Pragocon 2008 1.-3. února

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Tak mi nakonec Jerson a Bajo utekli.

Ale pár dalších (nových), v čele s Goranem, jsem zahlédl.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Faskal: Utekl jsi ty, na vlak. :>;o) Kdybych to byl tusil, tak jsem si te odchytil driv. :roll: Takhle mi uniknout, to se mi jen tak nestava. O-)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jsem utahanej takže se k Pragoconu 08 vyjádřím až později, ale jště teď bych rád poděkoval všem, kteří se zůčastnili v RPG linii za výbornou práci a pomoc, všechny přednášky byly super, sice jsem na některých nebyl, protože mě vázaly i jiné zájmy a pak také pár poviností, ale o těch jsem si nechal poreferovat a neslyšel jsem vůbec nic špatného :D . Také bych se chtěl omluvit Hugovi za ten bordel okolo a poněkud nevhodný čas, ale ne všechno holt vyjde jak má - pokud se bude účastnit i příští rok (a pokud budu mít já příští rok náladu to dělat) tak ho přihodím do nějakého mnohem atraktivnějšího bloku... nicméně vzhledem k času a dalším okolnostem (některé okolní přednášky atp.) musím poznamenat, že měl i tak docela slušnou návštěvnost

Takže vám všem ještě jednou děkuji a zase někdy :D

(PS - Bajo, zajímalo by mě, co používáš za IDOS, ale takhle by ses na con dostával jen těžko... v Praze pokud vím nejezdí šalina ani jedna ;) Kromě toho - příště zkus zavolat, tu cestu MHDčkem do toho hroznýho zapadákova sem Ti moh ušetřit ;D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Faskal píše:Tak mi nakonec Jerson a Bajo utekli.
A kde ses celou dobu toulal?

Teď jsem si vzpomněl, že se mi tam představil jeden člověk, mladý muž, ale já měl v té chvíli v hlavě něco úplně jiného a jeho jméno jsem si s ničím nespojil - pokud se tu nekdy vyskytuje, tak ať se mi prosím připomene.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Osobne jsem z Pragoconu trochu zklamany. Jestli predtim byly prostory prilis rozlehle, tak tentokrat mi prisli nedostacujici.

Jedine, co probehlo opravdu rychle byla prezence, ale to tim, ze jsme dorazili pozde. Je fakt, ze lokalita byla dabelsky ukryta, ale vzhledem k nocnimu rachotu, ktery coniste dokazali pred skolou vyrobit se domnivam, ze jen ku prospechu vsem.

Prednaskove linie byly trochu chaoticky resene - za vsechno hovori dve prednasky na tema Changeling: The Lost. Programy casto neaktualni v materialech a jen maloktera linie mela program nekde jinde, nez na dverich. Naproto chybeli v kazdem patre komplexni rozpisy, stejne jako mapka skoly s popisem jednotlivych mistnosti.

Tragedii samou o sobe byl bufet spojeny s cajovnou. Rozhodne by con zvladnul bufety dva, idealne na oddelenych mistech NEBO dvojnasobny pocet pracujicich lidi. Vleklo se to a vzhledem k tomu, ze ceny byly komercni, tak by se to rozhodne zaplatilo.

Ozrali lide na chodbach, nazvraceno a roztahany toaletni papir po toaletach podtrhoval smutny dojem nevyzralosti nekterych jedincu. Nedoresena mista na spani vedouci k tomu, ze lide spali vsude, take ukazuji na nedotazenost organizace.

Herny na chodbach, kde byl totalni ruch a tim padem nulovy klid na hru - o mizernem prostoru ani nemluve - jsou trochu tvrdym polickem firmam, ktere za to platily. O ubytovani jejich lidi nemluve, ale to je jina kapitola.

Osobne me opravdu srali Potterovci. Zaplnili vsechny chodby bez ohledu na ostatni a neustale hrali a hrali. I pres vyraznou snahu pochopit zabavu druhych me prudilo, kdyz neustale pobihal tryskem nekdo kolem a vrestel mi do usi pseudolatinske kletby. O tom, ze jsem nafasoval pri odchodu z toalety jednim "Mdloby na tebe" nemluve, ale to povazuji spise za zabavny pribeh. Nicmene tohle je asi muj problem.

Celkove mi sedli lide i nocni kalba z patku na sobotu. Uzil jsem si par dobrych prednasek a snad pobavil ucastniky svych. Nicmene jsem pevne rozhodnut, ze "never more".
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

V prvé řadě jsem chtěl poděkovat SEBovi, za jeho asistenci při mých přednáškách. Kvůli nedostatečnému časovému plánu se přednáška s Faskalem zvrhla (podle původního plánu jsem měl udělat úvod, který jsem nastudovaný měl a on měl hovořit o podrobnostech; kvůli časovému plánu to nevyšlo a představa, že hovořím čtvrt hodiny o něčem o čem vím jen nutný základ byla děsivá). Takže děkuji Faskaloovi a SEBovi za "Sešívanou" přednášku.

Rád jsem se seznámil s Keltonem, i když jsem si ho v prvé chvíli spletl s někým jiným, za což se mu zpětně omlouvám.

Jinak to celkově nebylo nic moc. Jezevcovi přednášky byli fajn a i SEBovi přednášky se mi líbili. Moje se mi nelíbili. Řekl jsem jen asi třetinu toho co jsem chtěl ale ten den mi bylo tak blbě, že jsem ani nemluvil ani nemyslel. Za což se též omlouvám.

Prostředí byla hrůza. Fakt se mi ta škola nelíbila. Navíc rozpoznat co je přízemí, co první patro a co suterén je docela záhul, pročež jsem málem nestihl přednášku.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

Sirien píše:Jsem utahanej takže se k Pragoconu 08 vyjádřím až později, ale jště teď bych rád poděkoval všem, kteří se zůčastnili v RPG linii za výbornou práci a pomoc, všechny přednášky byly super, sice jsem na některých nebyl, protože mě vázaly i jiné zájmy a pak také pár poviností, ale o těch jsem si nechal poreferovat a neslyšel jsem vůbec nic špatného :D . Také bych se chtěl omluvit Hugovi za ten bordel okolo a poněkud nevhodný čas, ale ne všechno holt vyjde jak má - pokud se bude účastnit i příští rok (a pokud budu mít já příští rok náladu to dělat) tak ho přihodím do nějakého mnohem atraktivnějšího bloku... nicméně vzhledem k času a dalším okolnostem (některé okolní přednášky atp.) musím poznamenat, že měl i tak docela slušnou návštěvnost
To nic, to byl holt das Pech. Na druhou stranu mozna to bylo takhle lepsi, nevim. Alespon jsem se mohl odkazovat na tu a onu prednasku prede mnou :lol: (anzto jsem narazel na podobne pripadne stejne v ramci toho ci onoho bodu, samozrejme zhustene a tudiz ponekud hekticky).

Tem kterym jsem diky sve vecerni ospalosti a obcasnemu mikrospanku vyrobil zmatky se uprimne omlouvam (a SKUTECNE tim nemam na mysli politicky "korektni" Ich meine es ehrlich).
Jezevec píše: Tragedii samou o sobe byl bufet spojeny s cajovnou. Rozhodne by con zvladnul bufety dva, idealne na oddelenych mistech NEBO dvojnasobny pocet pracujicich lidi. Vleklo se to a vzhledem k tomu, ze ceny byly komercni, tak by se to rozhodne zaplatilo.

Ozrali lide na chodbach, nazvraceno a roztahany toaletni papir po toaletach podtrhoval smutny dojem nevyzralosti nekterych jedincu. Nedoresena mista na spani vedouci k tomu, ze lide spali vsude, take ukazuji na nedotazenost organizace.
Nedostatecne obcerstvovani bude asi to naco narazel Ueber poradatel tim noste si svacinu ssebou to byl bod 5 nebo kolik {Edit1} oprava bod 3 {/Edit1}

Zber a dobytek jest problemem lidske blbosti. Prijede fura nactiletych, ktere pripadne doma drzi u huby tohle nesmis, tamto nemuzes a pak se na (ne)vhodnem miste utrhne ze retezu a napacha skody co nejvetsi. Pripomina mi to jednu "veselou" historku z nejmenovaneho jazykoveho tabora v Treboni, kdy se particka vyrostku ozrala jako prasata a potom dva z nich pobihali po strechahch pred intrem na nemz se bydlelo zaparkovanych aut patricicm lidem z okoli.

Mam pocit ze za to muze kombinace "dospelactvi" a spatna vychova rodicu, ktera zakazuje to a to a to.

ono (jestli si to vyvzpomenu presne):
Steiner píše: ...ti znas, kteri byly z domova zvykli si doma po obede dat sklenici piva, protoze jim to nikdo nezakazoval a mohli si dali dve tre a byli v pohode, ti kteri to meli doma zakazane pili a pili az se ozrali a tropili hovadiny...
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

Jerson píše: Teď jsem si vzpomněl, že se mi tam představil jeden člověk, mladý muž, ale já měl v té chvíli v hlavě něco úplně jiného a jeho jméno jsem si s ničím nespojil - pokud se tu nekdy vyskytuje, tak ať se mi prosím připomene.
nejspíše jsem to byl já
koukal jsem že ta přednáška v andoru o RP ti taky nešla moc pod vousy(upozornuji že netlumočil názor většiny hráčů na Andoru)

co se týče poterovcu tak ti mě tak štvali
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Ha, myslel jsem si to, díky Dukolme. (Pokud jsi chtěl rozebírat něco konkrétního, tak sem s tím.)

A Durinova přednáška byla ... no, řekněme velmi dračákovská. Na druhou stranu jsem na Andoru nějaký čas hrál, tak se neboj, že bychto bral jako oficiální názor.

Jo a Poterovci ... víte jak se to dělá se slony?
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Skolí se a pak se jim kladivem vylámou zuby?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Mne fascinovalo, jak se na mou přednášku slezlo velké množství lidí z RPGF.
Velmi sympatické.

Jenom jsem vůbec neřekl, co jsem chtěl říct.
Chudáci posluchači.
F
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jiron píše:Skolí se a pak se jim kladivem vylámou zuby?
Ne, šlo mi o něco jiného.
Když je hodně vody, tak lidé a zvířata (včetně slonů) stojí u řeky hezky vedle seba a pijí. Ale když je vody málo, tak ti větší (zrovna sloni) spotřebovávají mnohem více vody a na ostatní (hlavně na lidi) toho moc nezbyde. Takže je cílem to slonům poněkud znepříjemnit - ať jdou někam jinam.

Jenže bez pušek na slony to není moc jednoduché - je třeba jednoho slona zabít tak, aby ležel dost blízko u vody, aby ho ostatní sloni viděli (a usoudili, že je to moc nebezpečné místo, načež odtáhli), a zároveň dost daleko, aby vodu neotrávil (nebo ne moc)

S luky, oštěpy a dlouhými noži je to umění.

A teď k Potterovcům - ti zabírají příliš mnoho prostoru, usurpují ho ostatním, takže jsem uvažoval nad tím, že by na každé straně chodby hned u schodů ležel jeden mrtvý Potterovec, který by ostatním sděloval zprávu "zde pro vás není bezpečno, táhněte jinam". Bohužel dosáhnout tohoto stavu a přitom nezpůsobit příjezd policie ČR je úkol svou náročností srovnatelný se zabitím slona na správném místě.

Možná by místo toho mohla příště pomoci přednáška na téma "Souvislost mezi mrtvými slony a Potterovci" přednesená hned na začátku jejich bloku. Protože osobně proti jednomu každému z nich nic nemám (či nechci na ně použít).

-----------------------

Mnohem více mě mrzí, že jsem na Faskalovo přednášku nenarazil v programu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No zatim reknu jen tolik, ze muj dojem z prubehu conu je take trochu rozpacity. Nebyt tech lidi, patecni chlastacky a jezevcovi prednasky o sexualnich hratkach, asi bych ted rekl, ze to byly vyhozene penize. Nicmene o pristim PG take premyslim spise skepticky. Popit a pokecat o sexu apod... muzu i mimo con. :roll:

2 Jezevece: Jinak tva posledni prednaska byla rozhodne zabavna a hlavne inspirativni.... :>;o) , akorat se mi ted nechce ucit a raci bych sel spat :-?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No, Pragocon...

Po organizační stránce o něco lepší než loni, před-conová příprava proběhla trochu hekticky (lidi, když napíšu 2 anotace na přednášku, jednu do 250 a druhou do 500 znaků, co je na tom sakra obtížnýho?), ale mnohm klidněji než minule, a přímo na conu to bylo ok - komě jedné výměny místnosti kvůli potřebě techniky to proběhlo docela bez problémů...

(Jezevec: Za dvoje Changeling the Lost nemůžu, Reinita o nich věděla, ale já nevěděl o těch jejích)

Potterovci mě lezli krkem jen lehce (hlavně v okamžiku kdy mi jeden trotl co neuměl běhat po schodech málem vypíchnul oko jíelní hůlkou), Dracidoupe.cz jsem moc nepotkal, zato Aragorn.cz se ukázali jako docela pohodová parta



Con celkově... nevim. Lepší než loni, ale něco extra... docela pochybuju jestli se tam ukážu s nějakým programem (a vůbec) i příště, nebo ne
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Jersone ta přednáška v programu byla. Měla být původně Moje + Faskala ale kvůli změně časového plánu hlavního přednášejícího se přednáška změnila na Faskalovu + SEBovu. Opět děkuji SEBovi. Byla to tedy velmi sešitá přednáška.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti