PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Pieta píše: 4. 2. 2020, 12:13 Já nevím, bullshit; třeba to porovnání traileru na cutscenes a skutečné cutscene vedle sebe mi přijde poměrně přesvědčivé.
Ono ukázka z jakékoliv hry dva roky před vydáním úplně neodpovídá tomu, jak to po těch dvou letech skutečně vypadá. Má na to vliv spousta věcí, co vyplyne na povrch během těch dvou let. Což je super, protože pak se dají natočit hodiny videí co porovnávají rozdíly, youtubeři to milujou.

Jinak abysme si srovnali, jak je ta custcena netknutá a jenom vyměnili modely, pusťme si tu z původního warcrafta:
https://youtu.be/bCJHLYUh1cM?t=42

Je přecijenom rozdíl mezi kritikou a lhaním...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

OnGe píše: 4. 2. 2020, 12:52Je přecijenom rozdíl mezi kritikou a lhaním...
Ano. Kritika je, když řekneš "podívejte, jak slibovali, že to bude vypadat, a jak to ve skutečnosti vypadá", zatímco lhaní je, když řekneš "podívejte, jak to bude vypadat," a pak to ve skutečnosti vypadá úplně jinak. (:

Jako jo, rejpání v tom, jak vypadaly ukázky ze hry před vydáním a jak vypadá hra samotná, se občas přehání. Ale většinou je to šťourání buď v grafice a technických detailech (čemuž nerozumím do té míry, že občas ani u side-by-side porovnání nechápu, v čem je problém, nebo kde je vůbec ten popisovaný rozdíl (: ), nebo v gameplay (kde chápu, že se některé zamýšlené prvky nakonec nepodaří do hry dostat, přece jen vývoj je věc složitá a jak sám píšeš, věci vyplavou na povrch postupně). Ale tady jde o cutscene! Nulová gameplay, nulová kontrola hráče, 100% kontrola skriptů nad dějem - nejsem na tyhle věci odborník, ale skoro bych řekl, že tam bude řádově míň faktorů, které je třeba řešit a které se můžou nečekaně pokazit. Ne nula, ale řádově míň.

A není to 1:1 převedení původní cutscene, jak sám ukazuješ, ale ani to není +- slibovaná cutscene, kde by se nějaké konkrétní detaily lišily (co já vím, třeba horší lipsinc, horší animace?). Takže někdo během vývoje musel přijít a říct, víte co, kašleme na ty sliby, uděláme to jednodušejš, a to takhle. A pak šli a realizovali to nějak jinak a samozřejmě se s tím vůbec nechlubili a najednou je spoustu podivu nad tím, že to snad někomu může vadit.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Na tom webu, co jsi linkoval píšou "With Warcraft III: Reforged, you can now watch the original cinematics from 2002, in their original quality, completely unchanged!" což je prostě lež.

Myslím, že stačí tak 30 vteřin sledovat původní a reforged verzi aby bylo poznat, že to tak prostě není. Odříká se stejný text, stejný děj, ale ty záběry jsou docela dost jiné.

Ale je dobře, že se o tom bavíme - musím se podívat, jak ty animace udělali :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

OnGe píše: 4. 2. 2020, 14:21Odříká se stejný text, stejný děj...
... po tom, co slibovali, že budou nahrávat nové texty, přidávat cutscenes, doplňovat děj tam, kde se mezitím objevilo víc backstory, atd. Jak by si někdo mohl myslet, že "stejný text, stejný děj" znamená něco jako "unchanged"!
(Ano, s tou "original quality" evidentně přestřelili.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Já si nějak nejsem jistý tím, že tohle slibovali. Přinejmenším předělávat dabing mi přijde jako blbost. Jinak ono se tam místy odehrává něco jinak (třeba v tutorialové kampani jsou nagové - ti tam určitě původně nebyli, protože se objevili až v rozšíření), ale (překvapivě?) to na hlavní děj nemá vliv. Pak jsou jako že do stromu udeří blesk a ten spadne a udělá most přes řeku, což tam původně určitě nebylo ale pro spoustu lidí to bude pod jejich rozlišovací schopnost. Ale, tvl, když si toho všimnu já potom, co jsem tu hru asi deset let neviděl...

Jinak jsem si otevřel mapu se Stratholmem v původní a regorged verzi a nezůstal tam kámen na kameni. Terén je úplně jiný, triggery jsou úplně jiné... jako fakt, předělali to úplně komplet. Víc už k tomu asi nemám co říct.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Přijde mi to jako blbost, takže to neslibovali. A sice je to úplně jiné, než jaké ukazovali, že to bude, ale nenechali to úplně stejné, čímž je to pro mě vyřešeno.

Tak určitě. 8)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Já si nejsem jistý jestli to slibovali. Proto jsem psal, že si nejsem jistý, že to slibovali. Ale jelikož jsem se o tom poprvé dozvěděl na hejtovací stránce plné lží, tak tomu nedávám úplně váhu.

Možná bys to měl taky zkusit, nebudeš pak tolik skákat na hoaxy.

... nebo třeba najít, kde to slibovali a omlátit mi ten důkaz o hlavu :think:
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

No, slibovali. Ale bylo to na lovískovací stránce plné lží, takže tomu možná taky není třeba přikládat váhu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

OnGe píše: 4. 2. 2020, 15:17... nebo třeba najít, kde to slibovali a omlátit mi ten důkaz o hlavu :think:
Tak třeba tady, když najedeš do části "The Origin Stories of Warcraft", tak je tam teaser video, jak mají vypadat cutscenes v Reforged. Porovnat to s cutscenes, co jsou ve skutečnosti ve hře, už zvládneš sám.

V rohu má ta stránka tlačítko "buy now", co vede přímo do battle.net shopu. Takže to není, že slibovali. Pořád ještě slibujou, a prodávají tu hru ze stránky, kde předvádějí cutscenes, jaké ve hře vůbec nejsou.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Pieta píše: 4. 2. 2020, 16:01 Tak třeba tady, když najedeš do části "The Origin Stories of Warcraft", tak je tam teaser video, jak mají vypadat cutscenes v Reforged.
Nikde tam nevidím, že by to měl bejt teaser na to, jak budou vypadat cutstcény. To video má titulek "Warcraft III: The Culling Campaing Trailer". Trailery na Blizzardí hry nikdy neukazovaly skutečnej herní obsah.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

York píše: 4. 2. 2020, 16:16Nikde tam nevidím, že by to měl bejt teaser na to, jak budou vypadat cutstcény. To video má titulek "Warcraft III: The Culling Campaing Trailer". Trailery na Blizzardí hry nikdy neukazovaly skutečnej herní obsah.
:8oO
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Pieta píše: 4. 2. 2020, 16:01
OnGe píše: 4. 2. 2020, 15:17... nebo třeba najít, kde to slibovali a omlátit mi ten důkaz o hlavu :think:
Tak třeba tady, když najedeš do části "The Origin Stories of Warcraft", tak je tam teaser video, jak mají vypadat cutscenes v Reforged. Porovnat to s cutscenes, co jsou ve skutečnosti ve hře, už zvládneš sám.

V rohu má ta stránka tlačítko "buy now", co vede přímo do battle.net shopu. Takže to není, že slibovali. Pořád ještě slibujou, a prodávají tu hru ze stránky, kde předvádějí cutscenes, jaké ve hře vůbec nejsou.
Vnímáš to zajímavým způsobem, ale zdá se mi, že je to tím, že to tak vnímat chceš, než že by to tak mělo být.

To video co je tam pod "cinematic trailer" je skutečně to, co je ve hře jako intro. To další video je 2 roky starý teaser. Teasery je něco pěkného, co není to jak to bude nakonec vypadat. Funguje to tak u her, filmů a vůbec všeho, kde se nějaký teaser dělá. Třeba Frostpunk taky nevypadá takhle: https://www.youtube.com/watch?v=rRQ9luVX2-c

Jinak jsem si přečetl https://playwarcraft3.com/en-us/ a nějak jsem tam nenarazil na nic, co by nebyla pravda. Teda, ty cinematicy jsem nestopoval, tak si nejsem jistý, jestli mají přes 4 hodiny. Ale jelikož jsem ještě nedohrál kampaň, tak ta těch 40 asi mít bude. Ale asi mi nestojí za to to měřit. Asi mám moc vymytej mozek a tak se mi to nechce dělat...

Btw, ty už jsi tu hru alespoň viděl, nebo sis našel názor na internetech?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

OnGe píše: 4. 2. 2020, 17:48To video co je tam pod "cinematic trailer" je skutečně to, co je ve hře jako intro. To další video je 2 roky starý teaser. Teasery je něco pěkného, co není to jak to bude nakonec vypadat. Funguje to tak u her, filmů a vůbec všeho, kde se nějaký teaser dělá. Třeba Frostpunk taky nevypadá takhle: https://www.youtube.com/watch?v=rRQ9luVX2-c
A to ti přijde OK, že před dvěma roky jsi doufal, že se ti to povede nějak vyrobit, pak se ti to teda nepovedlo, ale pořád prodáváš tu dva roky starou představu, jak by to mohlo být, kdyby ti to vyšlo?

Zrovna u firmy velikosti Activision bych myslel, že nebude problém vzít pět lidí a říct jim, aby vytahali ze hry minutu a půl dobrých záběrů a vyrobili z toho video, kterým se můžou chlubit, v momentě, kdy už bude celkem jasné, jak ta finální hra bude vypadat. Nebo myslíš, že jde o nějaké indie chudáčky, co to smolí doma v obýváku a na to, aby svou hru propagovali v její aktuální podobě, prostě nemají zdroje?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Pieta píše: 4. 2. 2020, 22:09Zrovna u firmy velikosti Activision bych myslel, že nebude problém vzít pět lidí a říct jim, aby vytahali ze hry minutu a půl dobrých záběrů a vyrobili z toho video, kterým se můžou chlubit
Problém by to asi nebyl, ale takhle to prostě Blizzardi nikdy nedělali. Jejich trailery byly vždycky rendery v mnohem větší produkční kvalitě než v následný hře. Spíš se divim, že celý to video není high-quality render jako trailery pro Wowko.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vallun »

York - zasr... marketing
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 6 hostů