RPG Kuchyně 2008

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Andros
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 8. 2006, 14:44
Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvek od Andros »

Markus píše:Andros: Promiň, s tím jménem se mi to nějak popletlo, to víš: Andros, Andrej. V tom článku jsem to opravil. Pokud dovolíš, název souboru už měnit nebudu, musel bych znova všechno uploadovat a přepisovat odkazy. Snad to nevadí.
OK, moc dík :-)
Pieta píše:"Náhlý zvrat" je jeden okamžik, ve kterém se celá situace najednou otočí. Zjistíš, že váš šéf je hlavní záporák, že nepřátelé nejsou vetřelci z vesmíru, ale vyrušené a vzteklé duše mrtvých, že nenesete vakcínu, ale atomovku; a nebo, aby nešlo jen o samá zjištění, z (údajně) prázdné budovy se najednou vyhrne po zuby ozbrojené komando, most vyletí do vzduchu a vy ve vlaku se tudíž najednou nesnažíte ujet, ale naopak zastavit.
Huh, tak to som sa (skoro) trafil. Ja to používam ako mechaniku, ktorá sa môže použiť na zvrátenie výsledku konfliktu, no vymení hodnoty dvoch kľúčových vlastností postavy -- a herne by sa odohrala práve takto... (viac viď Ghouls N' Roses).
Lurking...
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

jedna technicka: kto robil PDF a v com, ja som to prehanal cez PDF Creator aj Adobe Acrobat, ale ostali my tam vzdy take vyblednute-vygrcane farby tak som to nakoniec odovzdal vo worde...

asi niekde uploadnej aj povodnu verziu co som poslal, ta mala trochu iny layout :-)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Co se týče ingrediencí... je fakt, že "o chloupek" a "náhlý zvrat" jsou hodně obecné, na druhou stranu nejsou tak návodné (třeba "věž" mi do hry spadla téměř náhodou vlastně až na konci vymýšlení - na druhou stranu nemá prakticky žádnou váhu ;)). Takže já bych se jich trochu zastal... navíc, kolik z nás je použilo obě?

Jinak původně jsem přemýšlel o raném středověku (artušovské legendy), ale nebyl jsem schopný vymyslet, co by vlastně postavy pořádně dělaly (přesněji jakým způsobem by mohli dosáhnout grálu). Snad celý první týden jsem nebyl schopný přemýšlet pomalu o ničem jiném než o heraldické růži. Takže mě napadla i ta Válka růží, ale tu jsem zavrhl rychle.

crowen: já to exportoval do PDF z OpenOffice a "what-I-saw-is-what-I've-got" :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

ja som niekde na ruzu videl mechaniku, ze kazdy hrac mal ruzu (fyzicky) a odtrhaval lupene, ostne a listky podla toho ake akcie vykonaval, takze zalezalo co robil a aku ruzu mal, to boli jeho zdroje. neviem kde som to videl ani o com bola ta hra...
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Já jsem na tom byl bohužel strašně mizerně s časem, což zapříčinilo, že jsem se tomuto projektu mohl věnovat jen čtyři hodiny a stihl jsem vyplodit tři stránky.. :wink:
Ale vzheldem k tomu, že mám rozpracovanou jinou hru, tak jsem si tady chtěl ověřit, jestli jsou nápady použitelné..

K ingrediencím musím se přiznat, že mě na úvod skoro vystrašili. Ale pak jsem si řekl, že ty tři věci (věž, růže, přítel) jsou zařaditelné bez problémů, ale další dvě mi do toho nezapadali, patří spíš jako slovíčka do mechanizmu vyprávění povídky, než mezi ingredience na zadání hry a mechaniky to je věc sama za sebe. 8)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

este druha technicka pre porotu: preco ste zmenili formatovanie mojej hry? chapem pre interne potreby poroty (citanie v praci, ze Peekay :-)= ) ale rad by som mal zverejnenu hru tak ako som ju poslal.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Mazec - gratulace vsem, kteri se zucastnili!!

Uz se moc tesim az si nektere z tech her prectu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Crowen píše:este druha technicka pre porotu: preco ste zmenili formatovanie mojej hry? chapem pre interne potreby poroty (citanie v praci, ze Peekay ) ale rad by som mal zverejnenu hru tak ako som ju poslal.
Ono to prošlo několika rukama, takže těžko říct, kdo co změnil 8) Já jsem dostal Word verzi ve formátu Letter, tak jsem ji prostě pomocí creatoru (PDF creator coby tiskárna) hodil do PDF. Co je změněné? Kdyžtak mi to pošli ještě jednou na můj mail.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Markus píše:
Crowen píše:este druha technicka pre porotu: preco ste zmenili formatovanie mojej hry? chapem pre interne potreby poroty (citanie v praci, ze Peekay ) ale rad by som mal zverejnenu hru tak ako som ju poslal.
Ono to prošlo několika rukama, takže těžko říct, kdo co změnil 8) Já jsem dostal Word verzi ve formátu Letter, tak jsem ji prostě pomocí creatoru (PDF creator coby tiskárna) hodil do PDF. Co je změněné? Kdyžtak mi to pošli ještě jednou na můj mail.
Niekto v procese vyhodil pozadie a zmenil farbu pisma z bielej na ciernu. Za format Letter sa ospravedlnujem, 2 krat som to prestavoval na A4...
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Ebon Hand píše:Ale pak jsem si řekl, že ty tři věci (věž, růže, přítel) jsou zařaditelné bez problémů, ale další dvě mi do toho nezapadali, patří spíš jako slovíčka do mechanizmu vyprávění povídky, než mezi ingredience na zadání hry a mechaniky to je věc sama za sebe. 8)
Za sebe můžu říct, že i to byl tak trochu úmysl, aby nebyly všechny ingredience jen "předmětové", ale i "dějové".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

crowen píše:
Markus píše: Ono to prošlo několika rukama, takže těžko říct, kdo co změnil 8) Já jsem dostal Word verzi ve formátu Letter, tak jsem ji prostě pomocí creatoru (PDF creator coby tiskárna) hodil do PDF. Co je změněné? Kdyžtak mi to pošli ještě jednou na můj mail.
Niekto v procese vyhodil pozadie a zmenil farbu pisma z bielej na ciernu. Za format Letter sa ospravedlnujem, 2 krat som to prestavoval na A4...
Nejako to tu utichlo, predpokladam ze vsetci studuju hry superov :-)

Porota: Poprosil by som aj o zverejnenie originalneho prispevku, nie len printer friendly verzie. Viem ze graficky dizajn sa nehodnoti, ale podla mna je sucastou prispevku. Dakujem.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Narazil som na zvlastne problemy s Diablovym sepotom (nie teraz, este minuly tyzden, ked som vsetky veci hodnotil :P) - vsetko sa zobrazovalo OK vo Worde 07, ale v starsich aj v OOo 2.2 (tusim, mozno 2.3) background nebol, jediny text boli sede cisla stran, a potom tam boli obrazky (v takom layoute, ako mali byt) - proste po texte ani stopy. W31rd.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

no ak nebol background tak si pismo nevidel, lebo je biele :-)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

crowen píše:no ak nebol background tak si pismo nevidel, lebo je biele :-)
A já si říkal, že je to nějaké stručné...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

crowen píše:no ak nebol background tak si pismo nevidel, lebo je biele :-)
Nie, to som kontroloval (oznacit cely dokument do bloku, prehodit farbu pisma na ciernu, the works). Naozaj tam nebolo.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů