[Poinar] Magie a její postavení

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

[Poinar] Magie a její postavení

Příspěvek od zrzavec »

O magických silách na Poinaru působících

Je tomu dávno, co jsem svůj výzkum započal. A nyní s mohu holedbat tím, že již mám mnohé výsledky. A tyto výsldky jsem se rozhodl věnovat svým živitelům a svému jedinému pánu, Bohu nejsvatějšímu. Ten, kterému je tedy toto dílo především určeno je vám již znám. Musím ještě věnovat několik písmen svému mecenáši, Tomáši Kvintskému. Jeho nákladem mohly být mé výzkumy dokončené a vše okolo hrazené. Vládce Dorského knížectví nechť je natisíckráte pochválen a jeho jméno velebeno. Inkvizice je zbraní zítřka, zbraní proti temným posluhovačům a lidem s Talentem.

Talent. V minulých dekádách Poinaru možná něco, co bylo nazýváno Dar. Dar od Boha? Jistě ne. Kdyby ano, kněží by byli čaroději a nepotřebovali bychom čaroděje a theurgy. Jasně nám tedy vyplývá, že talent není darem od Boha. Kdo nám tedy dává Talent?

Toť velmi zapeklitá otázka. Ďábel? Inu, je tu možnost, že co není od Božské je v podstatě ďábelské. Pro toto mluví spoustu nejrůznějšího a jak si později v tomto spise ještě ukážeme, je to pravděpodobné. Zatím nám stačí vědět, že osoby nadané magickou mocí mají jakýsi Talent. Ten však nepochází od Boha. Kdyby ano, měli by jej i kněží či inkvizitoři.
Talent nám umožňuje rvát sílu z podstaty samotného světa. Ne čerpat, půjčovat si či se za ní modlit, ale rvát. Rvát silou a rvát ze samotné podstaty světa. To není dobré. Takovým způsobem funguje Ďábel – rve duše z lidských těl. A rve je pokušením. Co s tím má co dělat pokušení? Velmi mnoho. Talent vám umožní brát magickou sílu a s její pomocí čarovat. Proč by to ale někdo dělal? Čarovat je krásné, ale velmi nebezpečné. Jenže každé kouzlo (níže pojednáme o magických školách) má svoji chuť, sílu a odliv. Ten, kdo čaruje to nedělá z ničeho jiného než touhy. Neumí se ovládat a tím koná hřích. Magie chutná každému jinak, a ještě v závislosti na magické škole.

Na tomto místě musíme v krátkosto pojednat o ďábelském umění magických škol. Je jich šestero známých a často užívaných. Magie agresivní, poklidná, lámající čas či prostor, vytvářející a samozřejmě měnící samu podstatu života. Každá z těchto škol se projevuje jinak. A každá má jinou chuť. Mnohdy přitahuje i jiný typ lidí. Prudký člověk s ohněm v krvi se jistě nechá zlákat chutí a cestou magie školy energie. Kdežto zvědavý, veselý a v podstatě dobrý člověk (kdyby nesklouzl k magickým nesmyslům) bude raději užívat kouzla takzvané magie investigativní.

Již jsme spolu zjistili co je to Talent. Víme, že Talent nepochází od Boha a máme představu o tom, proč lidé tento talent používají. Doufám, že rozumíte všemu. Pokud ne, přečtěte si text nahoře znovu, než postoupíte níže.

Čaroděj tedy čaruje pro své potěšení. Pro své vlastní osobní cíle trhá podstatu světa, který je všech. A nedělá to jen pro potěšení z chuti magie a jjího omamného vlivu na jeho tělo. Dělá to i pro zisk vlastní moci. Čaroděj, který čaruje aby pomohl druhým je velmi vzácný a mnohdy by měl být knězem. Termínem čaroděj myslím vše, co zneužívá Talentu.
Pokročili jsme daleko, stejně jaké mé bádání. Teď si položme tu nejdůležitější otázku a dále se na ní podívejme pohledem věřícího člověka. Jak může být osoba, která používá Talent, jež nepochází od Boha přijata do jeho stáda? Lépe by bylo zeptat se, zda je vhodné takovou pochybnou existenci držet mezi věřícími.

Ne. To je pravá odpověď a jedinásprávná!

Všichni tito lidé musejí být z lůna společnosti vyhoštěni a potrestáni. Jejich kejkle ohrožují podstatu světa. Oni ničí vše krásné co náš pán stvořil a pomáhají tomu, proti kterému všichni bojujeme vší silou. Ten, komu propůjčuje sílu Ďábel je jeho pomocníkem, následovníkem a jako s takovým s ním musí být jednáno. Bůh nejsvatější nám dal inteligenci na odhalení nepravostí a dal nám i sílu tyto nepravost iničit, vykouřit z doupat a očistit plameny. Nechť jeho jménem vše nečisté Padne.

Anonymus Inkvizitoris
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Tak. Rozšiřující text o magii a jejím postavení ve světě. Co na něj říkáte? Souhlas či nesouhlas? Co potřebuje přestylizovat a co se vám naopak líbí? Diskuze je volná.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Jo takhle nějak jsem to viděl i já.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Poinar] Magie a její postavení

Příspěvek od boubaque »

Do vaší tvorby vůbec nevidím, ale tohle mě zaujalo, tak jsem si to přečetl pořádně...
RomiK píše:Talent nám umožňuje rvát sílu z podstaty samotného světa.
Jediná připomínka - tak skvělý ideolog by si určitě pohlídal, aby se mu do textu nedostala nějaká zmínka, kde by snad mohla "jeho strana" být nějak srovnávána s "těmi zlými". Takže slovo "nám" bych nahradil "člověku", nebo něčím podobným. ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Pravda. Díky. Tohle doopravím. Já jsem se snažil napodobit co nejvíce styl, kterým je psané invkizitorsé kladivo na čarodějnice (nikoliv to od Kaplického tuším).

Ale díky za reakci.

Viking: Jsme rád, že se ti to líbí, doufám, že se objeví další a další souhlasy abych to mohl hodit na stránky :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Toto mi přišlo jako PM, se svolením autora to zde cituji.

Lotrando napsal

zaujal mě tvůj příspěvek, ale nevím jestli je to k volné diskuzi na fóru nebo jen pro tvou skupinu. Proto ti to posílám jako PM


Jestli mohu vyjádřit názor, nápad dobrý, provedení ne takové, jaké by mohlo být. Zkus být údernější, vždyť to píše náboženský fanatik . Nebo ne?
Jestli se snažíš vystihnout styl traktátu Maleus Maleficarum, tak látku neinterpretuj moderně. Oni tomu opravdu věřili. Církev a víra jim byly tím co nám dnešní věda. To se nezpochybňovalo. Máš-li ten český překlad co se dá sehnat v Levných knihách, určitě víš kam až se odkazuje a jaké zrůdnosti jsou schopní vyvodit.

Takže např., ne lůno společnosti - to je něco tak strašlivě moderního, fuj. Lůno naší Matky Církve Svaté nebo cokoliv co v tvém settingu tuhle úlohu zastává. Souvisí to i s bojem proti různým herezím, tedy jiným než oficiálním výkladům.

Dneska máme matematiku, fyziku, chemii. Jako my máme chemické vzorce, oni měli své názory, své myšlenkové předivo kterým, ať už jakkoliv zcestně, dokazovali že mají pravdu. Navíc to byla elitářská záležitost. Latinsky uměl málokdo a kdo uměl měl autoritu (měl speciální schopnosti ).

"Z Lůna nám všem drahé, přesvaté Matky Církve, vyžeňme všechny poblouzněnce, ať už muže nebo ženy, všem měřme stejně. Skrze ně činí své dílo Ďábel, arcinepřítel všeho stvoření Božího, i Otce našeho samého. Bůh nám ukázal cestu a způsob, jak tuto nepravost vymítit jednou provždy. Nechť plameny očistí jejich duše, aby znovu mohli pohlédnout do tváře Boha nejsvatějšího."

Snad jsem vystihl jak to myslím tímhle malým úryvkem. Určitě by se i moje verze dala napsat lépe.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Hezké
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Gladius
Romikovec
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 9. 2006, 16:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Gladius »

je to dobrý,aspon začne zajímavějsí hra,a postavy s talentem se budou muset více snažit ti skryt,nebo makat pro církev,podle mě to přinese okořenění.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.


Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe. (Lao-Tse)
Uživatelský avatar
theolive
Romikovec
Příspěvky: 72
Registrován: 1. 6. 2007, 18:58
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od theolive »

Jen škoda, že v tomhle světě tím pádem nepotkáte vysokého elfa se zlatorudým kabátcem a temně rudým vlajícím pláštěm nesoucího dlouhatánskou hůl se zářícím krystalem...
Akce Plzen___________Jezdci Apokalypsy___________Romikova družina__________POINAR________Vředy

též čokoláda a malíček.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

A proč by ne? To může být ten hrdina, který vzdoruje inkvizici...:-D Všechno lze, když se to dobře postaví.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
theolive
Romikovec
Příspěvky: 72
Registrován: 1. 6. 2007, 18:58
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od theolive »

Dobře, formuluji lépe svou pochybnost:
Nemohu hrát za vysokého elfa a tak dále... .-)
Výsledkem těchto úvah je má postava obtloustlého goblina-kouzelníka-kuchaře, který má hůl tak akorát vycházkovou .-D
Akce Plzen___________Jezdci Apokalypsy___________Romikova družina__________POINAR________Vředy

též čokoláda a malíček.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ono, hrát bys mohl, ale dlouho bys nepřežil v družině. Protože bys musel jít proti světu, což jde. Ale ne po boku družiny, která jede na vlně invkizice. o byse muselo udělat tažení přímo pro tohle :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
theolive
Romikovec
Příspěvky: 72
Registrován: 1. 6. 2007, 18:58
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od theolive »

Což o to, nemám pocit, že by tohle tažení mělo pokračovat ještě dlouho, když vezmu v potaz, kolikrát jsme za těch pár dní málem přišli o život... Ostatně by mě zajímalo, kolik z nás přežije zajetí.
Každopádně by ale tažení proti inkvizici bylo dozajista zajímavé. (Mohl bych mít hůl! .-D) A určitě by poukázalo na mnoho zajímavých aspektů světa. (A plášť - nesmyslně velkej!) Bezpochyby by rozšířilo obzory a podnítilo tvořivost v oblastíodboje proti inkvizici. (Prostě fakt velkej plášť a ... kur*a... fakticky hustej účes!) Ostatně by určitě přispělo některými poznatky k pojednáním o menších kultech. (Prostě drsnej mág, co metá blesky!!!) Jak říkám, zajímavé O-) :-)= $D
Akce Plzen___________Jezdci Apokalypsy___________Romikova družina__________POINAR________Vředy

též čokoláda a malíček.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Hlavní je teď dokončit modul Poinar. jehož vydání jsme už oficiálně označil. A to i za cenu toho, že se zmešká jedno hraní. Prostě tohle a ceník je teď priorita A :-)

Akorát na rpg.sk je jako autor uveden Já, Viking a naoki, o tobě Olivo jsem ještě nevěděl :-(
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Gladius
Romikovec
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 9. 2006, 16:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Gladius »

Co víš,třeba by nas proti inkvizici šlo víc,když tak nwechutně kazí boži jmeno.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.


Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe. (Lao-Tse)
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti