PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Fritzs »

Dneska lidi bez špetky vkusu a soudnosti vrazí peníze do každé krávoviny...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Fritzs »

Tak třeba:
Iron Harvest Kickstarter píše: Three playable factions with over 40 unit types and 9 heroes
Three singleplayer campaigns with an overarching story (21 missions)
Z toho se mám v roce 2018 posadit na zadek? Warcraft 3 toho měl víc v roce 2002! Total Annihilation měl víc typů jednotek už v roce 1997!!!

Jináč to nabízí nudný setting bez špetky invence, což je možná co lidi chcou...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jenže né každý studio je Blizzard s rozpočty blizzárdu. Fakt nechápu, kam tím míříš.
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Invictus »

Fritzs je co se týče her něco jako hipster, ale bez vousů a man bunu.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Děsně se mi líbí, jak to můžeš s mechem naramovat do jinýho mecha a vykolejit ho tím.

Obrázek

A taky ten kulomet na nožičkách. $lol$

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Faskal »

Tak jsem dohrál West of Loathing. Bylo to kratičké, za deset hodin se to snadno dá projít, ale určitě to stálo za to.

Je to ze stejného světa jako famózní Kingdom of Loathing, podobně zábavné, ale mnohem příčetnější formou. Pokud máte rádi divný humor, doporučuji vyzkoušet. Hra si mě získala hned první moment, kdy jsem dostal kufr plný hadů po své babičce, a začal tak na dráze mé classy: the snake oiler.

A má to famózní trailer: https://youtu.be/GDmOmxv2U4k

Pevně doufám, že k tomu udělají DLC, když tam mají na mapě volnou plochu, co se jmenuje Desolate Lonesome Coast :s_easy:

A teď mě omluvte, vyšlo Surviving Mars.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak jsem dojela DA: I + Trespasser a musím říct, že za mě rozhodně asi nejlepší novější single cRPG.
Možná je to tím, jak hraju - pokud se ve hře sejde víc věcí, co mi sedí, např. příběh, dialogy, setting, postavy - a vlastně i souboje, protože jsem je moc nemusela řešit - jedu dost RP.
Takže můj Dalish Inquisitor aka Hrdinou proti své vůli a Herald of Nebudu to dělat celou dobu paličatě tvrdil, že on a nějaký Maker nemají nic společného, že nikdo neví, co to vlastně bylo (a pak si jen gratuloval, když zjistil, jak se to seběhlo) a dobře, když jinak nedáte, já to teda povedu, ale dejte mi moment... eee, tu díru, kterou nechal tesař, už někdo opravil, jako bych nic neřekl, se některými částmi hry vyloženě protrpěl. A před finální bitkou mi vyloženě chyběla cutscéna an je zahryznutý do futer a tvrdí, že nikam nejde, že to odvlšá samo.

Souhlasím se Sosáčkem, že Hushed Whispers/In Your Heart Shall Burn patří k nejlepším questům, ale já bych k nim přihodila ještě Wicked Eyes and Wicked Hearts, to sbírání vlivu na plese bylo skvělé, včetně jeho opadávání (a to obvykle nenávidím mechaniky, které nutí časové omezení) v moment, kdy se člověk, tedy elf, poflakoval někde bokem.
Speciální bod si zaslouží božánková romance s Dorianem.
A taky spousta Codex Entries, třeba Varricovy romány Hard in Hightown - vlastně slušnou část herního času jsem nejspíš strávila pročítáním materiálů.
Hlavní záporák mi popravdě nepřišel trapný, prostě se mu to rozsypalo pod rukama, to se může stát. A fskutčnosti byl dost srozumitelný - kontrast té zdeformované fyzické schránky a nejzoufalejší lidské motivace byl fajn.
Trespasser pak dobře doplnil nějaké kousky skládačky a přinesl báječný pocit A stejně jsme v hajzlu.
Z DLC jsem zatím dojela Descent, který se mi přes to, že jsem v prvním patře odhadla, co najdu v posledním, velmi líbil, uvidím, jak je na tom Jaws of Hakkon.

Drobné výtky bych měla jenom směrem k některým lore záležitostem, kde by Dalish elf neměl projevovat tak trestuhodnou neznalost, invisible walls, které jsem ovšem vyřešila pár mody (lítáš a tak) a grafické neoptimalizaci Trespassera, která mě přinutila jet Deep Roads mapu třikrát, než jsem si přečetla, že mám prostě sundat grafiku na minimum.

Resumé: naprosto nechápu, proč se DA:I a vlastně i DA II dostalo takového hejtu, když to jsou za mne velmi dobré až skvělé hry; sice ne bez chyb, ale přinášející místy zážitek kulervoucí jak píseň o Kullervovi.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

To je jednoduchy. DA:O bylo velmi dobre propracovane izometricke cRPG s dobrym settingem, pribehem a taktickym bojem. Naprosto jednoznacne ve stejne lize jako BG serie. DA II bylo odflaknuty akcni RPG pomalu na urovni Sacred/Diablo, ale o dost horsi jak v DA smeru, tak v tom akcnim smeru. Relativne obstojny pribeh to teda moc nezachranil. DA:I jsem zatim nehral, ale spis jsem na to videl/slysel chvalu. Nicmene s W3 se to podle vseho stejne neda srovnat, coz je mozna zdroj toho "hejtu". Hodnoceno samo o sobe asi super, hodnoceno vuci tehdejsi konkurenci - W3 - zrejme docela prumer.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně DA II po settingové a příběhové linii právě vůbec nepřijde odfláknuté.
Co se soubojů týče, OK, možná mám náhodou požadavky, které se konečně začaly stýkat se současným vývojem - taktika je mi ukradená (moje, ehm, taktika je vlastně všude stejná - dávat co nejdřív co největší šlupky) a popravdě nechápu, proč je pro tolik lidí izometrické cRPG něco na způsob posvátné krávy.
Zejména v moment, kdy mi lidé o deset let mladší důležitě vysvětlují, že teď ty hry stojí za vyliž, jo to tenkrát... a já maně vzpomínám na své záchvaty vzteku u prvního BG (se kterým mě smířilo až druhé hraní s ToSC).

A co se týče W3, z toho co jsem viděla, věřím, že je ta hra mnohem lépe napsaná nežli Sapkova pentalogie, ale mně je ten setting právě kvůli ní poněkud protivný a až na výjimky dám vždycky raději přednost hře, kde si postavu customizuju, než pevně dané postavě.
A musím se přiznat, že mě od vydání W3 poněkud unavuje, že když někam napíšu něco k novějším cRPG, okamžitě se na mě sesype banda vyhypovaných fanboys a cpe mi právě W3 jako ultimátní herní zážitek. Tak se v mém žebříčku co si zahrát posunul na ještě nižší příčku, než původně byl.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

DA2 bylo odflaknute z hlediska te herni casti - mechaniky, mapy, design nepratel, takove veci. Byl tam velky posun z toho pseudo-BG-like zanru, kde se ta hra snazi predvest smysl davajici a uveritelny svet, do zanru kde se na takove veci kompletne sere. Je to videt v designu nepratel a map - mame dohromady jeden dungeon, jenom otoceny, a vsichni nepratele jsou pres kopirak, zatimco v DAO byl mechanicky rozdil, jestli bojujes s magama, templarema nebo nejakejma poulicnima smejdama.

DAI slo dal timhle smerem, ale hlavne bylo az na tech par dobrych questu vlastne pekelne plytke. Projit hru celou by bylo na 80 hodin, a dobre questy tvorily tak 5 hodin? A zbytek byly "sezbirej 20 medvedich prdeli, u toho zavri 10 portalu a zabij 187 monster - jedno jestli banditu, demonu nebo ceho, pac se lisi jenom skinem".

Kdyby aspon ten pribeh byl dobrej. Ale on nebyl. Bylo to klasicke nudne Chosen One a monstrozni zaporak co chce znicit svet. V tomhle pokles i proti DA2.

Navic souhlasim s Resem - v kombinaci s W3 na trhu, a ME3 fiaska byly lidi mnohem min ochotni odpoustet BW ten jejich pristup "proc bychom se snazili, fanousci jsou blbci, pojdme vlozit jenom nutne minimum".
But nobody came.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

2Sadako: Osobni bias ti tezko vyvratim, ale faktem je, ze Witcher 3 je zdaleka nejlepsi hra, co herni prumysl kdy vytvoril. Je tam skoro uplne vsechno spravne. Neni to Vavruv pseudo-hardcore ani priblbly akcni "RPG". Napsane je to navic hodne dospele a bez zbytecnych a trapnych klise (hledim na tebe, Bioware). Postavy nejsou sablonovite, vztahy mezi nima se vyviji. Akce hrace maj dopad (nekdy i za dlouho). A ta hra je silene obrovska - dohral jsem se vsemi "otazniky" a datadisky za 237 hodin. A to jsem byl na zacatku taky velkej skeptik, hlavne kvuli te vsudypritomne chvale. Jenomze tahle hra si ji proste absolutne zaslouzi.

Ale klidne W3 nehraj, aspon si neskazis jiny RPG, co treba mas rada nebo je chces hrat. Ja po W3 uz jiny RPG nejsem moc schopen hrat. Leda tak ty akcni na odreagovani jako Dragons Dogma nebo Borderlands 2. A ano, RPG je v techto pripadech hodne volny termin.

Uy aby byl Cyberpunk. :-)
Secrets are power.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Nejlepsi? Ve svem zanru. Jakoze, tezko to muzes srovnavat s OpenTTD, zejo.

Plus s tema klise bych nesouhlasil (ti witch-hunteri byli chodici klise, stejne jako wow-styled wild hunt), a vetsina "otazniku" byly fetchquesty a spousta questu byl balast na tema "chod po cervenych sviticich picovinach" a killuj co mas v ceste.

Ale moc to nejde srovnat - ten typ pribehu je uplne jiny. Witcher je takovej dost temnej a cynickej, zatimco DA:I je takova dobrosrdecna sranda. Jedno je o hledani zmizely holky, ale pusobi to jako hrozne dulezita vec, zatimco u DA:I sice svet skonci, kdyz to nedas, ale nikdo ani na sekundu nepremejsli, ze by to nedopadlo, pac ses prece geroj z marvelovskyho filmu.

Hm.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jste mě přiměli k zamyšlení - já ty mechanické nedostatky zřejmě nemám moc šanci zaregistrovat jako nedostatky, protože pro pocit uvěřitelného světa potřebuju úplně jiné věci. Naopak, že všichni nepřátelé se chovají stejně a mají akorát jiný skin vnímám spíš jako plus, protože nemusím řešit, že dávám sice mega magické šlupky, ale támhle píčus má resisty jak kráva.
Společníky jsem celou dobu měla zapnuté na AI a pravda, na rozdíl od DA:O v DA2 a DA:I už tolik nechcípali - pro mě to tedy spíš posun k lepšímu.
Dále, jak DA:I tak DA2 (to tedy šlo už v Origins, jen v menším měřítku) se podařilo, že jsem si nějakým způsobem dokázala vytvořit vztah ke companionům a tomu světu jako takovému, takže mi spousta věcí nebyla jedno - což jako někdo, kdo s tímhle má notorický problém, doceňuji velice velmi.
A další věc, já hodně hraju... kamarádka tomu říká hraní dovnitř - ať už u RPG nebo cRPG se mi často paralelně v hlavě rozvíjí rozšiřující linky, vnitřní pochody postavy, na jejichž externalizaci nedochází často ani u toho RPG, ale mně to dost zesiluje zážitek ze hry.
Můj Inkvizitor nebyl sebejistý Chosen One, ale zoufale se vzpouzející a kopající týpek, co vážně nic zachraňovat nechtěl a tušil (a posléze věděl), že vážně není vyvolený, že byl prostě blbou náhodou ve špatný čas na špatném místě, ale jak v tom byl až po uši, od určitého momentu si říkal, že se nedá couvnout. A to prohrávání hlavního záporáka si přehrával v duchu Jasně, takže nám všechno vyšlo a na konci se to určitě epicky posere a strašně umřeme.
Hra btw. i umožňuje na příslušných místech odpovídat tak, aby to s tímhle nějak souznělo. Takže pro mě to byl velmi intezivní herní zážitek.
Taky se mi líbilo, že šlo některé věci vyřešit nebojově a namísto všechny strašně popravit je nějak rozumně využít.
Očividně se mi Bioware po delší době radikálně trefilo do vkusu.
Resurrection píše: 2. 4. 2018, 17:22 2Sadako: Osobni bias ti tezko vyvratim, ale faktem je, ze Witcher 3 je zdaleka nejlepsi hra, co herni prumysl kdy vytvoril. Je tam skoro uplne vsechno spravne. Neni to Vavruv pseudo-hardcore ani priblbly akcni "RPG". Napsane je to navic hodne dospele a bez zbytecnych a trapnych klise (hledim na tebe, Bioware). Postavy nejsou sablonovite, vztahy mezi nima se vyviji. Akce hrace maj dopad (nekdy i za dlouho). A ta hra je silene obrovska - dohral jsem se vsemi "otazniky" a datadisky za 237 hodin. A to jsem byl na zacatku taky velkej skeptik, hlavne kvuli te vsudypritomne chvale. Jenomze tahle hra si ji proste absolutne zaslouzi.
Nejlepší hra... hele, já nevím, jestli tak nutně musí působit na každého, zejména, když si vezmu svoje zřejmě poněkud osobité nároky. A samozřejmě chovám přirozeně nechuť k věcem, které všichni vynášejí do nebes, protože se mi dost často stává, že já z nich rozhodně tak u vytržení nejsem.
A co se týče délky, mám u Inkvizice se dvěma DLC 261 hodin, podle toho bych to úplně nepoměřovala, každý má dost jiné tempo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů