Poinar

Archiv témat z projektu Romíkova družina
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Poinar

Příspěvek od zrzavec »

Tvůrčí diskuze převážně pro autory tohoto modulu. Vaše příspěvky moho být podnětné, ale často nebudou nic znamenat. Možná k nim přihlédnu či přihlédneme, ale spíš asi ne. Autoři jsou Viking a Goran. Kin je možný ilustrátor.

Zde budeme probíhat libovolné zádrhele na které při tvorbě modulu narazíme. Jakákoliv domluva na úpravě či něčem podobném se bude probírat zde. Já hned začnu.

Začal jsem psát historii celého ostrova. To není tak složité, i když jisté problémy se objevují. Nakonec jsem se dostal k překážce, která je veliká - musím ostrov rozdělit na tři územní celky (Východ, střed a západ). Udělat tabulku a historii vložit podle let do tabulky o třech sloupcích. Když jsem to dělal jinak, historie byla plná čísel, dlouhá a nepřehledná. Pokud máte nějaký jiný nápad, jak toto vyřešit ,pište. Čím déle napíšete, tím menší bude šance, že to změním...

Pokud máte se svojí kapitolou či kapitolami problém, ozvěte se sem do tohoto topicu.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Teď si uvědomuju, že by možná bylo bývalo účelnější rozjet tuhle diskuzi na Erinelu. Tady to má jedinou výhodu, a to, že hráči uvidí vznikat svůj modul a snad k němu snáz získají určitý vztah, na druhou stranu na Erinelu by nám jistě pomohli tamní tvůrci znalí tamních poměrů.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Myslím, že právě druhá možnost by nebyla ideální.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Tak to zalozte jak tady tak na Erinelu, ne ?

$D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

To možná, ale mě nejde až tak o poměry jako přímo o úpravu a podobné diskuze. Poměry mám již víceméně promyšlené a jako koordinátora s Erinelem máme tebe.

Zatím jsem nezaznamenal žádné větší nadšení z naší družiny jako součásti Erinelu...Ale klidně tuto diskuzi smažu a přesuneme ji do putyky na Erinel. To by také šlo.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Nech to tady, tam by se do toho zase myslím moc montovali Erinelští (nic proti).
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

To, že by se montovali mi až tak nevadí. Já bych to rád zachoval jako družinovou tvorbu. Aby i družina k tomu měla vztah.

Stále jsme družina. I kdyby hrající na Erinelu, kladu hlavní důraz na slovo RomiKovec:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Tak jsem to vlastně myslel, aby to bylo na nás.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Jsem spíš pro duplikaci témat.

"Montování se" Erinelských do záležitostí Poinaru je IMHO prospěšné, ale jak myslíte.

Jestli chcete vše řešit tady, zůstaneme tady a konečně se vrhneme do skutečné organizace.

----

K historii:

Jsem pro víc časových os, pro východ, střed a západ (nebo jinak definované územní celky).
Za všechny údaje z letopočtů připojujte buď PL (Poinarského letopočtu) nebo AL (artemidského letopočtu), ať v tom není zmatek. V modulu se budou údaje udávat v AL, roky podle PL mohou být v závorce. Rok 1598 PL odpovídá roku 1705 AL, takže rok 1 PL (založení tamního císařství) odpovídá roku 108 AL.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Jsem pro víc časových os, pro východ, střed a západ (nebo jinak definované územní celky).
Za všechny údaje z letopočtů připojujte buď PL (Poinarského letopočtu) nebo AL (artemidského letopočtu), ať v tom není zmatek. V modulu se budou údaje udávat v AL, roky podle PL mohou být v závorce. Rok 1598 PL odpovídá roku 1705 AL, takže rok 1 PL (založení tamního císařství) odpovídá roku 108 AL.
A tohle je moje poznámka na začátek:
PL – Poinarský letopočet. Ten je o 105 let nižší než Artemidský letopočet. Na Poinaru se počítá od velkého výbuchu. Vedli ho lidé. Hlavně po odchodu Artemidů.

Po tom, co jsem vyzkoušel i tabulkový vzor jsem jednoznačně pro několik časových os. Začnu se třemi. Jedna bude pro Východ (přístav) Druhá bude pro střed (Dors - stopa) a třetí bude pro Západ, centrum říše, Skalt a Natal. Udělal bych tři společné a potom u každého státu nějaké doladění.
Co vy na to?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Výbuch (ten, který v Dorsianském pohoří vyrobil Ïáblovu stopu) nastal dávno před začátkem současného AL (artemidé tehdy měli jiný letopočet). Já bych hodil začátek PL k založení říše, resp. sjednocení většiny východní části.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Už to mám dovedené k roku 0, dnes, když se mi to podaří to udělám dál. Potom ti to pošlu aby sis hezky dopočítal letopočty související s Artemidy.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Přeposílám svou vizi historie do roku 0 PL z Erinelu:
K Artemidům na Poinaru a jejich historii:
-859 AL - výbuch sopky v centru ostrova. Artemidé zkusili využít vulkanickou energii ke svým experimentům, což ale nevyšlo, a sopka explodovala. Většina obyvatel ostrova zemřela, a centrum artemidské civilizace se přesunulo do jejich kolonií v Númenaru.
8. st. před začátkem AL: část artemidů se vrací na ostrov a zkoumá následky katastrofy. Větší část poloostrova Ardalu je rezervována pro výzkumné účely.
8.-7. st. př. AL: první vlna migrace na Poinar - usazují se zde lidé, elfové a další rasy. Všichni respektují autoritu artemidů. Artemidé během této doby provádějí experimenty s branou mezi světy, které však jsou stále neúspěšné.
593 př. AL: brána konečně zachytila odezvu z jiného světa. Výzkumníci byli zvědaví, co z brány vyleze, provedli veškerá bezpečnostní opatření a... světe div se, z druhé strany brány vylezli lidé podobní těm erinelským. Nechovali se nepřátelsky, neznali však artemidský jazyk. Výzkumníci se proto rozhodli bránu zavřít a zničit, nechat je na Ardalu a počkat, jak se budou v novém prostředí chovat.
1. st. př. AL: ze severovýchodu připlula armáda skřetů. Jednalo se o vyhnance z Mornaaru, a bylo jich dost, aby byli málo početnému mírumilovnému obyvatelstvu Poinaru nebezpečným soupeřem. Zpočátku vítězili skřeti, nicméně z posilami z Númenaru spojenci (lidé+artemidé) postupně získali převahu a vytlačili skřety do Čertovy stopy (údolí vniklé po tak trochu zvláštním výbuchu sopky). Následovalo příměří, a pak další vlna bojů. Spojenci (posílení o houfy trpaslíků) vytlačili skřety i odsud a zahnali je až na Ardal. Tam se postup spojenců zastavil - díky pádu Alkýry (tehdejší artemidské metropole) vyschl přístup posil z pevniny a staří obyvatelé většinou měli válčení plné zuby.
1. stol. AL: Ardalská válka. Příchozí z jiného světa, kterým se předtím výtečně dařilo, byli zkonfrontováni se zbytkem bojovných skřetů. Téměř sto let trvaly více či méně intenzivní boje, ve kterých se válečná štěstěna točila jak kolovrátek, ale nikdo nedokázal zvítězit.
Zbytek Poinaru se v mocenském vakuu vzniklém oslabením artemidské moci potýkal v bojích o moc. Konstituovaly se menší či větší státy, které se navzájem pohlcovaly.
108 AL: Konečně se našel sjednotitel, který ovládl většinu ostrova. Proto je tento rok také rokem 1 poinarského letopočtu.
Brzy po sjednocení vytáhla armáda říše do Ardalu. Skřeti museli bojovat na dvou frontách a začali prohrávat; nakonec udrželi jen Schwertské vrchy, o jejichž dobytí nikdo nejevil zájem.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Super, máme to skoro stejně, jen jiná čísla. Hend přehodnotím a předělám:-)
Respektive, až se nebudu učit:-) Ale díky za napsání tohoto.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Cože cenzura?
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host