[Poinar] Hlavní modul

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

[Poinar] Hlavní modul

Příspěvek od zrzavec »

Veškerá témata týkající se Poinaru jsem odsunul do archivu. Na žádost je mohu navrátit zpět.

Nicméně, spousta práce je hotová a teď bych potřeboval vypracovat strukturu Hlavního modulu a rovnou ho dorazit.

Co všechno by měl HM obsahovat? Co myslíte?
Naposledy upravil(a) zrzavec dne 1. 10. 2007, 23:14, celkem upraveno 1 x.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Nikdo se nijak nechytil (přitom sem může psát každý z družiny i nedružiny).

Podle mě by hlavní modul měl obsahovat:

Úvod
Rámcový popis Poinaru
Historii
Popis oblastí
Popis ras, měny, času
Náboženství
Zákoník

Zapoměl jsme na něco? V Hlavním modulu by vše mělo být popsáno rámcově, o podrobnosti se postarají rozšiřující moduly.

Pokud nebude nikdo proti, Paulo a jeho DnD družina začala hrát na Poinaru. Když jsme s Paulem diskutovali, našli jsme pár dalších nápadů, které stojí za to rozvést :-)
(Vysvětlení magické katastrofy v Dorsu a podobně - zatopení části kontinentu a tak :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

No, tak ja ti teda odpovim :-) Co vsechno bud je nebo bude v hlavnim modulu k Orbu:

Obsah
- to snad nemusim vysvetlovat :-)
Slovo autorů
- neco malo k tomu o cem je vlastne ten svet
Úvod
- strucny uvod do sveta
Původ světa
- jak svet vznikl, zakladni konflikt, umg pro PJ
Podoba světa (+mapa)
- je to planeta? placka? jak je velka, toci se kolem slunce nebo slunce kolem ni? atd.
Historie světa
- kde se vzaly rasy, co se delo v davnych casech, strucny a povsechny vyvoj sveta
Zivy svet
- podnebi a klima na svete, strucny nastin ras, jak funguje zivot, magie atd.
Oblasti
- strucne nastiny jednotlivych oblasti/kontinentu, vystizna charakteristika
Rejstřík
- to snad taky nemusim vysvetlovat :-)
Autoři
- proste kdo to delal
Secrets are power.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Hezké a vyčerpávající, díky :-) uvidím, jestl iještě někdo poradí, jak tak koukám, texty jsou z velké části hotové :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Já s touhle koncepcí souhlasím, přijde mi úplná. Osobnosti žijící tisíce let na Poinaru nejsou, takže není nutné vytvářet kapitolu pro zvláštní postavy.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Tohle moje odpověď na webu SE na článek v Alduronu, že Poinar je součástí SE.

Tak jsem si přečetl Alduron a nestačil jsem se divit. Poinar je prý součástí SE. Myslím, že došlo k nedoruzumění. Ano Poinar byl zamýšlen jako modul k SE. Jenže jak plynul čas uvědomali jsme si, že v SE je vůči našim plánům více rozporů než se nám na první pohled zdálo. A tak jsme se rozhodli modul SE nedát. Je mi záhadou, že se to sem nedostalo. Myslím, že z naší diskuze na PRG fóru to bylo zřejmé. Navíc do dnešního dne nebyl modul vydán a komunikace nějak vázla. Navíc máme ambicióznější plány ohledně vlastního světa.

Takže naše oficiální stanovisko je, že modul je Romikovi družiny.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Takže jak je to s Poinarem a Erinelem? Stále se jedná o relativně nezávislý ostrov v rámci Erinelu, jak tomu bylo v době mého pravidelného hraní s RomiKovou družinou, nebo už nemá s Erinelem nic společného? V každém případě by se to mělo probrat, protože já jsem takhle dlouho žil v úplně mylném domnění a bohužel jsem se včas nezeptal, když jsem po mě lidé z Alduronu chtěli článek o Erinelu a já jsem jej ve spěchu před odjezdem na dovolenou napsal. Tolik píšu na svou obranu a teď budeme řešit, co s tím.
Slibuji, že do Alduronu pošlu nějaký vysvětlující textík. Nicméně je třeba si ujasnit, jak to vlastně s Poinarem je, abych nemusel opravný vysvětlující text pak ještě třikrát opravovat, a abych mohl v rámci Erinelu zaretušovat ostrov vytvořený v rámci nadšené ideje, že 1+1=3.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Já myslím, že jsem to napsal jasně. Poinar není a nebude součástí SE.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Problém je, že až do teď o tom nikdo na Erinelu nevěděl, jen já jsem měl šanci něco vytušit. Takže Poinar z Erinelu zase vyhodíme a bude. Mám na to stejný názor, který na webu SE vyjádřil Paskal:
no já stále žiju v domění, že modul o Poinaru vyjde pod hlavičkou SE, jak jsem se kdysi osobně dohodli s romikem ... nicméně, pokud došlo k změně, budu to respektovat, avšak domnívám se, že takovýto způsob jednání vůbec korektní vůči nám ... zrušení dohody není problém, pakliže o tom vědí obě strany
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

No chápu, že to může vypadat překvapivě, ale nevidím na tom nic nekorektního. Na SE modul nevyšel, takže škody jsou minimální.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Tady nejde v první řadě o modul, ale o zmatky - druhá strana neví, na čem je, což nekoretní podle mě je. Důsledkem bylo, že jsem do Alduronu napsal nesprávné údaje, což znamená další vlnu zmatků, a já tak musím jako blbec žádat o opravu.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

To bylo ovšem tím, že nikdo nevěděl, že článek vyjde. Ono, já jsme nabízel článek pro Erinel i v Drakkaru, z toho sešlo. A jelikož je pro mě hlavním tahounem Drakkar...

Chvilku jsme přemýšlel, že bych Alduronu navrhl i opravný článek jen o Poinaru, ale neudělám to - o Poinaru vyjde článek jen v Drakkaru, jehož počet stažení neustále roste.

Já jsme o tom musel hodně a dlouze přemýšlet (třebaj ako o rozchodu s Morrack). Trvalo mi měsíce, než jsme dospěl k rozhodnutí. Ale Poinar má moc velký potenciál a dostává se do povědomí komunity ookolo DrD+ více, než aby se ohl někam přidružit. To ještě minlý rok nebylo...

Ale hlavně, moje workoholické nasazení nemá rádo, když přáce jede příliš pomalu. Jakmile se tohle stane a já mám čas přemýšlet...Je mito líto, ale jinak to nejde. (Přesto však mohu pro Erinel ve volném čase také něco písnout) :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

To samé platí Gorane i o tom článku o kterém jsme my nevěděli. Třeba jsi s námi mohl konzultovat popis Poinaru, když jsme tvůrci. Některé věci, které tam byli napsány se mi nelíbili a myslím, že nebyli v koncepci (ano artemidi!) Takže co je vlastně nekorektní? Jde jen o úhel pohledu. já jsem reagoval okamžitě co jsem si to přečetl v Alduronu. Redakci Alduronu klidně napíšeme sami, pokud se kvůli tomu cítíš blbě.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Redakci Aduronu jsem už napsal.

Během prázdnin jsme vůbec ztratili kontakt - já jsem většinou byl online jenom během krátkých období, kdy jsem nějaké větší diskuse nestíhal. Požadavek na napsání článku do Alduronu přišel během jednoho z těchto časových ostrůvků, a tak byl šitý horkou jehlou. Po jeho dopsání jsem odjel a po návratu jsem na něj skoro zapomněl - až do teď.
Chybou asi byl i způsob komunikace mezi RomiKovci a Erinelem závislý na mé osobě, jehož slabiny se v celé své zrůdnosti ukázaly během mého prázdninového nestíhání. Proto Paskal mluvil o nekorektním jednání - já jsem do vašich zákulisních úradků neviděl a Paskal zákonitě vůbec neměl tucha, protože vy jste necítili potřebu používat na Erinelu jiný hlas než mě.

Odtržení Poinaru od SE plně chápu, zejména když vaše stránky teď mají větší návštěvnost než stránky SE a většina návštěvníků přichází kvůli DrD+. Problémem je mé selhání v roli prostředníka a přílišné očekávání na mě coby prostředníka kladené, respektive vaše spoléhání na relativní nečinnost erinelské strany (včetně mě) a odkládání zásadního oznámení, že spolupráce končí.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Dobře. Toto je tedy uzavřené.

netlachejme zbytenčě a šupky do práce. Je tu někdo další, kdo má náladu pooci s Poinarem? Viking a Naoki už v tom jedou semnou. Dělám nábor :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti