PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
York

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York » 2. 2. 2020, 12:35

OnGe píše:
1. 2. 2020, 21:15
Možná není dobrá zpráva, že nejlepší hra za kdovíjak dlouho je 18 let stará... ale tak to zkrátka je.
Podobnej pocit jsem měl při releasu WoW Classic. Velkou roli hraje nostalgie, ale dneska prostě není na trhu lepší onlinovka.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 2. 2. 2020, 13:03

No nevím, já klasik zkusil, ne, že by mne o nebavilo, ale jako prostě chybí dost věcí z těch pozdějších verzí, které jsem měl rád...já bych chěl, aby to zasekli na Warlords of Draenor...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 2. 2. 2020, 14:22

York píše:
2. 2. 2020, 12:35
Velkou roli hraje nostalgie,
Tak asi 90 % nostalgie.
Já dokonce nedávno hrál Cataclysm, ale prostě ta hra je ve srovnání s moderními MMORPG strašně uživatelsky neohrabaná, víc repetitivní než je obvyklé, a ještě vypadá hnusně. Jediné to zachraňuje content, který je aspoň srovnatelný. Vanillu si ještě matně pamatuju, a už tehdy mi to přišlo takové vyprázdněné - spousta volného prostoru, sem tam nějaké npc nebo hlavní město, a jinak nuda a šeď, stupidní questy, a další.

Ale už jsme to tu točili, takže asi s ničím novým nepřijdu. Pokud vás to baví, tak asi dobře pro vás.
Iron Within
Iron Without

York

Příspěvek od York » 2. 2. 2020, 14:30

Invictus píše:
2. 2. 2020, 14:22
Pokud vás to baví.
To je ale přesně ono. Reail WoW je samozřejmě mnohem vyladěnější, UI je mnohem víc user friendly a tak. Když si ale koupim datáč, tak po dvou tejdnech tam nebudu mít co dělat (respektive zredukuje se to na "dvakrát tejdně povinně logni na raid", což pro mě prostě není zábavný). Classic mě bavil skoro půl roku (a i teď kecám se spoluhráčema na TSku a občas lognu, když potřebujou pomoc).

Onlinovky jsou prostě o dlouhodobý zábavě. Když chybí, tak je nezachrání, ani když jsou vymazlený až na strop.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 2. 2. 2020, 17:21

York píše:
2. 2. 2020, 14:30
Když si ale koupim datáč, tak po dvou tejdnech tam nebudu mít co dělat (respektive zredukuje se to na "dvakrát tejdně povinně logni na raid", což pro mě prostě není zábavný). Classic mě bavil skoro půl roku (a i teď kecám se spoluhráčema na TSku a občas lognu, když potřebujou pomoc).
Tak tohle mi zase smysl nedává, však v těch verzích s rozšířeními je víceméně to stejné co ve vanille + hromady contentu navíc. Logicky tam tedy máš více co dělat, zatímco základní verzi už js musel vidět tolikrát, že to znáš nazpaměť.
Iron Within
Iron Without

York

Příspěvek od York » 2. 2. 2020, 17:52

Invictus píše:
2. 2. 2020, 17:21
Tak tohle mi zase smysl nedává, však v těch verzích s rozšířeními je víceméně to stejné co ve vanille + hromady contentu navíc. Logicky tam tedy máš více co dělat, zatímco základní verzi už js musel vidět tolikrát, že to znáš nazpaměť.
Vymodelovanej svět sám o sobě jsou jen pěkný obrázky. Když bys měl free cameru, tak bys ho celej zvládl prošmejdit za pár dní. Pterodaktyl je zakopanej v tom, co tě vede k tomu, abys na tom určitym místě strávil nějakej čas a abys měl pocit, že jsi ho strávil zábavně.

Z hlediska hráčský motivace celý pve části hry dávají smysl raidy. Kvůli nim leveluješ, kvůli nim sháníš equip, děláš profese, enchantuješ si equip atd. A jelikož to je tvůj hlavní cíl, tak optimalizuješ tak, abys ses k němu dostal co nejdřív. Rozdíl mezi classicem a retailem je v tom, že classic ti tohle nedá "zadarmo" - čistě jen vylevlovat char zabralo přes měsíc intenzivního hraní, připravit se na raidy pak nejmíň další měsíc. Plus ti to dá ještě slušnou motivaci vylevlovat si další chary kvůli profesím na support raidování (což opět zabere dost času), nějakej čas strávíš pvpčkem a tak. V retailu to samý trvá sovtva tři dny a raidy mají nulovou vstupní bariéru, protože hned od začátku můžeš skočit do raid finderu, kterej je nastavenej tak, že boss umře, jakmile se na něj škaredě podíváš. Takže máš sice "víc" contentu, ale proběhneš ho mnohonásobně rychlejš a nemáš důvod se tam vracet, protože co bys na levelu 150 dělal v zóně pro level 20.

I classic ale tohle umí udělat jen jednou - jakmile dolevelíš a připravíš se na první raid, tak pak už nemáš co připravovat, prostě jen chodíš raidy až do zblbnutí.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 2. 2. 2020, 18:27

Nějak mi nepřijde jako pozitivní to, že hra trvá déle kvůli zdlouhavým soubojům.
Iron Within
Iron Without

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 2. 2. 2020, 18:39

No vidíte a mě přišel WoW jako ztráta času
Punk is dead, long live the shit!

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 2. 2. 2020, 18:47

Já třeba zase nikdy nepochopil, proč je WoW vlastně označovaný jako onlinovka (a ještě v té kategorii vede).

Jakože jo - dá se na to koukat tak, že svým způsobem vlastně redefinoval žánr a změnil podobu onlinovek.

Ale když tak nějak nostalgicky zavzpomínám na to, co jsem tak různě hrával - i když to často bylo v děsivém stavu co do kvality obsahu - tak většina aspektů, která dělala online hraní odlišné od toho sejít se s kámoši na lan-party nástupem wowka vypadla. Wowko prostě vnímám jako takovou "lanparty ve sdíleném světě na dálku".

Za onlinovku bych dneska označil třeba Eve, to jo. Ale to WoWko, tam mi to hlava nebere.

EDIT: Ale možná je to ode mne jenom obyčejnej pravej Skot. Netuším.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 3. 2. 2020, 21:07

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 2. 2020, 02:13

Koukám, že Blizzard poslední dobou získává fanoušky vším, co dělá. https://www.warcraft3refunded.com

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 4. 2. 2020, 10:40

Ono je vlastně dost jedno, co Blizzard udělá nebo neudělá, stejně dostane zmrdáno. Většina toho, co se na té stránce píše, je ještě ke všemu naprostej bullshit.

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 4. 2. 2020, 11:52

Mozna kdyby nelhali, nepodvadeli a nechovali se jako zmrdi, tak by je fanousci tolik nezmrdavali... just saying...
Secrets are power.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 2. 2020, 12:13

Já nevím, bullshit; třeba to porovnání traileru na cutscenes a skutečné cutscene vedle sebe mi přijde poměrně přesvědčivé.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 4. 2. 2020, 12:14

Resurrection píše:
4. 2. 2020, 11:52
Mozna kdyby nelhali, nepodvadeli a nechovali se jako zmrdi, tak by je fanousci tolik nezmrdavali... just saying...
Proč by se chovali jinak? Oni jsou dost velcí aby s k zákazníkovi chovali jako ke kusu lejna stejně byli pořád v plusu. Chceš-li dělat e-sport v žánru RTS nemáš na výběr. A co bude za deset let může být současnému vedení šumák.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“