On-line hra: Hostinec "Had Uroboros"

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen » 15. 2. 2005, 17:58

Šotkovi se nakonec podařilo uchvátit porcovací nůž. Když se nad pečínku nahnula mohutná postava minotaurova, přikrčil se, ale statečně namířil hrot nože vzhůru, k obraně lákavě vonícího jídla.
Naštěstí pro něj se však minotaur odvrátil. Šotek obešel pečínku jedním směrem, pak druhým a jeho široká tlamka se ještě rozšiřovala v zubatém úsměvu.
Náhle zbystřil. Jakoby zcela zapomněl na jídlo, zastrčil porcovací nůž do kapsy svých baňatých kalhot - nůž byl ještě o něco větší než celý šotek - a kupodivu, celá čepel v jeho kapse zmizela jakoby nikdy neexistovala. Šotek seskočil se stolu a rozběhl se k tomu, na němž minotaur s panem Sumkou prostírali.
Vyšplhal se na nejbližší židli, přitáhl se k desce stolu a jeho očka zarejdila po všem tom zlatě, stříbře a křišťálu.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2400
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 15. 2. 2005, 22:29

Když Žirdaj vytáhnul kouzelný ubrus, Crom po něm střelil zlým pohledem, ale při zjištění, že vykouzlil jen stříbrný servis a žádné jídlo se spokojeně usmál a pokračoval v porcování. Protože mu šotek vzal nůž, krájel pečínku hranou dlaně. Na kvalitě řezu nebyl patrný žádný rozdíl.
Prosím, prosím, v kuchyni se najde něco i pro tvůj mlsný jazíček, ctihodná. Otočil se ke kuchyni a zavolal: Kde trčíte, bando holohlavá! Vezměte i lilek, cibuli, papričky a houby se zvláštní marinádou pro slečnu zelenožravou!
Z kuchyně se vynořili Cromovi pomocníci. Jeden před sebou tlačil kotlík, ze kterého vycházela opojně vonící pára a had hlavou balancoval podnosem s kysanou smetanou a sekanou cibulí, koriandrem a tymiánem. Druhý nesl dva podnosy, jeden s jelity a druhý se zelím. Na nose balancoval s miskou plnou kouřící pečené zeleniny...

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11369
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 2. 2005, 02:36

"Ovšem!" kozí dívčina se plácla přes čelo a zakroutila hlavou. "Jsem to ale hlava skopová." Chviličku šmátrala ve svých sedlových brašnách a nakonec vytáhla jakousi drobnou, ale silnou lahvičku z kouřového skla. Druhou rukou hbitě popadla jedno z jelit, které právě kolem proplouvaly na jednom z trpaslíků. Jelito protočila v prstech a strčila jeden jeho konec do lahvičky. Tak tak se tam vešlo. Bariaurka chvíli kroutila jelitem v lahvičce a jazykem v puse, a nakonec jelito vytáhla. Jeho špička byla celá pokrytá jakýmsi zeleným práškem.

Opatrně přisunula jelito blíž k ústům. V poslední chvíli ještě obléhla všechny přítomné, potom ale už zavřela oči a... kousla si jelita.

"Ouvej, ouvej! Ach, bum, prásk! Sakra a do polena! U všech žížal a blaťoušů. Meeeeek Krrt ekeet!" Srozumitelné klení plynule přešlo do jakési směsici různých mečivých zvuků, pravděpodobně bariauštiny. V tu chvíli už se jelito dávno válelo vyplivnuté na zemi, zatímco bariaurka zmateně cupitala tam a zpátky a divoce rozhazovala rukama.

O pár vteřin později už kůzle - jako by se nic nestalo - odsunovala jednu ze židlí a snažila se napasovat k prostřenému stolu. Na tváři jí hrál lišácký úsměv a oslňoval spolustolovníky... zelenými zuby. Cromovi pomocníci začali podávat jídlo a před bariaurkou skončil talíř plný... zeleniny.

"Obchodník?" zeptala se dívka Žirdaje, zatímco si do úst cpala pečenou papřičku.

Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen » 23. 2. 2005, 08:21

Oparožená hlava na dveřích nasadila zamyšlený pohled, který plynule přešel ve výraz překvapeného utrpení.
"Au, zatraceně. Jau! Ksakru, to bolí. Hej, magore!" zařvala ke Cromovi, "Okamžitě mě odsud sundej, ty cvoku! Venku je děsná čina a mrzne mi druhá strana dveří! Tam je kosa jak v Myrddinově prdeli."
Dveře hostince se rozevřely a závan větru dovnitř vnesl spršku vlhkého sněhu. O podlahu zabubnovala dávka ledových krup.
Ve dveřích se objevila do kožešin zabalená postava, ze které visely krápníky ledu.
"Aaah, tafar ac yma? Ar diwedd! Fis tlawd cornio oer..." postava se zarazila při pohledu na podivnou společnost.
"Zavři, ty ňoumo!" zvolala hlava na dveřích, drkotajíc zuby.
"Beth?" dotázal se nově příchozí, pak pochopil a zavřel za sebou. Zima a sníh zmizely za dveřmi. Kroupy na podlaze pomalu tály v teple hostince.

Postava u dveří shodila kožešinovou kapuci, která jí zakrývala hlavu a odmotala si z obličeje šál. Tvář patřila asi třicetiletému muži s hustým vousem a ošklivou jizvou na levé tváři, která se táhla od spánku až na čelist. Jeho sytě rezavé vlasy bylu na spáncích prokvetlé, ale světle modré oči živě těkaly po hostech.
Muž spokojeně zabručel, když jeho pohled padl na hostinu kterou přichystal Crom.
"Lles! Pur lles!" stáhl si rukavice, které odhalily velké šlachovité dlaně. Na levé ruce mu chyběly tři prsty.

"Pa tafarn hwn? Pwyd perchen?" zeptal se hlasitě a pomalým, unaveným krokem se přiblížil k baru.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)

Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host