PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
Eleshar_Vermillion
černá eminence

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 7. 8. 2019, 21:46

Ten simulátor je asi výrazně tolerantnější k přetváření plechů karosérií okolojedoucích dopravních prostředků jakož i k drcení chodců, než jak by tomu bylo v běžném provozu, takže to může být účinný nástroj pravidelné psychohygieny.
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 7. 8. 2019, 21:48

Sadako píše:
7. 8. 2019, 18:24
To mi připomíná německé řidiče autobusu, co po šichtě přijdou domů a pustí si simulátor německého řidiče autobusu (true story).
Obrázek
Iron Within
Iron Without

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 7. 8. 2019, 22:07

Sadako píše:
7. 8. 2019, 18:24
To mi připomíná německé řidiče autobusu, co po šichtě přijdou domů a pustí si simulátor německého řidiče autobusu (true story).
Nebo českého řidiče autobusu, který mezi jízdami hraje Bus simulátor...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 1. 9. 2019, 23:59

Před pár dněma jsem koukal, že Steam nabízel free weekend u Elder Scrolls Online, tak jsem si řekl, že to po té betě prubnu.
80Gb download base hra
20Gb download patch
Je 2. září, den kdy má ten free weekend končit a já ještě stahuju
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 2. 9. 2019, 06:09

Jo, to mne dostalo o Klasiku, požadovalo to aktualizaci klienta 31 GB a pak stažení vlastní hry 3 GB...takže az přijdu dom tak to třeba bude staženo...od včerejšího oběda....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 3. 9. 2019, 19:20

Hm, jako já mám docela pomalý net, ale testnul jsem to teď na Armello updatu, a bralo to nějak 4 MB/s, takže těch 100 GB bych měl mít za cca 7 hodin staženo. Tož nevím, možná jak to tahalo víc lidí, tak to bylo pomalejší, ale obecně mívám i velké hry (např. Rome: Total War 2) stažené do 1-2 hodin.
Iron Within
Iron Without

York

Příspěvek od York » 4. 9. 2019, 11:04

Vallun píše:
2. 9. 2019, 06:09
Jo, to mne dostalo o Klasiku, požadovalo to aktualizaci klienta 31 GB a pak stažení vlastní hry 3 GB...takže az přijdu dom tak to třeba bude staženo...od včerejšího oběda....
To sis úplně zbytečně aktualizoval retail. Classic má jen ty 3 GB.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 4. 9. 2019, 12:23

WTF, nedojebal vám to nějak firewall?
Dvě hodiny se mi ESO aktualizovalo naposledy, kdy jsem ho spustila z polochcíplé hotelové wifi, doma je to vždycky v rámci max. desítek minut.

EDIT: A dojela jsem AC:Odyssey a AC:Origins.
Odyssey je za mě hra roku. Příběh je jednoduchý, ale ne nesmyslný, vedlejší questy jsou zábavné, svět k exploraci krásný a rozlehlý, v rámci main story to má docela dobrý writing (v rámci časově omezených grind questů naopak místy naprostý surrealismus, ale tam mi to bylo jedno). Excelentní ovládání - takřka okamžitá odezva, zábavné skilly, různé možnosti procházení (stealth versus masomlejn), velmi dobré boss fighty, zejména s legendary potvorami, hlavně Minotaurus a Medusa byli naprostá špička. Volby v rozhovorech nejsou jenom kosmetické a mají nějaký dopad na to, kam se hra bude ubírat, kupříkladu mně to umožnilo zahrát si libovou řeckou tragédii, kde Alexios skončil jako totální psycho s krví své rodiny na rukou.
Minihra ve formě cestování na lodi je super, loď se ovládá dobře a občas jsem se plavila tak nazdařHádes a potápěla lodě for fun.
Also, taky tu jsou romance, takže jsem ojel všechny chlapy, co přede mnou nevylezli na strom.
DLC jsou fajn, teda, Legacy of the First Blade mě donutila povytáhnout obočí (nejen mě) - pokud jste hráli svou postavu jako homoexuála, tak v tomhle DLC dostanete jako pevně danou součást děje heterovztah, i když se tomu celou dobu bráníte. Mno, mohli to zakomponovat elegantněji, na druhou stranu se mnou rodinné štěstí a úkol kup chleba a mlíko na začátku třetí části DLC málem šlehly, jako trolling kvalitní.
Druhé DLC se odehrává v podsvětí, to jsem ještě nedohrála, ale prozatím odehrané části jsou velmi slibné.

Co mě tam sralo - to přepínání minulost/současnost by fakt měli nechat jenom cutscenes na začátku a na konci, to mě vůbec nezajímá a ten Dänikenovský metaplot je... mno, řekněme, že si na takové věci příliš nepotrpím, ale naštěstí s tím nesrali moc. Kůň je spíš na ozdobu a po pádu ze skály chcípne, ale dá se vyvolat znovu, takže no problem.

Co se týče Origins, to je trochu horší. Víc tam trhají příběh; nejen víc scén současnost-minulost, ale i přepínání mezi dvěma herními postavami. Egypt je krásný, explorace super, člověk si může vyšplhat na pyramidu, účastnit se machinací a zásadních dějinných událostí (koberec!). Jak je to prostě action-adventure hra, tak si ani člověk nemůže moc vybírat, co udělá a jde po té jedné linii, ale tak s tím jsem počítala. Horší soubojový systém - ovládání do pohůdky, ale neohrabanější pohyb a hlavně jiný způsob, je tu štít a mě štít sere, obecně radši uskakuju a kutálím se, než vykrývám.
Co mi zahřálo srcce mé zlaté (tvrdé, žluté a studené) byl zdejší boj s Apepem - je to v super halucinační pasáži, je to hustý a má to koule jak zeměkoule.

A co mě velmi zaujalo - de facto se Origins dá číst jako hra, kde je půdorysem pomalý rozpad manželství po těžké krizi (smrt dítěte) na začátku - a s chmurným koncem, který nám říká, že se to prostě zachránit nepodařilo. Z tohoto úhlu pohledu tady najednou vystává de facto jungiánský příběh o bitvě s vnitřními démony a následném vyhoření a napření sil do něčeho jiného.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!

Faskal

Příspěvek od Faskal » 4. 9. 2019, 13:28

Dík, Sadako. Asi bych si měl odškrtnout ty prerekvizity, co jsem si uložil odškrtnout, než si koupím nový počítač; na tyhle AC se dost těším.

Nicméně, jako poslední jsem hrál Black Flag. Co ty další hry mezi ním a Origins/Odyssey? Něco z toho jsem hrál chvilku, ale nějak mě nevzaly, a to jsem (býval?) ultimátní fanboy(TM) série.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 4. 9. 2019, 13:46

Ty jsem ještě nehrála - Syndicate jsem si před pár dny koupila, Unity mám z akce 'shořela nám katedrála', ale strávila jsem tam zatím jen pár hodin. Jako hezké, rozhodně tomu chci věnovat větší průzkum, ale taky se to hýbe hůř než Odyssey a je to i neohrabanější než Origins. Ale pořád snesitelně, ty ještě starší díly AC jsou pro mě už dost nehratelné.
Tuhle jsem zkoušela jedničku a málem mě trefilo, chtěla jsem si zahrát Revelations, ale po zjištění, že ani nezačínám v té Konstantinopoli, kvůli které jsem si to koupila, jsem to s pěnou u huby zahodila, protože Ezio (nebo za koho tam hraješ) se hýbal skoro stejně příšerně jako Altair.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 9. 2019, 15:14

Hraješ to ve špatném pořadí. (:
Ubisoft dělají iterativní design, kde postupně vylepšují a vylepšují, a každý rok to vydají. Zpětně je to potom strašně poznat, jak to pilujou a pilujou, a v obráceném pořadí to jde k míň a míň dodělanému.

Co vím, tak mezi čtyřkou a Origin jsou dva velké zlomy. Rogue je ještě podobný čtyřce, Unity a Syndicate už mají lepší styl ovládání, a Origin a Odyssey už jsou v nejnovějším provedení. Obecně se nedoporučuje se přes tyhle předěly vracet, že to potom dost drhne.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 9. 2019, 15:17

Mimochodem, když už pomlouváme Ubisoft, teď spustili svoje měsíční předplatné, a v září se to dá vyzkoušet zdarma (když jim člověk dá svoje platební údaje, ale potom to včas zastaví). V rámci toho jsou mj. úplně všechny Assassin's Creedy. takže na odzkoušení ideální.

Kompletní seznam her: https://news.ubisoft.com/en-us/article/ ... s-Revealed
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Sadako
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako » 4. 9. 2019, 15:44

Ano, je to strašně poznat. Dost mě rozesmívají lidé, co chodí kolem a tvrdí, že AC hry jsou všechny stejné - cywe, ani omylem.
A ve špatném pořadí - když já se u toho obávala přesně toho, co ty starší hry mají - debilního pohybu a teda v případě té jedničky i writingu, za který bych někoho nakopla (po deseti hodinách jsem to s řevem zahodila, že takového debila ze mě nikdo dělat nebude).
Plus teda, na Unity a Syndicate jsem v době vydání neměla stroj a zrovna tyhle už vypadají použitelně.
Starší si zřejmě zahraju leda v moment, kdy jim udělají remaster (ano, já jsem ten typický hráč, kvůli kterému se dělají remastery a vůbec se za to nestydím) a teda se zaťatými zuby u scénáře, no.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 9. 2019, 21:30

Sadako píše:
4. 9. 2019, 15:44
Ano, je to strašně poznat. Dost mě rozesmívají lidé, co chodí kolem a tvrdí, že AC hry jsou všechny stejné - cywe, ani omylem.
Když to člověk rozseká na ty správné kousky, tak v těch si to dokáže být podobné. Jako že když přede mě hodíš II, Brotherhood a Revelation, tak první, podle čeho je budu rozeznávat, bude architektura. (-;
Sadako píše:
4. 9. 2019, 15:44
A ve špatném pořadí - když já se u toho obávala přesně toho, co ty starší hry mají - debilního pohybu a teda v případě té jedničky i writingu, za který bych někoho nakopla (po deseti hodinách jsem to s řevem zahodila, že takového debila ze mě nikdo dělat nebude).
Plus teda, na Unity a Syndicate jsem v době vydání neměla stroj a zrovna tyhle už vypadají použitelně.
Starší si zřejmě zahraju leda v moment, kdy jim udělají remaster (ano, já jsem ten typický hráč, kvůli kterému se dělají remastery a vůbec se za to nestydím) a teda se zaťatými zuby u scénáře, no.
Jednička byl takový pokus, já tomu říkám, že to bylo technologické demo, které vydali jako samostatnou hru. Ve své době šíleně ambiciózní, ukazuje ten potenciál, ale fakt ho nenaplňuje.

Vím, že pro AC3 dělali nedávno remaster, za to teda můžeš ty? (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“