Smrt postav

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

Nezlob se na mě, ale žádné postavě to nijak výrazně neuškodilo. Naopak, zlikvidoval jsem škorpiona a asi další dva nepřátele jsem zkrvavěl a tudíž mohli jiní hráči čerpat bonusy. Dále, pár postav utžilo pouze zranění ode mě, jinak ne. Rozhodně to není o tom, co se mi zrovna hodí, na to tu máme jiné experty, že? :wink:
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Nezlob se na mě
Nezlobím, já jsem s hraním spokojen a nemusím to řešit za ostatní hráče.

maximálně jsi dorazil škorpiona - s jeho 40 HP bys mu to za devět nijak zvlášť nedal. Stejěn s dalšíma - oba byli solidně naatí, tys jim jen pomohl. Nic víc, nic mn. Takže nemachruj, tak silnou postavu nemáš :-D :-D :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

oba byli solidně naatí, tys jim jen pomohl
No právě, tady máš tu souhru a výpomoc postav.
Takže nemachruj, tak silnou postavu nemáš
Toho jsem si naprosto vědom, že nemám silnou postavu. Řekl bych, že je to ten nejubožejší kouzelníček pýczek :lol: :lol: :lol: , kterého jsem doposud měl. Kdybych chtěl něco extra, udělal jsem si zloděje.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

No právě, tady máš tu souhru a výpomoc postav.
Ne, nemám. Protoež jsi některým hráčským postavám ubral velkou část jejich životů. Kdybych se na fajtík soustředil o trošku víc, rozsekali by vás jako nemluvňata :) Ale dočkej času příště. Pokud chápeš souhru postav takto, problém máme v něčem úplně jiném.
Toho jsem si naprosto vědom, že nemám silnou postavu. Řekl bych, že je to ten nejubožejší kouzelníček pýczek , kterého jsem doposud měl. Kdybych chtěl něco extra, udělal jsem si zloděje.
Myslím, že ne Time. Povolání jsou dost vyvážená. Kouzelník jede na vzdálenost a útoky na více cílů. Zloděj jede na vzdálenost a na blízko a jen na jeden cíl. Postava je slabá, protože je na 3. lvl z 30. :-D Abych řekl pravdu, DnD 4e zatím považuji za nejlepší RPG systém, který jsem zkoušel a hrál. :) Pokud se ti dlouhodobě nebude líbit (protože předpokládám, že většina píčovin pochází z tvé nechuti hrát DnD) tak to nevím co s tím :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Tabytha »

Neřekla bych, že z nechuti, Kafe ti sám řekl, že zatím nehází flintu do žita...

A já po tom, co jsem se rozhodla přistupovala k DnD velmi pozitivně, ale prostě zatím mě to neba
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

ale prostě zatím mě to neba
Což je špatné. Když mi poradíte, co udělat aby to bavilo, pokusím se to.Ale radu typu: "nehrajme DnD" fakt nebudu brát v potaz. mě DnD nadchla, baví mě a dnes si objednám základní knihy = budu ho hrát dlouho a nadšeně.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Vezir
Romikovec
Příspěvky: 11
Registrován: 18. 7. 2008, 16:16
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Vezir »

hle...co se týče zabíjení postav, tak nejsem proti...pokud to bude důvod v rámci mezí a ne třeba "nelíbí se mi tvoje boty, deš k zemi hajzle" (čistě exemplární příklad) :-D ... no problem ... a co se týče těch dovedností...když se to někomu nelíbí, tak ať si to herně vyřeší...aspoň to prospěje RP ... a když budou blbý, tak holt budou postavy chcípat :D ... jednoduchý...myslím že každý dokáže pochopit, že to hráč udělá pro družinu nebo proti družině ... takže taky no problem :P
Don't fcuk her in the ass. Make a new hole!
Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Tabytha »

Já ale neřekla, že nechci hrát DnD, jen říkám, že oproti starým hraním postrádám příběhy a věci, ke kterým není ani potřeba nějakých dovedností...prostě nějaké věci, kde stačí jen mluvit...Možná má Vezír pravdu a až se naučíme pravidla, bude to lepší...ale já fakt nevím, Powers atd. jsou na užití v bojích, tak na tom, co chybí mně není moc co chápat...základní skilly má káždý stejné a jen na jiných hodnotách...

Tudíž nechtěla jsem a ani neradím: "Nehrát DnD!" Ale chci prostě něco z toho, co bylo...nějaký příběh (proč na žádost o příběh a něco jiného než fight nám napíšeš, že nám budou umírat postavy nechápu).

Ale tak jiní zas nechápou mně (ne tady na fóru), tak jsem třeba už já dementní z diplomky...kdo ví
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Tudíž nechtěla jsem a ani neradím: "Nehrát DnD!" Ale chci prostě něco z toho, co bylo...nějaký příběh (proč na žádost o příběh a něco jiného než fight nám napíšeš, že nám budou umírat postavy nechápu).
Takhle to nebylo myšleno. Já se ptám abych mohl rozjet tažení, co mám v plánu.Půjde o hodně intrik a sem tam se dostanete do problémů větších než malých.Tak jestli jste ochotni překousnout jed v jídle a podobně :) To nebylo o tom, že na žádost o příběh začnou umírat postavy. :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Miška
Romikovec
Příspěvky: 131
Registrován: 25. 4. 2008, 14:00

Re: Smrt postav

Příspěvek od Miška »

K umírání postav: neříkám ne a souhlasím s Vezírem, co se týče těch důvodů a is Kafem v tom, že smrt si člověk nevybírá. Na druhou stranu, já mám své postavy ráda a co se týče příběhů a podobně, tak si je vždycky hýčkám, takže představa, že mi sejmou postavu se mi trošku nelíbí. Takže to berte tak, že nejsem pro ani proti.

to Kafe: Jedna drobnost - těch devět životů, o který jsi mě včera připravil, mě učinilo blooded (pravda, už předtím mě zasáhl ten jeden hajzlík) a nebýt Marka, který mě healnul, ta jsem byla mrtvá během dvou kol. Netvrdím, že je špatně, že útočíš na nepřátele, ale občas se nad tím trochu zamysli - chápu, že pravidla mohou dát občas možnost k využití toho, že jsi blooded (viz Paolo a ten barbar, co psal) a chápu, že s tím, jak to včera vypadalo, tak jsi při použití tohohle kouzla nemohl než zranit členy družiny, ale pak je tady otázka, jestli když je to tvá at will, sis nemohl rozmyslet její použití a použít jinou. Trochu mi to totiž připomíná tu situace, ve které jsme se už párkrát ocitli - kdy ty jsi jednal lehce protidružijně a my ostatní, spolupracující dohromady, jsme jenom civěli a přemýšleli, jestli to myslíš vážně. A pořád si myslím, že by lidé v družině měli dostávat zranění od nepřátel a ne od těch, kdo jim mají krýt záda... :wink: PS: to není ve zlém, jenom se nad tím zkus zamyslet... :)
Miška
"Nothing is too difficult!"
Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Tabytha »

Miško já chápu tvůj postoj, ale chápu i Kafeho...Mně se taky s tím, že jsem hrála několik čarodějek stalo, že jsem někoho zranila a třeba to bylo i tak, že nepřátelé nebyli zranění vůbec a spoludružiníci ano...a nebo v Legendách to neodsral nikdo jiný než já!!! Protože byl odliv a mně se nepovedlo zasáhnout kouzlem a odliv mě málem zabil...

To jsou rizika čaroděje, kouzla prostě taková jsou. Nehledě na to, že Kafeho kouzlo nás tolik zranilo hlavně proto, že bylo použito špatně (navíc nechápu Romana, proč zranilo Lilly schovanou za dvěma bednami, ale je mi to celkem fuk, nikdo mě nevyhealil, uzdraví se mi to samo do příště). Další kouzlo, když ho Kafe použil správně zabilo dva hajzlíky...Rozhodně bych to nepřirovnávala k tomu, jak některé Kafeho postavy intrikovaly proti družině.

A HLAVNĚ, KDYŽ SE TI TO ROMÍ TAK HROZNĚ NELÍBILO, PROČ SE HOD NEOPAKOVAL??? KIN ZJISTIL CHYBU JEŠTĚ NEŽ JSME VŠICHNI SEČETLI SVÁ ZRANĚNÍ!!!!
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Lilly schovanou za dvěma bednami,
Velmi jednoduše. Jedná se o plošné kouzlo, jako takové nepobírá kryty a podobný věci. Hodila jsi obranu na Ref? nehodila, byla jsi tedy zcela správně zraněna.

Prkýnka fix. Mě to bylo u řitě, ale poslouchat jak na to někteří hráči nadávají se mi fakt nechce. Příště si to prostě vyřešte sami, já už na to docela dlabu. Nebudu do hraní kecat a zasahovat, časem si lidi buď zvyknou a nebo založí své družiny. I to je možnost :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Miška
Romikovec
Příspěvky: 131
Registrován: 25. 4. 2008, 14:00

Re: Smrt postav

Příspěvek od Miška »

Taby: Já jsem čarodějku nehrála nikdy, takže s tím zkušenosti nemám :( . A jak jsem psala, nebylo to míněno zle ani nijak osobně - jenom mi to dost nakrklo, protože když Kafe spočetl, že to zraní všechny, tak klidně mohl změnit akci. Asi jsem naivní, ale já bych prostě nikomu v družině neublížila, vědomně. Prostě si myslím, že o tom ta družina má být. Nic víc, nic míň. A nebylo to psáno tak, aby jste se nad tím někdo rozčiloval - prostě jsem napsala, jak to vidím...
Miška
"Nothing is too difficult!"
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 914
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od kin »

Ohledně toho plošnýho kouzla? tak mě to nevadilo, jednou se to stane, když to takhle dá jednou za bitvu, v poho, kdyby to házel furt tak už je to problém, protože ne každý má tolik životů .)

Taby, promiň že jsem tě nevyhýlil, nějak jsem si tě nevšiml...jsi moc malá $D

Smrt postav, ono ani tady neni zrovna lehký umřít, když se hráči snaží udržet při životě...ale jde to, a pokud by někomu vadilo že umře dá se to občas nějak příběhově okecat že to přežije s těžkýma zraněníma nebo ho oživý nějaký mocný kněz (třeba by na tom mohlo bejt postavený i dobrodruýství, kdy duch mrtvé postavy bude komunikovat se zbytkem družiny a oni jí zatím pujdou oživit, ale kněz se zrovna ztratil... :))
Ale aby to nebylo furt, spíš jako vyjímka...

A taby jak ti chybělo že se spíš jen bojuje a neřeší příběhy tak to bylo proto že byla potřeba aby jste si zažili pravidla, romik to tam včera říkal že když už to poměrně chápete, tak se konečně může začít míň bojovat a víc intrik..takže dočkej příště ;)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Tabytha »

Jenže ono s kouzlama to tak prostě je, proto to píšu, abyste to prostě nebrali zle...

A hlavně nemá cenu se v tom babrat, komu se to nelíbí, ať se hold radši drží od kouzelníků daleko...

Jo a ještě, když se někomu nelíbí, že někdo slovně napadá někoho jiného, ať to řekne tomu, kdo ho napadl slovně (Marek). Pokud se mu zas nelíbí, že ho někdo zabil, ať si to vyřídí zase s ním (Lukáš). Proč tady my, kteří jsme tam jen stáli s otevřenou pusou a vrtěli hlavou (Lilly a mnoho dalších) řešíme prohřešky jiných???

To Kin: Já zkusím povyrůst :-)= A jinak fakt doufám, že změna bude, tohle není pro mě, vždycky jsem postavě dávala dovednosti do boje spíš z donucení...příští týden ještě nevím, jak na tom budu a pak snad už bude jenom líp
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti