PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

https://youtu.be/1LQVsWJwPSg

Martin Klíma je právě online na YT, mluví o Kingdom Come. Můžete mu tam poděkovat za Dračák. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Kingdom Come: Deliverance Funny Moments and Fails Compilation (February 2018)

https://youtu.be/bAFnijnPYGU

Je to víc zábavný, než jsme čekal. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32330
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vallun »

A už to někdo hrál tady?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od MarkyParky »

Už jsem začal.

Nejdřív jsem myslel, že to hodím z okna, protože to kombinuje neskutečně strmou a přísnou linku učení player-skillu s neskutečně omezujícím systémem savů a neskutečně řídkými checkpointy.

Když jsem v úvodním tutorialu měl jeden paklíč, který jsem při každém pokusu zlomil, pže jsem ještě neměl ten gryf v ruce a věděl jsem, že to znamená loadnout 15 minut hry starou pozici a projít po dvanácté stejné dialogy a prohledat stejná místa, abych se k tomu jedinému paklíči dostal, tak jsem měl chuť to hodit z okna. Nejsou osmdesátá léta a zábavnost hry už hledám někde jinde.



Pak jsem narazil na hack s neomezeným sejvováním a najednou se z toho stala fajn hra. Jako pořád to není žádná procházka růžovou zahradou a pro casual hráče to bude občas tvrdý ořížek, ale dá se to.

Občas člověk narazí na debility (teď sháním lopatu, abych mohl jít vybrat šibeniční vršek a v celé vesnici není jediná! WTF? tomu říkají realistický simulátor středověku?), ale celkově je to OK a to, že pro změnu je to hra založená na player-skillu a ne na grindování skillu postavy je příjemné osvěžení.

Dám vědět, až budu dál ve volné hře, mám čerstvě opuštěný tutoriál a začal jsem konečně chodit otevřeným světem.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32330
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vallun »

Aha...hacky obecně moc nemusím, ale co jsem viděl, tak to vypadá dost dobře...až se bojím,že to muj komp moc nedá:(

Ale ta lopata to zní docela hloupě...:/

Boje jsou tak realistické, jak vypadají? Tzn. jendímš ípem lze zabít?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od MarkyParky »

Ke střelbě jsem se zatím nedostal (což mě štve, protože jsem si na začátku dal bonus do obratnosti, ale jediný luk, co jsem kde našel, byl v hlídané strážnici, odkud jsem ho nedokázal ukrást).

Co se týká realističnosti mečování, tak je to udělané tak, že každá část těla má svoje "HPčka". Když přijdeš o pár (rána tě jen lízne), tak se prd děje. Když přijdeš o víc (dostaneš větší zásah), tak je daný úd nepoužitelný - nemůžeš běhat, bojuješ s postihem a každá rána ti sežere celou staminu a tak.. + ještě krvácíš a hrozí že vykrvácíš.

Jako není to Operation Flashpoint, že stačí jedna dvě kulky a konec, ale znát to je a je to lepší než klasické HPčkové řezačky.

Taky je fajn, že protivníci se vzdávají, když máš v boji navrch ;o)


Co se týká toho hacku na sejvování, tak času je málo, žiju jen jednou a věnovat několik hodin denně procházejí jedné a té samé lokace, kvůli tomu aby mi nakonci ujela ruka s myší, zlomil jsem paklíč nebo prohrál rvačku o řezníkovu mrtvolu a hrál posledních 20 minut hry znovu, na to prostě nemám. Takže ten hack z toho udělal "normální" hru, kde sice pořád musíš ten zámek nebo protivníka překonat player-skillem, ale aspoň při neúspěchu opakuješ poslední 3 minuty a ne půlhodinu. A máš tím pádem aspoň šanci ten playerskill natrénovat (protože s tou 20minutovou pauzu rozhodně nic nenatrénuješ, otočíš za hodinu 3 pokusy místo 18 a to prostě do ruky ten cvik nedostaneš).
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18571
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

eerieBaatezu píše: 18. 2. 2018, 19:48 Kingdom Come: Deliverance Funny Moments and Fails Compilation (February 2018)

https://youtu.be/bAFnijnPYGU

Je to víc zábavný, než jsme čekal. $lol$
Mno vypadá to, že s tím ještě má smysl pár měsíců počkat, než to Bakala opatchuje :lol:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

Eleshar_Vermillion píše: 20. 2. 2018, 20:51 Mno vypadá to, že s tím ještě má smysl pár měsíců počkat, než to Bakala opatchuje :lol:
Jj, treba pridaj saveovani ci jiny vylozene podruzny detaily. :D Nahral jsem v tom zatim 37 minut a odlozil to, protoze to se fakt neda. Absence saveu v kombinaci s tragickym ovladanim je opravdu hard-core. Ale jsem si docela jist, ze se to zlepsi. Modderi to dodelaji, pokud se k tomu nedokope Vavra. Ostatne na ty savey je modu uz nekolik. :-)
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18571
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18571
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jsem dohrála Dragon Age: Origins.
A rozjela dvojku (s modem můžeš být elf). Když pominu boj, je to k mému překvapení moc pěkná hra, ale ty boje jsou neuvěřitelně debilní a otravné. OK, že se ze všech stran objevují shades a demons, to ještě chápu, ale že ze slepé ulice přiběhne hromada žoldáků, to už moc ne.
Origins to teda mělo taky, ale tam jsem našla mod všem hlavy dolů na jeden klik, bez kterého bych zejména závěrečnou pevnost v Denerimu asi nedala bez pár záchvatů vzteku.

V DA2 se mi btw. strašně líbí možnost přepínat noc/den. A některé questy byly vyloženě prastaré, třeba závěr dostávání Qunari mága z města.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Another wave!
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jo.
Naštěstí na nejlehčí obtížnost to je poměrně rychlé, ale i tak bych se obešla.

A zatím jsem potkala jediný skutečně WTF dialog a to když si Anders stěžoval, že ho Grey Wardeni přinutili dát pryč jeho kočku jménem ser Pounce'n'lot. Anders je teda obecně mimoň (a to hraju za mága, ale sbalil jsem radši Fenrise).
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Hehehe.

Hehehehehehe.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ty se směješ, jako kdybys věděl něco, co já ne... tragický konec npkc?

EDIT: Hm, Anders byl tak od půlky jasný, ale co. Ta hra by mohla mít podtitul Ať děláš, co děláš, posere se to.
Škoda, roubování prokletých střepů, nebo co to bylo, jako by to nemohla být normální diktátorská čubka. Railroad jak blázen, reálná možnost voleb nula nic, závěrečná bojová část opět k posrání, konečný souboj na pěst (a teda olol, když si necháte zapnutu blood magic a pak není z čeho sát), ale bavilo mě to tak, že jsem doteď nešla spát.
A Fenris je prdelka. Obecně se mi tu líbily postavy.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti