!!! Festival fantazie 2008 !!! - 27.6. - 6. 7.

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm.

Tak zaprvé - co se Gameconu týče tak přeji Erricovi hodně štěstí, nicméně myslím že to s ním jde docela dolu, zvlášť když jsem viděl jak vstřícně a organizačně schopně fungují pořadatelé. (EDIT - tím nemyslím Errica, u něj spíš právě naopak a docela mu to nepřeju)

Kromě toho mi uniká co je na Gameconu zajímavého z hlediska RPG. Sjedou se tam lidi na turnaj v DrD, což je samo o sobě fakt pojem, ale to vynechám - i tak tam je potenciál hráčů na OG zhruba stejný jako na FF, co si pamatuju zápisy předem do tabulek tak i menší, na FF je o to zajímavější že můžeš RPG ukázat mnoha lidem kteří nevědí o co jde.

Co se týče přednášek, tak také vůbec nechápu co je na Gameconu zajímavého. Jediné zajímavé přednášky které tam o RPG budou jsou ty, které tam jsou od Tebe, jediné co by mě lákalo a není od Tebe je jeden jediný Workshop.
Navíc nevím co Tě tam láká víc jako přednášejícího, protože jsem na GC přednáškách byl a musím říct že v porovnání s Festivalem je účast tak čtvrtinová, i když podíl lidí kteří mají o RPG aktivní zájem bude na FF stejný jako na GC.

Ani nemluvě o tom že FF je prostorově o dost pohodlnější než vláčení se mezi arénou a kolejemi :D


Zadruhé - Rozhodně nesouhlasím s tím že by na FF nebylo nic jiného zajímavého, naopak (bych tam jinak nejezdil pravidelně už sedm let).

Když pominu to že tam jsou mnohdy dost zajímaví lidé, tak tam je také hromada zajímavých přednášek - a to i když Tě nezajímá zrovna žádná linie jako taková. Obvykle se podívám do programu a i já který na cony jezdím už douho a viděl a slyšel jsem hodně si většinou minimálně čtyři zajímavé přednášky v tom dni najdu, když k tomu přidám jednu dvě vlastní, obvykle nějaký ten film, pak posezení s kámošema na baru/v čajovně nebo nad deskovkou, nějakou hodinku klidu někde v ústraní nad knížkou nebo seriálem na DVD kterej si tam od někoho pučim, tak mám krásně strávenej den.
Pro někoho kdo neni až tak moc zconovanej jako já tam toho bude zajímavýho ještě víc...

...jako vnucovat Ti nic nebudu, jen mi připadá že máš o FF trochu zkreslenej pohled.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Možná, ale já nejsem takovej Geek jako Ty (nic negatvistického). Mě linie a rpogram FF de facto opravdu nezajímá. Já jsem pasivní uživatel, to co potřebuji vědět to vím a nic více mě nezajímá :)

Co se týče RPG programu, tal musím říct že tam pro mě není orpavdu nic zajímavého.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

Mám malí dotaz na ty co jezdí na FF pravidelně.
Jak tam řešíte jídlo máte objednané to jejich nebo z jiných zdrojů a bufetů?
Pokud jíte to jejich dá se to jíst?
Minulý rok jsem se rozhodoval na poslední chvíli jestli pojedu tak sem ani nebyl registrovaný předem a už sem si tu jejich stravu nemohl objednat.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No... jíst se to asi dá, protože znám lidi co to normálně objednávají, já to měl objednaný jendou a co se pamatuju tak žádnej skvost, ale šlo to. Taková školní jídelna na poživatelný úrovni.

Osobně na to kašlu a jim si podle svýho, protože
a) časový harmonogram na FF je dost promněnlivej (jednou je něco od devíti ráno, podruhý do pěti do rána chlastám a vstávám ve dvanáct...) a občas jsou zajímavé věci v řadě za sebou, takže mě štve když mám v danej čas vždycky vypadnout
b) nejsem zvyklej na pravidelná jídla - moje žovotospráva je založena na tom že když tělo chce jíst, tak si něco vezmu
c) sem línej chodit z festivalu pravidelně na jídlo a zpátky

Takže co se mě týče tak hlavně kvůli tomu časovýmu harmonogramu bych Ti doporučil jet sám na sebe - vem si nějaký jídlo na první víkend, nemusíš moc, zbytek doplníš na baru nebo dole v hospůdce, stačí pár rohlíků, paštika a salám nebo tak, a pak si normální jídlo můžeš koupit v samošce. V kombinaci se zdroji na FF (hospůdka: gril, hranolky atp., bar: bagety, vařený jídla, toasty, pizza...) se na tom dá docela dobře fungovat celejch deset dnů, když si třikrát čtyřikrát za FF dojdeš do hospody na pořádnej oběd tak to je docela dost vpohodě. Jediný co to chce je koupit si pár minerálek, protože jinak Tě to pití na baru vyjde dráž... i když zase tam ty ceny jsou sice o dost vejš než normální, ale zase o hodně níž než v hospodách (půllitr koly za 25Kč co se pamatuju...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Pokud chceš mít alespoň jakési zdání pravidelnosti na FF tak si to jídlo objednej. Pokud potřebuješ v létě teplé jídlo, tak si ho taky objednej. Ale buď si jistý, že ti to minimálně jednou vleze do nějaké přednášky, čí akce. No a minimálně jednou to prostě prospíš a o půlnoci si stejně půjdeš dolů pro steak s hranolky :)
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

O půlnoci Ti ho neudělaj, hospůdka končí v deset.

Ale toasty o půlnoci dostaneš, pizzu určitě taky :D . Pravidelnost na FF docela sux, jinak teplá jídla se daj vpohodě sehnat namístě, dokonce poslední roky byl i jinej výběr než "šunkový toasty/sýrový toasty" :D - přibyly steaky, hranolky, pizza tam byla už dřív, mám dojem že tam sou na ohřátí i normální jídla co se odněkud dovážej, samozřejmě tam je polívka...

...a je na mě samotném otestováno že deset dnů se dá přežít jen na toastech, jedný bagetě (toasty došly) a jednom balíčku paprikovejch Lays :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Sirien píše:Hm.
Tak zaprvé - co se Gameconu týče tak přeji Erricovi hodně štěstí, nicméně myslím že to s ním jde docela dolu, zvlášť když jsem viděl jak vstřícně a organizačně schopně fungují pořadatelé. (EDIT - tím nemyslím Errica, u něj spíš právě naopak a docela mu to nepřeju)
Nevim, kdo ti slapnul na kuri oko, ale s Gameconem to slo dolu cele roky, naopak to posledni roky jde alespon trochu nahoru. Rad si poslechnu, jak presne jsou organizatori nevstricni a nefunkcni.
Sirien píše:Kromě toho mi uniká co je na Gameconu zajímavého z hlediska RPG. Sjedou se tam lidi na turnaj v DrD, což je samo o sobě fakt pojem, ale to vynechám - i tak tam je potenciál hráčů na OG zhruba stejný jako na FF, co si pamatuju zápisy předem do tabulek tak i menší, na FF je o to zajímavější že můžeš RPG ukázat mnoha lidem kteří nevědí o co jde.
Prave proto, ze jsou tam lide, co o rpg vedi se tam daji udelat i jine, nez povrchni prednasky. Ackoliv celkovy potencial neni vyuzity, coz je skoda. Nicmene potencial hracu je tam uplne jiny, nez na FF. Odsuzovani hracu DrD mi prijde jako studipni, ale chapu, ze to nemel byt objektivni argument.
Sirien píše:Co se týče přednášek, tak také vůbec nechápu co je na Gameconu zajímavého. Jediné zajímavé přednášky které tam o RPG budou jsou ty, které tam jsou od Tebe, jediné co by mě lákalo a není od Tebe je jeden jediný Workshop.
Navíc nevím co Tě tam láká víc jako přednášejícího, protože jsem na GC přednáškách byl a musím říct že v porovnání s Festivalem je účast tak čtvrtinová, i když podíl lidí kteří mají o RPG aktivní zájem bude na FF stejný jako na GC.
To je o tom, co te zajima. Ucast je ctvrtinova proto, protoze je tam mene lidi. Nicmene jsou vice interesovani v dane problematicke. Na FF nejezdi lide, kteri hraji primarne stolni rolove hry. Cimz nijak nerikam, ze pro propagaci role-playingu jako fenomenu neni FF vhodnejsi. Je, dokonce mnohem vice. Naopak pro komunitu je GMC proste lepsi.
Sirien píše:Ani nemluvě o tom že FF je prostorově o dost pohodlnější než vláčení se mezi arénou a kolejemi :D
Na tento argument bozel neni co namitnout. Letos bude rpg linie soutredena vice mimo halu, takze nebude nezbytne, pokud jedes jen na rpg, se kamkoliv trmacet.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Hele, na kolik tak ten fesťák vyjde (celý)? Se mi to nechce všechno vymýšlet a počítat. :P
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Wan-To: No... jako deset dní komplet, bez volňásků a spíš symbolickejc honorářů za účast na programu? Asi dvanáctset vstup (zdražuje zhruba stejně jako jde inflace...), ubytování nevym, mě vždycky stačil spacák, za jídlo a pití dáš tak stovku denně, když si skromnější a nakoupíš si v samošce jídlo i nějaký minerálky, stopade až dvě stě když se chceš stravovat kompletně na FF... to je dalších řekněme patnáct set, dorpava vyjde po zdražení na čtyřista z Prahy...

Tři tisíce, což jsou tři stovky na den, za dovolenou docela pohoda.
Knížky, FF trička/placky/divadla, ani chlast nejsou započítány ;)

Jezevec:
Ad organizace: Pošli mi ICQ nebo Skype a rád poreferuju. Nebo Ti to pošlu v PMce, když na to nezapomenu, teď sem už víceméně na odchodu. Řekněme že jsem se letos velmi sklamal.

Ad odbornost přednášek na FF: Budeš se divit, ale nedělá nám problém dělat na FF úzce tematické přednášky nebo přednášky už hodně odbornější (např. pokročilé styly roleplayingu, některé přednášky z linie RPG obecně, celý blok Limity RPG) - máme na nich účast. Stejně tak z toho že mám v programu i několik Workshopů na odborná témata můžeš usoudit, že předpokládám, že se mi tam sejdou lidi kteří mají o čem mluvit - a předpokládám to ze zkušenosti. Letmým pohledem na program GC přednášek a FF přednášek musím říct že jsou na FF odbornější přednýášky (v docela slušném počtu)
To je o tom, co te zajima. Ucast je ctvrtinova proto, protoze je tam mene lidi.
Ne všichni lidé na FF se zajímají o RPG. Jak jsem psal, potenciál lidí kteří by mohli přijít na přednášku o RPG na FF zhruba odpovídá počtu návštěvníků GC. Je to hodně hrubý odhad, uznávám, ale tak +-...
Naopak pro komunitu je GMC proste lepsi.
V čem? Byl jsem po dlouhé době na loňském GC... a neshledal jsem na něm vůbec nic zajímavého ani atmosférou na místě, ani komunitou lidí. Rozhodně ne v porovnání s jinými cony nebo s FF.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Díky, Siriene.

Hmm... Asi bych si měl začít hledat brigádu. $D
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

Plánujete nějaký pokec,... lidí z fóra co tam budou?
loni jste se o něco pokoušeli ale nedopadlo to kuli tomu že se začalo domlouvat moc pozdě.
letos to dopadlo a pojedu nejspíš na celý festival bud to přijedu v pátek nebo v sobotu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Letmým pohledem na sloupec příjezdů, pobytů a odjezdů níže (pozvěte Joeho, pokud z toho chcete mít tabulku, já na tabulku teď nemám chuť, i když by tahle asi byla jednoduchá - dva řádky, osm sloupců) navrhuji neděli (s Jersonem) a pak od úterka kdykoliv (s Qualdezarem)



EDIT: Deleted. Převedeno do Joeho tabulky, tak sem to smazal aby to tu nedělalo dvě prázdný obrazovky
Sirien
Naposledy upravil(a) sirien dne 5. 6. 2008, 17:49, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

"Joa" Sirien, "Joa"! 8)

Takže tabuľka hovoríte?


[table fontsize=12][row fontsize=14]Pátek [col]Sobota [col]Neděle [col]Pondělí [col]Úterý [col]Středa [col]Čtvrtek [col]Pátek [col]Sobota [col]Neděle
[row]Qual? [col]Qual? [col]Qual? [col]Qual? [col]Qualdezar [col]Qualdezar [col]Qualdezar [col]Qualdezar [col]Qualdezar [col]Qualdezar
[row] [col] [col] [col] [col] [col] [col] [col] [col] [col]
[row]ilgir [col]ilgir [col]ilgir [col]ilgir [col] ilgir [col] [col] [col] [col] [col]
[row]Jerson [col]Jerson [col]Jerson [col] [col] [col] [col] [col] [col] [col]
[row] [col] [col] [col] [col] [col] [col] [col] [col] [col]
[row]Sirien [col]Sirien [col]Sirien [col]Sirien [col]Sirien [col]Sirien [col]Sirien [col]Sirien [col]Sirien [col]Sirien
[row]Sathel [col]Sathel [col]Sathel [col]Sathel [col]Sathel [col]Sathel [col]Sathel [col]Sathel [col]Sathel [col]Sathel
[row]SEB [col]SEB [col]SEB [col]SEB [col]SEB [col]SEB [col]SEB [col]SEB [col]SEB [col]SEB
[row] [col]Faskal [col]Faskal [col]Faskal [col]Faskal [col]Faskal [col]Faskal [col]Faskal [col]Faskal [col]Faskal
[row]Raven? [col]Raven [col]Raven [col]Raven [col]Raven [col]Raven [col]Raven [col]Raven [col]Raven [col]Raven
[row]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm [col]Dukolm
[row]Sethi [col]Sethi [col]Sethi [col]Sethi [col]Sethi [col]Sethi [col]Sethi [col]Sethi [col]Sethi [col]Sethi
[/table]
Naposledy upravil(a) Joe dne 6. 6. 2008, 08:38, celkem upraveno 1 x.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Nešla by sem dát i tabulka lidí odsud, co tam budou přednášet?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů