[Praha 29.12.] Mage: the Ascension

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 9. 9. 2001, 23:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 29. 12. 2006, 00:35

Q: doufám že to přežiješ, aspoň do zítřka $D. Ať si jí klidně někdo vezme, parťačka se bude hodit :)

Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 27. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit » 29. 12. 2006, 00:40

ještě jsem tam lípnul jeden příspěvek před tebou, přečti... a co že jsi zavrhnul slibovaného Choristera? :wink:

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 9. 9. 2001, 23:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 29. 12. 2006, 00:55

Quasit píše:Pjotr: jinak samozřejmě dobrý, postava v pohodě, jenom mě pobavily jistý shody (třeba výběr sfér). Jenom bych u Petra rád viděl nějakej větší problém, osobní, magický, vztahový... To, že je kleptoman mi nějak moc neoslovuje. Co myslíš?
To nebylo myšlený jako kleptománie, ani jako problém. Problém má být, že po něm jdou ty padouši, napsal jsem to asi moc mírně. Představuju si to jako nějakou organizaci která okrádá lidi o sílu, vůli, sny. Ať tomu budem říkat wyrm, Pentex, Malfeani, nebo Ogdru Jahad. A ta není zdaleka jenom na Chodově, tam jenom rozjela nějaký inovativní proces. Petr na ní naráží prakticky pořád, takže je prakticky pořád na útěku. Nemá chvíli klidu, pokud není doma, ale tam zas dlouho nevydrží, protože ho to táhne mezi lidi. A je jenom otázka času, kdy se mu nepodaří utéct.
Asi se nedá očekávat, že by mohl tohohle nepřítele porazit, ale může hledat způsob jak se před nimi zamaskovat. Nebo je nějak nepřímo oslabit, aby měli na práci důležitější věci než jeho.

EDIT:
Quasit píše:ještě jsem tam lípnul jeden příspěvek před tebou, přečti... a co že jsi zavrhnul slibovaného Choristera? :wink:
jj, přečet, jenom mi chvilku trvala odpověď. Choristera jsem zavrhnul, protože mi přišlo, že by se moc dubloval s dvojčatama. A tohle mě zrovna tak napadlo...

Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 27. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit » 29. 12. 2006, 03:08

Tak všechny moje koncepty pohromadě... nebojte se je brát pouze jako inspiraci, upravovat, měnit, aby to byla vaše postava a cítili jste se s ní dobře. Ještě je dopilujeme zítra při společné tvorbě, hlavně bych chtěl zapracovat nějaké vztahy mezi postavami. Nemůžeme to hrát "Tak jste se potkali v hospodě U Merlina..." $D
Jo to je vlastně už dneska... tak se na to radši půjdu vyspat.

Markéta Vlachová
Markéta je profesionální tanečnice. Drobná dívka s dlouhými světlými vlasy vypadá jak z vtipu o blondýnkách, ale navzdory svému přitažlivému zevnějšku je přesvědčená o své fyzické nedostatečnosti. Léčila se z anorexie a znepokojuje ji vzrůstající spotřeba uklidňujících léků.
Probudila se na jedné rave party, kde náhle prorazila časovou bariéru a v extázi zrychlovala a zpomalovala okolní tanečníky, což považovala za účinek drog. Po velmi drsném dojezdu však zjistila, že její vnímání času je neuvěřitelné a začala mít věštecké sny a předtuchy, které se vyplňovaly. Před nedávnem zjistila, že je těhotná, a zároveň její přítel zmizel, jakoby se do země propadl. Markéta by ráda zjistila, co se s ním stalo, i když ho nemilovala a nemůže se rozhodnout, zda si dítě nechat. Budoucnost naznačuje nesmírnou důležitost dítěte, ale vše je nejasné.
Markéta neměla žádného učitele, její magie je intuitivní, spontánní. Cítí, že svět osciluje na rytmu a pomocí tance, drog, tleskání, skandování nebo hudby s ním dokáže hýbat.
Sféry: Čas, Mysl, Entropie
Resonance: Rozostřená

Sosáček
Tomáš Szabó
Tomáš je mladý vytáhlý kluk kolem pětadvaceti, ale přesně to neví. Je počítačový technomág, který dezertoval od Technokracie. Bohužel zjistil, že do hlavy mu byly pro takový případ vloženy hypnotické příkazy, které ho připravily téměř o všechnu paměť a ze svého předchozího života si pamatuje jen pár letmých útržků. Před další erozí své mysli se brání duševním cvičením, přesto občas podléhá podivným impulsům, které jakoby nebyly z jeho hlavy a tajně se obává, zda nakonec nebyl jeho útěk zinscenován Technokracií s nějakým skrytým účelem.
V těle má několik implantátů superpokročilé technologie, které mu umožňují provádět množství telemetrických měření a mimo jiné bezdrátový VR přístup do jakékoli počítačové sítě. Ovšem působí mu značné zdravotní problémy, protože vyžadují speciální údržbu a drogy, ke kterým nemá přístup.
Tomášova pozice mezi nezávislými technomágy je špatná, protože zběhovi dlouho nikdo nedůvěřuje. Hrozně rád by dokázal, že není nastrčeným agentem a získal nějaké přátele.
Pro Tomáše je magie prostě superpokročilá technologie. Když má správné nástroje, provede potřebné superstrunné výpočty a přesně cílenou malou změnou dosáhne třeba výpadku elektrárny. Bohužel nevychází to úplně vždy, svět je nesmírně složitý a proměnných příliš mnoho.
Sféry: Prostor, Energie, Hmota
Resonance: Proudící

Sirien
Dvojčata
Martin a Marek Dostálovi jsou typická jednovaječná dvojčata - podobní si jak vejce vejci, zrzaví pořízci těsně po dvacítce. Sdílejí i podobné myšlenky a často dokončují navzájem věty. Ale čím dál víc se zdá, že jim jejich stejnost leze na nervy a chtějí se od sebe odlišit.
Dokonce se i Probudili naráz, když pozdě večer cestou z tréninku narazili v tmavém podchodu na... cosi. Bylo to jako černý okřídlený stín ve tmě a dvojčata ho spálila světlem, které prorazilo z jejich hrudí, propálilo košile i svetry a zanechalo v kůži vypálené znamení dvojitého kříže a brány. Skoro vzápětí je vyhledal jejich učitel, starý rabín, který se zdál být událostí dost znepokojen a naznačoval, že jsou pravděpodobně inkarnací tak mocného mága, že jeho duše se rozdělila do dvou těl. Pravdou je, že magie dvojčat je nejsilnější ve dvojici, až moc silná, a provází ji duševní proměna, kdy se stávají jednou bytostí a jejich těla se pohybují jako zrcadlové odrazy. Jejich učitel jim přikázal nosit magické náramky, které se zatím ani po jeho zmizení neodvážili sejmout.
Jejich magie vychází ze světla, prastarých zapomenutých jazyků a obřadů. Slabiky jazyka jsou prý řečí nebeských sefirot a andělů.
Sféry: Prvotno, Duch, Entropie
Resonance: Martin - Zářící, Marek - Pronikavá

Kateřina Malá
Katka je momentálně nezaměstnaná a žije se svou matkou alkoholičkou, což trochu vysvětluje její odpor k alkoholu. Na druhou stranu je Katka takové přírodní až živočišné děvče, co si radosti života rozhodně neodpírá.
Katka žila vždy s hlavou v oblacích, ve svém vlastním světě, ale když začala slyšet hlasy, přece jen se zalekla, jestli už jí opravdu nehrabe. Bylo to však Probuzení, které jí poskytlo především možnost komunikovat s duchy. První byla dvojice koček, Černé a Bílé, které se staly jejími duchovními průvodci a učiteli. Obě mají typicky kočičí povahu a jsou jako dvě strany mince, Bílá radí většinou mírnější, lstivější cestu, zatímco Černá je spíš přímočará a bojovná, ale obě milují kočičí kruté hry. Zároveň Katku zatáhly do vleklé války s krysími duchy kanálů a teprve se začíná ukazovat, jak vážná věc je. Katka už má pomalu fobii z hlodavců a ne nadarmo.
Převážnou část své magie provozuje Katka přes kočky, kterým za odměnu obětuje. Začínají pěkně tloustnout, což sice zaručuje větší moc, ale na druhou stranu z nich začíná jít opravdu strach. Katka si uvědomuje, že kočky by chtěly její totální závislost na nich, proto moudře zkouší i jiné cesty - kouř, zrcadla, křišťálovou kouli, tarotové karty a byliny a elixíry.
Sféry: Duch, Život, Prostor
Resonance: Svobodná

Fritzs
Patrik Šťastný
Patrik navrhuje automobilové motory, je několik let ženatý, ale uvědomuje si postupné odcizování od ženy. Je otázka, nakolik to má na svědomí jinakost, kterou mágové zneklidňují všechny lidi. Patrik hledá útěchu ve svých motorech a v dílně, kde si sestavil automobil, jakých po Evropě mnoho nejezdí.
Právě při navrhování jeho revolučních vlastností Procitl a když se mu ostatní konstruktéři vysmáli, že to nikdy nemůže fungovat, postavil si ho. Ovšem nikdo jiný ho nedokáže ani nastartovat. Prostě s tím neumí zacházet. Když zkoušel prototyp motoru, došlo k nehodě, která Patrika ozářila či kontaminovala jakýmsi neznámým zářením. Následkem toho mají všechny stroje v Patrikově blízkosti tendenci samovolně startovat a zapínat se, pokud se neodstíní speciálním postupem.
Právě tato vlastnost k Patrikovi přitáhla pozornost nejstaršího z pražských mágů, samotného Františka Křižíka, jehož geniální stroje Patrika ohromily. Zároveň však vyděsily, protože se zmizením Křižíka zůstaly v jeho dílnách sice zabezpečené, ale bez dozoru a údržby... a kromě nehody nastává riziko sabotáže či krádeže.
Patrikova magie se opírá o "vědecké" pokročilé postupy, experimentální slitiny a neobjevené druhy částic. Neudělá krok bez svých speciálních šikovných zařízení a hračiček, které jednoduše porušují zákony konvenční fyziky, zároveň ale vyžadují jemné zacházení a neustálou údržbu, jinak přestávají fungovat. Bez svých přístrojů je bezmocný, ovšem je i schopný improvizátor.
Sféry: Hmota, Energie, Prvotno
Resonance: Energizující

Qualdezar
Radim Kovařík
Radim je básník, snílek a vizionář. Hubený, shrbený, vypadá, jako když nese na ramenou tíhu celého světa. Je těžký melancholik a trpí migrénou, má však veliký soucit a dokáže odložit své problémy, když chce někomu pomoci.
Právě při jednom migrénovém záchvatu, když se svět rozpadl do pruhů a chaotických zvuků, před ním náhle vyvstaly jasné linie osudu, který určuje běh věcí. Uviděl člověka, který právě šel do neštestí a zastavil ho před ukvapeným rozhodnutím. Od té doby se snaží lidem pomáhat, což mu přináší pocit štěstí, zároveň ho ale ubíjí poznání, že osudu nakonec máloco unikne a opravdu výrazná změna je velice obtížná. Tuší, že svět kráčí Posledními dny, zároveň ho to však naplňuje jakýmsi zatvrzelým odhodláním nevzdát se a bojovat aspoň za tu chvíli, která ještě zbývá.
Radimovou doménou je osud a psýcha, které ovlivňuje tu vhodně pronesenou větou, tu zapálením svíčky, tu zacinkáním zvonku nebo jen stopou ve sněhu. Pokaždé drobná příhoda změní běh věcí a na okamžik oklame osud, který vychýlí jeden svůj pramínek. Ale řeku přehradit nedokáže.
Sféry: Entropie, Mysl, Čas
Resonance: Odolávající
Naposledy upravil(a) Quasit dne 29. 12. 2006, 11:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5476
Registrován: 9. 5. 2005, 20:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs » 29. 12. 2006, 08:23

Quasit: OK, zamlouvám si Patrika Šťasného...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 1760
Registrován: 16. 10. 2004, 15:34

Příspěvek od Jiron » 29. 12. 2006, 09:05

Smím se přijít podívat? A kam vlastně? Už se to ví?
"Když už to čůro vyndáš, musíš bejt připravenej ho použít"
obecná poučka o zbraních

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7420
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 29. 12. 2006, 09:52

Myslím že Radim Kovařík $P
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Napiš recenzi! $:)

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 9. 9. 2001, 23:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 29. 12. 2006, 10:34

Jiron píše:Smím se přijít podívat? A kam vlastně? Už se to ví?
Letná. Sraz v půl šesté na Letenském náměstí, ti co neumějí přijít včas $P volají 776650900 potom co tam dorazí.

Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 9. 9. 2001, 23:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr » 30. 12. 2006, 11:25

Děkuju všem zúčastněným za hru. Postavy třeba ještě využijeme při nějakém dalším hraní, kde bude víc prostoru na rozehrání jednotlivých příběhů. Určitě bych to chtěl ještě zkusit, protože mi přišlo, že mají plno nevyužitého potenciálu.

Quasit

Uživatelský avatar
Sirien
Pragmatik
Příspěvky: 7174
Registrován: 6. 6. 2004, 17:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 30. 12. 2006, 13:44

Určitě bych další hrou navázal... ěkdy, až se nějak zase sjedem
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7420
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 2. 1. 2007, 18:54

Taky všem děkuji, konečně jsme si mohl zahrát Mágy. S Quasitem jsem se už o hře tak nějak bavil, každopádně i přes nějaké drobné nedostatky tu hru hodnotím pozitivně. U hry jsem se náramně bavil, a to nemyslím jen některé ty hlášky. Postavy byly super (i když u mé jsem později trochu litoval, že jsem ji neudělal v některých ohledech jinak) a jejich společná tovrba, jak jsem se shodli, byla jedna z nejlepších částí hry. Bohužel také sežrala velkou část hracího času, takže se vše nestihlo rozvést. Takže jakákoliv další hra je dobrý nápad, aby se to napravilo.

Takže ještě jednou díky všem a zejména Quasitovi.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Napiš recenzi! $:)

Uživatelský avatar
Sirien
Pragmatik
Příspěvky: 7174
Registrován: 6. 6. 2004, 17:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 2. 1. 2007, 19:00

Musím potvrdit... možnost zahrát si dvojčata byla suprová zkušenost, myslím, že pokud dostanu příležitost na ně navázat, tak udělám pár věcí jinak, nicméně to bylo opravdu zábavné...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host