O organizaci GC

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Poprosil bych Jezevce, aby se propříště vyhnul osobním výpadům a urážkám. Uprav prosím svůj příspěvek, aby neporušoval pravidla fóra.

Udržujte prosím debatu v mezích slušnosti. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Ecthelion píše:Poprosil bych Jezevce, aby se propříště vyhnul osobním výpadům a urážkám. Uprav prosím svůj příspěvek, aby neporušoval pravidla fóra.

Udržujte prosím debatu v mezích slušnosti. :wink:
Upravil jsem svuj prispevek. Dekuji za upozorneni, ackoliv se priznam, ze jsem pravidla fora porusil zcela cilevedome. Klidne me za to potrestejte, nejsem typ, co by se musel vyjadrovat jako buran, ale nekterych typu diskuzi uz mam fakt plne kecky.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Sirien píše: Erric Ti může potvrdit, že jsem MĚL snahu se dohodnout na nějakém kompromisu, sám jsem navrhl asi dva nebo tři které mi připadaly oboustranně schůdné.
NEPOTVRZUJI - nebyla to snaha se domluvit, ale pokus o to, aby Gamecon presel na tvuj system. Nacez jsi po nekolik dni trvajicim dialogu, kdy jsem se snazil diplomaticky dojit k nejakemu kompromisu, oznamil ze te ty dohady uz nebavi a tak nejedes.

Tot odeme vse k teto diskusi.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Vzhledem k tomu že se Jezevec vyřádil na mojí adresu tak bych k tomu nejspíš měl mít něco co říct - osobně jsem zcela proti tomu aby byl nějak penalizován, tím co napsal se necítím dotčen, řekl narovinu co si myslel, možná trochu drsně, ale aspoň upřímně. Pokud chcete být nějak zásadový, vaše věc, pokud jde o mě, tak jakoby se nic nestalo
Evidentne jsi nepochopil, co mam na mysli. O zisk z trzeb na baru mi opravdu neslo. Ale:
Kdyz dva lidi zaplatej stejnou castku na vstupnem a jeden stravi denne na prednaskach 12 hodin, zatimco druhy 4 hodiny (a zbyly cas chlasta na baru), tak ten druhy svym vstupnym dotuje prednasky tomu prvnimu.
No, nemyslím.

Jak jsem psal - con nejsou jen přednášky, con jsou i lidé, atmosféra, takové ty momenty ve správném čase na správném místě, kdy někdo něco provede. Vstupné neplatíš jen za ty přednášky a jiný program, ale za celé tohle dohromady. Popravdě znám spoustu lidí co jezdí na FF i jiné cony a předn ášky ani program je ve skutečnosti už vůbec nezajímají - sem tam na něco zajdou, ale to proč tam jedou je ta atmosféra a ti lidé. Nejsou to všichni, ale jsou i takoví.
Ten paušální vstup neplatíš za ty přednášky, ale za všechno tohle dohromady - za ty přednášky, za tu zprostředkovanou možnsot potkat v tom čase všechny ty lidi, za tu atmosféru a další věci. To že sedíš na baru s lidmi, které bys jinak za celý rok nepotkal, je pro mě z pohledu účastníka úplně stejně hodnotný program jako být na přednášce.
To že na baru utratím peníze je právě v tomhle směru IMO úplně mimo. Kdyby na FF nebyl bar a místo toho abysme kupovali panáky na baru jsme si v Chotěboři koupili flašku a seděli jsme venku na louce a kecali tam, tak to bude úplně stejná součást conu jako ty přednášky a ty filmy, a ten vstup pak není za tu přednášku, ale za tu možnost potkat ty lidi, kteří by se jinak nepotkali.

Jinými slovy nemám dojem, že by někdo "platil" svojí nepřítomností na přednášce přednášku někomu kdo na ní je, protože on si con a to co con nabízí užívá úplně stejně, jenom někde jine, nějak jinak a něco trochu jiného - ať už to je pokec na baru, sledování filmu, posezení v čajovně s knížkou nebo noční házení otravujícího jedince do kašny na náměstí (dodatečně spoplatněno 100Kč na osobu místní policii jako rušení nočního klidu, pravda, ale to bych asi tak úplně do vstupného nepočítal).
A to, ze ucastnici za prednasku zaplati, ma zvysit motivaci? Takze kdyz te pozve treba knihovna, abys udelal prednasku, da ti za to honorar, ale lide, co na tu prednasku prijdou, nebudou platit zadne vstupne, budes mene motivovan nez kdyby ti navstevnici vstupne platili?
Ne. To že bude oceněna přímo ta jedna přednáška organizátorem zvýší motivaci. Ale mnohdy nejde o peníze. Třeba na Pragoconu MaelströM dělá tradičně (teda... nejspíš už dodělal, ale to je vedlejší, uvidíme) program jen za volnej vstup a je jedno kolik přednášek nebo čeho skutečně máme, nikdo nic nehlídá, je to klubová akce a Vašku Fořtíkovi to je jedno. Hraje na jinou notu, na kterou spousta lidí slyší - na možnost aby se sešli lidé ze stejné komunity, často netové, naživo, pokecali, podělili se o něco. Přednášky tam pak jsou ve stylu přátelé-přátelům (řekněme že to je o stupeň až dva výš než ono fanové-fanům) nebo, v případě MealströMu, možnost těm lidem z ostatních klubů říct "my jsme ti a ti, děláme to a to a děláme to takhle".

Možná mi to jen nikdo nevysvětlil, ale nevšiml jsem si že by přednášení na Gameconu cokoliv z toho nabízelo. Vypravěči jsou hodnoceni podle her, nikoliv podle přednášek, za ty nic nedostávají, ani odměny, ani nějaké jiné ohodnocení, vzhledem k účasti kterou jsem loni viděl je i ta sebepropagace trochu pochybné téma...

Jde o to aby lidé co něco dělají viděli smysl v každé jedné věci kterou dělají, ne aby to bylo "fajn, tak já teda udělám nějakou tu přednášku" ale "hele, sem slyšel že GC vytváří/poskytuje to a to, mohl bych tam mít přednášku?"
Například bych řekl že by pro Gamecon neměl být problém přednášejícím umožnit aby jim vyšel článek v Pevnosti. Nebo aby byl blog s jejich herními články linknutý na stránkách Altaru v nějaké rubrice typu "přátelé naší činnosti" nebo tak něco. A vůbec nejde o to, zda toho ti lidé využijí nebo kolik z nich toho využije - už jenom tím že jim tohle umožníš jim vlastně říkáš "hele, já si cením toho že tam pro mě tohle uděláš a abys neměl dojem že to jsou jen nějaké řeči tak Ti tady nabídnu něco málo aspon symbolicky zpátky." To vědomí vlastního ohodnocení lidem často stačí a řekl bych že to bude fungovat i mimo otázku kvantity. "Udělej mi otevřený hry a budeš za to mít zaplacenej vstup atp. Udělej mi k tomu prosím dvě přednášky a já Ti za to nabídnu tohle málo zpátky." - v tu chvíli lidi budou mít mnohem větší zájem přednášet, stejně jako lidé kteí Ti dělají dvě přednášky by Ti udělali najednou třeba čtyři, pět (když jsem se bavil s Erricem o tom že bych se zůčastnil tak jsem měl představu že bych dvě tři přednášky udělal. Kdybych měl podobnou nabídku zpátky jako nějaké ohodnocení mého zájmu tak jich udělám klidně sedm - ostatně jak říkám, ty peníze na FF jsou bakšiš který ani omylem nezaplatí to co si za svojí práci normálně účtuju, je to prostě jen ohodnocení toho že mám zájem.



Jezevec: Pokud máš dojem že je tahle diskuse nanic, tak je to smutné, já ten dojem nemám, popravdě je pro mě docela zajímavé si s Bouchim vyměnit pohledy na věc a přijde mi že tu padly i věci ze kterých může Gamecon v budoucnu těžit. Možná že se shonem i na něčem co by mě přesvědčilo jet příští rok a zůčastnit se taky.

Ostatně není pravda že bych byl přímo proti GC, jen se ho nechci sám účastnit. Erricovi jsem i přes svůj vlastní nezájem doporučil několik dalších lidí kteří by zájem mít mohli, Jekub Marek má několik přednášek a věřím že tak tři nebo čtyři hry odehraje.

Na druhou stranu nikdo Tě sem jmenovitě nezval, pokud vím, takže nemáš právo se vztekat že Tobě samotnému ta diskuse nic nedává. Jestli změníš názor tak se klidně přidej, jestli ne tak nás prosím sleduj/opusť tiše, protože bych si s Bouchim ještě pár myšlenek rád vyměnil a je mnohem příjemnější si myšlenky vyměňovat v méně lidech klidně, než v chaosu nějaké hádky. Díky.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jezevec píše:Nechces diskutovat, ale jen se hadat nebo presvedcit ostatni o tve pravde. Nema smysl s tebou ztracet cas, protoze ty nechodis na diskuze proto, abys rozsiril sve obzory, ale abys prezentoval svuj nazor, za ktery jsi ochotny se hadat do aleluja jen proto, ze je tvuj. I kdybys sam zhodnotil, ze uz trebas nemas pravdu, tak se radeji budes hadat dal, aby na to neprisli ostatni.
Sirien píše:Jinak to chlastání mimo FF bych chtěl vidět, protože už vidim jak každej máte vstupenku na jinej čas atp. A jak rychle by vás v tý hospodě chytla taková malá ponorka...
IMHO dobrý příklad. Siriene, myslíš si, vážně a skutečně, že to, že pokud A chce na přednášku v době, kdy B má volno, jim zabrání v tom v příslušné době kecat, má jakoukoliv souvislost s modelem placení conu? Myslíš si, vážně a skutečně, že to, že si někteří při delším pobytu na jednom místě začnou lézt na nervy, má nějakou kloudnou souvislost s modelem placení conu?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Erric: Vtipné. Smím zveřejnit historii z ICQ? (než odpovíš radši si jí přečti)
Naposledy upravil(a) sirien dne 1. 6. 2008, 23:39, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Pieta: Přečti si to znovu, zjistíš že se k tomu vyjadřuji ještě trochu jinak (pro nápovědu to co jsem psal o dualní možosti platby s tím že si sám vybereš kterou chceš), tohle byl spíš takový osobní postřeh stranou.


Jinak bylo úžasné, dokud jsem tu diskutoval jen já a Bouchi. Skutečně kdykoliv se do podobného tématu seběhne víc lidí maj hned tendenci honit si triko a navážet se do jednotlivejch věcí a hádat se.
Jen je překvapivé, že jsem to čekal od úplně jiných lidí než jsi Ty a Jezevec.

No nic, vždycky se na to můžu vybodnout a přejít na PM, když se to tu zvrhne v hádku jako loni.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Hm, to sezeni v baru/na louce/na prednasce uz fakt nemam silu rozvijet dal, protoze asi nejsem schopen vysvetlit to na rozumnem prostoru tak, abys pochopil, co mam na mysli, a na nekolikastrankove elaboraty nemam cas ani chut.
Sirien píše:
A to, ze ucastnici za prednasku zaplati, ma zvysit motivaci? Takze kdyz te pozve treba knihovna, abys udelal prednasku, da ti za to honorar, ale lide, co na tu prednasku prijdou, nebudou platit zadne vstupne, budes mene motivovan nez kdyby ti navstevnici vstupne platili?
Ne. To že bude oceněna přímo ta jedna přednáška organizátorem zvýší motivaci.
Ale vzdyt taky je ocenena organizatorem (bez ohledu na to, zda za ni plati ucastnik ci nikoli).
Možná mi to jen nikdo nevysvětlil, ale nevšiml jsem si že by přednášení na Gameconu cokoliv z toho nabízelo. Vypravěči jsou hodnoceni podle her, nikoliv podle přednášek, za ty nic nedostávají, ani odměny, ani nějaké jiné ohodnocení,
No a to prave neni pravda. Do celkoveho hodnoceni (ve smyslu mnozstvi podilu na programu a od toho se odvijejiciho ohodnoceni formou slev na ubytovani apod.) se pocitaji jak hry, tak prednasky. Bylo to tak loni a je to tak i letos.
Například bych řekl že by pro Gamecon neměl být problém přednášejícím umožnit aby jim vyšel článek v Pevnosti.
A kdo tvrdi, ze by to problem byl?
Nebo aby byl blog s jejich herními články linknutý na stránkách Altaru v nějaké rubrice typu "přátelé naší činnosti" nebo tak něco.
Vsiml sis na webu GameConu sekce Partneri?
"Udělej mi otevřený hry a budeš za to mít zaplacenej vstup atp. Udělej mi k tomu prosím dvě přednášky a já Ti za to nabídnu tohle málo zpátky."
Vsak presne takhle to funguje. Mam to chapat tak, ze tady kritizujes neco, o cem sis nezjistil ani tyhle zakladni informace?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Inu, toto téma jako celý GC jsem sledoval od začátku - proč? Protože mě zajímá a osobně vnímám GC jako nejdůležitější událost ohledně RPG v Čechách. A čím více se otevírá různým systémům (a rubikovým kostkám a šachu) tím lepší z něj mám pocit :-D

Siriene, podívej se na návrhy her a přednášek - každý kdo tam jede se Erricovi v podstatě nabídl sám - dobrovolně. Myslíš, že takový člověk to nechá zhebnout někde na cestě mezi městem A a Pardubicemi?

Na minulém GC mi vadila jediná věc, která by zasloužila změnu:

Místnosti na hry a klíče. Asi dvakrát se mi stalo, že jsem nevěděl kam mám jít hrát, kde najdu klíče a Jezevec byl mimo můj dosah. Ale na druhou stranu, když řekl, že klíče budou na vrátnici, tak tam klíče byli. Jen, kdyby byl lépe udělaný program místností abych si mohl hráče odvést na místo, které jsem si předtím obhlédl by neškodil :-)

Siriene, tohle téma se vždy zvrhne a je podivné, že jedna neznámá v rovinici se nám stala známou. I já mám pocit, že mnoho tvých příspěvků vyvolává hádku a spor - a to jsem jako člověk relativně tichý a nekonfliktní tvor.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Bouchi: Dobrá, tohle je ale velmi zajímavé, protože to co mi tu píšeš se dozvídám prakticky úplně poprvé - o tom že by přednášky byly nějak hodnocené jsem vživotě od nikoho neslyšel ani slovo.

Ani loni, ani letos když jsem se bavil o tom že bych na GC jel, jsem nedostal vůbec žádné informace o tom že by to nějak tahle fungovalo, a rozhodně se nedá říct že bych se lidí neptal (na druhou stranu přiznávám že jsem web GC neprocházel moc podrobně, nějak jsem čekal že když mi lidé nabízejí možnost tam něco dělat tak mi podmínky zprostředkují sami, minimálně odkazem a poznámkou "tohle si přečti")

Ad Pevnost/partneři dobrá, já neřikal že to nějak vetuješ nebo tak, já jen poznamenával že by to třeba bylo vhodné otevřeně navrhnout rovnou. (pokud to už navržené je a jen se mi to také nedoneslo pak se omlouvám za plašení)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Dobrá, tohle je ale velmi zajímavé, protože to co mi tu píšeš se dozvídám prakticky úplně poprvé - o tom že by přednášky byly nějak hodnocené jsem vživotě od nikoho neslyšel ani slovo.
Na přednáškách, kde jsem byl já byl na zdi papír, kde bylo možno hodnotit přednášku...a pokud lidé hodnotí jen kladně, je přeci jejich hcyba, že neumí (nebo nedokáží) napsat i nedostatky.

Já navštívil Dalcorovu přednášku o Cadwallonu a ta byla povedená a navštívil jsem Markusovu a Bajovu přednášku o Indies RPG a ta byla povedená. Obě jsem tedy na papír hodnotil kladně.

A i kdybych chtěl a něco se mi nelíbilo - určitě bych mohl anonymně poslat nějaké udání mailem (pokud bych neuměl kritizovat přímo, i tací mezi námi jsou).

Bouchi se k tomu vyjádří jistě lépe, já ale musel reagovat na to s tím hodnocením přednášek.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

RomiK píše:Na minulém GC mi vadila jediná věc, která by zasloužila změnu:

Místnosti na hry a klíče. Asi dvakrát se mi stalo, že jsem nevěděl kam mám jít hrát, kde najdu klíče a Jezevec byl mimo můj dosah. Ale na druhou stranu, když řekl, že klíče budou na vrátnici, tak tam klíče byli. Jen, kdyby byl lépe udělaný program místností abych si mohl hráče odvést na místo, které jsem si předtím obhlédl by neškodil :-)
Tohle je poladene, Romiku. Tentokrat bude jasny rozpis a protoze na posledni chvili nebudeme muset menit budovu z C na D, tak i dostatek mistnosti, aby pevny rozpis fungoval. Klice tedy budou vzdy na vratnici a mistnost budes mit k dispozici stale stejnou.

Ma vratnici take bude viset jasny rozpis vcetne cisla mistnosti, takze bude kazda hra snadno dohledatelna i pro hrace. To, ze se to nestalo minuly rok byla systemova chyba, nicmene nebylo jineho zbyti.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Výborně!

Začínám se těšit víc a víc:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

RomiK: Hodnocení ve smyslu ohodnocení, ne vy smyslu reakce.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Aha, tak to jo. Už stahuji prsty z klávesnice.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti