PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Dishonored a Half Life 2 jsem nikdy neviděl. Ale sorvnej XCOM a Sid Meiers Railroads :)

Každopádně, tohle není věc rukopisu. Leda že by bylo určující, že v každém vesmíru musí být středobodem Citadel station, na které se nakonec musí udělat hrozná mela a tak.

EDIT: Jinak co jsem koukal na wiki, tak z lidí, co jsou tam uvedení, není mezi Mass Effectem a KoTORem 2 (kde se vyskytuje Citadel station) překryv žádný není. Hádám, že to bylo vykalkulované nějak jinak.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ale mezi Mass Effectem a KOTORem je minimánlě tenhle člověk
https://en.wikipedia.org/wiki/Drew_Karpyshyn
Asi vím, kdo může za ty typické Bioware půdorysy, co se táhnou od Baldura, přes KOTOR a Jade Empire až k ME.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Ale pozor - ten nedělal KoTOR 2. A pokud si dobře vzpomínám, tak v jedničce Citadel station neměli. Baldurs gate dělal pro změnu jenom dvojku.

EDIT: na svém webu píše, že od roku 2012 už jenom hraje golf. Začli být po roce 2012 Bioware hry nějak jiné?
Naposledy upravil(a) OnGe dne 3. 4. 2018, 16:03, celkem upraveno 1 x.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

Jinak co jsem koukal na wiki, tak z lidí, co jsou tam uvedení, není mezi Mass Effectem a KoTORem 2
To bude tim, ze jsme mluvili o KOTORu, ne o KOTORu 2. :-)

Mass Effect:
Director(s) Casey Hudson
Designer(s) Preston Watamaniuk
Programmer(s) David Falkner
Artist(s) Derek Watts
Writer(s) Drew Karpyshyn


KOTOR:
Director(s) Casey Hudson
Designer(s) James Ohlen
Programmer(s) David Falkner, Mark Brockington
Artist(s) Derek Watts
Writer(s) Drew Karpyshyn
Secrets are power.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Resurrection píše: 3. 4. 2018, 15:59 To bude tim, ze jsme mluvili o KOTORu, ne o KOTORu 2. :-)
Nemluvili - Citadel station a přidružené legrace. Když to vynecháš, začne to vypadat jako dost rozdílné hry :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

Sadako zminovala explicitne KOTOR. Myslim, ze neni herni analfabet, a kdyz rika KOTOR, mysli KOTOR, ne KOTOR 2. O citadel station si mluvil pouze ty.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Že je to stejné jsem říkal taky pouze já. Sadako mluvila o Kokotorech.

Vo co ti jako jde? ::o/
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já tou podobností teda vůbec nemyslela Citadel Station (wut?), to sis tam dosadil sám.

Ale spíš celkový náboj a některé mechaniky - sbírání dark/light points, ostrá polarizace, brutální naivita, polodementní Senát/Council, hlavní postava jako čekatel na přijetí mezi Židáje, pardon, Spectres, ovládání party (v ME speciálně k posrání), grafika... a ano, měla jsem na mysli jedničku. Sith Lords dělal Obsidian.

A podle jeho webu opustil Karpyshyn Bioware (podruhé, poprvé v roce 2015) letos v březnu. Nevím, kde tam co čteš o golfu.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od OnGe »

Sadako píše: 3. 4. 2018, 16:11 Já tou podobností teda vůbec nemyslela Citadel Station (wut?), to sis tam dosadil sám.
Protože mi to přišlo jako nejvýraznější a nejkopírákovatější. Hej - vždyť jsou tam i místa, co vypadají skoro stejně.
Sadako píše: 3. 4. 2018, 16:11Ale spíš celkový náboj a některé mechaniky - sbírání dark/light points, ostrá polarizace, brutální naivita, polodementní Senát/Council, hlavní postava jako čekatel na přijetí mezi Židáje, pardon, Spectres, ovládání party (v ME speciálně k posrání), grafika...
Přesně. A ještě jak všichni opakují, jak je hlavní postava přirozený vůdce a proto je to taková hvězda. Jak se o tom bavíme, tak se mi to začíná vybavovat a nevím, jestli to chci...
Sadako píše: 3. 4. 2018, 16:11a ano, měla jsem na mysli jedničku. Sith Lords dělal Obsidian.
Pardon, série mi splývají dohromady. Vlastně i Bioware a Obsidian mi splývá dohromady.
Sadako píše: 3. 4. 2018, 16:11A podle jeho webu opustil Karpyshyn Bioware (podruhé, poprvé v roce 2015) letos v březnu. Nevím, kde tam co čteš o golfu.
Tady, předposlední odstavec: http://drewkarpyshyn.com/c/?page_id=17
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

OnGe píše: 3. 4. 2018, 16:26 Přesně. A ještě jak všichni opakují, jak je hlavní postava přirozený vůdce a proto je to taková hvězda. Jak se o tom bavíme, tak se mi to začíná vybavovat a nevím, jestli to chci...
Bolí to, co?
Jo, ten přirozený vůdce. Sheparde, jsi legenda... eeee, dobrá, když to říkáte... a to jsem si schválně vybrala sole survivor a ne war hero.
OnGe píše: 3. 4. 2018, 16:26 Tady, předposlední odstavec: http://drewkarpyshyn.com/c/?page_id=17
Bio na stránkách si očividně neupdatuje, ale news ano - a taky má Twitter.
Je to stále poměrně aktivní scénárista a spisovatel, jestli k tomu ještě hraje golf...
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od OnGe »

Sadako píše: 3. 4. 2018, 16:38a to jsem si schválně vybrala sole survivor a ne war hero.
Tohle je, překvapivě, jedna z mála voleb, co ve hře má nějaký výraznější dopad :) Ne že by to mělo vliv na hlavní linku nebo tak něco, ale skutečně je to volba, co má význam.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zatím o tom akorát všichni mluví a tvrdí, jaký je Shepard hrdina. Já si to brala s tím, že by to mohl být trait 'lucky bastard', ehm.
Jinak musím konstatovat, že mě zatím absolutně nedokáže vtáhnout setting, dialogy oscilují od příšerných po jenom špatné a ten, kdo vymyslel quest scan the keepers a neoznačil je přitom v mapě byl hnusná sadistická kurva.
Obecně je mapa k posrání.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Ono to odemyká vlastní dějovou linii, která se odvíjí tak nějak bokem v celém průběhu hry. Já si toho všimnul až na druhý pokus, protože tam někdo prostě nebyl, ale místo toho tam byl někdo úplně jiný.

Co se týká dialogů, moc víc od toho nečekej. Je to dost konzistentní.

Skenování Keeperů je tam úplná bokovka, na to se můžeš s klidným svědomím vybodnout a všechno ostatní (myslím) markery na mapě má :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hm, tak ME jako fakt ne, po 21 hodinách jsem to dropla, všeobecná úroveň retardace byla příliš vysoká.
Radši zkouším něco něžnějšího, konkrétně Dark Souls 3.
Je to moc hezká hra s velmi Trololo ovládáním. Uvidím, kdy překoušu kabel od controlleru.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jurassic World Evolution - First Official Gameplay Demo

Nejlepší je, jak uspí toho dinosaura a transportujou ho a on tam tak visí pod tím vrtulníkem. :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů