PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Hlavne hodiny jsou tezko meritko. Jak W3 tak DA:I by prospelo osekat nudne fetch- a collection-questy a celkove udet mapy budto o dost mensi, nebo v nich mit vic fakt zajimavych veci, misto nahodnych typku k vymlacovani, kteri ale vlastne nejsou duleziti.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Naoki »

Taky jsem byl hodne skepticky vuci W3 kvuli te neustale chvale a prvnich asi 10 hodin jsem si rikal "co s tim vsichni maj? Neni to spatna hra, ale provedeni je mnohem lepsi i ve skyrim." Pak se to ale zlomilo (asi cca i cerveneho barona) a ted patrim k fanboyum...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Dragon Age ma suprovy worldbuilding - cela ta vec kolem magu a templaru, Fade, zlate/cerne mesto a magove co se tam zkusili dostat a zapricinili de-facto apokalypsu, protoze odtamtud uvolnili prastare zlo, ktere poseda stare dead but dreaming bohy, kteri pak v podobe draku vedou Blight ...

Je tam spousta paralel s realnym svetem (ta zencka je jako Jezis, vlez do mesta je jak babylonska vez) a pritom to neni nejaka zapomenuta myticka minulost, ale je to jak kdyby clovek primo zil v obdobi tech mytu - to imperium jehoz magove zpusobili tenhle konec sveta a zabili jezisoidni zenckou furt existuje (a furt jsou to zmrdi), Blight nastava, a takovy.

Witcher to takhle nema - ale zase o dost lip umi takovou tu fantasy atmosferu - v tom svete sice veci nejak funguji, ale furt je cizi, neznamy a divny. Treba ty bytosti co potkas v ramci questy Family matters nejsou nijak vysvetleny nebo tak. Proste tam jsou. Proste ten svet nepatri lidem, i kdyz by si to radi rikali. Ma to hodne jinou atmosferu nez DA.

Me u novejsiho DA nesedela ta stylizace - zlaty zbroje a obrovsky mece a zlaty masky a vsechno - nerikam, ze je spatne, a vlastne je asi dobre, ze nejeli jen klasicky fantasy, ale osobne se mi to moc nelibilo.

DA i witcher jsou podle myho nejvic cool, kdyz si dovoli uletet z vyjetych koleji a vydat se nekam jinam, ukazat, ze ve fantasy ma co delat fantasie a neni nutne se omezovat na pseudoevropsky stredovek. Tohle clovek zazije, kdyz navstivi fakt divna mista - pamatuju si jak jsem poprve vlezl do Fate v DA:O a rikam, kurvadrat. V zaklinaci je podobna scena, kdy clovek cestuje mezi svety ... a je to super - mohli jsme tam klidne stravit vic casu.

...

Kdyz nad tim tak premyslim, tak DA:I dava o dost vetsi smysl pribehove, kdyz se to hraje s Trespasserem - pak si clovek uvedomi, ze Corypheus je loutka, a skutecny hlavni zaporak je Solas - ten typek co se celou dobu taha s tebou a keca ti do zivota.

Solas is Kreia confirmed.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jawohl, Solas = Kreia
A přesně - mně se moc líbí ten DA setting (a Maker je tak šíleně depresivní koncept, že ho snad musel spáchat kalvinista), se ztracenými vzpomínkami na svět elfů (hehe), s věkem hrdinů, který vlastně stále panuje, s šílenými pověrami a hrůzou z magie...
Btw. byť jsem si blood mage specializaci brala v Origins i dvojce, velmi doceňuji, že ji z Inquistion dali pryč, protože mě strašně šokovalo, když na to v Origins nikdo nereagoval, já se těšila, jak budu zdrhat před maleficar huntem a nic. Dvojka totéž.

...
Eh, tak jsem si nainstalovala Mass Effect. Grafické mody mi s ním dělají peklo, tak jedu bez nich a je to teda dost hnusná hra. Obzvláštní cenu získává commander Rypadlový Rypadlák Shepard. Budu hrát po sto letech za ženskou, z té se mi podařilo splácat aspoň něco na způsob Wednesday Addams po těžkém traumatu.
Doufám, že aspoň příběh nebude stát úplně za vyliž.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

V ME si vem zenckou, je mnohem lip namluvena nez typek.

Jednicka je super, ale je na tom videt, ze je to 11 let stary. Zas kdyz to porovnas se zaklinacem jednickou, tak ta grafika je nadherna 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Což o to, namluvená je slušně, ksicht by mohl být lepší, ale při té bídě... ovšem dialogové možnosti jsou (a dialogy obecně) jsou poněkud WTF. A na první misi jsem si vzpomněla, proč jsem ME před časem zahodila - boje, uguu. Teď se mi aspoň podařilo najít včas nálože a nevyletět do povětří v podstatě v tutorialu.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Dialogy v ME mají tu výhodu, že většinou vlastně vůbec nezáleží na tom, co vybereš. Heroj řekne něco jiného, ten s kým se baví přihodí jednu nebo dvě věty a jede se dál. Většinu času by stačilo tam mít tlačítko "další" a vyšlo by to nastejno.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Eh.
Co se nabízených odpovědí týče, nemohu se zbavit dojmu, že základní tři možnosti většinou jsou retard, suchar a čurák. Ale nevypadá to, že by je kdokoli jakkoli řešil a že by měly na něco moc dopad.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Prava horni je space jesus.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

A nejspodnější space asshole.
Mně to zatím přijde jako Star Wars: Kokotor (včetně těch paragon/renegade bodů, light/dark side npkc?), takže doufám, že se to buď zlomí, nebo nabere na obrátkách, aby z toho vylezlo alespoň kvalitní Trololo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Ono je to přesně jako KoTOR. Akorát se tam nemečujou zářivkama a nemáš v partě droidy.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

Jestli to nahodou nebude tim, ze to delali stejny lidi. Vyvoj rizen stejnym clovekem, napsano stejnym clovekem a naprogramovano stejnym clovekem, nakresleno stejnym clovekem.
Secrets are power.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

V ME2 mas v parte droidy.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Res: Nevim. Dělalo to daleko víc než 4 lidi. A že něco dělají stejný lidi neznamená, že to musí bejt stejný.

Sos: pardon, hledal jsem nějaké rozdíly a na nic lepšího jsem nepřišel
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

OnGe píše: 3. 4. 2018, 15:27Res: Nevim. Dělalo to daleko víc než 4 lidi. A že něco dělají stejný lidi neznamená, že to musí bejt stejný.
Kdyz se ti ve vedeni projektu sejdou stejny lidi jako minule, tak to imho nutne dopadne dost podobne. Zvlast, pokud se jedna o kreativni profese. Rukopis je vzdycky dost patrny. Ostatne srovnej Dishonored a Half Life 2. Uplne extermni vizualni podobnost je ciste nenahodna. :D
Secrets are power.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů