PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Batman: Arkham Origins Official Trailer

Bych osobně uvítal, kdyby za ty peníze, co sežere vývoj hry, udělali film nebo seriál s takovouhle grafikou. (Akorát nevím, jak by ty peníze dostali zpátky. :))
Btw, ten Batmanův oblek, fakticky rytíř... Takové brnění!
Jenom mi vadí ten pseudorealismus, Batman je neoholený, všechno je tak nějak gritty, ale když vás vycvičená mláčitka kopne těžkou botou do hlavy, tak se vlastně nic neděje (kromě toho, že odletíte pár metrů a jakoby nic vstanete ze země). Kazí mi to napětí z očekávání, co se stane dál.
A také nechápu, jak mu v zaměřovadle zabliká to, co se zdá režisérovi jako důležitý detail...
Ale to bych si možná mohl nakonec stěžovat, že se vždycky Batman objeví za pár vteřin bezhlučně na druhé straně místnosti, aby sejmul dalšího grázla v řadě. (A proč taky ne! Ať to někdy zkusí natočit tak, aby to dávalo smysl, namísto pouze cool efektu.)

Metro Last Light (Immersion and Boss Fights)

Ta post-apo atmosféra!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od morech11 »

hrali ste už niekto Dwarfs?! ?
core hra je aktuálne na steame zadarmo a za seba môžem povedať, že už som dlho nehral návykovejšiu panic-driven hru :)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6872
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Antharon »

hral som to je to riadne ujete, ale dost rychlo to omrzi
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Antharon píše:ale dost rychlo to omrzi
Mám stejnou zkušenost. Jenže mě v těhle letech brzo omrzí skoro každá hra. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od morech11 »

neviem no... ja tam mám aktuálne načatú deviatu hodinu a to je viac ako dĺžka gameplayu pri väčšine dnešných veľkých hier...
určite to nie je nič, na čo spomeniem za tri roky, ale je to dobré a je to zdarma...
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

@ morech11: Pokud chceš zábavnou (pokud máš rád ARPG) hru zadarmo s opravdu velkou délkou gameplaye, tak zkus http://www.pathofexile.com. (Asi už znáš.) Systém je složitý natolik, aby pouze přemýšlení o vývoji postavy zabralo pár hodin. Jelikož je respec dost omezený a člověk se učí hodně z průbehu hraní. Proto už jsem rezignoval na vytvoření ideálního charakteru a jednou za čas to pustím, popolezu o level, dám bod do nějaké tankovací schopnosti, abych moc neumíral a zase to vypnu. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od morech11 »

eerieBaatezu píše:(pokud máš rád ARPG)
nie :P
všeobecne ma počítačové RPGčka nechávajú chladným a najbližšie, čo som k tomu ochotný ísť je nejaké rozdeľovanie bodíkov à la nový Tomb Raider a aj to ma väčšinou otravuje
tiež sa mi nechce investovať kopa času do MMO, kde 1) panuje všeobecne nezdravá atmosféra medzi ľuďmi 2) musím sa tomu naozaj venovať, aby to za niečo stálo 3) som lama (kedysi sa to volalo casual player), takže pvp mi nejde a pve je lepšie v normálnych hrách :) (+ fantasy všeobecne mi veľmi nič nehovorí... sa to u mňa dosť prudko zlomilo a neviem tomu prísť na chuť znova)

EDIT: kecám... existuje pár MMO, ktoré ma bavia - naposledy to bolo Need for Speed: World a All Points Bulletin: Reloaded
ale oboje sú to RPGčka, pre ktoré neplatí ani bod 2), ani tradičné rozdeľovanie bodíkov (a ani jedno som už dobre dlho nehral...)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

morech11 píše:všeobecne ma počítačové RPGčka nechávajú chladným
To jsi nehrál ani Planescape: Torment nebo Baldur's Gate? Jenže to je fantasy, no... Ale není to o rozdělování bodíků. $D

A jsou i ne-fantasy rpg jako Deus Ex: Human Revolution nebo Mass Effecty. Ale levně leda při akci u nějakého digital distributora.

Přemýšlím, kdy a co mě v poslední době opravdu chytlo, že jsem to hrál se zápalem.
No musím se přiznat, že Diablo III za Barbariana mě bavilo fakt strašně moc. :D Ale itemizace je tak špatně provedená, že to pak ztratilo smysl hrát, ale jinak to bylo fakt boží, ta fyzika a skvěle vyladěný combat. (Jenže to je tím, že jsem Diablo hrál už od jedničky a na dvojce jsem ztrávil polovinu mládí. :D)
A kampaň ve StarCraft II: The Wings of Liberty byla dobrá, ale Heart of Swarm už jsem si nekoupil. Už to celkově nemá tu atmosféru Jedničky. (Původní StarCraft je snad moje nejvíc oblíbená hra.)

Občas koupím ve slevě nějakou hru, ale mladický zápal už je ten tam. :-? :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od morech11 »

prvý SC som pár krát v rukách držal, ale je fakt, že čo do RTS, tak ja som odrastený na Warcraft 2,3 a AoE 2

Mass Effect ma nikdy neoslovoval, ale nad deus ex som rozmýšľal, vyzerá to, že to má skvelú atmosféru

mojich pár top hier, na ktoré si takto z hlavy spomeniem (bez nejakého konkrétneho poradia) - Dishonored, Tomb Raider (2013), Warcraft 2, Microsoft Flight Simulator X, Need for Speed: High Stakes (4), Little Inferno, Crysis, Stronghold: Crusader, Age of Empires 2, Kerbal Space Program

všeobecne uprednosťňujem rôzne simulátory a autíčka pred FPSkami a RPGčkami, ale nájdu sa výnimky :)

mladický zápal by bol, času už pomenej, financie žiadne. a za chvíľu už ani PC, na ktorom sa bude dať hrať :D
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

A co takhle Heroes of Might and Magic? Jednu dobu jsem měl rozbitý komp a HoMaM III byla jediná hra, která mi šla. Vydržel jsem to hrál 8 měsíců, dennodenně. $D

WarCraft II, oh, tolik vzpomínek... trojku jsem hrál taky dost a než bude čtyřka, tak budu šedivej. $lol$ Protože další mmo od Blizzardu bude až 2016 nejdřív a do té doby samý WoW a strategii WarXraft asi do té doby, než WoW padne dělat nebudou?
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od morech11 »

HoMaMy sme drtili kedysi na takých starých křápoch v škole - trojky a päťky - ale j asom strašný noob a ostatní boli veľmi spokojní, že mali koho rozbíjať, takže som sa učil princípy za chodu a to mi tú hru celkom otrávilo

je veľa hier, ktoré by si asi zaslúžili miesto v zozname, ale je kopa klasík, ktoré som nikdy nehral, tak tam chýbajú...
na war4 ani nečakám - zaprvé to blizzardu bude dlho trvať a za druhé blizzard už dávno nie je to, čo to bývalo a tie hry od nich už idú celkom mimo mňa. len zato, že je to blizz nebudem hrať sračky... :roll:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Blizzard už opravdu není to, co býval. Ale sračky, to je asi zase moc silná kritika. I když příběh Diabla III by takové označení možná snesl. $lol$

Pro milovníky Batmana akce 75% off.
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Invictus »

Taky nechápu, co se s Blizzardem děje. Nejdřív pandy, pak Diablo III a teď Heart of Swarm. Dříve byly hry od nich záruka kvality.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od morech11 »

nemyslím si, že to začalo pandami - ono je ten trend cítiť oveľa dlhšie - kedysi boli tie hry férovo ťažké, s dobrým príbehom, skvelou hrateľnosťou a návykovým modelom hry.
lenže to bolo v dobách, keď boli "malé" dizajnérske štúdio, ktorému nikto neveril a oni išli všetkým ukázať (a bolo im prakticky jedno, koľko na tom zarobia). keď všetkým dokázali, že sú dobrí a ľudia ich podcenili, ešte sa chvíľu držali v zabehaných koľajách, ale potom zistili, že na ľuďoch sa dá dobre ryžovať - znamená to ale zjedodušiť férovo ťažké hry, aby od nich neodchádzali mladší hráči (lebo tí do priemyslu prinášajú najviac peňazí), okresať príbeh, lebo to každý nový hráč začal preklikávať a hrateňosť napasovať na dve tlačítka a koridorové chodby, aby sa nám tam neboda niekto nestratil.

masy to majú radi, peniaze sa lejú ďalej a aj jednotlivé zmeny sú ospravedlniteľné, keď o nich začne niekto kecať na konferencii. ale neponúkne ti to funkcionalitu, na ktorú si bol zvyknutý a tak radšej odídeš, lebo blizzard si pamätáš inak

ja osobne mám pocit, že celý ten trend zača smrdieť, keď blizz získal s wowkom primát na trhu MMO. od tohoto momentu všetky hry nie sú tým, čím boli predtým
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6872
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Antharon »

blizzard je podla mna smutnou ukazkou toho ako zacne niekto kto dosiahol vrchol degenerovat. Ako raz niekto z nich povedal, WoWko je hra pre masy, nemoze byt ako ultima online, ktora bola riadne challenging. Pretoze americania su schopni sudit sa preto ze ich v MMO niekto zabil a oni prisli o vybavenie.
Ja im to nezazlievam. WoWko ich dostalo na vrchol a financne zabezpecilo. Museli by byt uplne blbi aby nesli s prudom, ked ho konecne chytili.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti