Warcraft DnD - info, zprávy ze světa apod.

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Zamčeno
Uživatelský avatar
Kin
Romikovec
Příspěvky: 505
Registrován: 31. 7. 2006, 22:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Warcraft DnD - info, zprávy ze světa apod.

Příspěvek od Kin » 26. 4. 2009, 15:33

Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Uživatelský avatar
Kin
Romikovec
Příspěvky: 505
Registrován: 31. 7. 2006, 22:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft téma

Příspěvek od Kin » 28. 4. 2009, 11:31

Takže lidi, hodím vám sem něco do začátku o světě, takže si to užijte ;)

Najprve jazyky, neplatí jazyky z pravidel DnD, ale ty co napíši zde, mrkněte na ně ;) (cokoliv co nebudete vědět co znamená ptejte se > chci vidět nějakej zájem, jinak pro mě nemá cenu sem něco psát...)

Jazyky
Aliance

Draeneici : Draenei
Trpaslíci : Trpasličtina
Gnomové : Gnómština
Lidé : Obecná řeč
Noční elfové : Darnassiánština

Horda

Krvavý elfové : Thalassiánština
Prokletí (nemrtvý) : Gutterspeak?
Orci : Orkština
Taureni : Taur-ahe
Trollové : Zandalinština

Další jazyky:

Démoni: Eredun
Draci : Drakoniánština
Elementálové : Kalimag
Furbolgové : Ursine
Goblini : Goblinština
Vznešení elfové : Thallasiánština
Nágy : Nazia
Neribiánci : Nerubiánština
Titáni : Titánština
Tuskaři : Tuskarština
Vrykulové : Vrykulština
Worgenové : Worgenština

A teď sem hodim něco o náboženství, enjoy $D

Náboženství

Lidé
V několika Azerothských legendách jsou zmínky o bohu, Stvořiteli, který vytvořil celý vesmír a svět a říká se že jeho emisaři jsou Andělé.
Pokud tento bůh doopravdy existuje pak je tak nesmírně mocný že pouhý střípek jeho moci by dokázal změnit celou historii světa (proč by taky ne když ho stvořil že? ;))
Málokdo se modlí ke Stvořiteli, když už se o nějakém bohu mluví tak spíše jako o Něm, o Bohu.
- během Druhé Války (děj pc hry warcraft 2) se v kostelích občas zpívali modlitby a chorály „Give thanks unto God.“ („Dejte naše díky Bohu.“)
- Boha také nejspíše uctívají klerici z Severních krajů (Northshire)
- Rytíři Stříbrné ruky (Knights of the Silver Hand) věří že jejich cesty jsou vedeny nějakou vyšší mocností – silou

Nicméně, existence tohoto Boha není uznávána (není v ní věřeno) většinou Chrámu Svatého Světla (Church of the Holy Light). Pro většině momentálních členů řádu Svatého Světla to není náboženství, ale filozofie. Většina „věřících“ nechodí do kostelů uctívat Boha ani bohy.
Kostely spíše slouží jako místo, kde se můžete v klidu sejít s knězem a ten vám může s něčím poradit, pomoci či vás vyléčit (dalo by se říci že fungují i jako nemocnice), nebo jako místa kde se schází Svaté palatinské a rytířské řády a diskutují, mohou jim sloužit jako ubytovny apod.

Poté se občas ve hře najdou zmínky tom různých bozích, či dokonce temných bozích, ale není to nic moc specifické. Ale předpokládá se že existují, možná to jsou jen mocné entity, andělé a démoni. Kdo ví.

Nějací obyvatelé Azerothu občas o smrti mluví jako o „jít na setkání se svým stvořitelem.“

Dalším možným „bohem“ je entita nazývána Světlo nebo také Svaté světlo (Light and Holy Light)
Mnoho postav ve světě věří, že Svetlo má vlastní vůli, může se rozhodovat, odpouštět či dokonce trpět a být poškozováno.
- například jeden z výše postavených palatinů používá frázi „Nechť ti Světlo přinese klid do duše.“ (nějaký lepší překlad někdo? „May the Light have mercy on your soul”)

Mnozí věří že jim může světlo dodat sílu a vedení. Dokonce prý k některým promluvilo. Toto vám ještě vysvětlím třeba v sobotu, je to malinko složitější :).

Tohle se víceméně týkalo lidské víry (a trochu Draeneiské > ti věří ve Svaté světlo), teď se jenom v krátkosti koukneme na bohy ostatních ras. Kdyby vás něco zajímalo více napište, zatím píšu to co mě napadá (klidně se ptejte na svět, města, rasy, bližší popis bohů, historie, legendární postavy, města, příšery, cokoliv…)

Věční - Eternals

Celkově jsou všechna božstva nazývána souhrnně Eternals – Věční. Tohle označení zahrnuje všechno možné, od titánů až po bohy.

Jediným pravým bohem/bohyní Azerothu je Elune, bohyně nočních elfů. Je spojována s větším z dvou Azerothských měsíců. Nazývána také Bílá Paní, je matkou Cenaria, elfího poloboha. V Taurení mytologii je nazývána Mu´sha a je prý pravým okem Matky země.

Všichni z dále uvedených mají obrovskou „divine“ moc, ale ne každý z nich jí má tolik aby mohl být nazýván bohem, spíše polobohem.

Hořící Legie (Burning Legion)
Hořící Legie je zajisté velmi silná a hodně z jejich vůdců ovládá skoro božské schopnosti, ale jen několik z nich se dá považovat za jednoho z Věčných. Většina démonů sem nepatří. Ale takový Sargeras, Archimonde, Xavius či Kil´Jaeden jsou jediné potvrzené vyjímky.

Titáni
Velice málo s ví o Titánech, někteří učenci dokonce ani nevěří v to že někdy existovali. To málo co o nich víme bylo nalezena trpaslíky na různých prastarých ruinách a v jejich a elfím folklóru. Legendy tvrdí že Titáni vytvořili zemi když byla ještě mladá a pak jí zanechali jejímu vlastnímu osudu.
Titáni jsou považování za polobohy, i když jsou rozhodně to nejznámější a nejmocnější entitou která kdy byla přítomna na Azerothu (Elune by měla býti ještě mocnější, jenže nikdy nebyla fyzicky přítomna na Azerothu). O jejich moci vypovídá i to, že spojenectví lidí, orků a elfů nedokázalo zabít ani Archimonda, který je pouze generálem Titánových vojsk (Sargeras).
O Titánech se tvrdí že cestují vesmírem a přináší řád do světů které stvořili.
Uvedu jen některé příklady Titánů:
Aman´Thul – Praotec
Sargeras – Ničitel > Titán který zradil své druhy a založil Hořící Legii, aby zničil světy, které Titáni stvořili.

Titání byli prý tak mocní, že dokázali uvěznit Staré Bohy.

Prastaří Bohové (The Old Gods) (Starý Bozi)
Prastaří bohové byli temnými vládci Azerothu předtím než je Titáni porazili a spoutali. Věří se že jsou ještě uvězněni někde pod Azerothem a dokonce i dnes jsou kulty, které je ještě uctívají. Není o nich nic moc známo.

Matka Země (Earthmother)
Matička Země je benevolentní a primitivní bohyně země a stvořitelka Taurenů, kteří jí uctívají nade vše jiné. Taureni taktéž zasvěcují své životy hledání její moudrosti aby s ní žili v souladu. Je také popisována jako stvořitelka země, vody a vzduchu a slunce a měsíce, které jsou jejíma dvěma očima. Měsíc je podle taureních legend Elune.

Bůh (God)
O tom už jsem psal nahoře u lidí.

An´she
An´she je mužský bůh slunce, protějšek Elune. An´she je taurení jméno a je taktéž levým okem Matky Země. Jelikož Mu´sha je Elune, předpokládá se že An´she je ješět nepojmenovaný elfí bůh slunce.

Trollí pantheon - Loa
Loa jsou primární trollí bohové, každý z nich reprezentující jiné zvíře či doménu. Během Rozdělení (Sundering) se trollové modlily ke svým bohům o pomoc a nejvíce je vyslyšel Hakkar Požírač duší (Hakkar the Soulflayer > není to přesný, ale zní my to takhle asi nejlíp, ale klidně navrhněte lepší překlad.). Hakkar je nejtemnější z trollích božstev a nyní je mezi trolly nejuctívanější a z ostatních Loa taktéž nejsilnější, ostatní jsou sice silnější než elementálové, ale na bohy nemají, jediný Hakkar je možný být považován za boha.
Někteří z Loa:
- Legba, Loa rychlosti
- Lukou, Loa léčení
- Ogoun, Loa války
- Hethiss, Had
- Bethekk, Panter
- A mnoho dalších

Prastaří (Ancients)
Jsou prvotní aspekty přírody ze začátků světa, jsou hojně uctívány elfy, kentaury, fulborgy a dalšímy. Mnoho z nich stále chodí po světe, i když nějací z nich byli během Války Prastarých (War of the Ancients) zabiti. Prastaří jsou považování za polobohy.
Někteří z nich:
- Malorne, taureny nazýván Apa´ro, bílý jelen kterého se snaží ulovit.
- Aviana, jestřábí bohyně uctívaná všemi okřídlenými stvořeními.
- Agamaggan, prasečí bůh Quillboarů (Ostnatých prasat? Jak byli přeložený v war3?)
- Ursol a Ursoc, dvojčata, medvědí bohové
- Královna Azshara, byla královnou kaldorei, po Válce Prastarých byla zmutováno do strašlivého poloboha a podle svého vzoru vytvořila nagy. Ty jí dodnes staví obrovské pomníky ve svých podmořských městech a na povrchu je proklínána za zkázu kterou přivedla na Azeroth. I když i zde se naleznou lidí, učenci i elfové, kteří jí děkují za otevření magických bran.
- Cenarius,
- Liščí prastarý
- A další…

Elementární Lordi a duše (Elemental Lords and spirits)
Kdysi služebníci zlých Starých Bohů, Elementární Lordi v dávných dobách vládli Azerothu, než přišli Titáni, porazili je a vyhnali do Elementárních planin, kde je uvěznili. Lordi mají mnoho přisluhovačů, takzvaných duší, kteří jim slouží, ale není tomu tak vždy, ne každá duše je zlá jako jejich vládci. (ne že by oni byli zlý, ale existuje pro ně pouze chaos a dané elementy, nic jiného)
Elementární Lordi jsou:
- Therezane, Kamenná matka (Stonemother)
- Ragnaros, Pán Ohně (Firelord)
- Al´Akir, Pán Větru (Windlord)
- Neptulon, Lovec Vln (Tidehunter)

Dračí Aspekty (Dragon Aspects)
Předtím než Titáni opustili Azeroth, obdarovali draky nesmírnou silou a ti byli ustanoveni jako strážci světa, jeho Aspekty. Oni vládli nad svými letkami méně obdarovaných dětí, uctíváni jako bohové. I když je na mnoho z nich pohlíženo jako na bohy (třeba nočnímy elfy), jen málokterý z nich si takovýto status sám připouští.
- Nozdormu, Bezčasý (Timless One)
- Alexstrasza, Životodárce (Life-Binder), Rudá dračice.
- Ysera, Snílek (Dreamer), Zelená dračice
- Malygos, Tkadlec magie (Spell-Weaver), Modrý drak
- Neltharion, Strážce Země (Eart-Warder), Černý drak
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 17:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft téma

Příspěvek od zrzavec » 28. 4. 2009, 14:54

Díkec, ty od tebe přehodím také na stránky :)

Jinak, tady jsou další fílingová videa:

Warcraft1 - http://www.youtube.com/watch?v=5qNw6GRYnAI
Warcraft1 - Orc victory: http://www.youtube.com/watch?v=ewuIHfgJ ... re=related
Warcraft1 - Human victory: http://www.youtube.com/watch?v=D9T41u3A ... re=related

Uběhlo jen šest let a je zde druhá velká válka...

Warcraft2: http://www.youtube.com/watch?v=ZU-n8UZM5Cc
W2 - Orc victory: http://www.youtube.com/watch?v=zPvth0TC ... re=related
W2 - Human victory: http://www.youtube.com/watch?v=eHZJNX2D ... re=related

Plus nějaká další videa z starších Warcraftů:

http://www.youtube.com/watch?v=Hc_MiZlz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=2gs-hjD5 ... re=related
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Uživatelský avatar
Kin
Romikovec
Příspěvky: 505
Registrován: 31. 7. 2006, 22:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft téma

Příspěvek od Kin » 9. 6. 2009, 13:10

Tak to tu jdu trochu zase oživit. "Stručná" historie a popis Stormwindu, hlavního města a království Lidí a Aliance...

Obrázek
Hlavní brána Stormwindu

Stormwind

Stormwind je název jak města, tak i největšího království lidí, které se nalézá na jihu Západních království (Eastern kingdoms).
Původně osídlen potomky Arathského národa se mu dařilo až do dob První války, kdy byl dobit a zpustošen orky, přeživší lidé opustili svou zemi pod vedením Anduina Lothara a nalezli azyl v království Lordareonském s jehož pomocí se jim podařilo své království dobýt během druhé války zpět.
V těchto dnech, po pádu Lordareonu a Stormgardu , je Stormwind nejzářivější baštou lidí v celém Azerothu.

Stormwind je veden Domem Wrynnů, jejichž dvůr je v Stormwindské pevnosti. Nynějším vládcem je mladý Anduin Wrynn, syn Variana Wrynna, který se ztratil během mírové výpravy do Kalimdoru (kontinent z většiny ovládán orky). Jelikož král Anduin Wrynn je dost mladý, pomáhají mu s vládcovskými povinnostmi dva rádci. Lady Katrana Prestor a Válečný Lord Bolvar Fordragon společně s Domem Šlechty.

Stormwind je víceméně městský stát, pod jehož zprávu spadají i další lidské regiony, které mají ale vlastní demokratickou vlády, ale ty se zodpovídají Stormwindské monarchii.
Těmito regiony jsou Elwynnský les (Elwinn forest), Hory Rudého hřebenu (Redridge mountains) a Temnoles (Duskwood). Poté jsou zde ještě Západní svahy (Westfall), ale ty už nyní spadají pouze pod svou samosprávu a Stormwind nad nimi nemá žádné práva.

Stormwindské města obývají z většiny lidé, ale jsou zde i velké komunity Vysokých elfů a Trpaslíků z Železovýhně (Ironforge). Dokonce zde žijí i menší komunity Nočních elfů a gnómů.

Stromwidnské město leží u pobřeží oceánu a ze zbytku stran ho obepínají neprostupné horské masívy.
Nejznámější čtvrtě Stormwindu jsou: Kouzelnický distrikt (Mage district), Obchodní čtvrť (Trade district), Staré město (Old town), Stormwindská pevnost (Stormwind keep), Náměstí Katedrál (Cathedral square), Trpasličí distrikt (Dwarven district), Park (Park) a Přístav (Stormwind harbor).
Dalšími místy které je vhodno vzpomenout jsou: Městský sirotčinec, Soutěska Hrdinů, Spoutaná růže (největší městská hospoda), zastávka Podzemního vlaku, Královská galerie (muzeum) či knihovna a Banka.
Město celé je protkáno spletitou sítí kanálů a průplavů, které od sebe oddělují nejznámější čtvrti.

Stormwind je klenotem Aliance (Spojenectví všech „kladných“ ras na Azerothu. Lidí, trpaslíků, elfů, gnómů,…). Je nejstarším a největším lidským městem v celém Azerothu, které prožilo všechny tři Velké války, bylo vyrabováno orky, znovu dobito a obnoveno.

Obrázek
Mapa Stormwindského města

Obrázek
Ukázka architektury Stormwindu

Lidé a kultura

Počasí ve Stormwindu bývá většinou teplé a krásné, málokdy se obloha zatáhne mraky a zajde slunce.
Tomu odpovídají i šaty jeho obyvatel. Bývají ušity většinou z lehkých látek jasných barev. Bílé, rudé, modré, oranžové, žluté a podobně. Jeden by si řekl, že takové počasí si říká o co nejméně šatů je nutno, ale opak je pravdou. Stormwindští obyvatelé rádi nosí mnoho vrstev různobarevných látek, a jejich množství vyvažují tenkými a lehkými materiály. Nosí se například tuniky s dlouhými rukávy, vesty, vlněné kalhoty, kožené boty a občas dokonce až směšně velké klobouky a čapky pro obzvláště slunečné dny.

Vysocí elfové se povětšinou přizpůsobují lidskému stylu oblíkání, i když v jejich tunikách najdete různé elfí znaky, vyšívání, vzory a zdobení. Trpaslíci si jako obvykle nosí to, na co jsou zvyklí, i když i někteří z nich se přizpůsobili lidskému stylu oblékání.

Bezpečnost města udržuje městská stráž, které většinou chodí jen v lehkých kroužkových košilích a tunikách aby byli poznat a dokázali se vypořádat s různými rvačkami a zlodějíčky. Poté jsou tu paladini, ti své těžké plátové zbroje používají pouze ke svátečním ceremoniím či pokud vyjíždí někam mimo město do bitvy, po městě chodí pouze v kyrysech, aby bylo poznat ke komu patří.
Posledními strážci města jsou dost nečekaně Assasini. Tito nájemní vrahové jsou většinou spojováni se zločinem a zlými úmysly, ale zde je to jinak. Pracují pod mandátem Krále a Stormwindského vládnoucího dvora. Pokud je potřeba vyřešit „nevhodné“ problémy jdoucí proti řádu Svatého Světla či Stormwindu, jsou to oni, kdo je povolán, jelikož řeší své úkoly rychle, potichu a nekladou zbytečné otázky.

Stormwind je sice převážně lidské město, ale ctí své občany jiných ras. Každou noc při západu slunce se v Katedrále Světla rozezní osamělý zvon, jehož sladký tón se roznese po celém městě. Toto se děje kvůli Nočním elfům, i když je jich tu menšina, kteří nejsou zvyklí na rušný život ve městě.
Den Smutku je zaveden kvůli Vysokým elfům, vzpomínajíce na zničení Dalaranu a Quel´Thalasu. Pivo teče proudem a zadarmo v každé Stormwindské hospodě na den svatého svátku Anvila Stormglaiva pro každého trpaslíka. A město taktéž drží svátek aby ctili veterány a padlé Třetí války.

Městská šlechta žízní po moci a manipuluje ostatními, aby dosáhla co největší síly a majetku a své hříchy skrývá ve stínech. Ale je zde i mnoho čestných šlechticů, kteří dělají vše pouze pro dobro své země a města. Kněží se většinou starají o víru a Svaté Světlo, i když někteří z nich začínají být více političtí než náboženští. Městská stráž je ve většině nezkorumpovaná a má blízké vazby na městské občany.

Být nepřítelem Hordy, Hořící legie či Pohromy je skoro povinností k tomu, aby jeden mohl žít ve městě. Jakýkoliv náznak či podpora ve výše zmíněné je velice tvrdě trestána. Dotyčný bude nejspíše ihned zlynčován davem či přinejlepším vyhnán z města s nemožností se navrátit a to ani pro svůj majetek.

Skoro všichni obyvatelé města věří ve Svaté Světlo a ti zbylí ho přinejmenším respektují. Víra má velice blízko i k politice města, jelikož Církve má natolik velkou moc, že by mohla napadnout takměř jakékoliv rozhodnutí, které král vydá.

Ti kriminálníci, kteří přežijí své uvěznění jsou vhozeni do jednoho ze dvou Stormwindských vězení. Jedním je Hlavní věznice (Stockade) a druhým, ze všech stran obklopeným vodními kanály je Trezor (Vault). Do prvního jsou házeni normální zločinci, druhé je domovem pro nadpřirozené entity jako jsou démoni a jím podobní.

Obrázek
Znak Stormwindu
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Uživatelský avatar
Kin
Romikovec
Příspěvky: 505
Registrován: 31. 7. 2006, 22:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft téma

Příspěvek od Kin » 24. 6. 2009, 10:56

Tak nějaký ty "Novinky ze Světa" ;)
"Lidé poslouchejte!
Nepokoje ve Stormwindském království a přilehlých koloniích!
Nyní, i když už je to několik let po Třetí válce, vypadá to že nastávají další nepokoje v naší krásné zemi!
Tlupy nájezdnických gnolů rabují naše vesnice a kradou děti!
Mrtví vstávají ze svých hrobů!
Bandy hladových lidí se dávají na kariéru zločinu a tím ještě mnohem více znepokojují život nám, obyčejným občanům!
A co je nejhorší, mladý král a jeho rádci nejsou schopni, či ochotni poslat svým poddaným žádnou pomoc! Alianční vojska jsou vysílány na zbytečné výpravy a na místa kde jich není potřeba! A nebo nedělají vůbec nic a válí si své zadky v hlavním městě! Lidem z krajů jako jsou Temnoles či Rudohorské hřebeny nezbývá nic jiného než aby se jejich odvážní muži a ženy sami chopili zbraní a bránili své domovy, když na to armáda kašle!
Proto vězte, že v královském paláci se skrývá špína a korupce a již brzo bude potřeba zakročit proti ní, aby dobří lidé Aliance netrpěli kvůli tomu, že si šlechta sedí na uších!
A všichni, kdož se nebojí chopit zbraně, ať tak udělají a udrží naší vlast pohromadě!
Do zbraně sestry a bratři!
Ukažte šlechtě, že se obejdeme bez jejich zbytečné pomoci a dobijme si svobodu jako Západní svahy!"


- Marius Dalamar, věčný rebel, šlechtic bez sídla, básník a spisovatel.
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Uživatelský avatar
Kin
Romikovec
Příspěvky: 505
Registrován: 31. 7. 2006, 22:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft DnD - info, zprávy ze světa apod.

Příspěvek od Kin » 29. 6. 2009, 21:48

Lidi, udělali jsme s romanem blog, a proto odteď budu házet info o světě apod. tam, hledejte to v sekci "Warcraft DnD", stránky jsou: http://wowdnd.bloger.cz/
Tady už to moc aktualizovat nebudu...a i komentáře dávejte tam, jasná hovada? ;)
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 17:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft DnD - info, zprávy ze světa apod.

Příspěvek od zrzavec » 29. 6. 2009, 22:24

Bejt tebou, nezahazuju nabídku dobrého Fora s rozklikávatelnými tématy...blog je dobrý na články, ale diskuzi tamdobrou neuděláš...Na to pozor :) Ale je to na tobě. Já osobně si věšechny své kampaně budu držet na Forku tady a na blog jen infa a tak :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Uživatelský avatar
Kin
Romikovec
Příspěvky: 505
Registrován: 31. 7. 2006, 22:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft DnD - info, zprávy ze světa apod.

Příspěvek od Kin » 1. 7. 2009, 09:14

Nezahazuju, stále e tu řeší které tam ne a diskuzi nechám zde v "Kinovcích", ale tam se ty články přeci jen házejí o něco snáž, tak je bdu dávat tam... ;)
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host