Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion píše: 21. 10. 2020, 23:00CK2 je hrozně super na vyzkoušení, jestli je to "hra pro tebe", ale když zjistíš, že je to něco, co by tě bavilo... určitě byl za sebe zainvestoval do CK3.
Ale koukám, že taktika stále stejná...
Základní hra za 50 E, ale vřele doporučje Expansion 1 za dalších 30 ...:/

Nebo Royal Edition za 75...ještě, že nemám na to PC...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vitus »

Vallun píše: 26. 10. 2020, 09:01 Nebo Royal Edition za 75...ještě, že nemám na to PC...:)
Já mám obojí, ale nemám čas to hrát, protože to je hrozně návykové a žena, děti, pes, kočka... se mnou doma pak nemluví $D $D $D
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

Vitus - chápu Tě:) Děti je třeba vycvičit a zapojit do multiplayeru:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vitus »

Vallun píše: 26. 10. 2020, 10:26 Vitus - chápu Tě:) Děti je třeba vycvičit a zapojit do multiplayeru:)
Dceru to nebaví (ale zase má potenciál na stolní RPG, takže ji pomalu zpracovávám tímto směrem).

Syna to naopak nebaví - na rozdíl ode mne pochopil třeba Victorii II do všech nuancí a nedělalo mu moc problém stát se jedinou velmocí; v Total War Napoleon na největší obtížnost začínal za jednoprovincční stát (třeba tuším Sasko) a za jedno odpoledne končíval jako jediný stát na mapě; CK2 během takových kratších cvičných seancí uměl rozjet na běžnou obtížnost na world conquest -> jinými slovy by pro mne hra s ním v multiplayeru byla sebevražda $D (já to hraju jako oddech).
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od OnGe »

Tak tohle je ta sňatková politika o které jste mluvili...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Zkusil syn HOI4? Já třeba od ostatních už trochu odpadl, ale HOI mě stále hodně baví
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vitus »

OnGe píše: 26. 10. 2020, 10:39 Tak tohle je ta sňatková politika o které jste mluvili...
No jasně, než jsem si vzal manželku, tak jsem si nastudoval její featy a vyšlo mi to přesně podle plánu:

- manželka, feat 1: brilantní organizátorka + moje maličkost, feat 1: vyzná se v mapách => syn, feat 1: ultimátní stratég
- manželka, feat 2: rozená herečka + moje maličkost, feat 2: všechno okecá => dcera, feat 1: hráčka RPG

$D $D $D

EDIT: Naoki HOI4 zkusil, ale už ho to nezaujalo - jeho tak nějak celkově hry na počítači pustili, protože má mnohem větší výzvy (začal studovat na matfyzu, poté co se postupně naučil na cello, klavír, lesní roh a tubu se rozhodl, že pro něj ideální koníček bude hra na cemballo a skladba, takže se ještě rozhodl od příštího roku si přidat konzervatoř...) :D
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tywe, aragonský král ne a ne chcípnout.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

Tak mu pomoz, ne?:D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Krom příkazu "kill ARA" EU 4 neposkytuje způsoby, kterak tohoto dosáhnout.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Poprvé jsem obnovil římskou říši (v CK2 jsem to nešel) a získal achievement Rise from the ashes. :dance:

Obrázek

Začal jsem jako řecká hraběnka ovládající jednu mrňavou provincii v Itálii (Italové jí říkají Neapol, my Řekové správně Neapolis) v roce 867 (je tam normálně hrabě, udělal jsem si custom postavu, protože s ženským vládcem tak často nehraju).

Obrázek

Začal jsem expandovat, ale byl jsem pořád zavřený mezi Itálií a Byzancí, kteří mě většinou nechávali být a jen občas si přišli pro nějakou provincii (takové války 2k mých vojáků proti 25k Byzance jsem hned kapituloval, to nemělo smysl). Po nějaké době se mi podařilo vytvořit království Sardinie (Sardhnia kai thn Korsikn) a mému synovi pak císarství Megalé Hellas (custom říše) se kterou jsem konečně mohl konkurovat Itálii a později i Byzanci.

Obrázek

Pak jsem konečně začal expandovat, rozdrobit Itálii a mlátit Umayyady, kteří začali expandovat do Francie a Anglie jako šílení. Někdy tou dobou jsem se rozhodl jít pro achievement a začal válčit proti Byzanci, vraždit jejich císaře a oslabovat je jak jen to šlo. Sebral jsem jim co jsem potřeboval (asi ve dvanácti válkách) a obnovil římskou říši, kde se mluví řecky a Bůh se vzývá dle ortodoxního ritu.

Obrázek

Můj císař Samuel II. Chryselios měl získat přídomek "the Glorious", ale on už jeden měl ("the Scholar" za to, že založil univerzitu), takže do dějin se navždycky zapíše jako Samuel II. the Scholar. $D

Obrázek

Omnes viae Romam ducunt. Mám radost. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Sosacek »

Obrázek
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

Sos - prosím, co to je?:D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše: 14. 2. 2021, 19:43 Sos - prosím, co to je?:D
Předpokládám, že HoI 4 meme. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

ale sedí pořádně
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů