Praha - Burning Wheel

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

takze

skupina A: 2x za mesic:

1) Bazi
2) Treven

skupina B: 1x za mesic

1) Qual
2) Bifi
3) Jiron
4) Vlasak (ma notoricky malo casu, notorik jeden)
5) Sathel
6) Conlai (z se vrati z anglie)

no. ponekud nevyvazene, nemluve o tom ze i 6 lidi je moc, zvlast pri tyhle frekvenci, pac kdyz se na nekoho nedostane, tak ma dalsi sanci az za mesic. navic mam takove podezreni, ze je tu akutni nebezpeci, ze lide ze skupiny A mi reknou "no ale ja chci hrat taky s Bifim".

takze jinak.

Prvni veci je, ze udelat znovu demo, myslim tim Darek. S jinymi lidmi na jinych postech to muze vypadat uplne jinak.

Nicmene, mam na mysli kampan. Muzu o ni rict ze bude (bude-li) fantasy a rad bych ji umistil do nejakeho velkeho mesta (ala Ankh-Morpork), ale to je tak vsechno co muzu rict, aniz bych znal presvedceni postav.

Jelikoz mam pocit ze tu cast zajemcu nevi co je presvedceni, a nevi do ceho tudiz jdou, tak si dovolim miniaturni rychlokurz BW.

Postavy do BW se tvori spolecne a dohromady, tak aby spolu ladily pripadne neladily, podobne jako treba u MLwM. Kazda postava je primarne definovana tremi presvedcenimi(*), ktere pomahaji popsat postavu, a take tvorit situace. Takze kdyz si hrac nastavi u sve postavy presvedceni "Odmitam politicke svatby", tak tim na jednu stranu rika ze jeho postava veri na lasku (nebo co), ale na druhou stranu tim take rika, ze on jako hrac chce hrat hru ve ktere se budou objevovat politicke svatby, protoze k cemu by mu to presvedceni bylo, kdyby se tahle vec neobjevila ve hre? (**).

No, to je sice hezky, ale spravna zabava zacne, az kdyz se ty presvedceni propoji mezi postavama, proto se taky ty postavy tvori spolecne. Abych mel nejake priklady, dame treba "miluji Terku (***) a chci s ni stravit zivot." Zajimavejsi ale bude kdyz si tohle nastavi u svych postav dva hraci, a budou ve hre bojovat o Terezu, zvlast pokud je Terka PC, a neni si jista koho si vybrat. Kdyz prihodime jeste "<jmeno postavy druheho hrace> je muj pritel, hodne jsme toho spolu zazili a ja nehodlam jeho pratelstvi jen tak zahodit" Tim uz mame navrzeny pribeh o tom, jestli hosanum pratelstvi vydrzi, nebo jestli se pohadaji kvuli holce, budou si muset vybrat co je dulezitejsi.

Priklad, jak to vypada kdyz se to dobre namicha byl prave Darek.

Kazdy presvedceni by se melo obevit kazdou hru. U kazdy postavy. Takze u 6ti hracu uz mam 18 presvedceni na ktere musim vymyslet situace -- to nejenom ze tezko vymysli, to se za nejaych 6 hodin skoro ani neda stihnout. Proto omezeni poctu hracu.

...

Pokud jste docetli az sem, tak dekuji za pozornost. Je to dlouhy a slozity, ja vim. Ale BW nepatri k zrovna nejjednodussi hram.

(*): V originale Beliefs. nenapada mne moc lepsi preklad. kdyztak sem s nim.
(**): z toho taky plyne, ze BW je vic o spolecne tvorbe pribehu, nez o vziti do postavy, jako treba ten MLwM.
(***): to je jen priklad, proboha. Minule jsem rekl "Veroniku", a Vlasak na mne koukal fakt divne.


EDIT: proc to pisu sem? protoze nechci abychom se natesene sesli, ja ohle popsal, a pulka lidi se zvedla a odesla.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 15. 11. 2006, 16:21, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Můj návrh zní : napárovat skupiny na dvě po čtyřech hráčích. Budu pak hrát buďto 1 × za měsíc s jednou skupinou nebo, v případě že bude méně hráčů, v obou skupinách, tedy celkem 2× za měsíc. V případě, že

Udejte sem nebo Sosimu napište, prosím, nároky na hru a kdo s kým chcete hrát (nebo budete asi zařazeni, když Vám to bude jedno).

Já píšu rovnou, že chci hrát s Bifim a s Bazim. Vzhledem k tomu, že se Bazi TUŠÍM vyjádřil, že by raději fantasy a Bifi taky napsal, že raději BW než BE, tak pro tuhle skupinku, pokud to někdo z nich nevetuje, připadá v úvahu jen BW.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jo. chtel jsem napred vyzkouset jestli ten uvod nekoho odradi :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

OK. Sosanorboven je GM, a hraci zatial Bizi, Bafi a Trevacek. Frekvencia skupinovej... ehm... 1x mesacne, vzdy kazdy druhy utorok 13. v neparnom mesiaci.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

co je "neparnom mesici" ?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Sosacek píše:co je "neparnom mesici" ?
S diakritikou "v nepárnom mesiaci", t.j. v lichém měsíci. (Nie "v neparnom mesiaci", čo by sa dalo vykladať ako nie v lete.) Najbližšie 13. března 2007, ďalší utorok 13. v listopadu 2007 sa vynecháva a kalendár na 2008 nemám. :D
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:co je "neparnom mesici" ?
To jako že je zima a nepotíš se.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

to jsem stejne nepochopil :>:o/
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Óukej, dáznt mätr.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

to znamena dva uterky v lichym mesici a zadny v sudym, chapu to spravne?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Nie, to bol vtip - a malo to znamenat, ze v kazdom lichom mesiaci, v ktorom pripadne na 13. den utorok, je mozne hrat - ale len v kazdom druhom takomto dni. Massive OT.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Aha. Promin, jednak tu smrdi jazykova bariera, a jednak jsem vcera videl prilis mnoho komplexnich cisel v exponencialnim tvaru v kombinaci s diferenciointegralnimi rovnicemi na to abych chapal nejake vtipy.

Takze prvni skupina je
Bazi
Bifi
Treven

ok. rad bych slysel, co si o tom druha skupina mysli. muzeme k nam nacpat jeste jednoho cloveka, treba vlasaka :)

ale hlavne bych rad slysel, jestli si to po mem uvodu nekdo nerozmyslel :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Já bych spustil brainstorming o postavách, kdyby to nikomu nevadilo.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Jo. Ja navrhujem orkské komando, prenikajúce hlboko do nepriateľského teritória.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Brainstormingu sveta a tvorbe postav bude venovana cela prvni session, takze netreba spechat.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů