Smrt postav

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Jak se stavíte jako hráči mé milé družinky k umírání postav? (Pro plošné moderátory, tohle není téma o umírání postav, ale jen interní, pro moji družinu).

Chcme příběhy, chceme nebezpečné příběhy křičíme jedním hlasem. Pak je zde otázka, jestli mě budete kamenovat, když postava natáhne brka? Většinou zabíjím postavy vlastní chybou, ale často jsem měkkáč a tu chybu zamaskuji a odpustím.

Myslíte, že by to mělo být tvrdší a psotavy by měly být ohroženy mnohem více? Když budu vědět, že vás smrt postavy psychicky nepoloží, asi mi to pomůže dělat malinko nebezpečnější rotyku - a nejen z hlediska soubojů :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

Smrt je jen neminoucí součástí života. Jednou zkrátka přijde a my si to moc nevybíráme.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Tabytha »

Upřímně? Ještě mi žádná postava neumřela, péokaždý to bylo - už mě to nebaví, jede se na nový systém či aspoň kampaň....tudíž už je to fakt jedno. Přišla jsem o dost postav...tehdy při přechodu na Styx bych byla mnohem radši, aby mi Aničku zabily, než abych se jí musela vzdát
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Díky za názor, něco z čeho získám nějaké stanovisko by nebylo brácho? :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Tuto diskuzi jsem se rozhodl rozšířit ještě o jedno téma. Rubání vlastních přátel.

Fredy si chtěl nedávno vytvořit postavu Warlocka se zaměřením na temný pakt (dark pact). Jenže jednou z nevýhod je, že některé schopnosti ubírají životy spojencům jako přátelům. Řekl jsem mu, že mu ji povolím, ale musí se domluvit s ostatními hráči - jestli jim to bude a nebo nebude vadit.

Včera byla situace podobná a jiná. Kafe seslal kouzlo kterým vzal většině spojenců 1/3 - 1/4 životů. Zranil i nepřátele. Ale následně jej chtěl hodit znovu i přes protesty a udivené pohledy některých z družiny. vybavila se mi scéna:

"Hodím to tam a dám jim to všem" "Já jsem tam taky a dostanu to i já." "to je jedno."

Nyní lituji, že jsem za tohle neubral expy. nějak jsem si vzpoměl, že to včera některé další hráče poměrně nakrklo. A tak to rovnou dávám v plén jako diskuzní téma:

Co si o tom myslíte? Je vám to putna, vadí vám to? Po vyřešení tohoto tématu se vrhneme i na řešení jistýh intrik a podobně :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

No moment, to pak nemá smysl ani hrát wizarda, který má spoustu plošných kouzel a asi až na vyšších lvl může být v předpokladech, že kouzlo zraní pouze nepřátele.
V každém případě nejsem vůbec proti, aby se užívala kouzla, featy a já nevím, co ještě, která mohou zranit i přátele. Existují totiž i featy, který dají bonusy proti: ohni, kyselině atd atd atd. Tak proč sestavovat postavu jen na boj, když může být i odolná.
Nevidím důvod, proč odečítat expy anebo být na někoho nakrknutý. Proti přesile se musí používat mnohočetná zranění.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Ano, tohle je tvůj názor. Já s ním nesouhlasím a proto jsem to dal k diskuzi. Nejsem proti používání, ale až po domluvě - domlouvat se jsem vám povolil. Navíc, ve chvíli kdy bys vyřadil jednoho ze dvou léčitelů...hmmm, to by byla docela hloupá chyba. Uvidíme jak se budeš tvářit, až tě přestanou léčit a dávat ti bonusy kémo :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Tabytha »

Ono je to u kouzelníků prostě tak, když stojí všichni blízko, zraňuje i fireball (viď Kine :-) )

To je prostě riziko, rozhodně bych brala jako horší to, že Lukáš killnul žebráka než to, že nás Kafe zranil (a oba jsou moje rodina, takže v tomto žádné nadržování z mé strany, jen čistá objektivita)

To, že kouzlo prostě občas zraní i přátele se stává
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

Proto se vždycky ptám, kdo jak vypadá...v jakém je stavu a asi nebu sesílat plošné kouzlo, které zarní všechy, když budou mít pouze 10životů. Kromě Marka nikdo jiný negativně nereagoval.
Přece nebudu stále sesílat magické střely. Existuje i něco jako obrana, jak už jsem psal.To se ostatní budou zlobit na CPéčka za to, že na ně hází ohnivá kouzla? To je dost směšné. :lol: :lol: :lol:
Osobně na obrany jedu, proto jsem si vzal ten feat na zbroje, ikdyž jako wizard nesjou zbroje pro mě prioritní.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Proto se vždycky ptám, kdo jak vypadá...v jakém je stavu a asi nebu sesílat plošné kouzlo, které zarní všechy, když budou mít pouze 10životů. Kromě Marka nikdo jiný negativně nereagoval.
Kecy mělo víc lidí, ale nikdo jiný to neřekl nahlas. prto všichni mrkli do pravidel, jestli to můžeš použít tak, jak jsito použil. dkyby se jim to líbilo, nehledají ti v tom chybu :-)

Směšné je to, když jeden hráč nespolupracuje se zbytkem a pak si to ještě vychvaluje. To je směšné, zvláště když tím kazí dojem ze hry ostatním.

feat na zbroje ti nezvyšuje obrany, ale Armor claas. Obrany jsou ref, for a will.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Smrt postav

Příspěvek od Naoki »

Hmm, snažil jsem se dopočítat kolik jsem zažil smrti postav od doby co jsem začal hrát v této družině a upřimně moc jich nebylo a když už někdo zemřel tak většinou protože sis myslel že udělal hloupost. Já jsem pro brutální zabíjení postav, 4e dokonce takový způsob hraní podporuje když už na relativně nízkém lvlu mají postavy možnost vzít si ritual oživení, takže proč toho nevyužít?

Ohledně dark paktu a plošných kouzel: je to všechno o sehranosti a domluvě. Až začnu hrát za barbara tak mi bude jedno jestli mi někdo z družiny bude ubírat životy protože jakmile se s ním dostanu do bloodied dostanu bonusy, ale většině postav to prostě vadí a vůbec se jim nedivím. Co se týče konkrétně wizardských plošných kouzel je na ně feat na omezení zranění společníkům ale obecně je právě kvůli tomu Wizard taktičtější povolání protože si musí dávat větší bacha jak bude svá kouzla sesílat (a v početnější družině je to o to složitější, hlavně když si vezmem že většina schopností jsou dělana na družiny o 4 hráčích).
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

Směšné je to, když jeden hráč nespolupracuje se zbytkem a pak si to ještě vychvaluje. To je směšné, zvláště když tím kazí dojem ze hry ostatním.
OK, příště si sednu na bobek a nechám ostatní makat. Nehnu ani brvou, aby pak hráči nepyskovali, že jsem jim připálil prdýlku.
všichni mrkli do pravidel, jestli to můžeš použít tak, jak jsito použil
Pochybuji o tom, že to bylo kuli tomu, že jsem někoho zranil. Ale kuli tomu rozsahu, poněvadž jsem řekl, že je to burst v oblasti 1-10 a pak vznikly zmatky, proto Jůla otevřel knihu a zjistil, že jsem si to napsal špatně.

Neřekl bych, že by byla ode mě chyba toto kouzlo na začátku boje seslat.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

OK, příště si sednu na bobek a nechám ostatní makat. Nehnu ani brvou, aby pak hráči nepyskovali, že jsem jim připálil prdýlku.
Jen mě chytej za slovo. Ale je dobré se domluvit i s ostatními co koho baví, ne?
Neřekl bych, že by byla ode mě chyba toto kouzlo na začátku boje seslat.
NEřekl jsem, že je to chyba. Ale občas je dobré domluvit se s ostatními. Jinak řečeno, brát ohled na dalších devět hráčů. Protože pak se může stát, že oni nebudou brát ohled na tebe a fakticky skončíš v rohu, sedící na bobku.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Smrt postav

Příspěvek od Kafe »

Pokud se začnu domlouvat, nepřítel toho může využít...to už pak RP nádech nemá a veřejně se hlásit ke kouzlení také není ono, když se ve městě kouzlit nesmí, pokud nemáš glejt. Myslím, že než sešlu nějaké kouzlo, tak si dvakrát rozmyslím, jaké by to mohlo mít následky. Pokud vidím, že je to možné a nikomu to zvlášť neublíží, tak to tam mrsknu, protože už vidím debaty o tom, jak se zdržujeme domluvama o tomhle a tamhle tom.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt postav

Příspěvek od zrzavec »

Pokud se začnu domlouvat, nepřítel toho může využít...
domlouváte se hjako hráči, ne jao postavy. Při deseti hráčích jsem na toto rezignoval. Tečka.
Myslím, že než sešlu nějaké kouzlo, tak si dvakrát rozmyslím, jaké by to mohlo mít následky.
Včera to vidět nebylo.

Když se ti to hodí rozlišuješ hru a hráče. Když se ti to nehodí, nerozlišuješ to.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů