GameCon 2007, Pardubice 12.-15.7.

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Program MS na FF je ve výstavbě, schůze MS bude v úterý, tušim. Dopředu Ti řeknu rovnou to, že v souladu s tradicí FF Spec nebudeme dělat nic moc novýho, pojedeme hlavně na původnim programu z léta, takovýty perličky, nejlepší přednášky atd.

Hrát se bude podle toho, co tam bude za tellery, obecně pokud chce někdo hrát něco konkrétního, tak není problém se somluvit.

Až bude program hotový, tak bude nejspíš na http://www.maelstrom.xf.cz
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Zayl
Příspěvky: 69
Registrován: 9. 4. 2007, 09:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zayl »

Ja povazuju letosni Gamecon za vydareny, ale trosku mi vadila vzdalenost mezi kolejemi a CEZ Arenou, jelikoz v Olomouci, kdyz mel clovek treba hodinu volna mezi dvema hernimi sezenimi, tak si mohl zajit zahrat deskovky, zatimco letos to takrka nemelo vyznam.
A pristi rok bych mozna vyhlasovani vysledku presunul na koleje, protoze v Arene toho nebylo moc slyset.
Ve jménu Rovnováhy
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Bouchi »

Zayl píše:Ja povazuju letosni Gamecon za vydareny, ale trosku mi vadila vzdalenost mezi kolejemi a CEZ Arenou, jelikoz v Olomouci, kdyz mel clovek treba hodinu volna mezi dvema hernimi sezenimi, tak si mohl zajit zahrat deskovky, zatimco letos to takrka nemelo vyznam.
Ano, vime ze je to neprijemny problem, pracujeme na dvou zpusobech, jak to zlepsit.
A pristi rok bych mozna vyhlasovani vysledku presunul na koleje, protoze v Arene toho nebylo moc slyset.
Pokud bude na koleji mistnost pro 200 lidi... Ovsem z hlediska GC jako soucasti Czech Open by to bylo nevhodne separovani. Jine vysledky CZO se taky vyhlasovaly v Arene.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Bouchi a Jezevče, napíšu tohle sem, protože nevím, kam jinam to poslat.

Sloučení se šachisty bylo dobré. Líbilo se mi také, že jsme měli přednášky, které jim měly představit různé hry. Bohužel na ty přednášky, zdá se, chodili lidé jen z Gameconu, takže se trochu minuly účinkem. Příště by to možná chtělo výraznější propagaci mezi šachisty... mám dojem, že většina z nich ani nevěděla, že ty přednášky jsou určeny jim. Co takhle napsat o nich do ŠACHISTICKÝCH materiálů? (jestli to tak bylo, už mlčím)

Každopádně - předpokládejme, že mi přišli lidé na "Úvod do RPG". Předpokládejme, že jsem je zaujal a oni by to rádi vyzkoušeli. Fajn... ale já bych je neměl kam poslat! Na GC nebyly žádné ukázkové hry pro začátečníky. A ačkoliv nováčci by mohli teoreticky přijít na jakoukoliv hru a naučit se to od ostatních (často nejlepší možnost), fakt je, že ve chvíli, kdy jsem tu přednášku měl, už byly všechny hry zarezervované. Takže bych ty potencionální zájemce neměl ani kam poslat.

Co takhle zauvažovat na tím, že některé hry by se nedaly rezervovat předem a byly by určeny právě těmto lidem?

Dále se mi nelíbilo, že lidé se často zaregistrují na hru, "jenom aby někde byli". Často ani nečtou anotace a nemají ponětí, o co jde. Dost mě to štve, protože (a) tihle lidé vyžírají místa jiným, kteří by o tu hru měli skutečný zájem; (b) ta hra jim třeba nesedne, takže ji mohou kazit ostatním.

Zhruba polovina mých hráčů si nepřečetla anotaci, takže neměla tušení, do jaké hry jdou. Některým nesedlo pojetí hry a její náročnost. Jeden hráč dokonce po hře pronesl, že se mu vůbec nelíbilo její téma. Co na to říct.

Další problém, který se mi taky stal, je, že lidé s permanentkou se na začátku conu někam napíšou, aby pro jistotu měli aspoň nějakou hru. Ale poté necítí žádný závazek na tu hru skutečně přijít, klidně se pár hodin před ní vyškrtnou a jdou na jinou, zajímavější, která má zrovna volno. To se mi stalo, když se mi pár hodin před začátkem, skoro vyprázdnil jeden termín.

To je takový povzdech do větru - nevím, jak to změnit. Ale třeba někoho něco napadne. Za sebe navrhuji zrušit permanentky a ponechat pouze placenou registraci na konkrétní hru, která by nebyla přenosná na hry jiné (takže "koupím si žeton na Markusovu hru", nikoliv "koupím si žeton a pak ho někde utratím"). Tak by si lidé snad víc rozmýšleli, na co půjdou.
Uživatelský avatar
Arek Maldazaar
Příspěvky: 35
Registrován: 21. 9. 2007, 19:04
Bydliště: plus mínus Brnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arek Maldazaar »

Na GC si urcite nemuzu stezovat, v hale jsem temer nebyl (mozna prave proto), ale na kolejich urcite panovala komorni atmosfera...
Mozna by se sezeni mohla protahnout (hlavne do noci), dost casto nas tlacil cas a tma by jen zhustila atmosferu. Co mi trochu vadilo, byl harmonogram. Ono s tim nejde nic delat, ale jednoho (co jednoho, ale hlavne me) nastve, kdyz se konaji dve prednasky a tri hry, na kterych bych chtel byt, zaraz :/ Na pristi rok bych prosil sehnat casovy kvantifikator...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Markus: Nebyla tahle problematika náhodou ta, na kterou jsem poukazoval? Resp. nebyltohle ten systém, který jsem kritizoval?

Ano, Festival Fantazie nám za přednášení i hraní platí. To je prostě politika Vaška Pravdy. Jiné cony nám za hraní neplatí a stejně ho děláme... nechápu, proč by storytelleři nemohli dělat hraní jen tak, protože ST, kterej by to nedělal, kdyby z toho neměl ony super výhody (co jste to měli? Jídlo zdarma? Nebo ubytování?) do toho stejně nevkládá to, co by do toho vkládat měl.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já si nestěžuju na placení, já si stěžuju na způsob přihlašování předem a problémy, které z něj plynou. Placení za hry mi přijde jako fajn model. A mimochodem, my jsme za hraní zaplaceno nedostávali, všechny poplatky šly organizátorům... my jsme byli zadarmo ubytovaní a stravovaní. Nepřijde mi ale, že by to někdo dělal jen pro tyhle "výhody" - to už si Jezevec pohlídal.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

jo? By mě zajímalo, jak si zrovna tohle mohl zkontrolovat.

Jinak já nadával na placení právě kvůli tomu systému přihlašování předem... nebo to byl aspoň jeden z hlavních důvodů, platba za hru... heh.

Člověka potěší, když prorokuj, že něco fungovat nebude, a ono to pak opravdu nefunguje. Sice mě víc potěší, když se podaří něco o čem sem navzdory ostatním tvrdil, že se to podaří, ale mít pravdu je prostě mít pravdu, takový pěkný pocit zadostiučinění :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Sirien píše:Člověka potěší, když prorokuj, že něco fungovat nebude, a ono to pak opravdu nefunguje. Sice mě víc potěší, když se podaří něco o čem sem navzdory ostatním tvrdil, že se to podaří, ale mít pravdu je prostě mít pravdu, takový pěkný pocit zadostiučinění :D
Navzdory tomu, ze to je flame mi to neda. Vis, ono je vzdycky jednodussi rikat - ono to nepujde, protoze pak clovek nemusi delat nic a ono to skutecne nepujde. Oproti tomu rici, ze to pujde znamena taky pro to neco udelat.

Mit zadostiucineni z toho, ze jsi rikal, ze neco nepujde a taky v tom proste nevidis nic jineho, nez ze to neslo je desne snadne. Jsem rad, ze ti v zivote vse, co chces aby slo jde a muzes byt "nad veci".

Nicmene tve reci na tema ono to neslo a ja to rikal, rikal, rikal, aniz bys videl do toho, co vlastne slo nebo neslo, jsou tu maximalne otravne. Navrhuji, ze bys je posilal do me PM, pripadne idealne rovnou do /dev/null

Dekuji za pochopeni.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Sirien píše:jo? By mě zajímalo, jak si zrovna tohle mohl zkontrolovat.
Snadno, neřekl jsem - pojďte všici a udělejte něco na conu - ale osobně jsem se zeptal těch lidí, co vím, že umí, mohli by chtít a vidí za tou činností vizi, nikoliv slevu na ubytování či dvacku na pivo.

Ošetřeno na faktech jako je kolegialita, slušnost, profesionalita (nikoliv ta zaměněná za peníze). Bylo to ve skutečnosti snadné a již roky funkční.

Ad Markus Jsem si vedom faktu, ze to takto delano je proste spatne a ti lide nemaji motivaci. Na druhou stranu si nemyslim, ze bychom meli diktovat tem lidem, co musi ci nemusi chtit. Nejak tento system osetrime, rozhodne tve pripominky beru v potaz a zapracujeme je.

Ostatni detaily typu volne sloty pro novacky, hry pro novacky, informace do materialu sachistu atp. jsou jiz naplanovane k reseni a vcasne propagaci.

Jen proste s temi nezodpovednymi hraci nemam zatim jasno :o(
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Pokud bude zájem tak se mnou příští rok počítej! :))
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

To mohu říct také. Bavio mě vést volné hry a dělal jsme to ád. Klidněse zase na nějakém programu svezu příští rok a milerád pomohu i s nějakou organizací (to znamená, že se nabízím i na pomoc se starostmi) :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti