O organizaci GC

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

tohle téma jsem oddělil já, ale to je jedno.

Ohledně počtu lidí kterým se GC nelíbí - omlouvám se, tohle jsem měl upřesnit, nebylo to adresováno Tobě a neměl to být ani argument do naší diskuse, bylo to takové lehké zpražení Markuse za ten pseudonázev který této diskusní odbočce ve svém postu věnoval.

Ale když se ptáš - já to říkám, což je to co je teď podstatné, když se bavíme my dva, ne? Tvůj argument že mají něco říct dává 100% smysl, popravdě Vašek Pravda taky vždycky pomalu řve vzteky když se mu donese že se někomu něco na FF nelíbilo a přitom jemu přímo nikdo nic neřekl.
Nevím, kdo všechno se vyjádřil a kdo ne, nedržím si žádný špionážní satelit nebo síť agentů :D ale vzhledem k Tvojí reakci bych řekl že jich moc nebylo. Já jsem své výtky říkal už loni, i když jak si to teď prohlížím tak uznávám že velmi nehezkým stylem. Mám takové matné tušení že jsem se tehdy vyjádřil tak tvrdě kvůli nějakému osobnímu kontextu, už se moc nepamatuju, rozpad OpenGameingu byl tehdy ještě trochu čerstvá věc. Nemá smysl to dneska pitvat.
Kromě mě vím, že své výhrady ke GC vyjádřil Alnag Erricovi v mailu kterým se mu omlouval že se nezúčastní. Jakou formou a co všechno tam napsal nevím, ten mail jsem nečetl, nevím ani jestli se Ti to od Errica doneslo nebo kolik takových lidí se ozvalo.

Aha, cili kritizujes lonsky model a zrejme automaticky predpokladas ze letos to bude stejne (aniz by sis napriklad zjistil, ze letos odpadl jeden z hlavnich duvodu zmineneho stavu, a sice permanentky).
Teď bohužel nevím přesně o čem mluvíš - čemu přesně říkáš permanentky?
Vím že když jsem se bavil s Erricem tak jsem současný systém z toho co mi popsal shledal v praxi stejným jako ten loňský a mnou navrhované kompromisy, které mi přišly vcelku rozumné, se nesetkaly s odezvou (už nemá smyls řešit proč)



Pokud GC není platba org za akci, pak by se z RPG přednášek a OG snadno dalo udělat pgramovou linii která by se platila extra stejně jako různé startovné a celá v jendom, případně by se dala propojit se systémem DrD turnaje. Vypravěči by hráli hry dle vlastního uvážení a dohody a stylu, např. by bylo dohodnuté že za to že budou vedeni jako Vypravěči (tj. ubytování atp. zdarma) budou mít povinnost odehrát za GC třeba dvě otevřené hry a vzít si alespoň jednu přednášku nebo tak něco.

Platba přímo za hru pořádanou Vypravěčem organizátorovi za účelem nákladů na ubytování Vypravěče považuji za platbu Vypravěči - jsou to peníze které dáváš přímo za to co Vypravěč dělá jmenovitě na úhradu jeho vlastních nákladů. Možná že pro někoho ne, pro mě to je v praxi totéž.

Speciální vstupné na FF - nejdřív jsem si říkal co to je za ujetou novinku a Ty odkazuješ na tohle :D . Jmenovitě:
- vstupné na film bez vstupenky na FF: očividně akce od Pravdy pro Chtěbořské, kteří se o FF obvykle tak moc nezajímají, ale ty filmy by je zaujmout mohly. Pro účastníka jsou filmy v ceně.
- vstupné po 22 hodině je očividně vstupné pro lidi co se v 6 vyhrabou z práce, v osm teprve sednou do auta/vkaku a na FF se dostanou až pozdě, je fér že neplatí celou půldenní vstupenku za ty zbývající dvě až tři hodiny programu (stejně to co ušetří protočej ten první večer na baru :D )
- divadla se platí extra co se pamatuju a mám takové tušení že to je kvůli tomu že ty divadelní spolky co to hrají jsou placeny podílem z toho extra vstupného, ale ot nezaručuju.
- místenky jsou buď nějaká extra novinka, nebo něco co nikdo nepoužívá. Myslim že to je spíš novinka spojená s tím že se filmy v kině zpřístupní i neúčastníkům, tak aby účastníci mohli sehnat dobrá místa a nevytlačili je lidi mimo con co budou mít místenku.

Na FF se separátní vstupy na program nedělají a nikdy nedělaly.
Ta tabulka ve většině shrnuje zvláštní případy, skutečně extra vstup se platí jen za ta divadla, která ale zase nejsou zrovna nějak extra klasickou součástí conu.
GC systém mi to skutečně moc nepřipomíná (zvlášť když jde o dvě věci za dobu desetidenního conu s asi deseti paralelníma liniema každej den, zatímco GC takhle jede co program celou dobu (snad až na přednášky?), kromě toho divadlo není zrovna něco co by mě nějak víc zajímalo, RPGčka ano, a ta jsou na FF mezi těmi deseti liniemi denně co jedou na jednu a tu samou vstupenku.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

JEZEVEC

Cením si Tvé upřímnosti, ale jsi naprosto vedle.

Erric Ti může potvrdit, že jsem MĚL snahu se dohodnout na nějakém kompromisu, sám jsem navrhl asi dva nebo tři které mi připadaly oboustranně schůdné.

Je vtipné že mám raději diskuse kde je méně lidí. Minulý rok jsem skutečně po GC vyjel a to docela dost hrubě, a Ty jsi tam vklidu odpovídal na to co jsem psal.
Letos napíšu na Bouchiho dotaz, kdybys diskusi laskavě četl, co se mi na GC nelíbí, a zatímco o tom s Bouchim klidně diskutuju tak sem Ty příjdeš a pošleš mě doprdele.

Říkáš, že o můj názor nikdo nestojí, ale Bouchi nejspíš ano, jinak by se mě na něj neptal. Tohle téma jsem oddělil, takže pokud mé názory číst nechceš, tak nevidím důvod aby jsi nešel doprdele sám a prostě tenhle thread nečetl a vypadl odtud, děkuji naschle.
- na FF platis za nektere aktivity 40 - 60 korun (typicky divadlo nebo kino), protoze to jsou aktivity, ktere proste FF nenakupuje a nenabizi v ramci "pausalu"
Divadla a pouze a jenom divadla.
Kino se platilo jen jednou jedinkrát v historii FF a to bylo kvůli organizačnímu omylu mezi Vaškem Pravdou a kinem, které v průběhu FF promítalo film otevřeně pro návštěvníky jako normálně, zatímco Pravda myslel že to je v rámci FF. Nikdy předtím se to nestalo a nikdy potom se to neopakovalo.

Očividně sám nevíš o čem pořádně mluvíš (kdy jsi vlastně byl na FF naposledy? Nějak si vůbec nepamauju že bych Tě tam kdy potkal, takže to muselo být už docela dost dávno, protože za poslední roky bych si Tě už pamatoval)



Docela dlouho se tu už jinak snažím vysvětlit, že systém "dostanu peníze přímo od lidí" a systém "dostanu peníze od akce" je rozdílný, a to i v reálných důsledcích zvlášť ohledně RPG. PSal jsem to tu na začátku a to že na to neodpovídáš nejspíš svědčí o tom žes to skipnul a nečet, takže tentokrát to si Ty kdo sem přišel urážet a flameovat a ne já, velmi zajímavá změna.

Tecka. Jestli mas neco relevantniho a nove objevneho k diskuzi, pak to napis. Jestli jen opozicni kecy, tak neni k cemu se vyjadrovat.
Dokud jsi nepřišel se svým di-do-prdele-ani-tě-nečtu postem, tak sem se tu normálně bavil s Bouchim, jestli se Ti to nelíbí tak to je kriticky Tvůj problém a nikoliv můj, ocenil bych kdyby ses vytratil jako jsi přišel, až doteď mi tahle diskuse přišla zajímavá, možná protože jsem se bavil s Bouchim který se bavit chce a ne s někým jehož arogance a povýšenost je minimálně shodná s tou mojí, jenom skrytá za sociálně přijatelnější výroky.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:
Aha, cili kritizujes lonsky model a zrejme automaticky predpokladas ze letos to bude stejne (aniz by sis napriklad zjistil, ze letos odpadl jeden z hlavnich duvodu zmineneho stavu, a sice permanentky).
Teď bohužel nevím přesně o čem mluvíš - čemu přesně říkáš permanentky?
Permanentka = zaplatil sis pausal a mohl ses zucastnit libovolneho volneho hrani dle sveho vyberu (samozrejme do naplneni kapacity). Coz vedlo mj. k tomu, ze hraci s permanentkama se pak psali do tech slotu, co byly jeste volne, aby permanentku vyuzili. Letos permanentky nejsou.
Pokud GC není platba org za akci, pak by se z RPG přednášek a OG snadno dalo udělat pgramovou linii která by se platila extra stejně jako různé startovné a celá v jendom, případně by se dala propojit se systémem DrD turnaje.
Jenze tim by se znemoznila/zkomplikovala moznost, aby na RPG prednasku prisel nekdo "zvenci". A my chceme, aby tam mohli prijit i lidi "zvenci".
Vypravěči by hráli hry dle vlastního uvážení a dohody a stylu, např. by bylo dohodnuté že za to že budou vedeni jako Vypravěči (tj. ubytování atp. zdarma) budou mít povinnost odehrát za GC třeba dvě otevřené hry a vzít si alespoň jednu přednášku nebo tak něco.
No a tak nejak je to i ted, akorat ze ty hry, ktere si vypraveci zvoli podle vlastniho uvazeni a stylu, jsou predem oznamene; nicmene jak uz jsem psal, operativni zmene na zaklade prani hracu a dohody s Vypravecem se zadne prekazky nekladou.
Na FF se separátní vstupy na program nedělají a nikdy nedělaly.
A kolonka "Za 1 celou půlhodinu programu (záloha 200, od 17 h. 100)" je co? Podle me moznost zaplatit si jen ten program, ktery me zajima (tj. kdyz tam budou v konkretnim dnu 3 hodinove pro me zajimave prednasky, tak za kazdou zaplatim 30 Kc a vyjde me to lip nez celodenni vstupne.[/quote]
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Permanentka = zaplatil sis pausal a mohl ses zucastnit libovolneho volneho hrani dle sveho vyberu (samozrejme do naplneni kapacity). Coz vedlo mj. k tomu, ze hraci s permanentkama se pak psali do tech slotu, co byly jeste volne, aby permanentku vyuzili. Letos permanentky nejsou.
Rozhodně přínosná změna. Stejně pořád ale zůstává to že si zaplatím konkrétní hru, což zároveň znamená že ji musím dopředu ohlásit. Teda... jasně, jak píšeš, nemusím se toho až tak moc potom držet, ale musím nějakou vybrat předem. Tím zároveň lidé budou dopředu vědět že v sobotu večer bude tahle hra, což mě tak nějak zavazuje tu hru v tu chvíli fakt udělat...


Ad kolonka o půlhodinách - sorry, nějak sem jí přeskočil.
Popravdě mám dojem že to je zase věc pro místní, a nebo pro korekci lidem co přijížděj/odjíždej. Třeba odjíždíš v první neděli v 6 odpoledne, takže si koupíš na neděli jen půldenní vstupný, ale protože bys od... nevimkolika... od dvou, třeba, do půl šestý neměl co dělat, tak si prostě koupíš tuhle variabilní vstupenku.
Představa že jedeš na Festival (tj. do Chotěboře) na tři hodiny jednoho dne mi připadá... trochu praštěná, promiň, ale prostě Chotěboř neni tak úplně dopravně poruce a tak vůbec.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:Platba přímo za hru pořádanou Vypravěčem organizátorovi za účelem nákladů na ubytování Vypravěče považuji za platbu Vypravěči - jsou to peníze které dáváš přímo za to co Vypravěč dělá jmenovitě na úhradu jeho vlastních nákladů. Možná že pro někoho ne, pro mě to je v praxi totéž.
Hele, zkusme to na jednodussim modelu.
Mejme jednodenni akci, na ktere jsou ctyrhodinove bloky volneho hrani a dve prednaskove linie. Kazdy Vypravec odehraje dve hry a odprednasi ctyri hodinove prednasky. Na konkretni casy jsou vypsany konkretni hry s konkretnimi Vypraveci.
Varianta 1: Ucastnik zaplati organizatorovi celodenni vstupne 80 Kc a v jeho ramci muze delat co chce - zahrat si v ramci volneho hrani, jit na prednasku, kecat na baru.
Varianta 2: Ucastnik, ktery si chce zahrat, zaplati organizatorovi 40 Kc za hru. Ostatni program je zdarma.
Proc je z tveho hlediska varianta 2 "spatna" a varianta 1 "spravna"? Jenom proto, ze ve variante 2 je ta platba "adresnejsi"? Vzdyt prece v obou pripadech z tech penez, ktere ucastnici organizatorovi zaplati, pak organizator uhradi Vypravecum naklady. Ba dokonce u varianty 1 kladu coby ucastnik na organizatora vyssi naroky, protoze ocekavam, ze mi zajisti "dodani" libovolne vypsane hry v konkretnim danem case. U varianty 2 to ocekavam jen u te konkretni hry, za kterou si zaplatim.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:
Permanentka = zaplatil sis pausal a mohl ses zucastnit libovolneho volneho hrani dle sveho vyberu (samozrejme do naplneni kapacity). Coz vedlo mj. k tomu, ze hraci s permanentkama se pak psali do tech slotu, co byly jeste volne, aby permanentku vyuzili. Letos permanentky nejsou.
Rozhodně přínosná změna. Stejně pořád ale zůstává to že si zaplatím konkrétní hru, což zároveň znamená že ji musím dopředu ohlásit. Teda... jasně, jak píšeš, nemusím se toho až tak moc potom držet, ale musím nějakou vybrat předem. Tím zároveň lidé budou dopředu vědět že v sobotu večer bude tahle hra, což mě tak nějak zavazuje tu hru v tu chvíli fakt udělat...
Zrovna tohle by bylo (do budoucna) pomerne snadno resitelne - proste by na konkretni herni blok nebyla u Vypravece stanovena konkretni hra, ale mel by "portfolio" nekolika her a se svymi hraci by se dohodl, kterou hru si zahraji.
Ad kolonka o půlhodinách - sorry, nějak sem jí přeskočil.
Popravdě mám dojem že to je zase věc pro místní, a nebo pro korekci lidem co přijížděj/odjíždej. Třeba odjíždíš v první neděli v 6 odpoledne, takže si koupíš na neděli jen půldenní vstupný, ale protože bys od... nevimkolika... od dvou, třeba, do půl šestý neměl co dělat, tak si prostě koupíš tuhle variabilní vstupenku.
Představa že jedeš na Festival (tj. do Chotěboře) na tři hodiny jednoho dne mi připadá... trochu praštěná, promiň, ale prostě Chotěboř neni tak úplně dopravně poruce a tak vůbec.
Ja na FF mnohokrat byl, vim jak je to s dopravou. Ostatne kdo tvrdi, ze tam jedu na tri hodiny jednoho dne? Muzu tam jet na tri dny, ale z kazdeho dne si zaplatit z programu jen par prednasek a zbytek stravit jinak.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

To co mi vadí na variantě 2 je například to, že organizátor udělá akci, jejíž kvalita značně stoupá přítomností přednášek, ale samotným přednášejícím vlastně nijak nevyjádří nějaký vděk za to, že svými přednáškami akci zlepšují. V takových podmínkách bych osobně nepřednášel, místo toho bych si zašel s nějakejma lidma do hospody a pokecal s nima v užšim kroužku v tý hospodě - menšímu počtu lidí bych předal ve stejnym čase víc informací i se zpětnou vazbou a spřátelil bych se s novými lidmi, místo abych dělal přednášku v míň příjemnym prostředí, s větší zodpovědností (slíbená přednáška) a pro třeba pětinásobek lidí se kterými prakticky nemám šanci se osobně seznámit nebo dostat rozumný feedback.
Když už bych takovou přednášku dělal, tak bych na ní neměl chuť se pořádně připravovat, spíš bych měl chuť tam přijít a něco odřikat spíš zpatra, ostatně proč ne když mi ani organizátor nedá najevo že si cení toho co tam dělám.

Když jsem nějakym způsobem oceněnej za hry i za přednášky tak mám dojem že prostě dělám něco čeho si někdo jinej váží natolik aby to ocenil a snažím se to samozřejmě dělat mnohem líp.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Zrovna tohle by bylo (do budoucna) pomerne snadno resitelne - proste by na konkretni herni blok nebyla u Vypravece stanovena konkretni hra, ale mel by "portfolio" nekolika her a se svymi hraci by se dohodl, kterou hru si zahraji.
Super, příště to tak udělej, myslim že to bude určitě ku prospěchu věci. Osobně bych teda šel ještě trochu dál a umožnil dát nejen portfolia konkrétních her, ale třeba témat bez ohledu na hru, nebo konkrétního systému s tím že se podle něj bude hrát podle dohody a nálady (např portfolio tří her by mohlo vypadat takhle: WoD: Vampire, rytířský příběh o hledání ztracené magie, GURPS podle dohody)
Ja na FF mnohokrat byl, vim jak je to s dopravou. Ostatne kdo tvrdi, ze tam jedu na tri hodiny jednoho dne? Muzu tam jet na tri dny, ale z kazdeho dne si zaplatit z programu jen par prednasek a zbytek stravit jinak.
hm.
Co Ti na tohle mám říct?
Snad jen to že třeba já bych tohle nikdy neudělal a lidi co znám co jezděj na cony taky ne.
Zaprvé by mě zajímalo co budeš zbytek času v té Chotěboři dělat. Zadruhé con nejsou jen přednášky, ale myslím že minimálně z 50% i lidé kteří na něm jsou, atmosféra kterou z těch lidí získává, lidi které potkáš náhodou... o tohle všechno bys přišel.

A i kdyby... pak je to Tvoje volba a je tu možnost nějaké jiné.
Když nad tím tak přemýšlím, tak by mi asi nevadilo kdyby GC umožňoval jak paušální tak současnou variantu a bylo na každém co si zvolí (kdyby se ošetřily nějaké další záležitosti - třeba možnost onoho portfolia, jak jsi psal, atp.)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:To co mi vadí na variantě 2 je například to, že organizátor udělá akci, jejíž kvalita značně stoupá přítomností přednášek, ale samotným přednášejícím vlastně nijak nevyjádří nějaký vděk za to, že svými přednáškami akci zlepšují.
Tak to jsem nejak nepobral - to, ze jsou prednasky pro navstevniky zdarma, prece neznamena, ze prednasejici nejsou nijak odmeneni. Ja popisoval vztah ucastnik-organizator. Ve variante 2 jsou proste prednasejici bud "dotovani" z penez za hry (ostatne i na FF ti, kteri pul dne chlastaji na baru, dotuji prednasky tem, kteri na nich sedi od rana do vecera), nebo z nejakych jinych zdroju.
Navic v obou variantach je prece kazdy Vypravec zaroven i prednasejici (a je proste odmenen nejakou castkou, ktera nerozlisuje "tolik mas za hru a tolik za prednasky").
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:
Ja na FF mnohokrat byl, vim jak je to s dopravou. Ostatne kdo tvrdi, ze tam jedu na tri hodiny jednoho dne? Muzu tam jet na tri dny, ale z kazdeho dne si zaplatit z programu jen par prednasek a zbytek stravit jinak.
Co Ti na tohle mám říct?
Snad jen to že třeba já bych tohle nikdy neudělal a lidi co znám co jezděj na cony taky ne.
Zaprvé by mě zajímalo co budeš zbytek času v té Chotěboři dělat.
Chlastat s kamaradama v hospode? :-)
(Tedy ja zrovna ne, ja nejsem chlastaci typ.) Nebo s nima podniknout neco jineho mimo prostory, do nichz se smi jen se vstupenkou. Nebo muzu zajit jednou-dvakrat denne do kina (to se da zaplatit separatne a na nektere casy bych si stejne musel ke vstupence na FF priplatit jeste za mistenku).

Kazdopadne proste i FF umoznuje platbu za konkretni program - zda ji nekdo vyuzije, to uz je jina vec.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

jak jsem psal - duplicita možností platby mi nějak zvlášť nevadí. Jinak to chlastání mimo FF bych chtěl vidět, protože už vidim jak každej máte vstupenku na jinej čas atp. A jak rychle by vás v tý hospodě chytla taková malá ponorka...

Ad platby
Pokud z peněz za hru budeš platit přednášky, tak už to nejsou peníze za hru, ale za hru a za přednášky na které jiní mohou zdarma ;)
Pokud vybíráš peníze jen za hry, pak by mě zajímalo jak budeš chtít odměňovat Vypravěče za přednášení a za hraní... leda bys je odměnil jednorázově. Třeba na FF máme každou jednu akci hodnocenou odděleně, ale uvědomuji si že to na žádném jiném conu neni. Pokud ale návštěvník platí jen za hru, pak mám takové podezření že se dost lidí nebude cítit vázáno k tomu aby drželi co možná nejvyšší kvalitu přednášek.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:Pokud z peněz za hru budeš platit přednášky, tak už to nejsou peníze za hru, ale za hru a za přednášky na které jiní mohou zdarma ;)
Neboli ti, co hraji, dotuji prednasky tem, co nehraji. Podobne jako na FF ti, co chlastaji na baru, dotuji prednasky tem, co sedi na prednaskach.
Pokud ale návštěvník platí jen za hru, pak mám takové podezření že se dost lidí nebude cítit vázáno k tomu aby drželi co možná nejvyšší kvalitu přednášek.
Ehm ... Vypravec dostane od organizatora celkovou odmenu za vedeni dvou her a odprednaseni ctyr prednasek. A tim by mel byt vazan (tedy mimo jine - hlavne by mel byt vazan urcitou sebeuctou; ostatne prednasejici s pristupem "ti lid to maji zadarmo, tak to muzu klidne odflaknout" bych na GC nechtel a verim, ze ti, kteri na GC prednaseji, takovi nejsou). Koneckoncu z toho, ze navstevnik plati jen za hru, nema Vypravec jak vyvodit, jestli organizator nastavil vysi plateb tak, aby pokryla i prednasky, nebo jestli ma na prednasky jine zdroje (vzhledem k tomu, ze nevi, jake ma organizator celkove naklady na akci).
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Já nevím, osobně to beru tak, že to je něco co chci dělat, je to můj koníček a chci prezentovat ostatním na co jsem přišel.

Rozhodně budu chtít udělat besedu co nejlepší - protože mě to baví a když se to povede budu spokojený já...A když budu spokojený já, budu mít z přednášky dobrý pocit. Když z ní budu mít dobrý pocit, budu rád že jsem tomu ten čas věnoval...:-)

Mám dojem, že všichni lidé co budou na GC dělat přednášku nebo nějakou besedu to dělají dobrovolně, tedy krmě tématu prezentují i sami sebe...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Srovnání s barem se mi popravdě řečeno vůbec nelíbí.
Ano, máš pravdu, že to je bezpochyby značný zisk pro organizátora akce.
Nicméně to že chlastám na baru FF je a) dané určitými jinými faktory, b) mi nějak nepřijde zrovna adekvátní srovnávat chlastání na baru (kupuju něco, co můžu sehnat kdekoliv jinde - moh bych si koupit narohu flašku a chlastat na ubykaci a FF by z toho nemělo ani korunu) s pořádáním otevřené hry (kterou mi přímo zprostředkovává con a odjinud ji asi nedoatanu)


Pokud vím tak na Gamecon nejezdí Vypravěči udělat nějaké hry a nějaké přednášky, jedou tam udělat nějaké hry na které mají náladu a k přednášení nejsou nijak vázaní. Stejně tak chtít po nic za jednotnou odměnu nějaké takhle pevné sazby (čtyři přednášky, dvě hry)... nevím, nějak mi to nesedí.

Můžu se zeptat jak poznáš člověka který přijde na přednášku a bude nějak mluvit k tématu a bude to dávat smysl, ale který se na to nijak nepřipravil a ta přednáška má 50% kvalitu toho co by mít teoreticky mohla, od člověka, který bude dělat víceméně podobnu přednášku, ale s tím že to nemá tak v ruce a dlouho se na to tudíž připravoval a ta přednáška má 100% ?
Protože pokud to nedokážeš, pak je naprosto bezpředmětné bavit se o tom jestli bys takové lidi chtěl nebo nechtěl. Klíčem je lidi namotivovat aby ze sebe sami dali co nejvíc, ne to že budeš chtít nějaké minimum. Bohužel, sebeprezentace ve většině případů není motivací k co nejlepšímu výkonu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:Srovnání s barem se mi popravdě řečeno vůbec nelíbí.
Ano, máš pravdu, že to je bezpochyby značný zisk pro organizátora akce.
Evidentne jsi nepochopil, co mam na mysli. O zisk z trzeb na baru mi opravdu neslo. Ale:
Kdyz dva lidi zaplatej stejnou castku na vstupnem a jeden stravi denne na prednaskach 12 hodin, zatimco druhy 4 hodiny (a zbyly cas chlasta na baru), tak ten druhy svym vstupnym dotuje prednasky tomu prvnimu.
Klíčem je lidi namotivovat aby ze sebe sami dali co nejvíc, ne to že budeš chtít nějaké minimum.

A to, ze ucastnici za prednasku zaplati, ma zvysit motivaci? Takze kdyz te pozve treba knihovna, abys udelal prednasku, da ti za to honorar, ale lide, co na tu prednasku prijdou, nebudou platit zadne vstupne, budes mene motivovan nez kdyby ti navstevnici vstupne platili?
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti