Search through the Dark

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

No to je skvělý! Takže z původního splitu:

Thalasar, Lina, Escalen

Feadu, Alea, Sacrathas

je nyní split:

Thalasar, Feadu

Zbytek....

Feadu je potřeba nalákat ale jinak si myslím, že by to mohlo vyjít.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

To je jenom odhad na zákaldě toho jak se situace vyvíjí, ne nějakej 100% split a stejně situaci budeme řešit až k Maerimidře (jestli vůbec) dojdete. Tj ten split neřešte zatím jako závazný.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Jiron píše:No to je skvělý! Takže z původního splitu:

Thalasar, Lina, Escalen

Feadu, Alea, Sacrathas

je nyní split:

Thalasar, Feadu

Zbytek....

Feadu je potřeba nalákat ale jinak si myslím, že by to mohlo vyjít.
Ehm... já to sice myslel trošku jinak, stačí si pozorně přečíst ten můj mail, ale vcelku... proč ne tak nějak. Kladl bych důraz na větu "...moc se mu nikoho nechce tahat s sebou ..." Neměl jsem taky na mysli to, že se budou řešit obě družiny sólo - jednu povede Dalcor a druhou já - ale spíš jako takové menší zpestření práce pro Dalcora, a ta moje část měla být něco jako menší soukromý scouting, o kterém nutně netvrdím, že je ho třeba odehrát, spíš jsem myslel něco ve stylu dvouvětého vyjádření "byl jsi tam a tam a houby jsi našel, kromě toho se ti povedlo najít poměrně bezpečnou cestu k...". Tak, jak jsem si to představoval, by se Tahlasar po této menší (kulturně-vzdělávací) vložce vrátil k partě a podnikli bychom nájezd na cílové místo ve městě nejspíš společně. Opakuji, Tahlasarovi jde v současné době spíš o menší scouting. Ale je to na Vás...

Ale proč jsem sem vlastně vlezl - po ne až tak úspěšné cestě na hraní z tohoto úterý se chci zeptat, co že to vlastně hrajeme (a jestli hrajeme) další úterý? Jako jestli se mám připravovat intenzivně nebo intenzivněji.

BTW, netušíte, proč mi to na tomhle fóru ukazuje nový příspěvky, ale ty nový v tomhle konkrétním threadu mi to prostě neukázalo?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

CADWALLON!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Abych řekl mám trošku probléms psolední session, respektive s mojí mírností, rád ybch Vás upozornil, že ačkolvi mám sklony být mírný, co je moc to je příliš.

Za prvé bych rád ozámil všem hráčům že Shevarash je jediný bůh v elfím pantheonu, který je vysloveně spíše zlý, než dobrý. Tudíž se dá předpokládat že jeho klerici rozhodně nebudou ctnostné a milé povahy, spíše bezskrupolozní hajzlové, kteří jdou za svým cílem za jakoukoliv cenu. Provokovat je, je většinou otázka krátkého trvání.


Dále bych rád upozornil některé hráče že ne všechno ve hře má vliv na vývoj příběhu, prozkoumávat kamenou zeď v jeskyni je jako procházet punkevní jeskyní a místo na říčku to zanmená koukat na vápník. Jasně, já vím, co kdyby...


A do třetice. V DnD neexistuje až an malé vyjímky instantní smrt. Což mě mrzí neboť při poslednís ession by byly Lina a Tahlasar okamžitě mrtví. Buď hřešíte na to že sjem shovívaví a nebo na to co umí d20 ale s mojí shovívavostí do budoucna moc nepočítejte...

Být v osvětlené jeskyni, navíc ze sdrojem svetla, být pod palbou z ústí temné jeskyně, když jsou střelci ještě shovaná v záloze tak nejhorší možné řešení je rozeběhnout se proti ústí jeskyně... Tak na to příště prosím myslete!

Každopádně se těším na další zážitky a prosím o vaše hodnocení samotné hry. Vím že psoeldně to ode mě byla slabota, ale rád bych věděl vaše názory, a samozřejmě také vaše návrhy ajk jednotlivé psotavy zapojit více do děje.

Slibuji také že Sakrattas nebude tak machrovat! Ale musím říct že děkuji Bazimu a Merendilovi za super zážitek v domě Dasp.

Pokud pánbůh dá připravím do budoucna nějaké materiály...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Nicméně za Feadu musím říci, že riziko instantní smrti hrozí :-)
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Merendil
Příspěvky: 60
Registrován: 4. 6. 2005, 08:41
Bydliště: Bruntal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merendil »

No posledni session byl slabota (a to prevazne ze strany hracu :( )

Vtipkovalo se kdy se nemelo atd. A abych pravdu rekl zacina mi to dost vadit. Uz jsem se k dannemu problemu vyjadroval drive, kdyz se jeste hralo v Rytiry. Je to spise tim ze mam rad spise epicky ladene pribehy se vsi vaznosti, ktera k tomu prislusi. Coz myslim je prave nase kampan.

Dale nevim jak jsou na tom charakterove ostatni clenove druziny, ale vadi mi ze elfi cast druziny stale smysli o te lidske casti spise jako o necem co nestoji za rec. Jako ze nejsme elfove a stale se i po zazitych dobrodruztsvich a tazenich k nam chovaji jako ke kazdemu jinemu cloveku, ktery na Torilu zije. Abych nehanil jen elfiky, tak charaktoreve Escallen neveri nikomu a nicemu cizimu. Sami si muzete vsimat jeho agrese a negativniho postoje vuci komukoliv, kdo se objevi jako novy hrac ci NPC. Sam k ostatnim clenum druziny neciti to same. Uz delsi dobu veri jejich usudkum a snazi se snimi vychazet. Hold neni mu podle neho oplaceno stejnou minci.

K akci v jeskyni: nevim, ale jako hraci jsme se chovali jako mali usopleni spratci, kteri jeste nepoznali nebezpeci, ktere na ne cekalo. Stale i ja zapominam ze jsme v Underdarku, kde kazdy koho potkame, neni jen farmar na poli atd. To co se tam stalo by mel byt exemplarni priklad jak jako hraci nejsme vyzrali v taktice boje jako takoveho. Berem to pouze jako statistiky a hazeni kostkou. Kdyby tam byla druzka drowu tak nas v tu chvili pobiji vsechny dojednoho a ani bychom si moc neskrtli. Meli bychom se chovat vice rozvazne a svedomiteji (a to se tyka i me a pasti :-) )

Ve meste to imho bylo uz lepsi. Ikdyz brutalne zapasteny barak mi docela bral dech :-).

Vcelku bych spis zmenil pristup hracu nez samotneho DMa. Hraci si sami tvori z 90% hru, ale podle me se ta hra ubira vetsinou jinym smerem nez by mela.

Snad to nebylo moc nudne a otravne a stale se opakujici :-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

DM ma na samotnem vyzneni hodne vlivu.

Tohle je rpesne feedback ktery jsem potreboval a ktery by se mel resit!

Je pochopitelnej rasismus u Sakratta, i kdyz u nej jako u otroka to neni tak hsute, je jasnej rasismus u toho Shevaritskeho vudce te najezdnicke skupinky. (BTW to byla situace kterou sjem chtel ja zvladnout trochu jinak a sam jsem prekvapil sam sebe co ze me vypadavalo).

Asi je rpavda ze Sakrattas ma na Feadu a Tahlasara spatnej vliv...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Merendil
Příspěvky: 60
Registrován: 4. 6. 2005, 08:41
Bydliště: Bruntal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merendil »

Dalcor píše:DM ma na samotnem vyzneni hodne vlivu.
Ano pokud si ale sami hraci netvori valnu vetsinu pribehu, jako samotnou zapletku vtom pripade vlastne DM jede ruku v ruce s hraci (hracem) co se na zapletce podileli a DM je tzv. taha za provazky a dava indicie. Jsou casy kdy se DM musi ujmout pribehu a prevzit hlavni roli a zase naopak. Ale timhle je zbytecne se zabivat :-) . Mame lepsi temata k probrani.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ano, ale ja spise myslel na to ze potrebuji zant feedback i na moji osobu...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Maximálně mi vadí jedna věc. Sepisuji informace proto aby jste se orientovali v ději, nedělám to pro prdel, dělám to proto aby nedocházelo k trapnsotem. byl bych rád kdyby jste si přečetli buď to co je tu na fórech a nebo alespoň to co jsem vám poslal a to co stále aktualizuji!

Nebaví mě neustále opakovat dané!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Možná tě to překvapí, ale já to čtu. Sice si z toho kulový pamatuju, ale čtu to - většinou alespoň ty články k historii 2x (jednou jakmile se to tu objeví, podruhý pokud možno těsně před hrou). Taky mám načteno něco odjinud, ale jako staré a kusé informace mi to je dost na nic... paměť mám pohříchu průtokovou.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

U Tebe mě to nepřekvapuje.

Tak když jsi takový čtenář:
Bregan D’aerthe
Bregan D'aerthe je skupina drowích žoldnéřů se základnou ve městě Menzoberranzan. Skládá se jak z mnoha šlechticů, ať už kteří si vybrali život v brigádě dobrovolně a nebo ne. Vzpomeňme třeba Dinina či Viernu Do’Urden. A z celé řady dalších členů. Brigáda je zcela apolitická a zcela areligiozní. Její síla je ve vědomostech, a znalostech, které její členové neustále sbírají, neboť jejich klienti, i její členové jsou roztroušeni nejen v Temných říších ale i na povrchu. Počínaje Calimport, Hlubinu či Luskan. Členové brigády sbírají informace, staré artefakty, obchodují, nechají se najímat jako průvodci. Dá se říct že heslem brigády je „Ve vědomostech je síla“. Brigáda se účastnila neúspěšného nájezdu na Síně mitrilu, ale z bitvy vyšla skoro nepoškozena. Po té co se její dlouholetý vůdce Jarlaxle Baenre dostal pod vliv magického krystalu převzal velení bývalý poručík, psionik Kimmuriel Oblodra, ačkoliv řada zvláště nižších členů stále považuje za vůdce Jarlaxleho. Oproti normálním drowím společenstvem jsou členové Bregan dokonalou, až fanatickou vojenskou jednotkou která je loajální ke svým nadřízeným. Jádro brigády tvoří asi 150 členů, ale v době krize, nebo jako externí agenti mají více jak 1000 členů. Jarlaxle od zničení Crenshinibonu v rukách arcikněze Deneir Cadderly Bonaduce cestuje ve společnosti svého bývalého obchodního partnera Artemise Entreriho, se kterým ho pojí zvláštní přátelství!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Dalcor píše:Abych řekl mám trošku probléms psolední session, respektive s mojí mírností, rád ybch Vás upozornil, že ačkolvi mám sklony být mírný, co je moc to je příliš.

...

A do třetice. V DnD neexistuje až an malé vyjímky instantní smrt. Což mě mrzí neboť při poslednís ession by byly Lina a Tahlasar okamžitě mrtví. Buď hřešíte na to že sjem shovívaví a nebo na to co umí d20 ale s mojí shovívavostí do budoucna moc nepočítejte...

Být v osvětlené jeskyni, navíc ze sdrojem svetla, být pod palbou z ústí temné jeskyně, když jsou střelci ještě shovaná v záloze tak nejhorší možné řešení je rozeběhnout se proti ústí jeskyně... Tak na to příště prosím myslete!
Hm, do vstupu do Maerimydry jsem se trošku nudil, rozjezd byl pomalejší a já postupem času získal pocit, že Tahlasar nemůže nijak ovlivnit příběh. Já vím, co taky vymyslet v chodbách, zejména proto, že se Tahlasar chytá převážně v akčních pasážích (na rozdíl od jiných členů družinky), ale pokusy dělat aj něco jinýho než bojovat selhávaly (příchod do první zajímavé cimry - té s mrtvolama, a nikde žádné stopy, takže pro mě jenom mrtvoly, nic, z čeho by šel usoudit účel...) :-( Nerad bych se na tohle vymlouval, ale asi to sehrálo svou roli. Zkusím to příště kontrolovat.

Druhá věc je to, že vím, jak fungují D&D pravidla (ne že by se mi to líbilo, ale zabít někoho na alespoň druhém levelu šípem je téměř nemožné). Viz duergaří chodby předminule nebo kdy - když se mi nepodařilo někoho zabít třema hustýma šípama najednou, u nich očekávám, že tahle úprava bude fungovat oboustranně.

No a třetí je logika situace z Tahlasarovo hlediska. On v absolutní tmě nevidí, a při své impulzivnosti pozapomíná, že jiní v takovéhle tmě vidí. Takže z myšlenky Nevidím-oni mě taky neuvidí-a kdyby, běžím rychleji, než počítají... je to už taky alespoň trochu omluvitelné.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dodo píše:
Druhá věc je to, že vím, jak fungují D&D pravidla .
No zkus na to zapomenout, mě hrozě lákalo tě tím mágem usmažit.
Dodo píše: No a třetí je logika situace z Tahlasarovo hlediska. On v absolutní tmě nevidí, a při své impulzivnosti pozapomíná, že jiní v takovéhle tmě vidí. Takže z myšlenky Nevidím-oni mě taky neuvidí-a kdyby, běžím rychleji, než počítají... je to už taky alespoň trochu omluvitelné.
No jo tohle je přitažené za vlasy - je natolik zkušeným aby na tohle nezapomínal - není to žádné ucho má zasebou pár bojů...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti