Rozdělování zkušeností

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Zamčeno

Co se expení týče, chci:

1. možnost (expy na konci)
0
Žádná hlasování
2. možnost (expy během hry)
5
100%
3. možnost (rozhodněte beze mě)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Rozdělování zkušeností

Příspěvek od zrzavec »

Při projíždění nějakých materiálů mě napadla jedna taková věc. Klasicky rozdělujeme zkušenosti starým dobrým a osvědčeným způsobem - na konci herního sezení vše sečtu a dám vám zkušenosti. Nicméně, je tu ještě jeden způsob, podporovaný i pravidly.

Já vám mohu v každé fázi dobrodružství, po setkání, dobré scéně nebo dovednostní výzvě dát expy a nemusím si je psát k sobě. Vy si je přičtete a když dosáhnete na další lvl, hned si uděláte přestup během hry, ale to není podmínkou (/pokud by někdo měl otravovat a zdržovat ostatní, prostě si ho udělá až na konci). Hra noemálně pojede dál jako by se nechumelilo (kecy o tom, jak je podmíněn tréninkem a tak rovnou vypouštím, dle pravidel DnD tomu tak není. přestup, zjednodušeně řečeno, prostě je.

Tímto způsobem by se během hry dozajista mazaly rozdíly mezi slabší a silnější postavou - všichni budou postupovat při hře nebo po ní, ale slabší postavy "iluzionárně" budou rychleji dotahovat postavy silnější. Jisté komplikace při hře by to řpinést mohlo, ale moc se jich nebojím - když hráč nebude vědět a bude otravovat ostatní, stejně se na něho všichni vybodnou a budou si dělat to své (uvědomme si scénu ze soboty, jeden z hráčů nemohl vybrat Odbornost a všechny oslovoval, v podstatě na to nikdo nereagoval...).

Nerozepsal jsem to pořádně, ale jistě mě chápete, co mám na mysli. Chcete tedy přidělovat starým (realtivně nepřehledným - sám nevím kdo kolik za co měl a poznámky si dělat už fakt nestíhám) způsobem a nebo novým (kdy hned po scéně každý uvidí kolik kdo za co dostal a bude se moci zeptat - až po hře, aby se nezdržovalo, viz diskuze o pravidlech v pokynech pro kampaň) způsobem.

Já jse pro vyzkoušení nového. Je nás hodně, ale pokud každý bude dělat co má, půjde to.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od Kafe »

Netvrdím, že jsem úplně pro, ale jsem pro to vyzkoušet.

Ale teďka mě napadla drobnost. A to taková, že si hráč vybere špatný power,feat atd, jen proto, že si špatně vyloží překlad.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od zrzavec »

Pokud si to připraví dopředu, tohle nehrozí.

Pokud se však tak stane, existuje v pravidlech věc, které se říká "Retrain" a díky ní se dá špatné rozhodnutí změnit. Je to lehce omezené, nelze to vždy, ale diskuze je povolena. takže v tom problém není.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od Naoki »

Jsem taky pro to vyzkoušet nový.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od kin »

Jo, ten nový zní líp, protože sám ze svý zkušenosti vim že když se rozdávaj na konci tak už nejsem schopen hráčum ani říct za co jim je dávám (a to mám tři hráče), takže takhle se my to zdá lepší, každej uvidí za co byl pochválen a za co ne...
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Miška
Romikovec
Příspěvky: 131
Registrován: 25. 4. 2008, 14:00

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od Miška »

Já jsem pro každou špatnost $D Samozřejmě to je jenom slovní obrat, jsem pro vyzkoušet nový systém, zní to rozumně.
Miška
"Nothing is too difficult!"
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od zrzavec »

Včera jsem zapoměl dávat expy za hraní postav, mea culpa, příště vám je dávat nezapomenu. :eyecrazy: Takže zatím nad tímhle nelámu hůl, jinak si myslím, že to celkem fungovalo :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Miška
Romikovec
Příspěvky: 131
Registrován: 25. 4. 2008, 14:00

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od Miška »

Když zapomeneš, mi se ti připomenem :wink: $D
Miška
"Nothing is too difficult!"
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od zrzavec »

Exkurz do kuchyně

Právě jsem připravil velikánské dobrodružství, nevím, kolik sobot nám zabere, ale všechny krátkodobé cíle, které jste my posílali jsou v něm zapracované, nové prozatím nepřibírám, ale klidně si je připravte. Otázka je, kolik sobot nám tohle zabere.

Nimcéně, ve chvíli, kdy dohrajete toto dobrodružsví (celkem 13 nejrlůznějších setkání, skill challenge a herních situací) měli byste všichni být o jednu úroveň výše. Pěkně mi to vyšlo :)

Nějaké dotazy, náměty a tak? :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od zrzavec »

Oukej, je čas toto téma locknout. Je lepší první způsob (dávání expů na konci herního sezení) nebo druhý způsob (dávání expů během hry)?

Mě mnohem více vyhovuje druhý způsob - nemusím si vést záznam, ve kterém se sám následně nevyznám. Mohu vám dát expy a rovnou to můžeme probrat. Jak jste na tom vy, ptáci jedni zelenkaví?

Nová anketa, hlasujte - většina rozhodne.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od Kafe »

Troufnu si říci, že je to asi jasné. :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělování zkušeností

Příspěvek od zrzavec »

Tak, právě, tak.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti