[Hra] Jersonův svět 1936

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

[Hra] Jersonův svět 1936

Příspěvek od Jerson »

Tak, vítám zde všechny přiznivce předválečného období s prvky okultismu a sci-fi. Pokud máte rádi filmy jako Indiana Jones a poslední křížová výprava případně z poslední doby Sky Captainn and World of Tomorrow, jste vítáni.

O co půjde - klasický krátký quest týkající se úkolu někde ve střední Evropě, podrobnosti zatím vynechám. Do dějů se promítou události, které jsem odehrál se svojí družinou a naopak to jak tahle mise dopadne ovlidní další vývoj jejich hry (takže jim můžete pomoc nebo zatopit a já na to vezmu ohled).

Co můžete hrát - prakticky jakéhokoliv Evropana, Američana případně někoho z Blízkého východu. Asiaté by asi byli příliš nápadní, o černoších radši nebudu mluvit.
Postavy by neměly být příliš majetné (myšleno vlastní zbrojovku, vlastní letadlo klidně povolím) a měly by mít tendence buď zabránit válce, zabránit ovládnutí světa, zabránit zničení světa a podobně. Nebo naopak tyhle tendence můžou mít a pak je dobře ukrývejte i předemnou (dám si jednu dvě šance odhalit případné zrádce a ikdyž uspějete, budete se moct projevit libovolně.

Jak se bude hrát - pojedeme podle mých pravidel, omezneí postav bude jen orientační, takže když si neuděláte Mac Gywera nebo supermana, můžete hrát co se vám bude líbit.
Je prostor hrát jedince se zájmem o okultismus, některé paranormální se vy hře vyskytují. Parapsychologické schopnosi jen nepřímé (telekineticky přitáhnout pistoli ne, ale praštit do dvěří a "náhodou" odemkout zámek nebo vycítit něco ošklivého z jiného člověka ano.)

Taktéž je možnost hrát nečlověka - tedy bude vypadat a působit jako člověk ale jeho postata může být odlišná ve dvou směrech.

Takže s návrhy sem, s detaily do PM. (Dalcore, pokud tvůj velitel SS nebude příliš zapálený, najdu místo i pro něj 8) )
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ja ich hlasim meine postavu. O tom jakou si jeste popovidame :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

vadilo by vam kdybych se ucastnil jako divak?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Jak jsem psal jinde, rád bych si to vyzkoušel. Není ale zatím jisté, jestli na Slezinu přijedu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:vadilo by vam kdybych se ucastnil jako divak?
Mě ne, stejně tam už jedna divačka (velmi pravděpodobně) bude. Jen jestli bude na koho se dívat :-))
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Hmm tak na mě toho ani jeden moc neuvidí ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Na RPG Con nejsem oficiálně přihlášen (i když s tím časově počítám), u mě se účast s ohledem na rodinu odvine jako last moment. V případě, že bych dojel, rád bych se zapojil jako hráč, pokud bude zájem. Jelikož Dalcor sáhnul po roli důstojníka SS, zajímala by mě postava německého okultistu 30. let (heslo Jitro kouzelníků, co Ty na to, Jersone :wink: ).
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Může být ... takže si postavu navrhněte, co do vlastností a schopností, případně životopisu, a uvidíme. Tři lidi je takové minimum, tak doufám že všichni přijedete.

(Je libo Zemi na vnitřní straně koule zasazené do vesmíru z kamene, planetu ve vesmíru s čtvrtou oběžnicí typu Měsíc, nebo raději obojí zároveň? 8) )
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jevím veliký zájem, ale jevím ho jen proto, aby se vědělo, že je :wink: Rád bych hrál, ale nepočítejte se mnou na jisto - všechno se uvidí podle toho, jak se vyvine situace na Slezině. Taky mám vést vlastní hru a mohlo by se to tlouct.

Předběžně jsem ale pro... akorát postavu nevím :/ Domyslím.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Jerson píše:(Je libo Zemi na vnitřní straně koule zasazené do vesmíru z kamene, planetu ve vesmíru s čtvrtou oběžnicí typu Měsíc, nebo raději obojí zároveň? 8) )
Však ono je naprosto jedno, jak to v tom světě bude doopravdy, ne? Jde pouze o to, kdo si co bude myslet, jak to je :wink: V co kosmologicky věří má postava si napíši do popisu postavy.
Rád bych jen v této souvislosti předem věděl, jaké jsou vazby mé postavy k ostatním postavám (společná minulost, plus co kdo o mé postavě ví a co já vím o kom), případně jestli je ponechána volná ruka hráčům si to domluvit a sdělit Ti předem. Jelikož jediná mně známá jiná postava má být důstojník SS, zvolil jsem si postavu právě s ohledem na možné vazby.
Nebo hra započne ve stylu seznamování se v hospodě, zcela bez vzájemných předchozích vazeb?
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

andtom píše:
Jerson píše:(Je libo Zemi na vnitřní straně koule zasazené do vesmíru z kamene, planetu ve vesmíru s čtvrtou oběžnicí typu Měsíc, nebo raději obojí zároveň? 8) )
Však ono je naprosto jedno, jak to v tom světě bude doopravdy, ne? Jde pouze o to, kdo si co bude myslet, jak to je :wink: V co kosmologicky věří má postava si napíši do popisu postavy.
Rád bych jen v této souvislosti předem věděl, jaké jsou vazby mé postavy k ostatním postavám (společná minulost, plus co kdo o mé postavě ví a co já vím o kom), případně jestli je ponechána volná ruka hráčům si to domluvit a sdělit Ti předem. Jelikož jediná mně známá jiná postava má být důstojník SS, zvolil jsem si postavu právě s ohledem na možné vazby.
Nebo hra započne ve stylu seznamování se v hospodě, zcela bez vzájemných předchozích vazeb?
To víš že je to jedno, realita světa bude dána tak jako tak 8)
Vazby k ostatním postavám nechám na vás, nejsou třeba - dám vás dohromady lehce násilně, přičemž budu předpokládat, že už z principu (protože si chcete zahrát a protože vaše postavy budou mít alespoň jednu vlastnost popsanou výše) se do dané akce pustíte.
Takže kdo se chce znát s někým jiným, klidně může, jen si vymyslete odkud a jak moc dobře a napišete to do životopisu.

Markusi, vzhledem k tomu, že Dalcor taky chce vést hru, přepokládám jen kratší akci, dejme tomu tak 6 hodin maximálně, takže bychom to mohli nějak sfázovat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Budete chtít pár informací o světě hned nebo až na místě (protože byste je do té doby stejně zapomněli 8) ?
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

JERSON: Prosil bych hned. Pro návrh postavy to bude užitečné.

Info pro ostatní hráče: po dohodě s Jersonem modifikuji svoji postavu - budu archeologem, ovšem nepůjde o kopii Indiana Jonese, žádný strach :wink:
Konečně se mi splní sen, stejně jsem chtěl být za mlada archeologem :)
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Takže, pokud nevíte, jak vypadal svět v roce 1936, nastíním ho.

V Evropě se schyluje k válce. Německo v čele s Hitlerem zbrojí o sto šest. O dva státy dál zbrojí Sovětský svaz v čele se Stalinem. Anglie a Francie mají co dělat, protože na blízkém východě to začíná skřípat. Kolonie začínají volat po samostatnosti, k dispozici je zatím dostatek vojáků, aby jim to zatrhli. Ve Španělsku začne válka každou chvíli, Itálie je fašistická. Amerika si hraje na svém písečku.
Hodně německých židů je v Americe, mezi nimi i nějaký profesor Einstein, který tvrdí, že svět není tak pevný a jasný, jak si myslíme, ale že prostor a čas jsou vlastně jedno a totéž. V Německu jsou tyto a podobné teorie odsouzeny jako bláboly - teoretická věda je židovská vymyšlenost, pravý vědec (rozuměj Nacistický vědec) se zabývá praktickým výzkumem. Výzkum na nižších lidských rasách je povolen (alespoň pro ty, co uznávají teorie profesora Eugena), a i když proti tomu ostatní státy navenek protestují, i v nich existují tendence považovat židy, černochy a asiaty za méněcenné. Co si o tom myslí Japonci a Afričané nikoho nezajímá, Židé mají v Německu své "ochranné tábory", kde jsou hezky koncentrováni. Mají se tam velmi dobře - filmy a fotografie (černobílé, ale na černé uniformy a pruhované mundůry to stačí) z těch míst ukazují spokojené pracující, kteří dostávají mnohem víc cigaret a čokolády, než si může dovolit chudší německá rodina. Ostatně, blíží se olympiáda v Berlíně, tak není třeba dělat velký rozruch. Hitlerův zahajovací proslov bude živě přenášet první televize.

Zprávy z Ameriky i Itálie hovoří o tom, že hmota není vůbec pevná, ale je v ní skryta obrovská energie - tedy podle nějakého Plancka. Einstein s ním nesouhlasí a profesor Heisenberg tvrdí, že tuto energii se nikdy nepodaří využít. Bulvár píše o atomové bombě - zbrani, která ukončí jakékoliv války (které jsou oficiálně postavené mimo zákon). Běžného člověka to nezajímá - chleba kvůli tomu levnější nebude a práce je až až, jen platy střední třídy by mohly být lepší.

---
Potud skutečnost, teď trochu změn:

Kde kdo se snaží vyrobit ničivou zbraň, ať s pomocí fyziky nebo s využitím okultních praktik, ovšem ti nejlepší oba postupy spojují - jako třeba německá divize Tottenkopf

Německá transatlantická vzducholoď Hindenburg nedávno při přistávání v Americe vybuchla. Noviny píší o statické elektřině, sabotáži, Americkém embargu na vývoz nehořlavého hélia do Německa a jakýchsi svítících létajících objektech, které cestující zahlédli nad Atlantikem.
Někteří to Němcům přejí, neboť před dvěma měsíci se u Norských hranic potopila Norská válečná loď, a shodou okolností Německo postrádá jednu ze svých ponorek. Je s podivem, kde všude po světě se objevují dopravní prostředky s hákovým křížem, které jsou - čistě shodou okolností - schopné přepravovat množství vojáků a zbraní.
Vzducholoď zeppelin si udělala výlet do sibiřské tajgy - před necelými dvaceti lety tam prý dopadl meteorit a zpustošil les na stovku kilometrů okolo, ale to jsou jen neověřené zprávy ze SSSR - kromě toho tam ještě nikdo nebyl, jeden ruský domorodý lovec se nepočítá. Na výzkumnou zprávu německých vědců se čeká.

Shodou okolností se tato vzducholoď vyskytovala ještě o pár měsíců dříve v Mezopotámii (tam co je dneska Irák). To by samo o sobně nebylo nic divného, kdyby v jedné chvíli nedošlo k zcela nečekanému zatmění Měsíce, který však byl ozářen světlem vycházejícím z pouště někde mezi Eufratem a Tigridem. To že na stejném místě britští i němečtí archeologové hledají (nezávisle na sobě) legendární Archu Úmluvy si dovolují spojovat jen bulvární plátky.
Šedý sníh, který krátce poté napadl v celé severnější části západní Evropy (bylo to na přelomu února) se připisuje kouři z mnoha továren nejprůmyslovějších států světa, které se v té oblasti nachází. Občasné zprávy o obrovských dlouhých vláknech obepínajících svět jsou vysvětlovány letadly (i když velké stroje tak vysoko nelétají), a to že psychologové a psychiatři celého světa řeší problémy lidí, kteří mají pocit, že jsou jako v sevření a všechno je tiskne ... taková je doba, člověk se musí umět ohánět, přežijí jen ti nejsilnější, zbytek je postradatelný odpad.

-----------

Pokud máte doplňující otázky, tak sem s nimi, hodně věcí jsem jen nastínil a některé neřekl. A pokud mám někde zásadní mezeru ve faktografii, tak mi to napište také, já pak danou pasáž přesunu do smyšlených skutečností. 8)
Naposledy upravil(a) Jerson dne 12. 10. 2006, 09:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Jaký nějaký profesor Einstein? Nobelovku dostal v roce 1921, obecnou relativitu formuloval roku 1915, speciální ještě o deset let dřív. Tedy pokud to není psáno z pohledu Německa roku 1936, to pak sedí :)
Jinak až je mi líto to odehrát na one-shot (já vím, že jde jen o události do Tvé normální hry se satbilními hráči, ale stejně ...), vypadá to slibně :wink:
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů