GameCon 2007, Pardubice 12.-15.7.

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Takovéhle pokusy nejčastějš vadí lidem vepředu. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Nám se na Sigilu celkem osvědčily screencasty - nahrávání toho, co se promítá (tj. jde o záznam dění na monitoru pc/notebooku) + zvuk, anebo pouze zvuk, pokud se nic nepromítá.
Je fakt, že screencasty byly spíš vynucenější tím, že šlo o přednášky, kde byla součástí nějaká interaktivní tvorba či "dema", takže mělo tuplem smysl to zachycovat takhle, ale i pro normální přednášku by to myslím vhodné být taky mohlo.

Pak to sice při realizaci má lehounce futuristický feeling a člověk u toho musí sedět, aby měl po ruce myš, ale proč ne? :wink:

Obrázek
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Fibrizo
Příspěvky: 492
Registrován: 18. 12. 2004, 23:03
Bydliště: Sairaag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo »

Co se mě týče gameconu, jsem celkem spokojen (mě se člověk nezavděčí (a nejen člověk)
kromě (ne)veselého uvítacího "Tomb of Burekracy" ohledně ubytování to bylo Ok.
Plus sem ještě chvíli blbnus se Sheetama (co se Drizzovi nelíbí na postavě jménem Zzdri?) aještě jsem si zahrál pár deskovek a bang, kde coby šerif sem byl zastřelen. Druhou hru jsem zvítězil (opět jako šerif)
takže čtvrtek Ok

Alnagovy SW byly super, včetně (12-letého) Clonetroopera, který se opravdu choval jako Clonetrooper.
Drd bylo taky super (ale hrát ho dál nebudu) díky skevělému Roleplayi (který občas rozesmál DM tak, že nebyl schopen chvíli hrát). Bohužel, na druhou stranu, díky roleplayi jsme se (jak jsem později zjistil) dostali slabě za 1/3 dobrodružství, které jsme měli ten den odehrát, takže postup nám utekl.
Pátek byl Super
btw: zahlédl jsem v hale bedýnku s speciálními hrami *pouze s povolením* obsahující například Game of Thrones a podobné

Bohužel pro mě, v sobotu sem byl již nějak tuhý, takže si z toho dne moc nepamatuji...
(na vině bohužel budiž matka, která větu, že budu celý týden doma abych si odpočinul po šíleném týdnu v práci a připravil si věci, nějak v nepochopila... význam "odpočinul a připravil" si vyložila jinak a k mému překvapení v sobotu mi oznámila že se budou dělat okna a malovat, takže sem do středy hákoval jak kreten a na přípravu jsem neměl čas (tak tak sem stihl vytisknout Sheety))
We are the the dragons, your magical and other valuables will be added to our hoard and you will be eaten .... or incinerated.
Resistance id Futile.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Sosacek píše:Co na pristi gamecon vzit kameru a ty prednasky nahravat? By mohlo byt zajimave.

Akorat nemam kameru :) Jak by se na takove veci divali "lide nahore", Jezevce?
Pokud bude souhlasit prenasejici, tak s tim neni problem. Co se tyka dilen, tak tam to naopak vubec vhodne neni, protoze by to brzdilo v praci na dilne dane lidi. Jedine dobrovzdani, ktere bych chtel by byla skutecnost, ze ty zabery by nebyly pouzity k verejne prezentaci bez predchozi revize.

Jinymi slovy, nahrat si pro potreby rpgfora hry, prednasky atp. a pak si je tu sirit asi neni problem. Pustit to nekam do verejnych webu, medii atp. uz bych chtel predem nejak resit.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Fibrizo píše:Bohužel, na druhou stranu, díky roleplayi jsme se (jak jsem později zjistil) dostali slabě za 1/3 dobrodružství, které jsme měli ten den odehrát, takže postup nám utekl.
Hmm, to něco vypovídá o turnajovém hraní. 8)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jezevec: mel jsem na mysli neco jako http://www.avc-cvut.cz/ protoze ted koukam, ze mi spousta prednasek utekla.

Akorat se obavam, ze nedisponuju zazemim na to, abych neco takoveho podnikal, proto se taky ptam verejne, misto abych vzal digitalni kameru a sel tocit :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Wan-To píše:
Fibrizo píše:Bohužel, na druhou stranu, díky roleplayi jsme se (jak jsem později zjistil) dostali slabě za 1/3 dobrodružství, které jsme měli ten den odehrát, takže postup nám utekl.
Hmm, to něco vypovídá o turnajovém hraní. 8)
Ano. To "neco" je fakt, ktery si IMHO kazdy dokaze snadno vydedukovat ci vygooglit - a sice ze kdyz je na odehrani urciteho useku dobrodruzstvi k dispozici omezeny cas, neni mozne si neomezene uzivat roleplaying.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Wan-To: Skutečnost, že RPG na turnaji je vcelku nechutný rail-road podobající se spíš počítačové adventuře, než RPGčku, je obecně známý a vpodstatě nezměnitelný. RPG nejsou stvořena pro podobné hraní a já bych ani tak netvrdil, že to něco ukazuje o té hře, protože ta jiná být nemůže, ale spíš bych se pozastavil nad tím, co to ukazuje o těch, kteří se jí zůčastní s vědomím toho, do čeho dou...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Jako hrac jsem na Gamecon jezdil nekolik let. Jednou nase druzina skoncila ve finale, jednou za tretim miste a nakonec na prvnim.

Ve vsech pripadech jsme si uzili role-play, ackoliv jsme krom toho postupovali ucelove a takticky. Nicmene jsme hrali v rolich. Muzete samozrejme polemizovat, jestli umime hrat ten spravny role-playing, ale domnivam se za sebe, ze jsem alespon prumerny hrac, co se role-play tyka.

Jeste na okraj uvedu, ze dobou, kdy jsme to hrali jsme jiz davno nehrali DrD, pravidla videli vzdy az u hry, takze jsem nebyli nakombeni a v jednom pribehu jsem dokonce hral kneze nejakeho pochybneho boha (skutecne role-playove jako kneze se vsim vsudy, ackoliv jsem pouzival pravidla pro theurga) a fungovalo to.

Takze tolik ohledne place na tema - na mistrovstvi neni role-play, kdo jej hraje nedohraje a "je to pouze tupy dracak".

Pribeh, ktery na GMC je musi byt v ramci objektivity rail-road, ale vzhledem ke koncepci je znacne rozvetveny. Nicmene rail-road je pro role-play jeden z tech lepsich hernich stylu.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Sirien píše:spíš bych se pozastavil nad tím, co to ukazuje o těch, kteří se jí zůčastní s vědomím toho, do čeho dou...
Muze to o nich ukazovat nejruznejsi veci. Treba ze si prijeli zahrat dobry pribeh. Cemuz neni - vzhledem k moznosti mimosoutezniho pokracovani - na prekazku ani nepostoupeni do dalsiho kola.
Ostatne co to ukazuje napriklad o Jezevcovi?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Bouchi: já také neřekl, že to o těch hráčích vypovídá něco zcela konkrétního, spíše jsem chtěl poukázat na to, že spousta lidí, kteří tam hrají, k "tupému dračákování" inklinují, i když vím i o takových, kteří na Gcon jedou spíš jen tak pro zábavu. Nicméně když jsem slyšel diskuse nad tím, co hráči/postavy prováděli, aby například někoho vyslechli atp., tak jsem si říkal, že by jim prospělo trocha WoD se storytellerem, který je docela přísný na mechaniku Morality, protože ukazovali přesně to, co je bohužel typické - naprosto nehumánní chování, aniž by se nad tím pozastavovali.
a co se týče toho, co to ukazuje o Jezevcovi...

Jezevec: Ohledně Tvého názoru na rail-roading naprosto nesouhlasím. RR nemá jedinou vlastnost, která by RP nějak podporovala, a pro mě osobně to je jeden z nejhorších herních stylů, i když co jsem tak pozoroval na přesdnáškách, tak má na Gconu docela dost zástupců.
Konkrétně třeba Erikova přednáška o tvorbě příběhu. Přednáška sama docela dobrá, nicméně obsah byl děsný - návod k RR i s grafama a naprosto nepodloženým tvrzením, že jde o velmi dobrý způsob jak vytvořit dobrý příběh. Se Sathel jsme nevěřili tomu, že to někdo může myslet vážně, a ani Jerson se netvářil moc nakloněně předkládané myšlence, jediné o čem mě přednáška přesvědčila bylo, že Erik je člověk se kterým (jako se ST) hrát nechci, potažmo ani s nikým, kdo jeho styl uznává.

Každopádně o rail-roadu si můžeme promluvit v O hraní obecně, tady je to trocha dost OT.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pro všeobecný úspěch byla oddělena a osamostatněna diskuze na téma Railroad v RPG. Klikněte na odkaz a užijte si ji, tady prosím pokračujme o Gameconu.

Děkuji za pozornost.

Konec moderátorského hlášení :P
Uživatelský avatar
Zayl
Příspěvky: 69
Registrován: 9. 4. 2007, 09:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zayl »

Sirien:To ze Mistrovstvi v DrD neni moc o roleplayingu vi asi kazdy,kdo se tam prihlasuje. Ale presto to muze byt celkem dobra zabava - jenom se proste misto na hrani postavy soustredis na reseni pribehu, kterej bejva na GC dost propracovany a spletity, takze dobrat se nejakyhp reseni neni nikterak jednoduchy. Kdyz si pak chci zaroleplayovat, prihlasim se na volny hrani.
Erricovu prednasku jsem bohuzel nevidel, ale pokud muzu soudit tak jako Gamemaster je opravdu vybornej(mam srovnani se zhruba dalsimi peti PJ na Gameconu) a jeho dobrodruzstvi O zivot(soutezni dobr. na GC 2005) bylo vynikajici a mam pocit, ze patrilo k tem, ktery hrani postavy dost podporujou.
Ve jménu Rovnováhy
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Zayl píše:Sirien:To ze Mistrovstvi v DrD neni moc o roleplayingu vi asi kazdy,kdo se tam prihlasuje.
Myslíš třeba tu družinku kde si každý jeden sundal ten magický předmět který podle pravidel měl u sebe a předal to vybranému tankovi?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Nebo tu druzinku, co meli kazdy ve vybaveni "takovehle prkno" s nazornym obrazkem, a cirou nahodou to byla prkna ze kterych se dala sestavit balista? :-)= 8)
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti