil celej pack (base game + northen lords + court + fate of iberia). A musím říct že jsem dobře udělal: ta hra se od vydání hodně posunula, zpravili i to strašný UI kvůli kterému jsem to tenkrát vrátil, a i když některé věci mě stále dost štvou (aliance mizí když ti postava umře i když máš stále ten vztah, nebo že s každou změnou vladaře máš defacto zaručených pár občanských válek se kterými často nemůžeš nic dělat), tak to je jízda kterou si náramně užívám
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů