RPG Kuchyně 2008

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

este chvilku vydrz s tym zverejnovanim :-)

http://rpgforum.cz/viewforum.php?f=218
Andros
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 8. 2006, 14:44
Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvek od Andros »

Ako je koniec-koncov uvedené i v samotnej hre, tak ju samozrejme je možné šíriť... ale v súlade s Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported :-)=

A inak je Ghouls N' Roses pomerne univerzálna (žánrovo nezaradená) hra o hraní postáv (ktoré väčšinou nie sú ľuďmi), ktoré sa nešťastnou náhodou (radiácia, smrteľná choroba) ocitli na okraji spoločnosti, no majú nejaké ciele (Ruže), ktoré chcú napriek všetkému dosiahnuť...
Lurking...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

>> Pozor, hlášení <<

V záhlaví máte odkaz na článek o uzavření soutěže, naleznete v něm všechny hry a odpovědi na vaše otázky, takže tím je, myslím, problém vyřešen. 8)

Co se týče dalšího diskutování pro přehlednost vás poprosím o následující:
:arrow? V Kreslicím prkně jsem založil sekci pro komentování soutěžních her a jejich další vývoj, takže pokud budete chtít říct cokoliv k nějaké ze soutěžních her, směřujte prosím do oné sekce. Je to pro lepší orientaci autorů, aby měli komentáře pohromadě a nemuseli je hledat v téhle monstrózní diskuzi. Díky.
:arrow? Tady prosím pokračujme v diskuzi o soutěži jako takové. Vaše reakce, názory, co si myslíte o ingrediencích, co byste doporučili do dalších ročníků (chybami se organizátor učí), a samozřejmě všeobecný pokec a srandičky.

>> Konec hlášení <<
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Tyjo, fakt mě překvapilo co všechno autoři zakomponovali a vyrobili.

Trošku se stydím za své 4 stránky :-)
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Peekay: Pokud bys měl zájem zahrát si Vendettu, pak my budeme jen rádi. :wink:

Markus: Moc díky za přehledné zveřejnění a práci okolo. Doufáme, že do Her dáš taky svůj draft. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Jiron píše: Trošku se stydím za své 4 stránky :-)
Pravom, pravom. Osobne by som tvoju hru hodnotil omnoho pozitivnejsie, keby si pridal 5-6 stran rad pre Najvyssieho :)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Peekay, to chápu bohužel jsem víc časově nestihl ani vymyslet ani zpracovat. Bohužel jsem mohl nad hrncem strávit asi tak 6 hodin celkového času.

S radami je potíž. Asi bych je dodělal do budoucna (tedy spíš přenesl od jinud) ale v termínu jsem to prostě nestihl.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Ved ja viem, a vobec ta neobvinujem (ako by som mohol, ked sam som svoje nestihol dokoncit, ze hej), len mi je luto, ze si na tom (aspon u mna) stratil body.

Ked ja vas mam tak rad a najradsej by som vam dal vsade maximum!
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Markus: vdaka za zhrnutie, tie hry vyzeraju velmi zaujimavo, uz sa tesim na citanie
Andros
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 8. 2006, 14:44
Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvek od Andros »

Hej, čo tam robí moje občianske meno?! :eyecrazy: 'Andros' by úplne stačilo (v diele mám celé meno len kvôli tomu, aby si niekto nemyslel, že autorom tej hry je istý grécky ostrov, ktorý so mnou zdieľa nickname)

No ale k súťaži: IMHO celkom OK na prvýkrát, 11 šialencov je pomerne slušný výsledok. Prvá reakcia na ingrediencie bola z mojej strany niečo na spôsob 'OMG!', ale v konečnom dôsledku to snáď dopadlo celkom dobre. Kocky, s ktorými sa nehadže boli dobrý oriešok -- som vyspovedal celé svoje okolie no na nič sa neprišlo, ruská ruleto to však istila. $D

Do ďalšieho ročníku by som doporučil... ani neviem v tomto momente, no snáď vám niečo vymyslím :-) Každopádne, pekná akcia...
Lurking...
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

No mě napadlo využití kostek jako věže. Stavěla by se věž z kostek ale přišlo mi to hrozně deskovkovaté.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Soutěž se povedla, ingredience byly inspirující a speciální podmínky záludné.
Úspěšně mě to odtrhlo od všech předchozích nápadů (které bych tam chtěl napasovat) a tak jsem musel vymýšlet nový. Což byl možná účel.

Jen malá poznámka: ingredience "o chloupek" a "náhlý zvrat" mi v hlavě trochu splývaly - asi až po třech dnech jsem si zapamatoval, že to jsou dvě a ne jen jedna. Prostě mi navozují tu samou situaci ...
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Kelton píše:...
Jen malá poznámka: ingredience "o chloupek" a "náhlý zvrat" mi v hlavě trochu splývaly - asi až po třech dnech jsem si zapamatoval, že to jsou dvě a ne jen jedna. Prostě mi navozují tu samou situaci ...
Souhlas, krom toho mi přišly ty dvě abstraktnější ingredience jako hůř vařitelné, lepší by možná bylo mít ingredience hmotnější jako ty ostatní.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Andros: Promiň, s tím jménem se mi to nějak popletlo, to víš: Andros, Andrej. V tom článku jsem to opravil. Pokud dovolíš, název souboru už měnit nebudu, musel bych znova všechno uploadovat a přepisovat odkazy. Snad to nevadí.

Ad ingredience - osobně jsem v hlavě pracoval jen se třemi: růže, přítel, věž. Ty mi přišly nosné, tématické, atmosféro-tvorné, cokoliv. O chloupek a náhlý zvrat mi přišly obecné, univerzální - daly se napasovat na jakýkoliv setting a systém, takže vlastně jako by tam nebyly (alespoň z mého pohledu). Mechanická omezení byly haluze, ale obě se mi velmi líbily, byť s těma kostkama toho člověk moc nevymyslí.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Kelton píše:Jen malá poznámka: ingredience "o chloupek" a "náhlý zvrat" mi v hlavě trochu splývaly - asi až po třech dnech jsem si zapamatoval, že to jsou dvě a ne jen jedna. Prostě mi navozují tu samou situaci ...
Hmm, tyhle dvě ingredience byly tak trochu problém, já (a myslím, že jsem nebyl sám) jsem měl poměrně jasno, co je co a proč se strašně moc liší, ale nepovedlo se to vyjádřit v krátkém heslu.

"O chloupek" je třeba takové to klasické filmové, že bomba se zastaví, když má na číselníku 0:01, že těsně za hrdiny spadne most, zhroutí se jeskyně, rozpadne se hrad, že při honičce auto křižovatkou projede tou nejtěsnější mezerou, jakou ještě projet jde.

"Náhlý zvrat" je jeden okamžik, ve kterém se celá situace najednou otočí. Zjistíš, že váš šéf je hlavní záporák, že nepřátelé nejsou vetřelci z vesmíru, ale vyrušené a vzteklé duše mrtvých, že nenesete vakcínu, ale atomovku; a nebo, aby nešlo jen o samá zjištění, z (údajně) prázdné budovy se najednou vyhrne po zuby ozbrojené komando, most vyletí do vzduchu a vy ve vlaku se tudíž najednou nesnažíte ujet, ale naopak zastavit.

Tolik aspoň moje představa.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti