Blava - vánoce 007

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Dakujem dakujem... ak by sme nahodou odchadzali az v piatok, tak by som vas urcite prisiel aspon na chvilu pozriet.

(ale nedavam tomu moc sance, vsetci sa tvaria ze o stvrtok 10.00 sa za nami zabuchnu dvere... no uvidime)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Peekay drž se!!! A pokud by se ti podařil time walk, rád tě spoznam.

Trevene, již teď mi to přijde jako krásný kontrast. Tvůj ladný, neposkvrněný a charismatický šampion dobra (elfského dobra?) stojí vedle syrového lidského válečníka. Čistota a chirurgická přesnost vedle nezdolné zvířecí efektivity. A tito dva, jakoliv protikladní, sledují přímo z podia nelístostnou budoucnost své civilizace. :-)=
(...jakmile sis udělal takto "hodnou" postavu, přišlo mi nechutné udělat si druhou takovou a hrát tak jednostranou družinu.. 8) )

Ještě třeba Joe by mohl vystoupit z poza anonymity svého monitoru a párkrát hodit kostkama v záři reflektorů..
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Poslední dobou máš poetickou, koukám. Výtečně !
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ja sa ospravedlňujem, že som vaše postavy zatiaľ nekomentoval (čítal som ich), ale čakám na nejakú tretiu (prípadne štvrtú).

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Tož, dajte mi chvíľku... :-)=
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

1 – a) Domovský svet Dündarplüš. Neveľká planéta binárneho systému s dvoma slnkami, ktoré zabezpečujú stály deň. Obyvatelia z tohto dôvodu majú veľmi obmedzené možnosti spánku (a nepotrebujú ho toľko veľa ako iné bytosti, priemerne 2 hodiny spánku denne) a kvôli tomu majú aj zhoršenú orientáciu v noci. Povrch planéty je celkom hornatý s veľkým množstvom riek, ktoré netvoria moria (zopár menších sa nájde), ale väčšina z nich sa stráca v hlbokých priepastiach a vnára sa pod zem. Zemina je vzácna a ohniská porastu sa objavujú sporadicky. Väčšina potrebných poživín sa musí preto pestovať v umelých skleníkoch na dovážanej pôde.
b) Magické brány na tomto svete sú bez výnimky vytesané z kameňa a VŽDY je ich vnútro tvorené malým vodopádom, ktorý zabraňuje pohľadu skrz. Preto bývajú označované tepaním do kamenného rámu. Dündarplüš slúži ako turistické miesto a aj keď impérium je turistov plné, nie všetci chcú vidieť kamenitú krajinu bez nočného života a bez rozľahlých slnečných pláží. Preto nepatrí medzi hojne navštevované miesta.
c) Začína sa však diať niečo hrozné – na planéte sa začína objavovať tektonická činnosť! Doteraz, po dlhé stáročia, neboli na planéte zaznamenané žiadne otrasy, ani len náznak. No teraz sa zrazu trasú poháre v skrinkách, váľajú občasné stromy a silnejšie kríky alebo otvárajú nové trhliny v zemi, v ktorých miznú rieky.

2 – Čierny ako grafit, 101% čokoláda a čierna diera dohromady, je Brügar hlavným hydrogeológom planéty Dündarplüš. Brügar je nižšej postavy, nie je však zavalitý. Je celkom plešatý s krátkym zapleteným copom mliečne bielych vlasov na temene hlavy (čo je jediný vlasový porast na jeho tele).
Nosí dlhšiu bedernú rúšku červenej farby, tenkú vestu červenej farby, geologické kladivko červenej farby, červené sandále, červené slnečné okuliare s prispôsobiteľným stmavujúcim filtrom a malý batoh s všemožnými geologickými aj negeologickými nástrojmi (kompas, ďalekohľad, meter a podobne).

3 – „Čiernejší ako čierna diera“, „Voda nadovšetko!“, „Žiadny kameň nie je prekážkou!“

4 – Brügar bol vyslaný získať od cisárovnej pomoc proti zemetraseniam na Dündarplüši, pretože sa kolégium hydrogeologického ústavu na čele s ním dozvedelo, že jedna z cisárskych výrobných planét vyvinula istú pružnú lepiacu substanciu. Táto dokáže zabrániť zväčšovaniu trhlín v kameni, dokáže zalepiť dokonca malé údolia (a udržať ich veľkosť počas dlhých vekov), jednoducho sa pomocou nej dá zlepiť celá planéta a môžu byť znovu vymodelované korytá riek.

5 – Bojové umenie na planéte Dündarplüš, ak sa to tak dá nazvať, je zmesou prítomných elementov – kameň, voda a slnko. Čiže hrubá sila a nehybný postoj, krúživé pohyby a oslepenie nepriateľa. Efektívne to znamená, že nepriateľa tresnete stoličkou, oslepíte ho žeravou tekutinou, otočíte sa a zdrhnete. Ak je silnejší. Ak je nepriateľ slabší, po tresnutí stoličkou sa zvalí k zemi a boj skončil (ono, to tresnutie stoličkou je pri medvedej sile obyvateľov Dündarplüšu dostatočným odradením nepriateľa od ďalších pokusov zaútočiť).

Taká je politika obyvateľov Dündarplüšu – „Bojuj keď určite vyhráš. Bojuj, ale radšej zdrhaj, keď vyhrať nemôžeš.“

6 – PM

7 – Brügar Heverüder, najvyšší šľachtic geologického rádu, predseda hydrogeologického ústavu planéty Dündarplüš a poverený vyslanec na dvore jej cisárskeho veličenstva.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Rýchla poznámka: Budem asi musieť byť vo štvrtok poobede v práci (rozumej: vo Viedni), ale pokúsim sa už na piatu byť späť v Bratislave. Treven mám moje číslo na mobil, SMSkami som dostupný.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Kdeze sa to vlastne stetneme? Teda okrem pekla samozrejme O-)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Ano důležité, kde se ve čtvrtek setkáme?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Bifi Bifi! Kdeže sa stretneme? Hm?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Co si nevidel Supernatural? Na to, aby si ho privolal, sa musis postavit pred zrkadlo v kupelni a povedat "Bloody Bifi, Bloody Bifi, Bloody Bifi".

$D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Navrhujem niekde v centre, skúsime nejakú čajovňu. Zatiaľ predpokladajme horší variant, že sa stretnete bezo mňa niekde v centre a ja sa k vám pripojím. Choďte trebárs na Hlavné námestie na vianočné trhy. Koordinovať sa môžeme SMSkami. Zistite polohu nejakého vhodného objektu, kde nie je príliš veľa ľudí, a tam sa potom môžeme stretnúť. Trebárs pred čokoládovňou pod Michalskou bránou, pri odbočke na Bielu ulicu hneď pri Hlavnom námestí o 17.00. Potom skúsime zapikovať do nejakej čajovne alebo nájsť nejaký vhodný podnik. Ak budem meškať, kľudne si choďte dať lokše a varené víno a potom s predstihom pošlem SMS a vy pripochodujete pre čokoládovňu, hm?

Pozrite si v http://mapy.atlas.sk/mapviewer/mapviewer.aspx Hlavné námestie v Starom meste.

Ak nič v meste nenájdeme (bude plno alebo tak), máme stále v zálohe môj byt, v ktorom je teraz ale dosť strašný bordel.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Takže jsem pochopil, že v sedm je sraz u Bifiho... :D

Ne, vážně. Prosím Bifi, pošli mi SMS číslo na Joea, ať se pri vianočných trhoch najdeme.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Sakra, sám ho neviem nájsť. Joe, pošli ho prosím aj mne.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Ďakujem zúčastneným! Bol to pekný večer, aj keď oproti pôvodnému plánu trošku okresaný.

Po prvé, musel som odísť omnoho skôr, ako by som chcel, takže som s Ebonom a Trevenom bol len také dve hodinky. Ale pokecali sme si (Ebonova povesť neklame, je to kecálek ;)) a stihol som aj jedno pivčo (plus lokšu na trhoch).

A po druhé, keďže Bifi dorazil z Viedne do Blavy až okolo siedmej, tak som Ebona a Trevena zanechal v Lýre samých, aby naňho počkali.

Z plánovanej hry tak bohužiaľ nebolo nič, čo je fakt škoda. S takouto partiou... $cry$

Ale dúfam, že sa bude môcť tento one-shot odohrať trebárs na jarnej Slezine.

Díky chlapi, dĺžim vám zopár pív! :cheers: :clap:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host