Smrt postav

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Uživatelský avatar
Fredyyy
Příspěvky: 30
Registrován: 9. 11. 2008, 19:11

Re: Smrt postav

Příspěvek od Fredyyy »

a ja to preziju $D
Lex mortis omnium legum est certissima
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Jste si tím jistý mladý muži?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Fredyyy
Příspěvky: 30
Registrován: 9. 11. 2008, 19:11

Re: Smrt postav

Příspěvek od Fredyyy »

:think: jak nad tim premejslim takl......... JOOOOOO $D :lol:
Lex mortis omnium legum est certissima
Uživatelský avatar
Abbe
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 7. 2008, 11:18

Re: Smrt postav

Příspěvek od Abbe »

Buďte po dlouhé době pozdraveni. I když se tahle diskuze rozběhla hlavně ohledně plošných kouzel co trefí i vlastní (a hráč z toho může mít i radost) tak jsem si všiml, že byla původně věnována smrti postav. RPG se věnuju už hodně dlouho a skutečně jsem zažil jen smrt čtyrech postav. Jinak to bylo tak, že se postava odložila kvůli změně systému a nebo proto že už přestala bavit. Ale jinak ke smrti postav. ˇUplně nejvíce zbytečná je, když to padne blbě na kostkách. Jinak se bere (aspoň podle mne), když se postavy začnou mlátit mezi sebou. I to jsem už zažil a v Shadowrunu se to řešilo i sniperem na střeše nebo semtexem v autě. To jsem pak byl a asi i budu jako vypravěč dost naštvanej, protože místo abych řešil příběh, řeším to, jak se postavy nahánějí a snaží se navzájem zabít. Pokud ale postava jde vědomě do nějaké akce a je varována, aby neudělala určitou věc, protože by mohla umřít a ona to udělá, tak ať se hráč nediví, ale někdy je to prostě teba, aby si ostatní dali větší pozor a nebo aby si přestaly myslet, že jsou takoví kingové. Vzpomenu na smrt dvou postav, co si pamatuji a asi dlouho pamatovat budu. Jednou se jeden můj válečník v jedné jeskyni obětoval za ostatní (hlavně za naši elfí čarodějku, do které se zabouch) a tím, že se obětoval, ostatním umožnil se dostat z toho labyrintu bez dalších ztrát. Dokonce mu pak družina nechala udělat sochu v jeho rodném městě. Druhá smrt byla dost netypická, protože postava (mimochodem čarodějka) spáchala sebevraždu (pěkně ve vaně a břitvou) prostě proto, že si ve svědomí nějak nesrovnala, že svým plošným kouzlem zabila kromě padouchů i matku s malým dítětem v kočárku a jednoho člena družiny, který to ani po dvou dnech a jipce nerozdejchal. Zase šlo o Shadowrun. To jen tak k vaší diskuzi. Umírání postav prostě k RPG patří ale nesmí se to přehánět. Postavy, za které hrajeme jsou vždy kusem nás samých a nikoho nepotěší, když mu jen blbou náhodou umře kus sebe, který si tak dlouho za zkušenosti piplal.
Vanitas vatitatum et omnia vanitas
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Ohledně naprosto zbytečné smrti postav souhlasím.

Jeden z důvodů, proč v DnD nechci až tak propracované postav je i to, že to je systém převážně podporující wargaming a tedy, během souboje může velmi lehce dojít ke smrti postav. Nicméně, na druhou stranu si myslím, že pokud postavy do nějakého suboje vletí po hlavě - bez přípravy, bez informací nebo úplně zbytečně, ani smrt díky kostkám není zbytečná - prostě je to jen ukončení jednoho příběhu.

Ohledně smrti postav je totiž třeba juknout se i na systém, ve kterém se o této pro hráče nepříjemné situaci mluví.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Zatím neumřela žádná z postav, kromě chudáka Tavíka, ale to bylo v podstatě domluvené, i když jsem netušil, že sem i povede ho zabít, spíše jsem počítal s tím, že odejde :-)

Počkejte si na další paření, detektivka prověří vaše mozkové závity a jestli přijdete úplně na vše, jste ptácí chytrácí :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Včera byl ten boj opravdu náročný, neníliž pravda? Jen jsem se chtěl optat, chcete takto těžké boje častěji nebo vám vyhovuje vyhrávat bez používání healign surgů a tak? nebo chcete občas i riskovat smrt postavy? Povídejte, ať vím co vám dám na další sobotu :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

Jedem na plné obrátky. :) .....klidně i na smrt, ať si užijeme trochu nebezpečí.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

bylo mi to jasné, ale je dobré vědět, že máte nebezpečí rádi...sakra, ten Beholder se mi fakt líbil :) škoda, že byl jen 19, ale ještě ho budete muset potkat, alespoň desetkrát :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Tabytha »

Ale no tak, přeci bys nás nezabil :>;o)
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

V DND 4e to ani nejde :) Hlavně když máš rituál,který máš :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Hmmm...Totální anihilace družiny...hmmm, hmmm hmmm, horší než zmražená mrkev vražená v řiti...Ale co se dá dělat.

Vrahem bych Archimagus, jehož motivem byl vztek na vaši družinu. Už nějakou dobu sledoval podivné finanční machinace a rostoucí chamtivost...to se mu moc nelíbilo a jakožo zástupce dobra se rozhodl jednat a sám sklouzl na šiknou plochu. Korunoval to švindlem, který vás dostal do turnaje (a vraždou čtyř studentů). Následně už jen přemýšlel jestli zemřete v turnaji nebo tomu napomůže. jakmile jste chytili správnou stopu, vyčkal a když jste se rozdělili, zaútočil na každého z vás a po jednom vás zlikvidoval. Parchant jden všivej...:(
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Miška
Romikovec
Příspěvky: 131
Registrován: 25. 4. 2008, 14:00

Re: Smrt postav

Příspěvek od Miška »

Náhodou bylo to dobrý $D . Trochu jsme to posrali, tak jsme to schytali...
Miška
"Nothing is too difficult!"
Uživatelský avatar
kafe mladší
Romikovec
Příspěvky: 76
Registrován: 12. 10. 2006, 06:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od kafe mladší »

¨trochu me to nastvalo .... pral jsem si pro svou prvni postavu nakou epickou smrt a ne paragonskou :D nu coz ale muj last fight sem si uzil :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

zivot je zlej bracho, jdu nakoupit a pak se pustim do pripravy...:)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů