O Postavách

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

V pohodě, nevyjde to jednou, vyjde to příště :) Fakticky žádný problém :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

Nechci rýpat, ale nezdá se vám, že hrajeme nějak málo postavy?

Co ubrat trochu z metagamingu během hraní a zase se toršku vrátit k roleplejování postav? Nebo jste si toho nevšimli? Obzvláště pokud bychom někdy hráli kampaň s prvky HP tak by bylo důležité umět hrát i postavy...jinak by ta kampaň fakt jako neměla moc smyslu...

Tak co myslíte kámové moji?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: O Postavách

Příspěvek od Kafe »

Nechci rýpat, ale nezdá se vám, že hrajeme nějak málo postavy?
Málo??? Řekl bych, že vůbec. $cry$ Abych pravdu řekl, nějak mi ten kocourkov, kam jsme se portli, nesedl.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

Uvidíme jak to pojede teď :) Teďko zkusíme trošku lepšíprostředí - v podstatě magickou akademii.

Kocourkov to byl proto, že jsem něco zkoušel a nepříliš se mi to vydařilo. Ale co, alespoň budete znát kousek z dějin Poinaru :D :D :D

Když bude lepší herní prostředí, budou se více mastit postavy? :) Máš/te na to chuť? :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: O Postavách

Příspěvek od Kafe »

Chce to hrát i cíle, ty dost podporují RP.

To, co jsme teďka hráli, byl Poinar??? Pokud ano, tak to bylo dost trága, poněvadž, co si vzpomínám, Poinar byl excelentní.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

Tohle nebyl přímo Poinar...To byl takovej předPoinar. V zápisu vysvětlím :) Nebyl to vyloženě Poinar, já nevěděl, jestli byste na něj chtěli tak jsem zkusil tohle.

Nicméně cíle jsou dobré, ale chtělo by to navrhovat více postavové cíle - ne tolik pro předměty, ale spíše pro rozvoj postavy, probrat je mezi hrami a vždy je nějak zajímavě odehrát. Poslední dobou se všechno kapičku secvaklo na takové rychlo-metahraní a hrozivě rychle se lootí expy (což není špatné), ale chce to i kapičku hry.

Uvidíme až teď vyzkouším tu dektektivku na které si dávám poměrně dost záležet :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: O Postavách

Příspěvek od Kafe »

V každém případě realPoinar byl a asi i je lepší než fantasyPoinar. Spíš bych se pak vrátil trochu nohama na zem.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

Tak to každopádně :)

Tedy, jestli jsem tě správně pochopil. Jak myslíš realPoinar? Ono na Poinaru bylo docela dost fantasy tvorů a takhle. Ale je pravda, že vyste řešili ponejvíce detektivky nebo třeba intriky vlkodlaka a tak :)

Teď jsme nabrali hrozně rychlé tempo co se předmětů a expů týče, ono se docela blbě zpomaluje...:D Real Poinar mam připravenej a je ready, stačí říct a klidně i tuhle kampaň nenásilně převedu na realPoinar...jen tedy pokud mi řekneš jak přesně to myslíš (abysme jeden nemluvili o voze a druhej o koze) :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: O Postavách

Příspěvek od Kafe »

1) realPoinar = Poinar s prvky fantasy na podkladě reálií
2) fantasyPoinar = to je v podstatě fantasy svět jako asi každý jiný

Ta první varianta se mě osobně zamlová nejvíc.

Samozřejmě nemám na mysli, aby si kuli tomu kampaň nějakým, ať drastickým anebo jakýmkoli jiným způsobem utnul. Normálně bych jel loot fantasy jako do teď s tím, že s tím RP by se mělo něoc udělat.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

Drasticky utínat nemá smysl, to by ani nebyo řešení. Prostě a jednoduše, pokud budete chtít, místo názvu z FR začn upoužívat názvy z Poinaru, to je to nejjednodušší. A s tím, jak se poslední dobou vypustilo i RP se to klidně zmákne. Poinar sám, staré známé názvy a tak, nejspíš vrátí i postavám část životnosti.

Real poinar na základě reálií myslíš jako klasický Poinar (tedy jména Poinaru, skřeti v horách a tak), nebo takové to tažení jak se hrálo v reáliích Středověké Evropy?

Mě by se nejvíc líbil právě ten Poinar. To byla v podstatě zkopírovaná středověká Evropa, jen byly změněné názvy a někde byli elfové, jindě lidé a ještě o kousek dál trpaslíci...normálně tam fungovala gotika i renesance (ale nejmenovalo se to takhle, samozřejmě) :)

Tohle by ti/vám vyhovovalo nejvíc?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: O Postavách

Příspěvek od Kafe »

No jasně, RP fantasy Evropa. Prostě jako dřív.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

Aha, teĎ se v tom kapičku ale ztrácím...Evropa nebo Poinar? :D

Poinar byl v podstatě maskovanou kopií Evropy - jiná mapa, místy pomotané věci dohromady a sem tam i něco urpavené aby to bylo lepší než ve skutečnosti. Pravda, i ta Litevsko-Polská kampaň byla upravená od skutečnosti :D :D :D

Jinak, samozřejmě mluvím o hraní v DnD 4e i nadále...to jen raději pro upřesnění :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: O Postavách

Příspěvek od Kafe »

Systém je jasnej, ale jak píšeš, tak i já mám na mysli, Poinar "je" Evropou.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O Postavách

Příspěvek od zrzavec »

Jasný, takže se chápeme naprosto dokonale :)

Teď tedy rozhodnout jestli to řešit a jak nebo to prostě nechat...:D I na FR se dá natlačit RP, tam je jediný problém v tom, že já se ve FR moc nevyznám, myslel jsem, že mi znalost baldurů a neverwinterů pomůže...ale ono to moc nefunguje :D :D :D No klasika, co si člověk neudělá sám...však to známe, zas ho v ruce máme :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: O Postavách

Příspěvek od Kafe »

Já bych to klidně nechal, tak jak to je, jen se pokusíme trochu o to RP a dokud nezhebneme nebo něco fakticky nepo....., nijak bych to neřešil.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti