Peníze na Poinaru

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Zamčeno
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Peníze na Poinaru

Příspěvek od zrzavec »

Jak jistě víte, Poinar jako vět měl být chudý - dosti odrbaný na peníze a mělo to být všude cítit. DnD to jaksi nedodržují. Než začnu tvořit další materiály, chtěl jsem se vás zeptat, jak moc by vám vadilo kompletně všechny částky z pravidel převést na groše?

(tzn, postavy by u sebe nevozili dukáty, ale drobné groše nebo tolary. Dukát by byla hodnota opravdu hodnotná:) (Netuším jak jinak vymyslet fungující geo situaci - těžba kovů a podobně).

Přijde vám to složité nebo zbytečné? (Ono zbytečné to je, ale je to atmosférické, obzvláště pro středověký Poinar) :) Tak povídejte kémové :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od Kafe »

Já osobně bych to raději nechal být. Bank na AP byl supr nápad, ale systému to tolik nevyhovovalo...jak jsme již o tom mluvili.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od zrzavec »

ok, vyřešeno :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od Kafe »

Možná bych spíš udělal to, že bych omezil přísun peněz, třeba by to mohlo pomoci k vizi chudého světa a magické itemy až tak neřešil, ty se v sutinách dají najít, případně vyrábět.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od zrzavec »

tam spíše než o přísun peněz jde právě o ten druh peněz - zlatá mince je vždy hodně velká mince. Když omezím přísun peněz, nebudete mít na výbavu a časem ani na itemy (které vám nebudu sunout tak rychle). Když se změní hodnota peněz o desetiná místa, koupíte item za třista šedesát...ale grošů - to je v podstatě pět zlatých...a rázem bude jedna zlatá mince velmi cenná (ale vy pořád budete mít dost peněz). V plusku jsme to hráli stejně, ale po převodu na stříbrné. :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od kin »

Mě napadla ještě jedna věc (teda dvě .))

Třeba vydělit cenu mag. předmětů např. deseti (tedy item lvl 1 který normál stojí 360, by stál teď 36 zlatých) nebo klidně stem (itm lvl 1 3,6 zlatého a item lvl 30 31,250 > furt je to dost, ale nejsou to tři mega :D).
Tím pádem by mohli zůstat starý ceny u "normálního" vybavení a mag. itemy by stále byli drahý...jídlo by furt stálo groš dva (mědáky) a item za 7 zlatých by byl drahej a hustej .)

Nebo v DMG2 jsou pravidla pro low-magic svět, ale nemam to tu teď u sebe, dam vědět někdy odpoledne k večeru až se dostanu ke knížce...
(ale co si pomatuju tak je tam jedna z věcí to, že postavy dostávají paušální bonus k AC, Att a dmg každejch pár lvlů (aby to nahradilo bonusy od mag. zbraní, kterých je nedostatek apod.)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od Kafe »

Třeba vydělit cenu mag. předmětů např. deseti (tedy item lvl 1 který normál stojí 360, by stál teď 36 zlatých)
hmmmm, to se mi i líbí. :) Jen bych v tom, možná, viděl malilinký háček. Aby toto neomezilo cíle postav. Je mnohem snažší si koupit item, než-li si ho získat hrou.

Ale mohlo by se to zkusit. :think:
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od zrzavec »

Pokud by se neudělala měnová reforma, tak item za 36 zl na 1 lvl pro mě není řešením a pro Poinar také ne. To bych ani nechtěl moc zkoušet.

Můj návrh byl nejjednodušší a nikterak by nepozměnil pravidla - jen by se mince místo ve zlatě počítali v groších, postavi y dostávali zlato nebo groše. Item by tedy stál okolo pěti goldů, ale postavy by je museli našetřit úplně stejně...(item by stál 3,6 goldu, což je 360 grošů a postava by začínala se 100 groši...jen změna jmen).

Osobně do jiné, větší změny nepůjdu - teď pracuji na drastické revizi Poinaru. Říkal jsem, že to nepoznáte ve hře...kecal jsem, bude to vidět na každém kroku :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Peníze na Poinaru

Příspěvek od kin »

Neřikam že muj nápad je nejlepší..dokonce bych byl pro romanovo (s těma penězma jsme to tak udělali už v drdku tehdá...a nebyl s tim problém, jen si na to ze začátku zvyknout)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti