Praha - Burning Wheel

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Já si nic nerozmyslel, ale otázka samozřejmě je, kdy to bude a taky o čem to bude. Zahrát si sice chci, ale ne za každou cenu cokoliv, když kvůli tomu budu dojíždět.
Takže otázka taky je, kdo má jaké očekávání od hry.

Edit: Co se skupin týče, asi se podřídím tomu jak jste to vymysleli. Třeba s Bifim asi budu mít možnost si zahrát v Bněnsko-Bratislavské skupince, takže tam míst přenechám někomu, kdo tu možnost mít jinak nebude.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Bifi : Já jsem pro, otázkou je, jak se k tomu postaví Bazi.
Sosi : myslím, že je dobré si předrozmyslet a hlavně shodnout se aspoň na něče, s čím čék na brainstorming půjde, namísto úvodních dvou hodin dohadování.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Qual: je tu problem s rozdelenim na skupiny. 8 lidi proste najednou nedam, 4 a 4 jsou nejlepsi volba. v prvni skupine jsou tri, takze jedno misto je volne, a mam jako zajemce tebe, katku, vlasaka (kterej ale letos uz nema cas) a jindru. eventuelne by se mel pridat conlai, az se vrati.

no, videl bych to tak, ze se ja, bizi, bafi a trevacek dohodneme na terminu a ten ctvrty prijde, pokud bude mit cas. a druha skupina se utvori ze zbyvajicich lidi, pac mi to pripada srozumitelnejsi, nez casove synchronizovat 8 lidi.

Trevacek a Bafi: no. abych prednesl nejakou alternativu, co takove hvezdne valky? jen napad, je to trochu civilnejsi a snaze predstavitelne nez nejake bezejmenne fantasy, a zaroven je tam materialu dost.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Sosacek píše:Trevacek a Bafi: no. abych prednesl nejakou alternativu, co takove hvezdne valky? jen napad, je to trochu civilnejsi a snaze predstavitelne nez nejake bezejmenne fantasy, a zaroven je tam materialu dost.
To ako podľa Burning Empires? Lebo pri novom settingu inak musíš vymyslieť milión lifepathov, traitov a ktovie čoho všetkého...

Prakticky neznášam Hviezdne vojny. Dokážem sa na tú starú trilógiu tak raz za 5 rokov pozrieť, ale to je tak všetko - čítať román alebo hrať PC hru alebo RPG v žiadnom prípade.

BW nie je bezmenné fantasy. Je to tolkienovské fantasy. O svete stačí jeden odstavec, o regióne kde sa má hrať tak dva (závisí od toho, nakoľko bude dej izolovaný) a pobrainstormovať trocha nad kultúrou, čo môžu hráči na začiatku urobiť spoločne.

Jo, ešte k tomu brainstormingu. Navrhujem, aby sme základnú kostru dohodli na fórach, aby sme produktívnejšie využili čas keď sa stretneme. Dokonca by som navrhoval, aby sme na druhý deň po robení postáv už aj hrali, aspoň nejako provizórne. Ide totiž o to, že: a) som už v Prahe (a na to, aby som si do Prahy šiel len urobiť postavu, je to asi trocha drahý výlet); b) ak bude mesiac alebo koľko pauza medzi robením postavy a hraním, tak si nikto nebude pamätať, čo sme nabrainstormovali a čo je vlastne jeho postava zač (duchom), a motivačný moment z robenia postavy a celkové nabudenie je tiež v čudu.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

tak, byl jsem poslan do ****** za presne 48 minut. to je skoro rekord :-)= $D

lifepaths na SW mam, a navrhnout mechaniky na Silu asi neni problem, a navic by se mi takova hra malicko lepe vedla, pac se v SW vyznam, ale jelikoz ti SW vadi tak je to dost jedno. snad druha skupina.

ale pokud chces hrat hned druhej den, tak to asi bude docela drsny, hm, zvlast kdyz si ted proste nedokazu predstavit jak by takova hra za orci komando mela vypadat. ale uvidime, to nejak bude.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

No ono to je OK že Ti SW niečo hovoria (a určite by mali hovoriť hlavne GM-ovi), ale mne nič*. Existuje riziko, že by ma tá postava len málo zaujímala a že nebudem rozumieť svetu, v ktorom sa hra bude odohrávať, a jeho konfliktom.

Neber to tak, že a posielam do ******, ale pre mňa je SW takmer úplne cudzie (a k tomu zvyšku, čo nie je cudzí, mám skôr negatívny vzťah). Akonáhle niekto začne hovoriť o rôznych érach a X-Wingoch a Storm Trooperoch (ktorých brnenie je ináč dosť ankúl), tak sa mi vypína externé vnímanie.

(Verím, že niekto môžeme mať podobný mimo-chodný postoj napríklad k svetu Warhammeru a pod. Tiež pripúšťam, že sa dá dobre si zahrať aj vo svete, o ktorom hráč nič podrobnejšie nevie, ale pri BW systéme som mierne skeptický. A stále by to neriešilo to, že mňa SW vôbec, ale vôbec neláka a ak by si na nich nástojil, asi by som radšej zostal doma**.)

M

________________________
* Teda nie úplne nič, viem, že existujú (Temní) Jediovia a (Temná) Sila, nejaké Impérium a nejakí vzbúrenci, ďalej z filmu si pamätám zopár kolorful detailov ako napr. ewokov, Mr. Yodu a Hana Sola a.k.a. Harrisona Forda, ale dec ebaut it. A ešte som videl Space Balls. ("Zadžemovali nám radar!")
** Nechcem aby to vyznelo ako nejaké vydieranie alebo čo. Proste nemám chuť sa hlbšie noriť do sveta, ktorý ma ničím neoslovuje. Je to presne ten istý typ rozhodnutia, ako keď sa rozhodnem neísť do kina na Supermana alebo si nekúpiť knihu o Harry Potterovi. Proste "načo?", prípadne "...heh? WTF?". $D Jednoducho nezáujem.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vzdyt jsem rikal ze jen navrhuju alternativu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Bifi : možná, že ta nabídka nebyla určena nám, mám totiž dojem, že na tom, že skupina A nebude hrát scifi v BW/E už jsme se domluvili dříve - na začátku této debaty. Já SW v nejbližší době hrát nechci (možná za rok za dva, až mě omrzí BW, tak zkusíme v nějaké jiné sestavě SW pod BE), Bazi nechce hrát scifi vůbec, podle svých slov (když tak mě oprav, Bazi).

Bifi : děkuji za lepší definici - základnú kostru na fórech. Zbývá Sosiho a Baziho hlas, resp. protihlas k tomu orčímu komandu. Jak to vidíte, pánové. Já jsem každopádně pro, jak už jsem vyjádřil výše.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

K tej kostre: možno jediné, čo je na fórach treba dohodnúť, sú približné Beliefs a Instincts jednotlivých postáv a nejaký celkový tón hry. Výroba postáv ako takých môže byť ponechaná na prvé stretnutie, v tom problém nevidím. Zároveň by to mohlo byť dosť na to, aby Sosanorboven pripravil session?

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

No, pokud bychom byli orkové... hihi. Prý půjde dost o spory o vedení a také by mělo jít o to, jak jsou orkové fascinováni okolním světem. Ale BWheelová tvorba postavy mi moc nesedne, takže o tom budu muset hodně přemýšlet, aby se to tam dalo zamontovat. Zatím mě nenapadá nic.

OT : Sofi a Bafáček se vydávají na tůru k Bazanorbovenovi navštívit majestátného Treviho... Zatím v Pekle kují své pikle Vlifi a Basák. Případně samozřejmě Blasák.
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Bazi souhlasi se vsim vyse uvedenym a rovnez i s terminem, ktery zde nenasel, ale byl mu zaslan systemem Short Message Service.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Tož od Sose mám volaký feedback po ICQ, ale nevím, zda jej mohu prezentovat zde, takže prozatím budeme pokračovat v orkohře.

Problém je, že neznám Tolkienovské orky a bojím se, že když se vytasím s nějakou představou, nebude přijata protože. Takže bych požádal jednoho z Vás - dvojice Bisáček a Sofi - abyste udělali malinkou prezentaci BurningWheelovských orků. (Ehm... popřípadě tedy Bofáček nebo Sisi).
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Takhle. Slo o to, ze Orkove sice vypadaji na papire dobre, poznavaji vzdalenych kultur a jejich stret s orkskou brutalitou, spor o vedeni, zrada, ... ale enjak si pod tim vubec nedokazu nic prakticky predstavit. Nenapadaji mne zadny ukazky.

Druha skupina: muze mi na sebe Qual (equals(kocka)), Sathel a Jiron dat mail?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Já si dokážu představit celou orčí kampaň, otázkou je, jací jsou orkové v Tolkienovském BW. Nechci si totiž vytvářet postavu, která následně bude kompletně mimo. Už jsem třeba jednou hrál orčího vozataje, nižšího šlechtice, vznešeného, pyšného a ctižádostivého tlustého orka s nějakými statky a vazbami v orčí feudální společnosti, ale obávám se, že by to do Tolkienovského světa moc nezapadalo.

Ploty Ti mohou vzniknout už jen z toho, jaké postavy si hráči nadefinují... Předpokládám, že o to v BW jde. Každopádně si definitivně rozmysli, jestli chceš hrát orky nebo ne. Nemá cenu brainstormovat o nich, pokud víš, že Tě to nebude bavit (a jenom nechceš kazit zábavu). Tvůj hlas je stejně platný, jako náš - nejsi sluha lidu, ale GM, tedy jeden z hráčů.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Sorry, že se do toho montuju, ale dovolím si něco plácnout o skřetech v BW: V burneru jsou celkem čtyři pomyslné skupiny (settingy) skřetů, mezi kterými je během tvorby postavy možné přecházet - otrok (chattel), velký skřet (grat black), legie (black legion) a služebník temnoty (nebo tak nějak, vpodstatě šaman, černokněžník). Postavy se mohou narodit jen do prvních dvou settingů.
Vlastností, která skřetům podle mého nejde odpárat je nenávist, tichá nenávist k silnějším a nadřízeným, výbušná brutální nenávist v boji, týrání slabších... Dokonce tu pro ni je vyjádření exponentem (1-9, při 10 už je postava nehratelná, poddá se své nenávisti) a nenávist se také "zlepšuje" (spíše sílí) podobně jako dovednosti. Nenávist může být prospěšná, pokud ji skřet umí využít (služebníci temnoty ji navíc umí využívat k rituálům a kouzlení), ale mnohdy je také v cestě. Každopádně to z mého pohledu vypadá jako věc, bez které by to nebyli skřeti.

Zajímavou (nepovinnou a upravitelnou) barvu potom dodávají zvláštní rysy (traits) skřetů. Vyplývá z nich, že třeba jméno si musíte zasloužit (životní cesta Pojmenovaný (Named)), do té doby máte něco mezi jménem a popisem činnosti, funkce (Ten-který-stopuje-naše-nepřátele-a-rdousí-je-ve-tmách, zkráceně třeba Stopař nebo Rdousič...co já vím).
Skřeti také nedají dopustit na motivační úřinky biče, jak říká rys Kde je bič, tam je cesta.
Vidí dokonale ve tmě a nenávidí denní světlo, jen někteří velcí skřeti jsou schopni chodit ve dne bez postihů (rys Nepřítel slunce)...

Mno, to je asi tak vše, co mě napadá - good luck. :wink:

PS ještě něco, Bifiho post o komandu v nepřátelském týlu mi připoměl film Umírání za dlouhého dne, který vypráví o skupině britských commandos, kteří jsou ztraceni hluboko v německém území. Doporučuji.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti