Zákoník

Archiv témat z projektu Romíkova družina

Chcete používat zákoník během hraní?

Ano
5
83%
Ne
0
Žádná hlasování
Je mi to jedno
1
17%
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

prosim tě, nevyhrožuj tímhle stylem. :roll:
Úplně to bije do očí. :eyecrazy:
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

já jsme pro to mít nějaký zákony a mít o nich nějaký přehled, ale nesedí mi tam pár věcí ...
-například proč by měla být kurva vystavována na pranýři ? to by tam byli potom furt a s kym by se ..., nějka mi to nesedí, spíš bych dal že děvka nesmí noit drahé šaty a nějaký znak svého stavu aby si ji nikdo nespletl s počestnou ženou ...
-pak proč by se měl císař starat o spor šlechtice s jeho poddaným ? nějakým vesničanem ? to by ho podlě mě moc nezajímalo a šlechtic je prostě výš než nějakej vesničan ... ( neříkám to kvůli Ithienovy, to ne !! )

$D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Nejde o vyhrožování, ale pokud by část družiny nechtěla hrát tak jako druhá část, k rozdělení by dojít muselo. To nemá být vyhrožování a je pravda, že se to nehodí do tématu o zákoníku.

Nicméně, vraťme se k diskuzi o zákoníku. Vyhovuje vám v této podobě nebo vám něco nesedí? je něco nepochopitelné? Myslíte si, že při hře to bude spíše na škodu?

Otázek je to hodně. V podstatě jsme na zákoník hráli vždy, jen teď to bude napsané. Nějak nechápu odpor některých k psaným věcem. Nikomu to nevadí do té doby, než se to napíše. Tak uvidíme. Nicméně, mě se to líbí :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Áááách jo. :roll: :roll: :roll:
On je někdo proti??? Že jsem si nevšiml.
Mě šlo jen o to, aby nešli postavy brzy pod kytky. Jelikož, když to máš sepsané, předpokládám, že na zákony bude kladen větší důraz, proto jsem také nehlasoval ani pro jednu z možností a to znamená co??? Odpovím si sám. Že nejsem pro, proti a ani jedno mi to není. $D
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Styl jakým někteří píšou je takový...rozčilující.

Pokud nebudou postavy dělat kraviny, pod kytky nepůjdou. Pokud kraviny dělat budou, pod kytky půjdou. Pár postav pro svoji hloupost již umřelo, vlastně skoro všechny...Tak jich holt bude víc :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Vsim sis mych otazek RomiKu ? :)

$D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Styl jakým někteří píšou je takový...rozčilující.

$D $D $D $D $D

Jestli počítám správně, jen dvě postavy jsou mrtvé z hlouposti,z toho je jedna má. $D Což za tu dobu, co hrajeme.....je velice nepatrné.

Ale zpět k věci.
Pokud nebudou postavy dělat kraviny
Potom nemusí být zákoník.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Potom nemusí být zákoník.
Musí. za prvé to postavám rovnou řekne, nedělejte blbosti a já nebudu muset nikoho zvlášť napomínat. Když budou blbosti, prostě ho sejmu a odkážu na zákoník.

Za druhé, chci aby modul Poinar byl dobrý a proto tam chci mít i takovou vychytávku. Prostě, jsem rád, když mé autorské texty mají jistou úroveň.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Už jsem si jich všiml:

Kurvy budou na pranýři, protože to říká církev a tak to bylo celý středověk...Právě proto, že nejsou počestné. něco jiného jsou bordely, kde ty kurvy jsou "zapsané" I bordel je cech...

Císař by se o spor poddaného a šlechtice staral ve chvíli, kdy se soudní pře dostane až k apeačnímu soudu. tam je soudcem císař a šlechtic se musí podvolit jeho rozhodnutí. Znáš třeba pověst Kutnohorští havíři? Ti byli porpaveni než se císař o soudu dozvěděl. Jde o to, že lid by mohl revoltovat...

Už si rozumíme. Takže to, co ti tam nesedí je bohužel věc, která mě tam sedí. Jen tam možná doplním nějakou zmínkuk že šlapka v bordelu je "povolená" a kurva na ulici je nezákonná...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Nebo spíš šlapka, která platí poplatky je přehlížená. Obecně byli šlapky ve středověku tolerovány, ale jednou za čas je dali na pranýř, aby se neřeklo.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kafe »

Jelikož, jak jsem se dozvěděl, že se to bude týkat, spíš, stránek, tak mi to je docela jedno.

edit: Samuel je passé.
Naposledy upravil(a) Kafe dne 7. 3. 2007, 12:12, celkem upraveno 1 x.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Bude se to týkat hlavně modulu, následně stránek a trošku i hry.

Třeba scéna, kdy Samuel zbraní vyhrožoval vesničanům a chtěl po nich znát pravdu - poud to udělá, oni si budou moci stěžovat a Samuel by měl problém. Dop hry to nebude vstupovat nějak často, ne víc než to vstupuje teď, vždy vás upozorním, že je něco nezákoného. Teď budete i vědět, jaké tresty vás mohou čekat...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Romíkova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti