PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

No, já bych teda "hodně dobrý" neřekl - je to takový víc frustrující a zajímavější Skyrim. Slabé questy a scénář, bugy, a krásná krajina, kterou je zábava prozkoumávat. Jsem rád, že jsem si to zahrál, ale jsem asi ve třetině příběhu a nemyslím, že to někdy dokončím.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Muj problem KCD je, ze zamereni na realisticnost a kombinaci s tim jak realne fungovalo tohle obdobi a socialni tridou hlavniho hrdiny znamena, ze clovek vlastne hraje nekoho kdo nic nezmuze ... a nakonec nic nezmeni.

Coz mi nevede na dobry pribeh - jakoze ne kazda hra musi byt o zachrane sveta, samozrejme - ale obcas ten boj s vetrnymi mlyny neni zabava.

Ale to jenom rikam co jsem slysel, pokud ma nekdo opacnou zkusenost tak se o ni rad dozvim.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

To nevím, to bych úplně neřekl. Pořád to je docela powertrip o tom, že protagonista všechno vyřeší, všechny zachrání, a těm, kdo ho nemají rád, dá přes držku. Ono to s tou realističností zase není tak brutální, a navíc je to zrovna doba docela chaotická.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Co je KCD?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Selhan »

Kingdom Come: Deliverance, Vávrova hra z českého středověku. Ale teda, fakt stačí zadat tu zkratku do googlu a vyskočí ti to...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše: 7. 2. 2021, 16:23Muj problem KCD je, ze zamereni na realisticnost a kombinaci s tim jak realne fungovalo tohle obdobi a socialni tridou hlavniho hrdiny znamena, ze clovek vlastne hraje nekoho kdo nic nezmuze ... a nakonec nic nezmeni.
Nemám dohráno, ale předpokládám, že tohle se nějak týká hlavního questu. (PLZ NO SPOIL!)

Ale příležitosti, jak změnit svět aspoň v malým, tam jsou. Já si třeba vyloženě užíval, když jsem si natrénoval alchymii a vzal všechny léčitelský upgrady a když jsem pak dorazil do špitálu, kde leželo plno raněnejch a nemocnejch, tak to Jindřich všechno zcela suverénně řešil a většinu případů zvládnul diagnostikovat a vyřešit bez pomoci. Nebo když jsem odhalil člověka, co na stavbě rozkradl kvalitní kámen a vyměnil ho za zvětralý a ten na jiného dělníka spadl. A teď mám rozpracovaný případ, kdy někoho podezřívám z vraždy a jsem si jistý, že to půjde nějak dokázat. Prostě dá se tam pomáhat lidem okolo sebe, i když osudy království člověk samozřejmě nezmění.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Selhan: Aha, to mě taky mohlo napadnout. Myslel jsem, že mluvíte o nějaký žhavý novince. Každopádně díky.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Díky za reference, nakonec jsem neodolal a teď budu pár dní stahovat instalačky. Jako 60 GB, to bych nechtěl dělat přes DVD.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sparkle »

Už to tu určitě zaznělo, ale já tu hru objevila až nedávno, tak o ní píšu až teď. Jako inspiraci pro tvorbu dobrodružství do stolních RPG určitě doporučuju zahrát si Undertale. Na to, že je to levná indie hra zbastlená dvěma týpky, to má naprosto fenomenální story, NPC a worldbuilding. A taky je to krásný zdvižený prostředníček všem marketigovým chytrolínům, co vám budou tvrdit, že když vás hra nutí hrát za dítě, tak to nebude úspěšné.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vitus »

Nevím, jestli to tady padlo, ale Wildermyth je zajímavá oddechovka, engine jsou čtverečkované oblasti, na kterých se pohybují postavy a nepřátelé v podstatě jako 2D papírové postavičky, story je přes komixové stripy s docela hezkou grafikou, pohyb po světě je na jenoduché mapě s provinciemi. Je to zatím beta a není jasné, kam až se to budou snažit dotlačit, je tam několik kampaní, má to své nepřátele a v podstatě i když kampaně jsou dané pořád stejně, svět je pokaždý generovaný jinak, a kampaně jsou rozdělené do něnolika úrovní, respektive období, takže když některá postava přežije a zestárne, tak uprostřed kampaně odejde na odpočinek.
(Ale není třeba se obávat, i ta nejdelší kampaň šla zatím dohrát za dvě a půl hodiny).
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Ten kyberpunk je pitomej. Jdu na nakup do Alberta, a celou dobu mam chut skenovat vsechno kolem $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Faskal »

Lol, existuje vědecký článek o Factoriu. Nebyl by někdo schopný říct mi, o čem je? 8)

https://arxiv.org/abs/2102.04871
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

Podle anotace udelali APIcko, ktere umi ovladat Factorio, a napojili ho na nejaky machine learning a naucili to Factorio hrat. Docela cool.

Jenom nevim nakolik je Factorio realisticke v te oblasti, ktera je zajima (logistika). Napriklad pokud by to same udelali pro Cities Skylines, tak to je hra, ktera je v simulaci urbanismu a dopravy hodne realisticka, alespon podle urbanistu. Na druhou stranu v oblasti urbanismu simulatory existujou, takze to asi netreba. Ale to mozna na logistiku taky.
Secrets are power.
ondra1023
Příspěvky: 1
Registrován: 9. 4. 2021, 15:10

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od ondra1023 »

Dobrý den. Hledám MMORPG multiplayer hru magie a meče. Jestli by to bylo možné, tak svět ve kterém se volně pohybujete a questy berete dle vlastního uvážení. Pro představu, něco na způsob Elder tales ze seriálu Log Horizon.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Lyncz »

Asi bych zvolil The Elder Scrolls Online... scaluješ se na zónu, kam přijdeš, takže v zásadě můžeš začít expit kdekoliv ve světě a objevovat dle svého uvážení a chuti. Po letech ve WoW a grindění v BDO/Albionu a pár dalších MMO je pro mě TESO nejlepší volba
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů